Doładowanie telefonu

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk
Status: Offline

Doładowanie telefonu

Postautor: Michał Grzegorczyk » 14 listopada 2014, 09:39

W autobusach wrocławskiego MPK pasażerowie mogą już ładować swoje telefony komórkowe

Ciekawy pomysł z Wrocławia. Jak myślicie, ile by to kosztowało, gdyby zainstalować taki sprzęt w nowszych autobusach w Częstochowie?

Piotr Jeruszka

Doładowanie telefonu

Postautor: Piotr Jeruszka » 14 listopada 2014, 10:48

Trochę niebezpieczne, chyba że zmodyfikowano ładowarki (lub ktoś chodzi ze zmodyfikowanym kablem) - w przeciwnym razie nie wiadomo dokładnie, co idzie do smartfona (i ze smartfona).

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Doładowanie telefonu

Postautor: Piotr Radoliński » 14 listopada 2014, 11:05

Michał Grzegorczyk pisze:W autobusach wrocławskiego MPK pasażerowie mogą już ładować swoje telefony komórkowe

Ciekawy pomysł z Wrocławia. Jak myślicie, ile by to kosztowało, gdyby zainstalować taki sprzęt w nowszych autobusach w Częstochowie?
...ale czy naprawdę jest to NIEZBĘDNE w autobusie komunikacji miejskiej, którym jadę 10-15 min. max ?

Krystian Kukuła
Członek CKMKM

Doładowanie telefonu

Postautor: Krystian Kukuła » 14 listopada 2014, 11:35

Popieram Piotra. O ile w pociągach jest to hit, i pasażerowie KŚ bardzo często są rozczarowani że w większości składów gniazdka nie są zamontowane, to w pojazdach KM może i też ktoś by z tego korzystał, ale na ile wystarczy takie 15 min smartfona? na 20 min użytkowania? Już w PKSie prędzej, bo tam pasażer jedzie dłużej.

Andrzej Rybak

Doładowanie telefonu

Postautor: Andrzej Rybak » 14 listopada 2014, 12:59

Myślę że takie gniazdka w autobusie nie są niezbędne ale na pewno nie byłby to duży koszt. Ja widziałbym w autobusach cały pakiet multimedialny ;) składający się z systemu informacji pasażerskiej z monitorami i zewnętrznymi wyświetlaczami kierunkowymi ,ładowarkami USB oraz koniecznie WIFI :P
W końcu ma to być Moja Przyjazna Komunikacja :D

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Doładowanie telefonu

Postautor: Sebastian Wróbel » 14 listopada 2014, 13:28

Michał Grzegorczyk pisze:W autobusach wrocławskiego MPK pasażerowie mogą już ładować swoje telefony komórkowe

Według mnie to zbędny gadżet. Doładowanie telefonów jak najbardziej sprawdzi się przy długich podróżach (samolot, pociąg) a nie w komunikacji miejskiej, gdzie w cywilizowanym mieście/państwie podróż z punktu A do B zajmie co najwyżej kilkanaście minut.
W naszych autobusach i tramwajach chętnie zobaczyłbym WIFI. Umili podróż i sprawi, że młodzi ludzie chętniej będą podróżować komunikacją publiczną. Aż dziwne, że mieszkańcy nie zagłosowali na to w nadchodzącym budżecie obywatelskim...

Awatar użytkownika
Wojciech Liberda
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Doładowanie telefonu

Postautor: Wojciech Liberda » 14 listopada 2014, 14:33

Zapomnieliście o jednej ważnej rzeczy, i mówię to jako pasażer... aby przyciągnąć pasażerów trzeba im dać coś innego co nie mają inni przewoźnicy. To jest biletomaty, chociażby USB, monitory (podobne do tych w tramwajach), a może nawet darmowy internet, który według mnie powinien znaleźć już dawno temu.
Za przykład podam PolskiBus, który po raz kolejny udowadnia, że jak się chce to można. Nowe autobusy, przystępna cena, darmowy internet i to co najważniejsze szybkie połączenia. PB teraz będzie startować z nowa linią Z lublina przez Kraków, Katowice do Pragi.

Tak więc darmowe automaty z lodami w każdym autobusie... jestem za :)

Michał Kamiński

Doładowanie telefonu

Postautor: Michał Kamiński » 14 listopada 2014, 16:33

Zachęcić to może darmowy internet ,a nie gniazdko do podładowania telefonu

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Doładowanie telefonu

Postautor: Piotr Radoliński » 14 listopada 2014, 17:35

....a ja proponuję kącik piwny z toaletą w nowych Solbusach ! :P

Andrzej Rybak

Doładowanie telefonu

Postautor: Andrzej Rybak » 14 listopada 2014, 17:43

Piotrze , ale nie obciążajmy kierowców jeszcze sprzedażą piwa ;) automat do sprzedaży piwa rozwiązałby sprawę.

Wróć do „Tabor”