Kasowniki w autobusach

Tomasz Kozerawski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:
Status: Offline

Kasowniki w autobusach

Postautor: Tomasz Kozerawski » 16 lipca 2012, 17:53

Cześć,

Słuchajcie musimy coś zrobić z "problemem kasownikowym", dotyczy to głównie przegubów, a zwłaszcza jeśli pełnią one funkcję AzT, nie możemy tego zostawić na kolejny raz. Nie będę opisywał dlaczego etc bo wszyscy doskonale wiemy. Teraz już pewnie nie zdziałamy za wiele skoro mamy połowę lipca, a AzT mają jeździć do sierpnia tak ? ale na przyszłość AzT jak i normalnych kursów na liniach musimy zainterweniować aby w każdym autobusie był komplet kasowników, a nie tylko dwa z przodu. Zasada przednich drzwi już dawno jest zapomniana. Pewnie o montowaniu kasowników takich jak w Twistach nie ma co marzyć, ale trzeba z tym coś zrobić bo to jest dramat.

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Kasowniki w autobusach

Postautor: Dominik Wójcik » 16 lipca 2012, 18:02

Napisze pismo. Widziałem że wymieniają kasowniki na dwusystemowe (widać kupili więcej, niż tylko do Twistów), więc napiszę, żeby w pierwszej kolejności wymieniali na tyłach pojazdów.

Awatar użytkownika
Łukasz Szkurłat

Kasowniki w autobusach

Postautor: Łukasz Szkurłat » 16 lipca 2012, 18:12

Problem w tym, że mądre głowy sadzą las kasowników w sekcji A, przez co wiszą kasowniki dwusystemowe i do kart, a z tyłu tylko do kart. Gdzie tu rozum?

Krystian Kukuła
Członek CKMKM

Kasowniki w autobusach

Postautor: Krystian Kukuła » 16 lipca 2012, 18:13

Z tym że z tego co zauważyłem oni wymieniają stare kasowniki do jednorazowych na dwusystemowe. Sytuacja ta jest dość kuriozalna, bo zamiast zastępować brązowe kasowniki nowymi, mogliby zamienić te przy ostatnich drzwiach do kart na dwusystemowe.

Awatar użytkownika
Marcin Strzelecki
Kontaktowanie:

Kasowniki w autobusach

Postautor: Marcin Strzelecki » 16 lipca 2012, 18:27

W MPK sądzą że są mądrzejsi i wiedzą gdzie będzie lepiej taki kasownik.
Wymienione powinny być wszystkie, co wiadomo nie od dziś (ameryki nie odkryłem :P)

Awatar użytkownika
Konrad Machura
Kontaktowanie:

Kasowniki w autobusach

Postautor: Konrad Machura » 16 lipca 2012, 20:54

W którym pojazdach są nowe dwusystemowe kasowniki?

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Kasowniki w autobusach

Postautor: Janusz Karlikowski » 16 lipca 2012, 20:55

Na chybił trafił

Awatar użytkownika
Kamil Ociepa
Członek CKMKM

Kasowniki w autobusach

Postautor: Kamil Ociepa » 16 lipca 2012, 21:28

W którymś Solarisie i którymś Citaro G, ale nie pamiętam numerów.

Awatar użytkownika
Filip Kłyszejko
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Kasowniki w autobusach

Postautor: Filip Kłyszejko » 17 lipca 2012, 02:06

Dominik Wójcik pisze:Napisze pismo. Widziałem że wymieniają kasowniki na dwusystemowe (widać kupili więcej, niż tylko do Twistów), więc napiszę, żeby w pierwszej kolejności wymieniali na tyłach pojazdów.

Kiedyś też sam o tym pisałem do "zarządu MPK" i coś pisali że pomału wymieniają kasowniki na dwusystemowe ale jak widać mozolnie im to idzie :D
Odpowiedz na moją wiadomość z dnia 13.03.2012
mgr inż. Michał Porada pisze:Szanowny Panie,
uprzejmie informujemy, iż Zarząd Spółki od dawna interesuje się wymianą kasowników na dwufunkcyjne. Działania Spółki zmierzają do tego aby komunikacja była coraz wygodniejsza i dostosowana do potrzeb mieszkańców. Mamy świadomość, iż ludzie coraz częściej rezygnują z samochodów na rzecz tramwaju czy autobusu. W związku z powyższym w bieżącym roku rozpoczeliśmy sukcesywną wymianę kasowników na dwufunkcyjne (KRG-6KB3), co ułatwi pasażerom dostęp do kasownika i zarejestrowanie biletu okresowego czy papierowego. Pragniemy nadmienić, iż nowy model kasowników zamontowany został już w 14 autobusach. Zarząd Spółki dziękuje za zainteresowanie i przesłanie spostrzeżenia.

Moja wiadomość dotyczyła trudnośc w autobusach mercedes benz G w godzinach popołudniowych w dotarciu do kasownika a posiadamy kasowniki jednofunkcyjne R&G ...

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Kasowniki w autobusach

Postautor: Tomasz Rorat » 17 lipca 2012, 11:01

Ale jak się chce to można:
Ja bym kasownik z okolic pierwszych drzwi założył przy 3 drzwiach ( praktycznie operacja bez kosztów)
I mamy kasowniki na zwykłe bilety papierkowe na środku przedniej części pojazdu ( okolice 2drzwi) i na środku tylnej części pojazd ( okolice 3drzwi).

A jak wymiana na kasowniki dwusystemowe ??
przecież nie wymieniają ( stare zostają na swoim miejscu) tylko dodają nowe dwusystemowe, dobrze że jest dużo poręczy do trzymani się, to kasowników możemy mieć kup. !!

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Kasowniki w autobusach

Postautor: Dominik Wójcik » 17 lipca 2012, 13:47

Dwusystemowe dają w miejsce drukujących, otrzymujemy więc zestaw "karciany + dwtsystemowy" przy jednych drzwiach :)

Tomasz Kozerawski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Kasowniki w autobusach

Postautor: Tomasz Kozerawski » 18 lipca 2012, 11:33

Tak jak mówisz Dominik, czasami widziałem 3 kasowniki przy drugich drzwiach ;/ trzeba to zmienić koniecznie.

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Kasowniki w autobusach

Postautor: Szymon Kryczka » 19 lipca 2012, 10:56

A ja dostałem informację, że na kasownikach dwu systemowych i jedno systemowych na portmonetce pobierane są różne opłaty - mianowicie ta po zmianach i przed, informacja jeszcze nie została przeze mnie zweryfikowana.

Awatar użytkownika
Kamil Ociepa
Członek CKMKM

Kasowniki w autobusach

Postautor: Kamil Ociepa » 19 lipca 2012, 11:18

Gdy zaczęli wprowadzać kasowniki dwu-systemowe, był problem z elektroniczną skarbonką, mianowicie nie zwracało pieniędzy za przejazd do trzech przystanków. Teraz podobno już działają normalnie.
Zauważyłem również, że kasując ponownie bilet miesięczny na kasowniku "karcianym" wyskakuje komunikat "bilet skasowano", natomiast na "dwu-systemowym" wyskakuje " zarejestrowano"

Awatar użytkownika
Adam Młynarczyk
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Kasowniki w autobusach

Postautor: Adam Młynarczyk » 19 lipca 2012, 17:28

elektroniczną skarbonką

a nie przypadkiem elektroniczną portmonetką?
mianowicie nie zwracało pieniędzy za przejazd do trzech przystanków

Myślę, że były to jednorazowe sytuacje. Gdyby było inaczej, ludzie składaliby reklamacje, robiliby awantury, a nie doszły mnie słuchy o takich sytuacjach.
Zauważyłem również, że kasując ponownie bilet miesięczny na kasowniku "karcianym" wyskakuje komunikat "bilet skasowano", natomiast na "dwu-systemowym" wyskakuje " zarejestrowano"

To niedociągnięcie jest cały czas. Chyba nic z tym nie zrobią

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Kasowniki w autobusach

Postautor: Tomasz Rorat » 19 lipca 2012, 17:39

Tylko montują dwusystemowe ale:
- dlaczego nie ma ich nadal w tylnej częsci pojazdu, nadal jest brak kasownika do biletów papierkowych w tylnej części.
przykład #142
przy pierwszych drzwiach : Kasownik do miesięcznego i kasownik dwusystemowy
przy środkowych drzwiach : kasownik do miesięcznego i kasownik dwusystemowy
przy ostatnich drzwiach : kasownik do miesięcznego ( brak kasownika dwusystemowego)

Awatar użytkownika
Kamil Ociepa
Członek CKMKM

Kasowniki w autobusach

Postautor: Kamil Ociepa » 19 lipca 2012, 18:21

Adam Młynarczyk pisze:
elektroniczną skarbonką

a nie przypadkiem elektroniczną portmonetką?

Nie czepiaj się.
mianowicie nie zwracało pieniędzy za przejazd do trzech przystanków

Myślę, że były to jednorazowe sytuacje. Gdyby było inaczej, ludzie składaliby reklamacje, robiliby awantury, a nie doszły mnie słuchy o takich sytuacjach.

Nie wiedziałem, że pracujesz w MPK.

Awatar użytkownika
Adam Młynarczyk
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Kasowniki w autobusach

Postautor: Adam Młynarczyk » 19 lipca 2012, 18:31

Nie czepiaj się.

Nie czepiam się. To było doprecyzowanie.
Nie wiedziałem, że pracujesz w MPK.

Nie trzeba pracować w MPK, żeby wiedzieć "co w trawie piszczy". Gdyby pojawiła się nawet najmniejsza aferka z udziałem MPK w lokalnym wydaniu pewnej gazety (pozwolę sobie nie wymienić tytułu) na pewno byłoby o tym napisane.

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Kasowniki w autobusach

Postautor: Dominik Wójcik » 20 lipca 2012, 23:35

sygn.: 2012 07 20 ? 1 ? c
Częstochowa, dnia 20 lipca 2012r

MPK w Częstochowie
Zarząd Spółki

dotyczy: logika montażu kasowników dwufunkcyjnych KRG-6KB3

W imieniu Częstochowskiego Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej pragnę zgłosić sugestię zmiany logiki wymiany kasowników R&G w autobusach z jednofunkcyjnych drukujących na dwufunkcyjne KRG-6KB.

Obecnie wymieniane są kasowniki drukujące przy I i II drzwiach. Pragnę zauważyć, że przy I i II drzwiach znajdują się już kasowniki zbliżeniowe, które po wspomnianej wymianie są dublowane. Z kolei przy drzwiach III (i IV w autobusach przegubowych) znajdują się tylko i wyłącznie kasowniki zbliżeniowe. W świetle utrzymania w obrocie biletów papierowych, brak kasownika drukującego stanowi poważną uciążliwość dla podróżujących.

W związku z powyższym, pragnę zasugerować, aby w pierwszej kolejności dokonywać wymiany kasowników zbliżeniowych przy III i IV drzwiach na dwufunkcyjne, co będzie krokiem w stronę pasażera, zaś w realiach warsztatowych, zabieg ten pozwoli na wykorzystanie istniejącej infrastruktury po kasowniku zbliżeniowym, bez konieczności przeciągania nowej instalacji.

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Kasowniki w autobusach

Postautor: Dominik Wójcik » 24 lipca 2012, 02:45

Trochę nie w tym katalogu, ale zbieżnie:
Częstochowa, dnia 24 lipca 2012r

MPK w Częstochowie
Zarząd Spółki

dotyczy: geolokalizacja przystanków

W imieniu Częstochowskiego Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej pragnę zgłosić problem z geolokalizacją przystanków ?II Aleja NMP? oraz ?Estakada?.

Nieaktualna lokalizacja przystanków w systemie skutkuje nieprawidłowym działaniem elektronicznej portmonetki Częstochowskiej Karty Miejskiej. O ile problem z przystankiem ?II Aleja NMP? jest tymczasowy (do czasu powrotu przystanku na swoje miejsce), o tyle należy pilnie pochylić się nad geolokalizacją przystanku ?Estakada?.

Problem z elektroniczną portmonetką polega na tym, że pasażerowie korzystając z tych przystanków odbijają swoje karty po wejściu do pojazdu, zaś system rejestruje ich, jako wsiadających przed danym przystankiem, co skutkuje doliczeniem dodatkowego przystanku do odbytej podróży. To zaś skutkuje zainkasowaniem opłaty za podróż w II strefie nawet, jeśli pasażer wysiądzie przed faktycznie trzecim przystankiem.

Nie są nam znane szczegóły techniczne, jak też same techniczne możliwości szybkiej zmiany lokalizacji przystanków w systemie, dlatego nie naciskamy na czasową korektę lokalizacji przystanków ?II Aleja NMP?, jednak problem z przystankiem ?Estakada? jest stały ? przystanek zmienił swoją lokalizację w związku ze zmianą układu węzła ?Estakada?.
Rafał, wyprzedzając Twoje zapytanie odpowiadam - to techniczna czynność w systemie, którego administratorem jest MPK.

Krystian Kukuła
Członek CKMKM

Kasowniki w autobusach

Postautor: Krystian Kukuła » 24 lipca 2012, 08:17

Dominiku, o który przystanek przy Estakadzie chodzi? O tramwajowy w kierunku Kucelina? Bo nie zostało to sprecyzowane.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Kasowniki w autobusach

Postautor: Janusz Karlikowski » 24 lipca 2012, 09:31

Chyba tak, bo w autobusach jest w miarę ok. Chociaż w 31 łapie chyba za wcześnie nawet.

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Kasowniki w autobusach

Postautor: Dominik Wójcik » 24 lipca 2012, 11:27

@ Krystian: Tak, ale niech sprawdzą oba.
@ Janusz: mam skargę od obywatelki :) Sytuacja powtarzająca się.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Kasowniki w autobusach

Postautor: Janusz Karlikowski » 24 lipca 2012, 12:53

O to że napiętnuję sprzedawanie biletów w autobusach ?? No to pewnie się powtórzy jeszcze wielokrotnie. Po wizycie w stolicy jestem jeszcze bardziej rozgoryczony tym co widzę. A 3 dni korzystania z naszego MPK po prostu powala i woła o pomstę do nieba.

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Kasowniki w autobusach

Postautor: Dominik Wójcik » 24 lipca 2012, 13:10

Ale sobie pochlebiasz :) Nie, o to, że po wejściu do autobusu i odbiciu portmonetki, system zalicza ją do poprzedniego przystanku

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Kasowniki w autobusach

Postautor: Janusz Karlikowski » 24 lipca 2012, 13:12

O Jezu, myślałem, że o co innego Ci chodzi. Że na mnie była skarga, że wykonuje połączenia z komórki do pewnych sympatycznych panów i przeszkadza to pasażerce. Źle zrozumiałem.

Awatar użytkownika
Adam Młynarczyk
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Kasowniki w autobusach

Postautor: Adam Młynarczyk » 24 lipca 2012, 16:27

Problem z elektroniczną portmonetką polega na tym, że pasażerowie korzystając z tych przystanków odbijają swoje karty po wejściu do pojazdu, zaś system rejestruje ich, jako wsiadających przed danym przystankiem, co skutkuje doliczeniem dodatkowego przystanku do odbytej podróży.

Problem z portmonetką jest bardziej złożony niż się to może wydawać. Zdarza się, że czasem "system" odmawia w pojeździe posłuszeństwa (najczęściej objawia się to niezapowiadaniem przystanków oraz niewyświetlaniem komunikatu o bieżącym przystanku i następnym przystanku). W takiej sytuacji kierowca powinien manualnie dokonać korekty przystanku. Nie wymaga to specjalnego wysiłku, bo wystarczy wcisnąć przycisk ze strzałką na panelu sterującym, jednak (według instrukcji obsługi panelu sterującego) powinno to być zrobione WYŁĄCZNIE na przystanku. I o ile kierowca o tym pamięta jest super. Problem pojawia się gdy kierowca jadący przykładowo na linii T w kierunku Fieldorfa przypomni sobie o korekcie przystanku dopiero na przykład na dworcu PKP. Wówczas każda osoba, która wsiadła do tego przystanku zostaje zarejestrowana tak, jak gdyby wsiadła na przystanku początkowym. Wówczas (przykładowo) jadąc od dworca PKS do II Alei w rzeczywistości przejeżdżam 2 przystanki ale według systemu jadę od Kucelina do II Alei czyli 12 przystanków, i w takiej sytuacji o zwrocie środków na portmonetce mogę raczej zapomnieć!

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Kasowniki w autobusach

Postautor: Janusz Karlikowski » 24 lipca 2012, 16:35

Analogicznie jest np. w przypadku linii 67. Jeśli kierowca nie dokona korekty (system gubi się za przystankiem NAPOLEONA), to posiadacz karty miejskiej z biletem na strefę miejską nie ma możliwości skasowania karty. Problem w tym wypadku dotyczy i portmonetki jak też biletów okresowych. Jeśli do pojazdu wsiądzie kontrola to ich karty do czytników pobiorą dane o strefie podmiejskiej, nawet jeśli jest już Bugajska czy dalej. Oznacza to nieważność biletów elektronicznych.
Ja osobiście nie trafiłem na kierowcę, który by nie przystawił zaraz po wyjeździe na Żwirki, ale wynika to z faktu, że "obsada" linii olsztyńskich jest w miarę stała, może nie tak stała jak kiedyś, ale w miarę. A jak pojedzie ktoś, kto ma zwykle 10, 12, ..... to pewnie opisana sytuacja zdarzyć się może

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Kasowniki w autobusach

Postautor: Dominik Wójcik » 24 lipca 2012, 16:47

Paskudnie...

Awatar użytkownika
Adam Młynarczyk
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Kasowniki w autobusach

Postautor: Adam Młynarczyk » 24 lipca 2012, 18:11

Jeśli do pojazdu wsiądzie kontrola to ich karty do czytników pobiorą dane o strefie podmiejskiej, nawet jeśli jest już Bugajska czy dalej. Oznacza to nieważność biletów elektronicznych.

Poniekąd tak, ale...
Kontrolerzy wiedzą, że znajdują się w strefie miejskiej, a nie podmiejskiej. Wówczas bilety okresowe są ważne (przez wzgląd na to, ze są doładowane na strefę miejską). A nikomu z nieskasowaną portmonetką nie wypiszą mandatu, bo ta sytuacja nie wynika z niedociągnięcia pasażera, lecz jej przyczyny są "obiektywne". Wówczas mandat (Wezwanie do zapłaty...) zostałoby anulowane bez pobrania opłaty manipulacyjnej (czyli dla kontrolera w sumie też żaden zysk)

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Kasowniki w autobusach

Postautor: Michał Grzegorczyk » 24 lipca 2012, 20:03

Raz tłok, niewygoda itp. Ale dwa tacy ludzie, którzy często mają problemy z poruszaniem, zachowaniem równowagi itp. Zmuszanie ich do latania nawet po pustym autobusie jest niewłaściwe.

Awatar użytkownika
Jakub Szymanowski
Kontaktowanie:

Kasowniki w autobusach

Postautor: Jakub Szymanowski » 27 lipca 2012, 15:46

Rafał Lamch pisze:O, jaki fajny wątek, nie zauważyłem go, bo niestety w tym dziale. Wczoraj jadę zatramwajem, wsiada ostatnimi drzwiami starszy pan i próbuje skasować bilet. Powiedzieli mu, że musi iść do przodu i się biedny przez ten tłok przeciskał. No k..., gdzie my żyjemy?

Bo wg jakiś przepisów MPK pasażer nie posiadający biletu elektronicznego ma wsiąść pierwszymi drzwiami i okazać bilet kierowcy, a że nikt się do tego nie stosuje to już inna sprawa. Co nie zmienia faktu, że spraw kasowników jest chora !!

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Kasowniki w autobusach

Postautor: Janusz Karlikowski » 27 lipca 2012, 15:56

No i najpierw trzeba by ten chory zapis zmienić, a potem żądać instalacji kasowników. Teraz MPK ma czyste ręce: pasażer z papierem ma wchodzić przodem. A że żaden kierowca nie patrzy już pożądliwie (jak w pierwszych dniach wprowadzenia zasady) na te bilety, to inna sprawa.

Krystian Kukuła
Członek CKMKM

Kasowniki w autobusach

Postautor: Krystian Kukuła » 27 lipca 2012, 15:58

A czy to wsiadanie pierwszymi i okazywanie biletu nie zostało kilka lat temu zniesione?
Jeszcze w tamtym roku zdarzały się przypadki że kierowca otwierał tylko pierwsze drzwi, w tym roku jeszcze mi się nie zdarzyło na takiego trafić.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Kasowniki w autobusach

Postautor: Janusz Karlikowski » 27 lipca 2012, 16:05

Ja widuję takie sytuacje, ale jest to wygoda kierowcy jak wsiada jedna-dwie osoby albo nikt (otwarcie by ślad był w kursówce). Nie widziałem by kierowca złośliwie nie otwierał pozostałych dla wsiadających (bo dla wysiadających niektórzy są bezwzględni). Wyjątkiem jest jedna osoba, ale przemilczmy to. Niektórzy chyba wiedzą kogo mam na myśli...
A co do przepisu to obowiązuje: http://www.mpk.czest.pl/regulamin.html. Rozdział 3, § 8, pkt. 1.

Awatar użytkownika
Krzysiek Ociepa
Kontaktowanie:

Kasowniki w autobusach

Postautor: Krzysiek Ociepa » 27 lipca 2012, 17:41

Janusz Karlikowski pisze:Nie widziałem by kierowca złośliwie nie otwierał pozostałych dla wsiadających (bo dla wysiadających niektórzy są bezwzględni). Wyjątkiem jest jedna osoba, ale przemilczmy to. Niektórzy chyba wiedzą kogo mam na myśli...

Myślę, że większość forumowiczów wie o kogo chodzi...

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Kasowniki w autobusach

Postautor: Piotr Radoliński » 27 lipca 2012, 18:03

...czyżby TA osoba aż tak miała "przechlapane" ? :P

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Kasowniki w autobusach

Postautor: Janusz Karlikowski » 27 lipca 2012, 18:21

Stare nawyki. Ale w największej ulewie musiałeś lecieć do przodu, bo ... ci nie otworzy z tyłu.
Był jeszcze drugi "jelonek", ale się oswoił..

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Kasowniki w autobusach

Postautor: Dominik Wójcik » 30 lipca 2012, 15:45

Jutro o 10:00 w serwisie pojawi się automatycznie nowa publikacja w temacie. Co nieco w naszą stronę...
Witam Panie Dominiku.

W nawiązaniu do e-maila skierowanego na Zarząd Spółki MPK w Częstochowie Sp. z o.o. w dniu 20 lipca 2012 roku chciałbym wyjaśnić dlaczego nastąpiła wymiana kasowników biletów papierowych KRG - 4 na dwufunkcyjne.

W e-mailu nawiązuje Pan do logiki takiej wymiany.Otóż pierwszym założeniem było odzyskanie kasowników KRG - 4 których bardzo brakuje w przedsiębiorstwie na wymianę. Dostępność części do wykonania napraw uszkodzonych kasowników jest ograniczona. To co Pan napisał w mailu jest logiczne. W miesiącu sierpniu sukcesywnie będziemy demontować jeden kasownik dwufunkcyjny przy I drzwiach i montować go w zamian za kasownik zbliżeniowy przy III drzwiach w autobusie krótkim i IV drzwiach w autobusie przegubowym.Tak więc po przeinstalowaniu kasowników układ kasowników będzie następujacy:

krótki autobus: I drzwi kasownik zbliżeniowy, II drzwi kasownik zbliżeniowy i kasownik dwufunkcyjny, III drzwi kasownik dwufunkcyjny.

przegubowy autobus: I drzwi kasownik zbliżeniowy, II drzwi kasownik zbliżeniowy i kasownik dwufunkcyjny, III drzwi kasownik zbliżeniowy, IV drzwi kasownik dwufunkcyjny.

Pozdrawiam
Henryk Bociąga
Kierownik Wydziału Autobusowego

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Kasowniki w autobusach

Postautor: Tomasz Rorat » 30 lipca 2012, 16:16

A nie można było tak odrazu !!
------------ cytat
krótki autobus: I drzwi kasownik zbliżeniowy, II drzwi kasownik zbliżeniowy i kasownik dwufunkcyjny, III drzwi kasownik dwufunkcyjny.

przegubowy autobus: I drzwi kasownik zbliżeniowy, II drzwi kasownik zbliżeniowy i kasownik dwufunkcyjny, III drzwi kasownik zbliżeniowy, IV drzwi kasownik dwufunkcyjny.
------------ koniec cytatu
Nareszcie wracamy do normalności.

Awatar użytkownika
Łukasz Szkurłat

Kasowniki w autobusach

Postautor: Łukasz Szkurłat » 30 lipca 2012, 18:36

Pytanie po co zostawiać zbliżeniowy tam, gdzie będzie dwufunkcyjny?

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Kasowniki w autobusach

Postautor: Dominik Wójcik » 30 lipca 2012, 19:32

A niech będzie. Ludzie szybciej będą się odbijać :)

Patryk Hartman
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Kasowniki w autobusach

Postautor: Patryk Hartman » 15 grudnia 2012, 18:40

Awatar użytkownika
Marcin Strzelecki
Kontaktowanie:

Kasowniki w autobusach

Postautor: Marcin Strzelecki » 15 grudnia 2012, 18:46

Do końca nie jest jak tutaj jest napisane.

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Kasowniki w autobusach

Postautor: Dominik Wójcik » 15 grudnia 2012, 18:54

Ale w materiale chodzi o obrócenie urządzeń fontem do otworu drzwi

Awatar użytkownika
Marcin Strzelecki
Kontaktowanie:

Kasowniki w autobusach

Postautor: Marcin Strzelecki » 15 grudnia 2012, 18:57

Oglądałem materiał. Mi jednak rozchodzi się o to że dwu-funkcyjne kasowniki pchane są do przodu a z tyłu zostają tylko te stare na kartę.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Kasowniki w autobusach

Postautor: Janusz Karlikowski » 15 grudnia 2012, 19:12

W #112 albo #113 są dwufunkcyjne przy każdych drzwiach. Ale już nie pamiętam jaki to wóz. Może ktoś pamięta komu pisałem esa wtedy ??

Patryk Hartman
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Kasowniki w autobusach

Postautor: Patryk Hartman » 15 grudnia 2012, 19:13

Wóz #111, Agentowi pisałeś :P

Awatar użytkownika
Piotr Czarnota

Kasowniki w autobusach

Postautor: Piotr Czarnota » 05 lutego 2013, 18:22

Krzysiek Ociepa pisze:
Janusz Karlikowski pisze:Nie widziałem by kierowca złośliwie nie otwierał pozostałych dla wsiadających (bo dla wysiadających niektórzy są bezwzględni). Wyjątkiem jest jedna osoba, ale przemilczmy to. Niektórzy chyba wiedzą kogo mam na myśli...

Myślę, że większość forumowiczów wie o kogo chodzi...

Czapeczka bejsbolówka, 5-cio kilogramowy łańcuch, wiecznie nieogolony niczym rumcajs, zdjęcia żużlowców po całej szoferce porozklejane i jedyna myśl jaka chodzi mu po głowie... jestem najlepszy, jestem najlepszy!
Ten gość irytuje mnie odkąd tylko dał mi się we znaki, pewnego razu doszło nawet do przetrzymania pewnej osoby której niewyobrażalnym cudem udało się wejść do wozu ostatnimi drzwiami a z tego powodu "nasz bohater" dostał niemalże białej gorączki bo udaremnił taki manewr!
Jak dla mnie ten gość przekracza wszelkie normy etyki Częstochowskich kierowców.

Michał Kamiński

Kasowniki w autobusach

Postautor: Michał Kamiński » 05 lutego 2013, 19:52

skąd wiesz co mu po głowie chodzi ????

Wróć do „Tabor”