UWAGA: Zmiany nicków od września 2011r na CFK CKMKM

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:
Status: Offline

UWAGA: Zmiany nicków od września 2011r na CFK CKMKM

Postautor: Dominik Wójcik » 24 lipca 2011, 14:43

UWAGA!

W trosce i w ramach działania mającego na celu podniesienie poziomu dyskusji forum oraz poziomu merytorycznego, od września 2011r rozpoczynamy proces zmiany nicków na sufiks IMIĘ NAZWISKO każdego z użytkowników.

Eliminacja anonimowości skutecznie zakończy rozdział historii forum pełen pyskówek i niepopartej argumentami krytyki.

Użytkownicy, którzy nie podali swoich personaliów przy rejestracji, zobowiązani są do tego czasu te informacje uzupełnić poprzez PW lub email ckmkm1@gmail.com

Użytkownicy, którzy nie zgadzają się z reformą, zostaną trwale usunięci z forum.

Od października do formularza rejestracji zostanie dodane pole obowiązkowe numer PESEL do weryfikacji prawdziwości podanych danych. Po weryfikacji numer zostanie usunięty.

Administracja CFK CKMKM

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 01 sierpnia 2011, 21:00

Przypominam o zmianie nicków.

Aktywni użytkownicy sukcesywnie je zmieniają. Przypominam pozostałym

inż. Wiktor Sołtysiak
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: inż. Wiktor Sołtysiak » 01 sierpnia 2011, 21:49

Przecież samemu nie można sobie zmienić?

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 02 sierpnia 2011, 07:03

Oczywiście, że nie. Chcesz ten tytuł, jak pisałeś?

inż. Wiktor Sołtysiak
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: inż. Wiktor Sołtysiak » 02 sierpnia 2011, 17:02

Dokładnie.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 02 sierpnia 2011, 21:12

inż. Wiktor Sołtysiak, :D - gratulacje !

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 06 sierpnia 2011, 07:27

Przypominam tym, którzy jeszcze nie zawiązali kontaktu celem zmiany nicka.
We wrześniu konta zaczną znikać!

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 06 sierpnia 2011, 09:42

To ja bardzo proszę mgr TOPOLOGII JANUSZ KARLIKOWSKI :) :)
Żartuję oczywiście

Awatar użytkownika
Tomasz Kaczmarek
Kontaktowanie:

Postautor: Tomasz Kaczmarek » 06 sierpnia 2011, 11:09

A do kogo trzeba się zgłosić ? Chodzi mi o to do którego z moderatorów/adminów ?

Andrzej Sowa

Postautor: Andrzej Sowa » 06 sierpnia 2011, 15:40

W takim razie proszę o dopisanie do mego nazwiska imienia - Andrzej.

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 06 sierpnia 2011, 22:37

Dominik Wójcik - to właściwa osoba do której trzeba wysłać PW.

Klikając w --> Obrazek

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 06 sierpnia 2011, 23:41

PW do Dominik Wójcik
lub
ckmkm1@gmail.com

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 07 sierpnia 2011, 16:52

Już niecały miesiąc do zmian. Dla uprzytomnienia wyświetlamy nowe nicki nad postami.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Koniec z anonimowościa na Forum CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 29 sierpnia 2011, 19:49

[center]JESZCZE TYLKO DWA DNI POSŁUGUJEMY SIĘ NICK'ami !
Od 1. września 2011 r. każdy będzie "znany" z imienia i nazwiska !
[/center]

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 29 sierpnia 2011, 20:09

A niektórzy twardo zmk124pkmn.Już nie mogę się doczekać jak będzie kulturalnie i po imieniu i nazwisku.Jeszcze pod każdym wiek by się przydał.

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 30 sierpnia 2011, 09:33

Tomasz Rorat pisze:Jeszcze pod każdym wiek by się przydał.
Nie mogę znaleźć ustawienia, żeby pole wiek było obowiązkowe. Jest zastępcze, ale nie ma przełożenia na profil. Tamto systemowe można edytować kiedy się chce.

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 01 września 2011, 13:22

Zmieniono, jak na razie, około 1/3 użytkowników. Zmiany odbywają się alfabetycznie - na zmiany czekają użytkownicy od M.

Wiele z kont jest usuwanych - wystarczy rok bez zalogowania.
Konta, na których nie podano personaliów, a logowanie odbyło się w czasie krótszym, niż rok wstecz, konto jest blokowane do czasu podania personaliów.

Piotrek85

Postautor: Piotrek85 » 01 września 2011, 21:47

Jak dla mnie zmiana jest bez sensu. Nie mam zamiaru podawać imienia i nazwiska gdyż cenię sobie względną anonimowość. A jak komuś takie dane byłyby do czegoś potrzebne to zawsze można je po ip. znaleźć. A od pilnowania porządku na forum są moderatorzy a nie podawanie pełnych danych, peseli, odcisków palców, skanów siatkówki oka, itp.

inż. Wiktor Sołtysiak
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: inż. Wiktor Sołtysiak » 01 września 2011, 21:49

Piotrek85 pisze:odcisków palców, skanów siatkówki oka

Proszono Cię o podanie?

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 01 września 2011, 21:52

Jeśli chodzi o moje zdanie, to dobrze, że imiona i nazwiska są wymagane. Na pewno niektóre przedsiębiorstwa komunikacyjne są tym pomysłem zachwycone, zwłaszcza ,że teraz raczej żaden anonimowy użytkownik nie będzie miał odwagi śmiało krytykować ich działań. Tylko nie rozumiem po co tak naprawdę wymagać numeru PESEL ?? wiem, że to dla wiarygodności danych, ale on ma być potem przez miesiąc wyświetlany publicznie? :shock:
Zastanawiam się tylko, co następne: dokładny adres zamieszkania?

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 01 września 2011, 21:56

A kto powiedział że ma być widoczny?PESEL jest podawany w celu identyfikacji i po sprawdzeniu czy się zgadza usuwany.
Nie wiem czy jakieś przedsiębiorstwo jest zadowolone ale na pewno będzie większy porządek na forum. Niektórych może to trochę zastopuje bo najwidoczniej po czym było widać wcześniej anonimowość powodowała tylko steki wyzwisk.
A co do krytyki to Sebastian nie masz racji. Znam kilka osób z PKS-u które zasiadają nawet w zarządzie firmy i nikt się na mnie nie obrażał o krytykę konstruktywną. Ale czym inna jest krytyka konstruktywna a czym innym anonimowe obelgi.

inż. Wiktor Sołtysiak
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: inż. Wiktor Sołtysiak » 01 września 2011, 22:25

Sebastian Wróbel pisze: śmiem twierdzić, że nie tylko anonimowi użytkownicy kierowali wyzwiska do różnych przedsiębiorstw

Podaj konkretny przykład.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 01 września 2011, 22:51

Pewnie chodzi mu np. o mnie czy Rafała, ale myśmy krytykowali. Wyzwisk nie było. Zresztą nikogo chyba nasze wypowiedzi w MPK nie dziwiły, bo jesteśmy tam znani. A jednocześnie mimo krytyk bywałem w MPK, bywam i w razie potrzeby się tam wybiorę. Nikt na bramce mi nie mówi: "pan tu nie wchodzi, bo pan na nas tak niemiło mówi".
Także Sebastian chodzi o to aby mieć cywilna odwagę krytykować, a nie pod jakąś tam przykrywką pbm pisać, że coś jest be. Od tego są inne fora, a tu jest pewien regulamin i każdy go akceptował się dopisując. I przypomnę, że jest to forum CKMKM - stowarzyszenia zarejestrowanego w Sądzie Rejestrowym a nie grupka ludzi lubiących stukot kół tramwaju. Bez obrazy, over

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 01 września 2011, 23:01

Także Sebastian chodzi o to aby mieć cywilna odwagę krytykować, a nie pod jakąś tam przykrywką pbm pisać, że coś jest be.

Ależ ja również potrafię krytykować konstruktywnie i teraz będę miał okazję się sprawdzić, jeśli jakieś działanie uznam za złe. Na pewno nie okażę się tchórzem, który będzie teraz chwalił i pisał o samych zaletach przedsiębiorstw tylko dlatego, że przestałem być anonimowy. A co do obelg: Przyznaję, że (nie mnie jednemu) może ze dwa, trzy razy wymsknęło mi się jakieś wyzwisko, co nie znaczy, że tylko rzucałem stekami wyzwisk adresowanych do MPK, PKS i innych przedsiębiorstw. Mimo wszystko to już daleka przeszłość na pewno nie zachowam się już w taki sposób.

Paweł Szubert
Kontaktowanie:

Postautor: Paweł Szubert » 01 września 2011, 23:21

Także Sebastian chodzi o to aby mieć cywilna odwagę krytykować, a nie pod jakąś tam przykrywką pbm pisać, że coś jest be.

Jaką przykrywką? To, że piszę pod nickiem wcale nie oznacza, że mogę sobie pozwolić na więcej i nie wydaje mi się, że kiedykolwiek komuś naubliżałem czując się anonimowy. To, że piszę pod nickiem wcale nie oznacza, że jestem anonimowy - na podstawie mojego nicka można bez problemu znaleźć moje nazwisko i pewnie jeszcze więcej prywatnych szczegółów, które pozwolą mnie namierzyć...

Jednak dla mnie podobnie jak dla Piotrka wprowadzane zmiany są bez sensu - jestem zarejestrowany na co najmniej kilkudziesięciu forach i nigdy nie spotkałem się, z przymusem podawania imienia i nazwiska a tym bardziej numeru PESEL (czemu to w ogóle ma służyć?). Nie widzę też różnicy - jeśli ktoś będzie chciał pozostać anonimowy to może bez problemu podać zarówno fikcyjny nick jak i fikcyjne imie, nazwisko i pesel, tak więc każdy nadal będzie mógł pisać co tylko będzie chciał. Jeżeli użytkownicy nie potrafią się powstrzymać to porządek na forum zapewnia jedynie skuteczna moderacja a nie wprowadzanie takich wymagań...

Jednak mimo mojego sceptycyzmu co do tego pomysłu zmianę akceptuję...

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 01 września 2011, 23:32

pbm pisze:z przymusem podawania imienia i nazwiska a tym bardziej numeru PESEL

Podam Ci przykład. Kilka lat temu jedna ze znanych naszemu klubowi osób załozyła sobie konto na moje imię i nazwisko. Adres róznił się tylko tym, że w miejscu o2 było wp. I tym kontem się posługiwał. Nie dość tego narobił mnóstwo nieprzyjemnych (to dość słabe słowo) rzeczy. Gdyby przy zakładaniu kont był wymóg podawania PESEL do takiej sytuacji by nie doszło. Nie ma bowiem możliwości by on znał mój PESEL. Na forum chodzi o to by wykluczyć osoby fikcyjne albo osoby, które np. zostały wyrzucone z forum i powracają pod nowym nickiem (a takie próby też były).
A szukać po IP nikt z CKMKM Cię nie będzie :)
Od tego są inne służby jak co wywiniesz w sieci ;)

Paweł Szubert
Kontaktowanie:

Postautor: Paweł Szubert » 01 września 2011, 23:37

Wygenerowanie numeru PESEL wyglądającego na prawdziwy (tzn z dowolnymi danymi i poprawną sumą kontrolną w ostatniej cyfrze) nie jest wielkim problemem... A podawanie losowego numeru PESEL (jak i innych danych losowych) na forum to chyba co najwyżej może być złamaniem regulaminu forum a nie być karalne - jeśli nie mam racji to prosiłbym też o wskazanie podstawy prawnej...

Kilka lat temu jedna ze znanych naszemu klubowi osób załozyła sobie konto na moje imię i nazwisko.

Ban i problem rozwiązany - podawanie takich danych nic nie zmienia bo i tak nie jesteście w stanie stwierdzić do kogo PESEL należy...

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 02 września 2011, 08:24

Według mnie, na poważnym Forum ukrywanie sie pod nick'ami jest po prostu śmieszne ! Wygląda tak jakby ktoś wstydził się swojego nazwiska albo chciał się ukryć bo ma nieczyste sumienie ! To nie jest jakiś podrzędny komunikator czy dziecinne Forum. Za często padały tutaj obraźliwe słowa pod adresem różnych osób pełniących znaczące funkcje czy pod adresem firm.

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 02 września 2011, 09:51

Zgadzam się w 100% z Piotrem i Januszem. A co do karalności to zdaje się że podawanie fałszywych danych i podszywanie się pod inne osoby(nawet fikcyjne)jest karalne.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 02 września 2011, 09:55

Tylko niestety Bartku przy wygenerowaniu fikcyjnego PESEL i stworzeniu fikcyjnej postaci na forum, mimo tego że to przestępstwo, to o tak małej tzw. szkodliwości społecznej, że nikt nie musi się bać. Chyba, że my jako Klub wystąpimy z powództwa cywilnego

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 02 września 2011, 11:20

Sebastian Wróbel pisze:żaden anonimowy użytkownik nie będzie miał odwagi śmiało krytykować ich działań
Tego nikt nie zabrania! Chodzi o to, by krytyka była konstruktywna, a nie wiązanką epitetów bez większego sensu...
Sebastian Wróbel pisze:po co tak naprawdę wymagać numeru PESEL ?? wiem, że to dla wiarygodności danych, ale on ma być potem przez miesiąc wyświetlany publicznie? :shock:
Będzie dotyczyć nowych kont. Sprawdzimy skład kontrolny programem (nie da się podać fałszywego bez pomyłki) i wywalamy natychmiast! Nic takiego nie będzie wyświetlane. Chodzi o to, by nie zakładano fałszywych kont
Sebastian Wróbel pisze:śmiem twierdzić, że nie tylko anonimowi użytkownicy kierowali wyzwiska do różnych przedsiębiorstw
Ale to już walą imiennie i sami będą z tego społecznie rozliczani.
pbm pisze:Nie widzę też różnicy - jeśli ktoś będzie chciał pozostać anonimowy to może bez problemu podać zarówno fikcyjny nick jak i fikcyjne imie, nazwisko i pesel, tak więc każdy nadal będzie mógł pisać co tylko będzie chciał
I wpadnie przy weryfikacji. PESEL po sprawdzeniu sumy kontrolnej będzie usuwany!
pbm pisze:Wygenerowanie numeru PESEL wyglądającego na prawdziwy (tzn z dowolnymi danymi i poprawną sumą kontrolną w ostatniej cyfrze) nie jest wielkim problemem...
Nie dla wszystkich ;) Niektórzy nie wiedzą, co to PESEL
pbm pisze:Ban i problem rozwiązany
A osoba miała dynamiczny IP i co?
Piotr Radoliński pisze:Za często padały tutaj obraźliwe słowa pod adresem różnych osób pełniących znaczące funkcje czy pod adresem firm.
Oj było!
Bartosz Kowalski pisze:A co do karalności to zdaje się że podawanie fałszywych danych i podszywanie się pod inne osoby(nawet fikcyjne)jest karalne
Ale bez przesady - katami nie jesteśmy. Jak ktoś przejdzie przez nową bramkę i zacznie szkodzić, to też wyleci :) Sęk w tym, aby poważnie to zredukować.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 02 września 2011, 11:33

Mimo, że wrzesień - widzę "nowe twarze" przyjete z nick'ami ! :P

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 02 września 2011, 19:30

Ja podałem Imię Nazwisko jakoś się nie boje o prace trzeba umieć mówić odważnie, a nie ukrywać za nickiem, albo zwalać że to ktoś inny powiedział. U nas na zebrania z prezesem niektórzy boją się przyjść, tylko jeden do drugiego mówi że trzeba coś zmienić tak to każdy potrafi. Trzeba stanąć twarzą w twarz i mówić co jest złe a nie ukrywać się, odwagi !

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 02 września 2011, 20:31

Jak to młodzież mawia - Tomek kuma czaczę! O to właśnie chodzi.

Forum jest czytane przez rożnych ludzi - od szeregowych mieszkańców, po przedstawicieli firm wykonujących, planujących, projektujących - nie piszę o Częstochowie. Dlatego pewien poziom musimy wymusić.

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 02 września 2011, 23:44

Transformacja zakończona.

Dwa konta pozostały anonimowe z przyczyn głęboko uzasadnionych, ale zostały pogrupowane w grupę "fachowcy" i w widoku postów wyświetlani są z prefiksem "fach."

22 konta zostały zablokowane, bowiem nie znane są personalia, a ostatnie logowanie odbyło się w czasie nieprzekraczającym jednego roku. Osoby te dostały wezwanie do uzupełnienia danych. W przypadku zignorowania wezwania, po roku od daty ostatniego logowania konta te usuniemy.

Kilka osób dostało inicjał nazwiska z uzasadnionych przyczyn społecznych

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 07 października 2011, 12:02

Są już pierwsze rezultaty - niektórzy nowi użytkownicy nie akceptują nowych zasad i chcą być anonimowi, a w efekcie, proszą o usunięcie świeżutkiego konta.

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 10 października 2011, 14:49

Na forum pojawili się nowi, (póki co) anonimowi użytkownicy o bardzo ciekawych nickach. ;)

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 10 października 2011, 14:52

Sebastian Wróbel pisze:Na forum pojawili się nowi, (póki co) anonimowi użytkownicy o bardzo ciekawych nickach. ;)
...co z tego ? I tak nie mogą nic pisać, dopóki Dominik ich nie aktywuje. A zrobi to tylko pod warunkiem podania danych personalnych ! :)

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 10 października 2011, 14:53

...co z tego ? I tak nie mogą nic pisać, dopóki Dominik ich nie aktywuje. A zrobi to tylko pod warunkiem podania danych personalnych !

Rozumiem. Nie wiem dlaczego, ale nazwy nicków mnie rozbawiły. :)

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 10 października 2011, 16:14

Sebastian Wróbel pisze:Nie wiem dlaczego, ale nazwy nicków mnie rozbawiły
...mnie też ! :)

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 10 października 2011, 21:09

Ktoś znowu obsypuje forum kontami z "dziwnymi" nickami...

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 12 października 2011, 16:35

Konta aktywujemy ręcznie, więc nie ma zagrożenia.

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 12 października 2011, 17:45

Dominik Wójcik pisze:więc nie ma zagrożenia.

I bardzo dobrze.

Wróć do „Regulamin oraz komunikaty”