Granice wycieczek personalnych, asertywność wypowiedzi

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM
Status: Offline

Postautor: Piotr Radoliński » 14 maja 2012, 09:16

...czy tytuł tematu jest aby na pewno sensowny ?
"Bilet u kupującego, bilet czasowy - dostępność"
Konrad Machura pisze:Bredzisz..
Konrad ! Uważaj na slowa, bo stracisz dziewicze konto ostrzeżeń ! :evil:

Awatar użytkownika
Mateusz Stacherczak
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Bilet u kupującego, bilet czasowy - dostępność

Postautor: Mateusz Stacherczak » 14 maja 2012, 12:32

Piotr Radoliński pisze:
Konrad ! Uważaj na slowa, bo stracisz dziewicze konto ostrzeżeń ! :evil:

A ja własnie stne murem za Konradem, bo jestem takiego samego zdania jak Konrad właśnie.
Trzeba ludziom udogadniać, niestety Adam twierdzi, że to niepotrzebny bajer. Nic bardziej mylnego.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 14 maja 2012, 12:41

Piotr Radoliński pisze:Konrad ! Uważaj na slowa, bo stracisz dziewicze konto ostrzeżeń ! :evil:
Mateusz Stacherczak pisze:A ja własnie stne murem za Konradem, bo jestem takiego samego zdania jak Konrad właśnie.
Trzeba ludziom udogadniać, niestety Adam twierdzi, że to niepotrzebny bajer. Nic bardziej mylnego.
Mateusz ! Nie chodzi o wypowiedź (merytorycznie) - chodzi o słownictwo ! Odrobina kultury nie zaszkodzi !

Awatar użytkownika
Konrad Machura
Kontaktowanie:

Postautor: Konrad Machura » 14 maja 2012, 23:11

Piotr Radoliński pisze:Konrad ! Uważaj na slowa, bo stracisz dziewicze konto ostrzeżeń ! :evil:

A co w tym słowie jest złego? Przecież to nie jest przekleństwo.. W kościele jesteśmy czy co!? Nawet w kościele jakbym tak powiedział to nie spotkałbym się z taką reakcją. Co innego gdybym napisał pier****sz...

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 14 maja 2012, 23:37

Naruszasz czyjąś osobę. Gdybyś napisał "NIe zgadzam się z Tobą" - byłoby dobrze. Ale za personalną wycieczkę powinieneś dostać punkt.

Awatar użytkownika
Konrad Machura
Kontaktowanie:

Postautor: Konrad Machura » 15 maja 2012, 20:56

Sebastian Wróbel pisze:To tylko potwierdza regułę, że większość pasażerów to ignoranci

O kurcze, kolego naruszyłeś pewne zasady, nie ubliżaj pasażerom bo dostaniesz punkt!! To może napiszecie wykaz jakie słownictwo można używać na forum? Słowem "bredzisz" nie naruszam niczyjej osoby, pytałem nawet o to słowo znajomą polonistkę, która stwierdziła, że to słowo jest jak najbardziej poprawne i jest to w pewnym sensie zwrot grzecznościowy i teraz cytuje" "co innego gdybyś napisał pier****sz..." Jeśli ktoś poczuje się spełniony w swojej roli to niech mi da punkt, naprawdę świat się zawali.. Mam wrażenie jakby co niektórzy forumowicze zachowywali się jak "księżniczka na ziarnku grochu". Nie zaprzeczaj, nie zwracaj uwagi, nie stawiaj się, nie pisz, że bredzą bo będzie wojna. No tak najlepiej tańczyć jak zaśpiewają, ale napewno nie w moim przypadku! Pewne osoby bawią się w wielkich polonistów inni zaś w znawców wszystkich przepisów, regulaminów i bóg wie co jeszcze.. Najpierw był spór o mój pogląd na beznadziejny (wg. mnie i kilku innych osób) na temat "imion" na tramwai, teraz o pewne słowo które tak naprawdę nic złego nie znaczy. Zastanówcie się naprawdę co robicie, wiem nawet co sobie pomyślicie: Jak się nie podoba do spadówa! Ale mi się podoba tylko nie zgadzam się z pewnymi kwestiami. Tak jak nie podoba mi się nie podobają imiona Twistów, wasze uwagi na temat słówek, czy zasada, że trzeba w nicku mieć swoje dokładne dane(kolejny bezsens) tak i jeszcze kilka rzeczy o których już nie będę pisał w tym poście to mimo wszystko będę wyrażał na ten temat swoją opinię bo po to jest forum!

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 15 maja 2012, 21:04

Konrad ! Tak jak Tobie coś się nie podoba (i piszesz) to tak samo mnie może się coś nie podobać ! Okey ?

Awatar użytkownika
Konrad Machura
Kontaktowanie:

Postautor: Konrad Machura » 15 maja 2012, 21:12

To po co mi grozicie jakimiś punktami?

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 15 maja 2012, 21:19

Konrad pisząc bredzisz nie obraził nikogo ano nie naruszył jego godności. To tak jak by napisał piszesz głupoty. I tyle w temacie.

Awatar użytkownika
Jakub Szymanowski
Kontaktowanie:

Postautor: Jakub Szymanowski » 15 maja 2012, 22:13

Wg słownika języka polskiego słowo bredzić jest dopuszczalne w grach, nie ma natomiast napisane, iż jest obelżywe ( http://www.sjp.pl/bredzi%E6 ), a jeśli nie ma napisane, że jest obelżywe to z te punkty byłyby przesadą. A sam "pokrzywdzony" wcale się w tej sprawie nie wypowiadał.

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 15 maja 2012, 23:32

Dobra! Ustalamy jedno: wypowiadamy się asertywnie.
Czyli "JA".

Awatar użytkownika
Adam Młynarczyk
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Adam Młynarczyk » 16 maja 2012, 07:35

Jakub Szymanowski pisze: A sam "pokrzywdzony" wcale się w tej sprawie nie wypowiadał.

Bo "pokrzywdzony" w tej sprawie wcale nie czuje się pokrzywdzony.

Awatar użytkownika
Łukasz Szkurłat

Postautor: Łukasz Szkurłat » 16 maja 2012, 09:12

W jednym dobrym filmie też było znakomite, "asertywne" przeczenie, chodzi mi tu o "Karierę Nikosia Dyzmy". Kto zainteresowany, to Kariera Nikosia Dyzmy Cz 5/11 (Youtube) minuta 5.25. Linku nie podaje, bo jeszcze jakiś pasek na mnie się znajdzie. :P
Czyli sformułowanie "sadzisz farmazony" też nie przejdzie?

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 16 maja 2012, 13:15

Okey ! Widze Panowie, że kol. Konrad ma wielu adwokatów. Ja napisałem subiektywnie, wg mojego odczucia. Wydaje mi się, że do tego mam prawo. Wy ludzie znacznie młodsi macie słownictwo bardziej zliberalizowane. Rozumiem, że Was to nie razi i przyjmuje to ze zrozumieniem, skoro nawet sam "poszkodowany" nie czuje się pokrzywdzony.
Pozostaje mi tylko publicznie przeprosić Konrada za to, że chciałem go niesłusznie "utemperować". W każdym razie powiem tylko tyle - Konrad wsparł się jakąś panią polonistką - ciekaw jestem gdyby zwrócił się do niej: "Pani bredzi !" czy byłaby bardzo zadowolona. Ale to takie moje luźne dywagacje.
Łukasz Szkurłat pisze:...Linku nie podaje, bo jeszcze jakiś pasek na mnie się znajdzie. :P
Czyli sformułowanie "sadzisz farmazony" też nie przejdzie?
Rozumiem Łukaszu, że w ten trafny sposób przemyciłeś odrobine ironii pod moim adresem ! Nieprawdaż ? :P

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 16 maja 2012, 13:24

Moje zdanie jest takie, że słowo "brednia" to po prostu dobitne określenie kłamstwa, bajki, nieprawdy, ogólnie rzecz biorąc czegoś "z kosmosu", co nie ma żadnego racjonalnego poparcia. Ze słowem się spotykam często i nigdy nie zauważyłem by ktoś był obrażony nim.
A czasy - tak jak piszesz - się zmieniają i słownictwo się zmienia. I wiele zwrotów nawet w TV nie jest wypikanych. Wystarczy pooglądać choćby "Kubę Wojewódzkiego"

Awatar użytkownika
Łukasz Szkurłat

Postautor: Łukasz Szkurłat » 16 maja 2012, 15:38

Gdzież Piotrze śmiałbym ironizować z Ciebie?! Nie linkowałem, bo nie wiedziałem, czy film ze słownictwem przyjętym za wulgarne tutaj przejdzie.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 16 maja 2012, 16:01

Łukasz Szkurłat pisze:Gdzież Piotrze śmiałbym ironizować z Ciebie?!
...no powiedzmy, że nie, ale mam wrażenie, że kiedyś Ci podpadłem i...:P
Łukasz Szkurłat pisze:Nie linkowałem, bo nie wiedziałem, czy film ze słownictwem przyjętym za wulgarne tutaj przejdzie.
...cytatów nigdy się nie czepiałem ! :)

Kończymy OT.

Awatar użytkownika
Konrad Machura
Kontaktowanie:

Reg

Postautor: Konrad Machura » 22 października 2012, 17:08

Piotr Radoliński pisze:Konrad - wyhamuj z takimi odzywkami ! :evil:

Ale Wy jesteście wrażliwi! Obraziłem znowu kogoś? Zadałem normalne pytanie, a już bulwers z waszej strony.. Właśnie będąc w sobotę w Częstochowie widziałem jakie wolny weekend miały stare pojazdy.. Ile Mercedesów stało? Nie mówię, że starych pojazdów nie było na zajezdni, ale były też i nowe, a po mieście bujały się starsze. Na czym polega polityka tejże firmy? Poprostu nowy tabor nie jest wykorzystywany w 100% i tyle.. Piszesz, że podczas twojego pobytu jeden solaris wyjechał, a ja jadąc obok zajezdni w godzinach popołudniowych obok zajezdni widziałem dwa stojące obok siebie. Ale no nieważne..

To jest tylko i wyłącznie moje osobiste zdanie!

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Wypadki,kolizje i awarie tramwajów i autobusów-2012

Postautor: Sebastian Wróbel » 22 października 2012, 17:11

Piotr Radoliński pisze:Konrad - wyhamuj z takimi odzywkami ! :evil:

A czy Konrad napisał coś obraźliwego, wulgarnego? :|
Nie rozumiem twojego komentarza Piotrze !

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 22 października 2012, 17:13

Konrad - zwrot jest po prostu lekceważący ! I nie Wy TYLKO ja ! Piszesz tak gościowi bo co - jest od Ciebie młodszy ? A ile 5 lat, 7 lat ? Ja mam dwa razy tyle lat co Ty a nie napisałbym w ten sposób nikomu.
Konrad Machura pisze:Właśnie będąc w sobotę w Częstochowie widziałem jakie wolny weekend miały stare pojazdy.. Ile Mercedesów stało? Nie mówię, że starych pojazdów nie było na zajezdni, ale były też i nowe, a po mieście bujały się starsze. Na czym polega polityka tejże firmy? Poprostu nowy tabor nie jest wykorzystywany w 100% i tyle.. Piszesz, że podczas twojego pobytu jeden solaris wyjechał, a ja jadąc obok zajezdni w godzinach popołudniowych obok zajezdni widziałem dwa stojące obok siebie.
...Konrad na pewno były 4 M11 i z 5 Ik412,415. Solaris na pewno wyjechał - byc może wrócił - a może to była "próbna jazda". Ja byłem na miejscu od 9:30 do 13:00. Poza tym nie liczę tego co stało na kanale w hali. A jaką masz pewność, że te "nówki" co stały na placu są na 100% sprawne ?

Awatar użytkownika
Konrad Machura
Kontaktowanie:

Postautor: Konrad Machura » 22 października 2012, 17:20

A co mnie to interesuje ile ma lat? Może mieć 12, 17 lub 38, każdemu bym tak napisał bo moim zdaniem nie ma nic w tym lekceważącego, a to jest tylko forum. Może pana Piotra poruszył wykrzyknik w zdaniu? Nie mam zamiaru robić wojny pokoleń. Równie dobrze mogę odebrać lekceważąco wykrzykniki w zdaniach pana Piotra.

BTW. Bardzo widać jak takie osoby jak ja, które mają swoje zdanie, nie są przychylne na wasze poglądy są intruzami na tym forum. I co, dostane kolejne ostrzeżenie za wyrażanie i obronę swoich argumentów? To po co wogóle jest coś takiego jak to forum? Zbiera się kupę ludzi (MKMów) i robi się forum zamknięte, każdy każdemu przytakuje i dziękuje. Chętnie tu zaglądam i wogóle, kiedyś sam byłem w CKMKM, i tu pokłony w kierunku p. Dominika W, który pomógł mi w pewnych sprawach jeśli chodzi o moje członkostwo w klubie, ale co było to było, a dobrze jest jak jest i nie żałuje tego, że mnie teraz nie ma tam, zresztą jak część osób które były..

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 22 października 2012, 17:28

Konrad Machura pisze:A co mnie to interesuje ile ma lat? Może mieć 12, 17 lub 38, każdemu bym tak napisał bo moim zdaniem nie ma nic w tym lekceważącego, a to jest tylko forum. Może pana Piotra poruszył wykrzyknik w zdaniu? Nie mam zamiaru robić wojny pokoleń. Równie dobrze mogę odebrać lekceważąco wykrzykniki w zdaniach pana Piotra.

BTW. Bardzo widać jak takie osoby jak ja, które mają swoje zdanie, nie są przychylne na wasze poglądy są intruzami na tym forum. I co, dostane kolejne ostrzeżenie za wyrażanie i obronę swoich argumentów? To po co wogóle jest coś takiego jak to forum? Zbiera się kupę ludzi (MKMów) i robi się forum zamknięte, każdy każdemu przytakuje i dziękuje.
...nie musisz mi "panować" - wiesz o tym dobrze. O moich wykrzyknikach już pisałem - używam dla wzmocnienia wypowiedzi. Jeżeli Ci przeszkadzają to PRZEPRASZAM i wobec Ciebie nie będę ich używał. Nie "czepiam się" Twoich poglądów - możesz mieć jakie chcesz. Jesteś miłośnikiem jakieś konkretnej marki - okej - ale nie musisz zaraz "pluć" na inną. Bo jest najważniejsza ta jedynie słuszna.

Awatar użytkownika
Mateusz Stacherczak
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Mateusz Stacherczak » 22 października 2012, 17:31

Panowie! Spokojnie!
Konrad - poluzuj gumę w majtach :D Piotr walczy z chamstwem jakimkolwiek, by było kulturalnie i merytorycznie
Piotr - Konrad tak ma i trzeba go akceptować takim jakim jest ;)
Ufff... :)
No to po kwiatku i szampanie i będzie cycuś malina ;)

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 22 października 2012, 17:34

Mateuszu ! Jeżeli tak twierdzisz - odpuszczam "walkę z... wiatrakami". :)

Awatar użytkownika
Konrad Machura
Kontaktowanie:

Postautor: Konrad Machura » 22 października 2012, 17:36

A skoro poruszyliśmy kwestie wieku to ja odczułem potrzebę panowania.. Może i wobec starszych mogę być gówniarzem, nie rusza mnie to.. Nie pluje na wszystkie marki, to że akurat stał sobie solaris nie oznaczało, że jakby tam stał MAN też bym nie napisał. Lubie Solarisy, ale wszystkie inne marki biorę pod uwagę. Autobus to autobus w przypadku MPK, tylko chodziło mi oto, że jak to jest że taki Ik. 412 bije kilometry a Mercedes czy MAN ma dniówkę na zajezdni..

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 22 października 2012, 17:42

...jeżeli miałeś potrzebę - okej - nie mam nic "na przeciwko". Jeżeli uważasz, że traktuję Cie jak - cytuję - "gówniarza" - to jesteś w mylnym błędzie - a jeżeli odniosłeś takie uczucie - to PRZEPRASZAM - nie miałem tego w zamiarze. Znam Cię OSOBIŚCIE - jak zapewne wiesz - i nigdy bym nie sądził, że będę musiał Cię "pouczać".

Awatar użytkownika
Filip Kłyszejko
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Filip Kłyszejko » 22 października 2012, 17:46

Panowie chyba dyskusja wychodzi po za temat.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 22 października 2012, 17:49

Filip Kłyszejko pisze:Panowie chyba dyskusja wychodzi po za temat.
...dokładnie Filipie - trzeba ją przekierować na własciwe tory. ;)

Awatar użytkownika
Konrad Machura
Kontaktowanie:

Postautor: Konrad Machura » 22 października 2012, 17:56

To Ciii... ;)

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 22 października 2012, 20:38

Wybaczcie, że się wtrące do wypowiedzi... ten, no, te posty są tutaj zamierzone, nikt się nie machnął? ;)

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 22 października 2012, 20:50

...wymiotłem je z "Wypadków, kolizji..." ;)

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 22 października 2012, 21:15

.. to Piotrze jak zamiecione to szufelka i do kosza. Jak można bo to już wszystko wyjaśnione.

Wróć do „Regulamin oraz komunikaty”