Do młodych i nowych użytkowników forum - netykieta

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:
Status: Offline

Do młodych i nowych użytkowników forum - netykieta

Postautor: Dominik Wójcik » 20 marca 2010, 01:17

Otrzymuję liczne skargi na Was, zarówno, jako Prezes Stowarzyszenia, jak i jako Moderator Forum.

Zarzuty, to m.in. zaśmiecanie forum mało znaczącymi postami, infantylne teksty, rozdmuchiwanie mało istotnych faktów.

Nie wiem, na czym polega ten wyścig w postowaniu, ale u nas nie ma rang, awanse są zablokowane, więc ilość postów nie ma tu absolutnie żadnego znaczenia. Usunąłem cały wątek o anomaliach taborowych, bo wznoszono tam coś, co jest w Częstochowie przykrą, ale jednak, rzeczywistością i codziennością. Najbardziej rozjuszył mnie post o założeniu tematu dla każdego autobusu osobno! Pytam:
- Co to miało wnieść?
- Czym konstruktywnym ma obrodzić taka jałowa dyskusja?

Posty typu "Tia", czy jakieś emotikonki nic nie wnoszą. Każdy nowy post jest sygnalizowany w liście tematów z nowymi wypowiedziami. Nasze form użytkowane jest zarówno przez specjalistów, jak i amatorów. Pomimo tego dyskusja przebiega schludnie. Na forum zawsze znajdywano posty merytoryczne. A od pewnego czasu najbardziej zabiegani forumowicze odnajdują w swych skrzynkach wypowiedzi o tym, że Jelcz M11 pozorował autobus niskopodłogowy. Co z tego? W tym mieście, to norma. Przekomarzać możecie się poprzez PW.

CFK służy do wymiany pomysłów, postulatów, pytań. Fakt kursu autobusu przegubowego na linii obsługiwanej przez wozy krótkie nie mieści się w tych kryteriach. Wszyscy jesteście młodzi, więc targają Wami emocje. Jeżeli spostrzeżecie coś subiektywnie dla Was niezwykłego, to jesteście w euforii i chcecie to uzewnętrznić, ale innych nie zawsze to interesuje.

Poczytajcie starsze wątki, zapoznajcie się z poziomem dyskusji.

Dyskusja na forum różni się od tej na żywo. Na żywo można wstawiać klucze typu aha, tia, mhm. Na forum internetowym nie. Tu na merytoryczną wypowiedź odpowiedzieć można pytaniem lub inną merytoryczną wypowiedź. Tej podstawowej zasady netykiety się trzymajcie, a za jakiś czas w gronie znajomych będziecie mogli pochwalić się wiedzą z zakresu komunikacji niedostępna dla laików.

Wobec powyższego krótko: więcej rozwagi i wstrzemięźliwości.

Prezes CKMKM
/-/ Dominik Wójcik

Bartosz N.

Postautor: Bartosz N. » 20 marca 2010, 09:33

Oczywiście zgadzam się z Prezesem- ja już wcześniej raz napisałem i poparł mnie Bartek, że niektórzy piszą ciągle to samo, albo jako nowy post wysyłają buźki itp. Mnie nie wyszło to na dobre, ponieważ cały czas moja krótka wypowiedź była cytowana i w końcu aby to ukrócić przeprosiłem pewnego użytkownika. Dlatego jeżeli ja też coś pisałem co zdenerwowało użytkowników- przepraszam.

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 20 marca 2010, 11:37

Na Ciebie nie było zażaleń. Ale trafiłeś w sedno.

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 20 marca 2010, 13:38

Ja wiem, że tylko na mnie były skargi i zażalenia i że tylko ja denerwuje wszystkich użytkowników tylko tym, że jestem natrętny i inaczej wyrażam moje zdanie niż wszyscy inni. Nie nadużywam emotikonek, tylko dlatego że postawię jedną na każdy post (bardzo rzadko więcej). Nie używam zwrotów typu: mhm, tia. A według mnie panie administratorze usunął pan mój temat, ponieważ poza niektórymi mało znaczącymi postami (to prawda, że niektóre były teksty były infantylne), wiem, że to co teraz powiem będzie obraźliwe, ale (według mnie) usunął pan mój temat dlatego, że zapewne nie podobały się moje posty MPK, które zapewne uważało, że te sytuacje taborowe były niczym niezwykłym i nie powinny się spotkać z krytyką np. z tym, że autobusem niskopodłogowym planowym w rozkładzie pewnej linii był jelcz M11.
na koniec chciałem przeprosić wszystkich użytkowników za moją ekscytację, natrętność, infantylność i szczeniactwo (jak tu mnie niektóre osoby uważają, ale cóż..), no i zwykłą ciekawość która również prowokowała niektórych użytkowników. Zdaję sobie z tego sprawę i czekam na karę za umieszczenie tego postu.

inż. Wiktor Sołtysiak
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: inż. Wiktor Sołtysiak » 20 marca 2010, 13:46

Co ma piernik do wiatraka?

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 21 marca 2010, 00:21

Sbrother pisze:Ja wiem, że tylko na mnie były skargi i zażalenia
Nie tylko. Stąd dostaliście maile, jako "Ukryte kopie", abyście nie widzieli się na wzajem.
Sbrother pisze:ale (według mnie) usunął pan mój temat dlatego, że zapewne nie podobały się moje posty MPK
Całe forum nie podoba się MPK...
Sbrother pisze:Zdaję sobie z tego sprawę i czekam na karę za umieszczenie tego postu.
Bez przesady, to nie Telewizja Polska. Tylko bądź bardziej, jak to w tej reklamie, wnikliwy, a wiele rzeczy samo Tobie wyniknie.

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 21 marca 2010, 10:52

Pomimo to dziękuję za pouczenie i postaram się być bardziej wnikliwy.

Wróć do „Regulamin oraz komunikaty”