Używane szwedzkie MAN-y w MPK Częstochowa

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:
Status: Offline

Przetarg na nowe "używki".

Postautor: Bartosz Kowalski » 11 sierpnia 2013, 19:53

Dobra skoro mówi że Manach EL ostatnie drzwi są jedno skrzydłowe to należy zauważyć że wychwalane tak Ikarusy 415,435 też ostatnie drzwi maja wąskie. Mimo dwóch skrzydeł drzwi w tych wozach mają szerokość jak w tym Manie i się sprawdzają. Pojeżdżą te wozy to zobaczymy czy się sprawdzą czy nie, o Concecto i Manach NG tez mówiono że się nie sprawdzą bo brak drzwi na końcu a jakoś się sprawdzają.

Jakub Siadlak

Postautor: Jakub Siadlak » 11 sierpnia 2013, 22:01

Ludzie zawsze gnieżdżą się przy środkowych drzwiach.Choćby pierwsze i trzecie drzwi miały trzy metry szerokości,a drugie dwa,to i tak większość będzie walić do środkowych.Jeżdżę to wiem.Taka mentalność.Czy może instynkt stadny?

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 11 sierpnia 2013, 22:04

...a niegdysiejsze "ogórki" czy Ik 620 albo Autosany H9/35 ? Dwudrzwiowe i... dawało radę ! No ale to historia ! Choć był epizod czterodrzwiowy Autosan H10/30 - ale nie wypalił. :D

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 11 sierpnia 2013, 23:51

Ale Piotrze! Niegdyś obowiązywała inna kultura podróży - wsiadało się tyłem (bo jeszcze dawniej był tam konduktor), wysiadało przodem. Teraz "wolna amerykanka". A czterodrzwiowe wozy solowe (zaznaczmy) pojawiają się także u innych producentów. Mało tego - gdzieś widziałem (materiały z któregoś kraju skandynawskiego) taki wóz na służbie: wedle oznaczeń wsiadało się II i III, wysiadało I i IV.

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 12 sierpnia 2013, 09:24

Takie wozy (4 drzwiowe) produkuje chyba tylko Sor a i tak jakoś im się to bardzo nie sprzedaje. Tak jak pisze Jakub ludzie i tak zawsze wsiadają środkowymi drzwiami.

Awatar użytkownika
Krzysiek Ociepa
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysiek Ociepa » 12 sierpnia 2013, 10:18

Bartosz Kowalski pisze:Dobra skoro mówi że Manach EL ostatnie drzwi są jedno skrzydłowe to należy zauważyć że wychwalane tak Ikarusy 415,435 też ostatnie drzwi maja wąskie. Mimo dwóch skrzydeł drzwi w tych wozach mają szerokość jak w tym Manie i się sprawdzają.

Tyle, że Ik415/435 są wysokopodłogowe na całej długości, a MAN EL283 ma niską podłogę z przodu. Wiecie sami, że ludzie są z natury leniwi, więc będą się gnieździć z przodu pojazdu. Nie twierdzę, że wozy się nie sprawdzą, jednak będą musiały być wysyłane na odpowiednie dla nich linie.
Bartosz Kowalski pisze:Pojeżdżą te wozy to zobaczymy czy się sprawdzą czy nie, o Concecto i Manach NG tez mówiono że się nie sprawdzą bo brak drzwi na końcu a jakoś się sprawdzają.

Trzydrzwiowy przegub jest OK, ale dwudrzwiowa solówka już nie bardzo, oczywiście jeśli chodzi o polskie warunki. No, chyba że układ drzwi byłby taki, jak w "ogórku".

A co do układu drzwi, to taka ciekawostka. Nie wiem, czy wiecie, ale PKM Tychy ogłosił przetarg, w którym chce zakupić, m.in. przegubowce z układem drzwi 2-2-2-2-2, czyli 5-drzwiowe. Takie coś oferuje na pewno MAN i SOR, ale podobno także MAZ. Ciekawe co im z tego wyjdzie.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 12 sierpnia 2013, 13:13

Dominik Wójcik pisze:Ale Piotrze! Niegdyś obowiązywała inna kultura podróży - wsiadało się tyłem (bo jeszcze dawniej był tam konduktor), wysiadało przodem. Teraz "wolna amerykanka". A czterodrzwiowe wozy solowe (zaznaczmy) pojawiają się także u innych producentów. Mało tego - gdzieś widziałem (materiały z któregoś kraju skandynawskiego) taki wóz na służbie: wedle oznaczeń wsiadało się II i III, wysiadało I i IV.
Dominiku ! Wiem, że w swoim tekście trochę "odpłynąłem". Bo rzeczywiście, znam miasta, gdzie stano w kolejce (na przystanku) do autobusu ! Tak, tak. Jeżeli brakło miejsca w pojeździe to taki pasażer zostawał na przystanku i... oczekiwał na kolejny kurs, za... np. 5-10 min. :P Poza tym także w tych czasach, niektórzy wsiadali przednimi drzwiami.

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 12 sierpnia 2013, 13:48

"Niedzielny poranek", nar. Kazimierz Rudzki :)

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 12 sierpnia 2013, 14:57

...wprawdzie nie to miasto miałem na myśli :P Ale... dziękuję za link - nie znałem tego filmu. :)

http://www.youtube.com/watch?v=ALKYAb31r_o

Kierman

Postautor: Kierman » 12 sierpnia 2013, 16:38

Nie da się tego czytać złe złe złe kurcze kupili auta z 2006 r trzeba się cieszyć bo tylko młodsze w zajezdni są merce , a tak reszta starocie .Nasze Solarisy są starsze i mają przebieg jeszcze raz taki n nie mówiąc o reszcie .To będą jedne z lepszych aut na zajezdni ogarnijcie się , chyba że lepsze są Jelcze to nie podyskutujemy . A tak na marginesie to lekko licząc 50 wozów powinno już udać się na emeryturę !

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 12 sierpnia 2013, 16:41

...no kol. Kiermanie, wiesz, że emeryturki są przesunięte ! Nasz pojazdy do chyba na rentę inwalidzką ! :D

Awatar użytkownika
Wojciech Liberda
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Wojciech Liberda » 12 sierpnia 2013, 18:18

Piotr Radoliński pisze:...no kol. Kiermanie, wiesz, że emeryturki są przesunięte ! Nasz pojazdy do chyba na rentę inwalidzką ! :D

Nasze autobusy o kulach jeżdżą dalej... rząd im wiek emerytalny podniósł

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 12 sierpnia 2013, 18:29

Wojciech Liberda pisze:
Piotr Radoliński pisze:...no kol. Kiermanie, wiesz, że emeryturki są przesunięte ! Nasz pojazdy do chyba na rentę inwalidzką ! :D

Nasze autobusy o kulach jeżdżą dalej... rząd im wiek emerytalny podniósł
..niektóre nie tylko "o kulach" jeżdżą ale wręcz z "wjazdem kieszeniowym" na... Kule ! :P

Kierman

Postautor: Kierman » 12 sierpnia 2013, 19:03

Ale Man El są beeeeee ,widać co nie którzy wolą rencistów

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 12 sierpnia 2013, 19:09

..."Kiermanie" - w tym wątku napisałem kiedyś - będzie 5 nowych starych pojazdów z 2006 r. Obawiałem się narzekania. I było - dlaczego tylko 5 szt. ? Zastanawiam sie jakby MPK zakupiło 10 szt. "używek" ale np. z 1999-2000 r. pewnie byłoby narzekanie dlaczego kupiono takie stare ?
"Jak się chce psa uderzyć to kij się zawsze znajdzie" !

Awatar użytkownika
Krzysiek Ociepa
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysiek Ociepa » 12 sierpnia 2013, 19:40

Domyślam się Kiermanie, że chodzi Ci o moje posty. Ja nie narzekam, że kupili te wozy. Obejrzałem kilka zdjęć wnętrza takiego wozu i wyrażam tylko swoje obawy co do ich praktyczności na miejskich liniach. Ale zaznaczam po raz kolejny, że nie będzie problemu, jeśli będą kierowane na odpowiednie linie. Nie wyobrażam sobie ich na przykład w szczycie na 24... I od razu napiszę, że nie wolę "rencistów", bo te wozy już raczej powinny być "emerytami".

A teraz pytanie. Ktoś może wie, czy MAN-y EL283, które przybędą do Częstochowy posiadają klimatyzację przestrzeni pasażerskiej?
I drugie pytanie, czy będą miały wyświetlacze? Bo osobiście nie wyobrażam sobie 7-letnich wozów z "dechami"...

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 12 sierpnia 2013, 19:56

Krzysiek Ociepa pisze:... I od razu napiszę, że nie wolę "rencistów", bo te wozy już raczej powinny być "emerytami".
...nie "emerytami" a..."nieboszczykami" ! :P
Krzysiek Ociepa pisze:A teraz pytanie. Ktoś może wie, czy MAN-y EL283, które przybędą do Częstochowy posiadają klimatyzację przestrzeni pasażerskiej?
I drugie pytanie, czy będą miały wyświetlacze? Bo osobiście nie wyobrażam sobie 7-letnich wozów z "dechami"...
....nie ma teraz osoby kompetentnej w MPK, która wie na ich temat sporo. Jak tylko dowiem się coś to przekażę.
Co do "klimy" - według mnie - nie ma. Bo po co w Szwecji "klima" ?
Co do wyświetlaczy ? Wydaje mi się, że powinny być FABRYCZNIE w nie wyposażone !

Awatar użytkownika
Mateusz Stacherczak
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Mateusz Stacherczak » 12 sierpnia 2013, 20:09

A ja zapytam skąd wiadomo, że będą to EL283? Może tam włożono inna jednostkę napędową?
Odpowiedzieć można, że wozy z tego rocznika miały silniki MAN D 0836 LOH 55 (240KM) i MAN D 0836 LOH 56 (280KM). Tak więc EL2x3, a nóż widelec i będzie łyżka. Czasami można się pomylić.
Dlatego praktykuje się EL2x3 lub A78. ;)

Kierman

Postautor: Kierman » 13 sierpnia 2013, 07:34

Krzysiek Ociepa pisze:
A teraz pytanie. Ktoś może wie, czy MAN-y EL283, które przybędą do Częstochowy posiadają klimatyzację przestrzeni pasażerskiej?

Z tego co słyszałem to tylko klima jeśli będzie to w kabinie kierowcy .
Co do przydziału liniowego to będą jezdzić wszędzie tam gdzie będzie potrzeba , już nie raz na linii 38 był przegub a np na linii 24 jezdził 2-drzwiowy Man.

ps Podobno ma odbyć się pod koniec Sierpnia prezentacja tych wozów :)

Awatar użytkownika
Łukasz Szkurłat

Postautor: Łukasz Szkurłat » 13 sierpnia 2013, 10:35

A worszowioków nie prezentowali, jak przyjechały. :cry: Ludzie mogliby się cofnąć duchem do lat '80.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 13 sierpnia 2013, 10:56

Łukasz Szkurłat pisze:A worszowioków nie prezentowali, jak przyjechały. :cry: Ludzie mogliby się cofnąć duchem do lat '80.
...a czemu piszesz TYLKO "duchem", Łukaszu ? Przecież wystarczyłoby wsiąść i to samo dzieje się z..."ciałem" ! :P

Awatar użytkownika
Konrad Machura
Kontaktowanie:

Postautor: Konrad Machura » 13 sierpnia 2013, 11:28

Łukasz Szkurłat pisze:A worszowioków nie prezentowali, jak przyjechały. :cry: Ludzie mogliby się cofnąć duchem do lat '80.

Bo nie było co prezentować, zakup takich autobusów to raczej nie powód do dumy, a przynajmniej nie w tych czasach..

Czy jak przyjechały MAN-y przegubowe i NL202 to była jakaś ich prezentacja? Bo nie pamiętam już..

Awatar użytkownika
Krzysiek Ociepa
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysiek Ociepa » 13 sierpnia 2013, 14:36

Piotr Radoliński pisze:nie ma teraz osoby kompetentnej w MPK, która wie na ich temat sporo. Jak tylko dowiem się coś to przekażę.
Co do "klimy" - według mnie - nie ma. Bo po co w Szwecji "klima" ?
A to szkoda. Czy w Szwecji jest potrzebna klima może być kwestią dyskusyjną, jednak u nas by się przydała.

Piotr Radoliński pisze:Co do wyświetlaczy ? Wydaje mi się, że powinny być FABRYCZNIE w nie wyposażone !
Wiadomo, że fabrycznie jakieś wyświetlacze miały, tylko chodziło mi o kwestię sterownika. Krótko mówiąc, czy będą wyświetlały to, co potrzeba.

Mateusz Stacherczak pisze:A ja zapytam skąd wiadomo, że będą to EL283? Może tam włożono inna jednostkę napędową?
Odpowiedzieć można, że wozy z tego rocznika miały silniki MAN D 0836 LOH 55 (240KM) i MAN D 0836 LOH 56 (280KM).

Tu powiem szczerze, że nie wykazałem się zbytnio profesjonalizmem, bo powołałem się na ciocię Wikipedię, według której były tam montowane silniki 280 KM oraz 260 KM. Jednak głównie ta mocniejsza jednostka. Z drugiej jednak strony, skoro mają to być wozy z Göteborga, to będą raczej EL283. W gruncie rzeczy, jeśli rocznik 2006, to będą to MAN-y Lion's City T.

Konrad Machura pisze:Czy jak przyjechały MAN-y przegubowe i NL202 to była jakaś ich prezentacja? Bo nie pamiętam już..

Nie było żadnej prezentacji. Po przemalowaniu, wymianie tapicerki i montażu kasowników wyjeżdżały od razu na linię. A może Kiermanowi nie chodzi o prezentację dla gawiedzi, tylko taką wewnętrzną.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 13 sierpnia 2013, 15:08

Krzysiek Ociepa pisze: Z drugiej jednak strony, skoro mają to być wozy z Göteborga, to będą raczej EL283. W gruncie rzeczy, jeśli rocznik 2006, to będą to MAN-y Lion's City T.
.... "to cóż, że ze Szwecji" (przypomniało mi się takie zdanie mające na celu ćwiczenie wymowy). Ale do rzeczy: kto powiedział, że będą to wozy z Göteborga ?

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 13 sierpnia 2013, 15:40

Szymon Kryczka pisze:Z Göteborg'a.

To ten co go tu cytuję :D Trafił ? :P To mu przekaże :D To info z jednej z grup komunikacyjnych na FB - także nic pewnego.

Andrzej Sowa

Postautor: Andrzej Sowa » 13 sierpnia 2013, 19:40

http://www.radiojura.com.pl/mpk-nowe-st ... chowy.html

To jednak 10 szt. czy tak " dobrze" poinformowani dziennikarze?

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 13 sierpnia 2013, 20:47

:shock: Pierwsze słyszę, że zakupiono 10 szt. !!

..a na pamiątkę "screen" !

Obrazek

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 13 sierpnia 2013, 22:06

.. a może był bonus kupisz 5 drugie 5 jest gratis !!

Awatar użytkownika
Wojciech Liberda
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Wojciech Liberda » 13 sierpnia 2013, 22:33

Tomasz Rorat pisze:.. a może był bonus kupisz 5 drugie 5 jest gratis !!

Tak drugie 5 sztuk wepcheli im na siłę :P:)

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 14 sierpnia 2013, 07:43

No to mamy zagwozdkę ;-)

Awatar użytkownika
Pracownik

Postautor: Pracownik » 14 sierpnia 2013, 09:32

1) Błąd dziennikarski
2) Utrzymanie zakupu w absolutnej tajemnicy

Pewnie to pierwsze, bo na takie mechanizmy i chłyty markietingowe bym nie liczył.

Awatar użytkownika
Krzysiek Ociepa
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysiek Ociepa » 14 sierpnia 2013, 16:31

http://www.wczestochowie.pl/kategoria/k ... e-autobusy
Tutaj jest jednak informacja o 5 wozach.

(...)
Każdy z 12-metrowych autobusów man kosztował MPK 226 tys. zł. Pojazdy są trzydrzwiowe i w 2/3 niskopodłogowe. Częstochowskie przedsiębiorstwo będzie musiało wyposażyć je tylko w system biletów elektronicznych.

Jeszcze niedawno MPK miało 138 autobusów. Osiem z nich trzeba było skasować. Remont jednego z nich kosztowałby nas od 200 do 400 tys. zł - twierdzi Madej.

MPK chce, aby kupione many wyjechały w trasę już 1 września 2013 roku.

-----EDIT-----
Szymon Kryczka

Jakub Siadlak

Postautor: Jakub Siadlak » 17 sierpnia 2013, 14:32

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 17 sierpnia 2013, 14:40

Jakub Siadlak pisze:http://czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,14451283,MPK_kupilo_w_Szwecji_piec_uzywanych_autobusow_MAN_.html
Czy zauważyłeś tę informację na dole? ;)
Po wakacjach MPK skończy spłacać mercedesy kupione w latach 2006-10, co pozwoli na sprowadzenie kolejnych pięciu pojazdów - też używanych. Natomiast dostawy nowych planowane są nie wcześniej niż w przyszłym roku.
Czyli ma być jeszcze pięć używek?

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 17 sierpnia 2013, 15:20

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 17 sierpnia 2013, 17:05

No proszę i już w naszych barwach będą - nikt nie będzie narzekał :D

A Warszawiaki świetnie wpisały się w Częstochowie i podoba mi się te urozmaicenie :)

No i napiszę to jeszcze raz "No cóż, że ze Szwecji" - nie każcie mi tego wymawiać :P

P.S. Co do słów "Mercedesy które miasto jeszcze spłaca" - ale zaraz spłaci :P

Awatar użytkownika
Krzysiek Ociepa
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysiek Ociepa » 17 sierpnia 2013, 17:15

Ładnie się prezentują. Po zobaczeniu zdjęcia nasunęła mi się pewna myśl. Chodzi mi o oznaczenia (numer taborowy i nazwa przewoźnika) na przodzie pojazdu. Gdyby im nakleić czerwone oznaczenia na białym polu, to byłyby bardzo blisko siebie i nie wyglądałoby to estetycznie. Aż się prosi, żeby nakleić białe oznaczenia na czerwonych elementach podszybia (w pobliżu narożników). Podzielacie moje zdanie?

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 17 sierpnia 2013, 17:16

No to źle, że ze Szwecji ??
To kraje dbające o wszystko, więc chyba o tabor też.
Jedyne co mi się kojarzy na "nie", to jak poprosiłem pilotkę by przejechać się metrem. No i metro wyjechało na górę...
Ale to nie dziwota

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 17 sierpnia 2013, 19:15

Krzysiek Ociepa pisze:Ładnie się prezentują. Po zobaczeniu zdjęcia nasunęła mi się pewna myśl. Chodzi mi o oznaczenia (numer taborowy i nazwa przewoźnika) na przodzie pojazdu. Gdyby im nakleić czerwone oznaczenia na białym polu, to byłyby bardzo blisko siebie i nie wyglądałoby to estetycznie. Aż się prosi, żeby nakleić białe oznaczenia na czerwonych elementach podszybia (w pobliżu narożników). Podzielacie moje zdanie?
...zastanawiają mnie numery rejestracyjne GSL 16913 - czyżby przeszły "lifting" w "Kapenie" w Słupsku ?

Awatar użytkownika
Krzysiek Ociepa
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysiek Ociepa » 17 sierpnia 2013, 19:24

Widocznie firma, która je sprowadzała jest spod Słupska. Na Pomorzu jest bardzo dużo firm zajmujących się handlem pojazdami użytkowymi. MPK chociaż zaoszczędzi parę stówek na tablicach rejestracyjnych. Martwi mnie jednak pewna dość istotna rzecz. Chodzi o małą liczbę otwieranych okien. Z lewej strony tylko dwa uchylne lufciki, a nie wiadomo, jak z prawej. Może być sauna. No, chyba, że mają dobrą wentylację.

Awatar użytkownika
Krzysiek Ociepa
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysiek Ociepa » 20 sierpnia 2013, 14:52

Wie ktoś może czy MAN-y już przyjechały do Częstochowy?

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 20 sierpnia 2013, 15:09

Krzysiek Ociepa pisze:Wie ktoś może czy MAN-y już przyjechały do Częstochowy?
Jeszcze nie dotarły do Częstochowy !

Iwona Trzepizur

Postautor: Iwona Trzepizur » 20 sierpnia 2013, 15:59

Ciekawe kiedy przyjadą...oby nie za późno, bo nie zdążą ich uzbroić i nie wyjadą 1 września...

Hmmmm....a taka ciekawostka: ze 3 dni temu widziałam http://s4.ifotos.pl/img/BrnoLeare_neqqpeh.jpg takiego oto Ikarusa jak jechał między przystankami Mireckiego / Rakowska w kierunku Estakady... Autobus był w nieco gorszym stanie niż ten na zdjęciu i miał ciemniejszy lakier... Autobus jechał bardzo wolno a Kierowca próbował coś dosięgnąć(?) u góry koło sufitu... Ciekawe, skąd on jechał i po co...

Kamil Banach
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil Banach » 20 sierpnia 2013, 16:05

Iwona Trzepizur pisze:Ciekawe kiedy przyjadą...oby nie za późno, bo nie zdążą ich uzbroić i nie wyjadą 1 września...

Hmmmm....a taka ciekawostka: ze 3 dni temu widziałam http://s4.ifotos.pl/img/BrnoLeare_neqqpeh.jpg takiego oto Ikarusa jak jechał między przystankami Mireckiego / Rakowska w kierunku Estakady... Autobus był w nieco gorszym stanie niż ten na zdjęciu i miał ciemniejszy lakier... Autobus jechał bardzo wolno a Kierowca próbował coś dosięgnąć(?) u góry koło sufitu... Ciekawe, skąd on jechał i po co...

Toż to <bananowy> Ikarus z Sosnowca! :D
http://phototrans.pl/14,641265,0,Ikarus ... _2789.html

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 20 sierpnia 2013, 16:06

Warszawa ma czerwonego Ikarusa....

Iwona Trzepizur

Postautor: Iwona Trzepizur » 20 sierpnia 2013, 16:10

Kamil Banach pisze:
Iwona Trzepizur pisze:Ciekawe kiedy przyjadą...oby nie za późno, bo nie zdążą ich uzbroić i nie wyjadą 1 września...

Toż to <bananowy> Ikarus z Sosnowca! :D
http://phototrans.pl/14,641265,0,Ikarus ... _2789.html

Janusz Karlikowski pisze:Warszawa ma czerwonego Ikarusa....

Ale tak jak pisałam to był tylko ten model, ale nie pamiętam czy miał polską rejestracje czy może zagraniczną...
Wiadomo, rzucił mi się w oczy, bo to nie był "Nasz" Autobus...i ten lakier taki ciemny wyblakły...i to, że tak wolno jechał i Kierowca coś tam grzebał...
Widziałam go jadąc Naszym Autobusem... Myślałam, że może zobaczę następnego, ale nie zobaczyłam...

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 20 sierpnia 2013, 16:45

Ale sądząc z linku podanego przez Kamila, to mógł być właśnie ten sosnowiecki. Zauważ datę zrobienia zdjęcia :)

Natomiast ja napisałem to niejako złośliwie, bo ponoć stolica ma w dobrej cenie jeszcze Ik280. A jeden z nich jest właśnie czerwony. Co ciekawe był widziany całkiem liniowo na pętli w Wilanowie. Niestety nie skopiowałem sobie tego zdjęcia, a autor jest póki co za granicą Polski (i to chyba jeszcze dość daleko ;) )

Iwona Trzepizur

Postautor: Iwona Trzepizur » 20 sierpnia 2013, 17:02

Aha...no to zagadkę mamy chyba rozwiązaną... ;)

Andrzej Rybak

Postautor: Andrzej Rybak » 20 sierpnia 2013, 17:28

http://www.mpk.czest.pl/przetargi/index ... =64#pid-64 przetarg na autobus do nauki jazdy.

Awatar użytkownika
Przemysław Kozlowski

Postautor: Przemysław Kozlowski » 20 sierpnia 2013, 21:24

Andrzej Rybak pisze:http://www.mpk.czest.pl/przetargi/index/2?open=64#pid-64 przetarg na autobus do nauki jazdy.

No to #254 albo kasacja albo powrót do służby liniowej :-D

Wróć do „Tabor”