INDUSTRIADA 2012 (III edycja)

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Dominik Wójcik » 28 czerwca 2012, 16:55

Laska, to w powarszawskim kiblu EN57-3001 + EN57-3002 jeździ. Ha!

Tomasz Kozerawski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Tomasz Kozerawski » 28 czerwca 2012, 17:02

Piotr Radoliński pisze:
Dominik Wójcik pisze:Ale w NEWAGowskim turbokiblu normalnie można się zakochać.
...jak fajne laski nim jadą ! :D Tak jak w zeszłym roku we Flircie - Tomek K. może potwierdzić ! :P

Piotrze a ostatnio rozmawialiśmy o spamowaniu, a Ty już 2 posty takie same ładnie ładnie :D. Pamiętam, pamiętam te Panie, chętnie bym je spotkał raz jeszcze :). A może ktoś z was zna te Panie :D ?

Dominik Wójcik pisze:Laska, to w powarszawskim kiblu EN57-3001 + EN57-3002 jeździ. Ha!

Laska na szybie naklejona :D ?

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 28 czerwca 2012, 17:07

Tomasz Kozerawski pisze:Piotrze a ostatnio rozmawialiśmy o spamowaniu, a Ty już 2 posty takie same ładnie ładnie :D.
...już wszystko w normie ! To wina mojego powolnego kompa - robi czasami co chce ! :P

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 28 czerwca 2012, 17:17

Tomek K. ?? :shock:
No tak. Ja wiedziałem, że on na te dworce i "boczne tory" nie chodzi dla zdjęć...

Tomasz Kozerawski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Tomasz Kozerawski » 28 czerwca 2012, 17:34

Janusz Karlikowski pisze:Tomek K. ?? :shock:
No tak. Ja wiedziałem, że on na te dworce i "boczne tory" nie chodzi dla zdjęć...

Co to za insynuacje pod moim adresem Panie Januszu :D. A Ty chodziłeś "uczyć" nie raz :D.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 28 czerwca 2012, 17:38

Oj tam uczyć, uczyć. Czasami człowiek sam może się czegoś nauczyć... :P
Ale koniec OT, pogadamy w sb

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 28 czerwca 2012, 18:16

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 29 czerwca 2012, 21:13

Jelcz 272Mex w drodze do Częstochowy ! :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 30 czerwca 2012, 12:08

Ogórek kursuje !!
Na trasie malutkie opóźnionko, ale teraz już wg planu.
A oto co działo się do 11:30:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Misterne "mocowanie" tablicy kierunkowej :-D

Obrazek

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 30 czerwca 2012, 12:31

Wiesz, że zgadywanie się w Częstochowie (to urzędowe) nie należy do najmocniejszych stron kogokolwiek (mówiąc delikatnie).
No, ale może akurat ja trafię na Ciebie jak będę w Warszawie.
Póki co ruszam na pociąg specjalny - cokolwiek to znaczy...

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 30 czerwca 2012, 15:49

A zgodnie z rozkładem: przejazd Akademicką ok.: 10:46, 11:46, 12:46, 13:36, 14:46, 15:46... :)
Poniżej część kolejowa - kibel po remoncie na trasie jak co roku (Osobowa - Mirów - Stradom - Osobowa):
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Patryk Hartman
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Patryk Hartman » 30 czerwca 2012, 18:59

TV ORION: Technika zbliża ludzi.
Pozdrowienia dla Wojtka 02:42 ! ;)

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 30 czerwca 2012, 21:26

Panowie !
Tą drogą chcę wyrazić podziękowania wszystkim członkom CKMKM zaangażowanym w pomoc przy organizacji INDUSTRIADY 2012 a szczególnie przy obsłudze przejazdu zabytkowych pojazdów komunikacji miejskiej - Jelcza i "eNki".
Tak więc podzięowania (wg alfabetu) dla Adama, Bartosza, Kamila, Krzysztofa, Janusza, Piotra, Tomasza. Jeżeli kogoś pominąłem - przepraszam - proszę o przypomnienie. Zapewne do podziękowań przyłączą się szefowie CKMKM - Dominik W. i Tomasz H. !!

A tutaj najlepsza reklama klubu - prawda Panowie Prezesi ? :D
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 30 czerwca 2012, 22:52

A Ja dziękuje za fajną Imprezę, kto nie był niech żałuje !!
9godzin spędzonych klimatach PRL.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 30 czerwca 2012, 22:56

Może jeszcze "krótka" refleksja o INDUSTRIADZIE spędzonej w "Jelczu".
"Ogórek" - kiszony ?
W dniu 30 czerwca 2012 r. w Częstochowie odbyła się trzecia edycja imprezy pod nazwą - Industriada 2012. Mnie dane było spędzić cały dzień w zabytkowym Jelczu MEX272 zwanym potocznie ?ogórkiem? a to z racji jego kształtu. Śmiało można powiedzieć, że dziś to był "kiszony ogórek", bo tłok był za każdym razem taki jak dawniej na naszych częstochowskich liniach 11 czy 13 które jeździły na rynek, na Zawodzie. Pojazd został wypożyczony od Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie.
Ale zacznijmy od początku ? ?ogórek? wraz z obsługą (czyli ze wspaniałym i sympatycznym kierowcą ? panem Andrzejem) przyjechał do Częstochowy dzień wcześniej, gdzie od rogatek miasta został popilotowany do zajezdni MPK Częstochowa, gdzie spokojnie przetrwał nockę.
W sobotę rano, w dniu imprezy, wspólnie z panem Andrzejem odebraliśmy pojazd z bazy. Podczas próbnego objazdu trasu wjechaliśmy na dworzec PKS (pojazd został oznaczony tablicą z kierunkiem małej podmiejskiej miejscowości). Należy wspomnieć, że wcześniej poinformowana o tym fakcie pani Marysia ? dyżurna ruchu na dworcu PKS ? tuż przed wjazdem zapowiedziała pojazd przez megafon. Pojazd wzbudził sporą sensację wśród podróżnych, ale chyba większą wśród kierowców PKS. Ci starsi patrzyli na niego z nostalgią, gdyż bardzo często takim pojazdem rozpoczynali swoją ?karierę za fajerą?. Po 15 minutowym postoju ? był to czas na sesję fotograficzną - odjechaliśmy z dworca. Rozpoczęliśmy tzw. przejazd techniczny ? po objechaniu całej trasy, pan Andrzej stwierdził, że nie ma żadnych trudności by kursy wykonywać po wyznaczonej trasie.
Z kilkuminutowym poślizgiem rozpoczęliśmy kursy. Wśród pasażerów, miłośników komunikacji... i nie tylko nie brakowało osób od lat 3 wzwyż.
O dziwo, bardzo sympatycznie i bez żadnych incydentów przebiegały przejazdy przez ul. Małą ? jedna z ciekawszych ulic w Częstochowie. Tamtejsza młodzież - nad wyraz grzecznie zachowywała się, patrząc na rejon z którego się wywodzi. Był super.... i super ciepło ? temperatura na zewnątrz dotarła do 34 ?kreski? a może nawet super gorąco. Ale to nic, u mnie, człowieka starszego - od momentu wejścia do "ogórka" puls od razu skoczył na 190. Odżyły ?peerelowskie? wspomnienia podróży do szkoły. Ale chyba nie tylko u mnie ! Można wspomnieć, że na tory tramwajowe, okazji Industriady 2012 ?wypuszczona? została nasza częstochowska, zabytkowa ?eNka?, która także cieszyła się ogromną frekwencją. Parę razy dochodziło na trasie do spotkań z ?enką?. Również najmłodsze dziecko częstochowskiej komunikacji tramwajowej ? Twist - parę razy minęło się z ?naszym ogórkiem?. Muszę przyznać, że niektóre kursy "ogórka" były tak precyzyjne, że różnicę w czasie można mierzyć w sekundach. Było parę potknięć, nie da się ukryć. Trudności w przejeździe przez ?zwężkę? na wiadukcie w al. Niepodległości, gdzie ruch kierowany był sygnalizatorami a cykle kształtowały się w granicach 6-7 minut. Brakło w tym roku dodatkowy pasażerów na ul Małej - ale jedno co dało się zauważyć to przyjazne (mam nadzieję) machanie do nas rękami przez napotkanych piechurów i kierowców. Nawet sławetna ul. Mała pozdrawiała nas przyjaznym machaniem... naprawdę mamy tam wielu fanów !
Podczas jednego z kursów, w al. Niepodległości spotkaliśmy naszą ?eNkę?, która rozwinęła większą prędkość niż ?ogórek?. No, ale to skutki wyremontowanego torowiska, które na tym odcinku jest równe ?jak stół?. Na skrzyżowani z ul. Bór udało nam się zrównać z ?eNką? jednak ta ruszyła z przystanku jak burza a nasz "ogórek" nie wyrażał na początku ochoty by ją dogonić. Dogoniliśmy ją dopiero na rondzie Mickiewicza.
Można wspomnieć o propozycji jednego z pasażerów, który proponował bicie rekordu Guinessa w ilości osób jakie pomieści "ogórek" (dane fabryczne 28+2 miejsc siedzących i 53 stojące) - niestety jednak ze względu na szacunek dla pojazdu (zabytek) oraz dla jego dobra nie zaryzykowano podjęcia tej próby.
Przy każdym kursie zainteresowanie przejazdem Jelczem wzrastało. Doszło do tego, że były kursy podczas których część pasażerów podróżowała w pozycji ?na glonojada? czyli przylepieni twarzami do szyb drzwi.
Wszyscy, którzy byli uczestnikami jazdy "ogórkiem" na pewno nie żałują. Mimo iż mało klimatyzowane (a może bardzo klimatyczne) wnętrze Jelcza pozostawiało wiele do życzenia, to jednak te litry potu były niczy w porównaniu z możliwością jazdy Jelczem. Zauważyłem, że wśród starszego pokolenia wzbudził on nostalgię i przypomniał im czasy młodości. Wśród młodszego pokolenia wzbudzał niedowierzanie, że takimi pojazdami - w takich warunkach (tłok, wysoka temperatura? wysoka podłoga) można było podróżować. A podróżowało się wtedy "ogórkami" nie tylko po mieście - podróżowało się po całej Polsce ? często na sporych dystansach. No ale jak mawiają Czesi (tak na marginesie wspomnę ? bardzo oni kultywują tradycje "ogórka" i mają ich bardzo dużo w "zbiorach") - "To se ne wrati"
Może parę ciekawostek:
- pojazdy te, produkowane na licencji Skody 706 RTO nigdy nie były produkowane w Czechosłowacji, choć tam były zaprojektowane - Czesi kupowali je w Jelczu (niektóre odmiany Jelczy produkowane wyłącznie dla Czechosłowacji)
- zużycie paliwa w Jelczu MEX 272 wynosi ok. 28-30 l/100km - wersja 043 - międzymiastowa zużywała troszkę mniej paliwa. Porównując to z autobusami dziś jeżdżącymi po naszych drogach, był to pojazd oszczędny. Współczesny Mercedes Citaro np. może spalić ok. 50 l/100km a wersja przegubowa - Citaro G i 60l/100km
- Jelcze MEX 272 (miejskie) były produkowane do roku 1977 (zostały wyparte przez licencyjne Jelcze-Berliety PR 100 i PR110, których żywot był nieporównywalnie krótki ? delikatna konstrukcja jak na polskie warunki), natomiast wersja 043 (międzymiastowa) była wytwarzana do roku 1986 (dla potrzeb PKS-u, gdyż nie było wtedy jeszcze alternatywnej wersji nowego Jelcza-Berlita dla pojazdów międzymiastowych).
Za rok kolejna edycja Industriady ? może uda się sprowadzić ? dzięki pomocy kolegów ze stołecznego klubu miłośników komunikacji miejskiej jakiś inny pojazd z lat ?peerelu?. Do zobaczenia za rok.

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 30 czerwca 2012, 23:00

A na potwierdzenie obecności :

Awatar użytkownika
Krzysztof Basiukiewicz
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof Basiukiewicz » 30 czerwca 2012, 23:03

Za rok również pisze się na obsługę :) Cała dniówka zrobiona ale było warto. Pasażerowie w znakomitej większości bardzo miło nas przyjmowali, do tego przejazd zabytkami :)

Awatar użytkownika
Filip Kłyszejko
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Filip Kłyszejko » 30 czerwca 2012, 23:22

Przejechałem się z ciekawości pierwszy raz Enką i szczerze mówiąc warto było choćby dla zatykającego uszu pisku na zakrętach :) a Panowie z napisem Industriada obsługujący drzwi nie wiem czemu skojarzyli mi się CKMKM'owcami. Ogólnie bardzo sympatycznie pomijając dzisiaj brak czasu :D

Awatar użytkownika
Kamil Ociepa
Członek CKMKM

Postautor: Kamil Ociepa » 30 czerwca 2012, 23:53

Obrazek
Brakuje jeszcze 102Na :)

Patryk Hartman
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Patryk Hartman » 30 czerwca 2012, 23:55

Świetne ujęcie ! :P

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 01 lipca 2012, 00:14

Panie (słowa kieruję m.in. do Pani Miłośniczki, która uzupełniła moje asertywne braki w starciu z jedną panią w kabriolecie pod przystankiem ;) ) i Panowie - wiem, że raczej przyszedłem "na gotowe" i jeździłem tak, jak chciałem, a nie tak, jak papier mówił, ale mimo to odważę się napisać - współpraca z Wami to jak zawsze czysta przyjemność.

Nie miałem przyjemności - ze względu na swój wiek - jeździć takimi wozami, ale widok ludzi na ulicach przypomniał mi tę esencję takich imprezowych/turystycznych/okazjonalnych przejazdów. By wyjść poza sztywne miary, nakładane nam przez komunikację publiczną, która ogranicza się do kawałka podłogi czy krzesełka w przejeździe od punktu A do punktu B. Tutaj widać było błysk w oku ludzi, którzy albo po prostu lubią jeździć autobusami, albo jeździli takimi w czasach, gdy autobus był chyba czymś więcej - był posłańcem dobrych czy złych wiadomości, był nierzadko miejscem spotkań, katalizatorem ważnych decyzji w życiu.

Bo wtedy nie było tak rozbudowanej komunikacji indywidualnej, bo czy ktoś chciał, czy też nie chciał - był "skazany" na autobus i to w nim rozpamiętywało się, wracając do domu, pierwszą randkę, pierwszy pocałunek, zakończenie szkoły czy rozmowy o pracę. W tym "ogórku", w tym prostopadłościanie na gumowych kołach kryje się niejedna historia, którą dzisiaj pasażerowie mogli wspomnieć na nowo. Chyba dlatego nie widziałem dzisiaj jakość tego "skazania" w oczach ludzi, narzekania na siedzenia czy głośny silnik - główny portret w ich myślach malowała historia, a nie aktualne odczucia.

Awatar użytkownika
Filip Kłyszejko
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Filip Kłyszejko » 01 lipca 2012, 00:35

"skazany" na autobus - no niektórzy nadal są skazani na autobus choć nie powiem że wraca się przyjemnie tak jak Pan Piotr J mówi rozpamiętując przyjemne chwilę, eh.. ten powrót późnym wieczorem Mercedes Benz Citaro G ta cisza :D, ale one też kiedyś będą reliktem przeszłości, o ogórkach nawet nie wspomnę. Swoją drogą muszę za rok zaplanować dzień industriady tak żeby w nim uczestniczyć :)

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 01 lipca 2012, 00:48

Piotrek! Czytasz mi w myślach

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 01 lipca 2012, 00:51

Dziękuję wszystkim zaangażowanym. Jak by nie było - odpracowaliście pełną dniówkę "za frajer". Dziękuję tym bardziej!

Piotrze eR - odpracowałeś kilka dniówek (!), poniosłeś koszty. Napisz mi oświadczenie i wyliczenie (pi razy drzwi). Tylko prawdę, prawde mi pisz, bo i tak Ci nie uwierzę :)

inż. Wiktor Sołtysiak
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: inż. Wiktor Sołtysiak » 01 lipca 2012, 01:36

Panowie, gratuluję super postawy, pomocy i co najważniejsze- świetnej organizacji całej imprezy.

Byłem na chwilę i widziałem, że macie wszystko zaplanowane i dograne, świetnie !

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 01 lipca 2012, 09:59

inż. Wiktor Sołtysiak pisze:Byłem na chwilę i widziałem, że macie wszystko zaplanowane i dograne, świetnie !Pozdrawiam!
...no cóż ? Powinienem raz jeszcze posłużyć się fragmentem piosenki-hymnu z kultowego serialu Alternatywy 4 w reżyserii St. Barei: "Nad wszystkim czuwa gospodarz domu. Nie da on krzywdy zrobić nikomu. Zawsze pomoże o każdej porze. O, mój Boże!" - :D

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 01 lipca 2012, 16:01

Prezesie do takich czynności zawsze gotowi i chętny/ni !!
Dziękujemy, ale jak jestem przy głosie to Ja prosze za rok San H01.
Filmy z przejazdów (Jelczem 272MEX) po kolei zmontuje i wgram.

Awatar użytkownika
Adam Młynarczyk
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Adam Młynarczyk » 01 lipca 2012, 16:39

Filip Kłyszejko pisze: a Panowie z napisem Industriada obsługujący drzwi nie wiem czemu skojarzyli mi się CKMKM'owcami.

I całkiem słusznie się skojarzyli, bo obsługa pojazdu była z ramienia CKMKM :)

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 01 lipca 2012, 17:25

Panowie ! Jest jeszcze jeden człowiek z "drużyny" CKMKM o którym należy wspomnieć. To kol. Andrzej Czerwik, który praktycznie nie istnieje na forum - chyba, że tylko jako jego czytelnik. To on własnym sumptem i własnymi siłami, dla kolegów z TPKWW wyremontował drezynę która ucieszyła tak wielu zwiedzających teren dworca Częstochowa Stradom poprzez liczne przejażdżki. To on, bez żadnego rozgłosu doprowadził pojazd do stanu używalności - poprzednio był to martwy eksponat. Wierzcie mi, że o tym"gosciu" nie wiele słychać, ale efekty jego pracy i jego działań widać. To dzięki jego zabiegom udaje nam się po trochu pozyskać częsci do sprowadzonego w zeszłym roku "eNdeka". Myślę, że należy mu się ogromny "szacun".

Na zdjeciu wyremontowany sprzęt.

Obrazek

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 01 lipca 2012, 18:03

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 01 lipca 2012, 19:12

Panowie co by nie było za pięknie to parę nie dociągnięć. Trochę razi że odwaliliśmy kawał roboty a nie zostaliśmy ujęci jako współorganizatorzy i nie dostaliśmy tych pomarańczowych koszulek.
Po dwa źle był ułożony rozkład dla eNki. przedostatni kurs z Rakowa trzeba było jechać wcześniej o 20 minut bo za nami stał Twist który miał właśnie tak odjazd.
Teraz plusy. Ludziom się podobało. Niektórzy mówili że są 3 raz i będą za rok, na eNke specjale ludzie czekali przepuszczając inne składy. Ludzie się dopytywali kiedy znowu będzie Ogórek i eNka na trasie.
A wybiegając w przyszłość to może za rok wypożyczymy autobusy z fabryki w Sanoku?Mają tam ciekawe egzemplarze.

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 01 lipca 2012, 20:30

I jest film, na razie pierwszy, będą następne !!
https://www.youtube.com/watch?v=3hJEZ1qH8Y0

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 01 lipca 2012, 20:43

Tomasz Rorat pisze:Dziękujemy, ale jak jestem przy głosie to Ja prosze za rok San H01.
Byłem pierwszy z tym postulatem, ale sprawdzaliśmy. Pojazd należy nie do wKMKM, a do MPK Kraków S.A. A oni mają swój cennik - liczą od godziny. Wynajęcie tego pojazdu na Industriadę, to koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jesteśmy "skazani" na wKMKM. Ale może za rok będzie już Chausson?
Adam Młynarczyk pisze:I całkiem słusznie się skojarzyli, bo obsługa pojazdu była z ramienia CKMKM
Całe załogi Jelcza i tramwaju, to CKMKM. Jedynie kierowca, to członek wKMKM, a motorowy, to motorowy MPK
Piotr Radoliński pisze:Panowie ! Jest jeszcze jeden człowiek z "drużyny" CKMKM o którym należy wspomnieć. To kol. Andrzej Czerwik, który (...) drezynę
Dlaczego ja dowiaduję się o wszystkim na końcu ?? :evil: Pominąłem go...
Bartosz Kowalski pisze:Panowie co by nie było za pięknie to parę nie dociągnięć. Trochę razi że odwaliliśmy kawał roboty a nie zostaliśmy ujęci jako współorganizatorzy i nie dostaliśmy tych pomarańczowych koszulek.
Też mnie to irytuje. Ale organizator musi sypnąć kasą, aby szczycić się tym mianem. Nawet za pojazdy zapłaciła CzOT. Ale mam plan. Otóż w tym roku udostępniliśmy pięciu ludzi (licząc minimalnie, bo jeszcze Piotr i Tomek oraz Andrzej też dołożyli się pracą). Ich praca realizowana bezpośrednio (dlatego ostrożnie nie liczę fotografii Piotra) kosztowała - licząc po minimalnej krajowej - 1500zl x 5, czyli 7500zł plus koszty pracodawcy plus Piotrek i jego nakład, plus Adnrzej (nie reprezentował TPKWW), więc wkład solidny. W oparciu o to będę postulował, aby za rok ująć CKMKM na liście organizatorów.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 01 lipca 2012, 21:02

- w temacie pojazdów na przyszły rok chcę rozpocząć prywatne negocjacje z osobą, która może znacząco pomóc zdobyć SANa H01 z kolekcji MPK Kraków.
- co do kol. Andrzeja - przyczyną tego jest jego "cicha i nie rozreklamowana praca w zaciszu domowym". Wkład jego jest naprawde ogromny. Nie za bardzo też pozwalał o tym mówić głośno.
- co do koszulek (T-shirt-ów) - myślę, że "w strojach służbowych" i tak prezentowaliśmy się nieźle.
- co do roli organizatora - uzgodniliśmy z Tomkiem H., że jak najszybciej skontaktujemy się z osobami decyzyjnymi i myślę, że w przyszłym roku CKMKM będzie ujęty na plakatach i folderach jako organizator (współorganizator) IV edycji Industriady.

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 01 lipca 2012, 21:13

Andrzej dostanie ochrzan za skromność :)

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 01 lipca 2012, 21:41

w temacie pojazdów na przyszły rok chcę rozpocząć prywatne negocjacje z osobą, która może znacząco pomóc zdobyć SANa H01 z kolekcji MPK Kraków.
jak coś to ja mogę spróbować nawiązać kontakt z fabryką Autosan S.A. w celu wypożyczenia Autosan H9-03 lub Sana.

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 01 lipca 2012, 21:52

Jestem pełen uznania dla pracy Andrzeja. Temat drezyny, jak pamiętam, był poruszany na spotkaniach i tak jakoś ucichł, albo był lekko tylko podnoszony. A tutaj nagle czytam, że drezyna już gotowa, jeździ itp. Dominiku - popieram Twój ochrzan ;).

Tomasz Haladyj
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Haladyj » 02 lipca 2012, 11:21

Mnie też ubodło, że nie było nas na liście organizatorów ani nie dostaliśmy koszulek - nawet nie wiedziałem, że będą, bo gdybym wiedział to bym się upomniał.
A teraz o przyszłośąci: Rozmawiałem w niedzielę z głównym organizatorem / koordynatorem Industriady z Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach. Umówiliśmy się, że w lutym przyszłego roku spotykamy się podsyskutować o udziale CKMKM w organizacji Industriady 2013.

PS Chciałem też podziękować wszystkim zangażowanym w Industriadę z ''dowódcą'' Piotrem na czele. Nie wymienię tu wszystkich zaangażowanych ale chcę podkreślić rolę kolegów - mlodym stażem w CKMKM - którzy w ostantiej chwili (bo MPK w ostatniej chwili o to poprosiło) podjęli się obsługi enki. Dobrze też, że przypomniano na tym forum organiczną pracę Andrzeja

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 02 lipca 2012, 16:41

...a swoją drogą zapytam - czy organizator wie, ze istnieje "coś takiego" jak CKMKM ? :P

Marcin Waskiewicz

Postautor: Marcin Waskiewicz » 02 lipca 2012, 18:39

Gratka dla fanów "eN-ki"
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Beniamin Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Beniamin Wójcik » 02 lipca 2012, 19:13

@Bartek Kolwalski i Tomasz Haładyj. Ja zauważam, że nie po raz pierwszy pominięto Was, jako stowarzyszenie w istotnych wydarzeniach. I tak jest tym razem. Otóż na wasze miejsce jest chętnych zawsze "1000 ojców sukcesu"... Podobnie było kiedyś przy innej okazji, gdzie też osobiście byłem, ale dla dobra ogółu nie podam kiedy i gdzie to było. Wówczas myślałem, że parsknę śmiechem, widząc tych wszystkich "działaczy", przybierających Gombrowiczowskie "gęby" dla danej okazji... A inna kwestia, to taka, że wiele osób, która zajmuje się kwestiami merytorycznymi, nie zdaje sobie sprawy, że przy tej okazji - Wy jako CKMKM - w istocie jesteście współorganizatorami istotnego wydarzenia, a przecież podejmujecie się bardzo ważnego, trudnego i odpowiedzialnego działania, biorąc odpowiedzialność za siebie, ludzi i sprzęt.

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 02 lipca 2012, 20:13

I Ja też mam eNKe , za statyw dach ogórka

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 02 lipca 2012, 21:25

To ja też parę :P fotek z Industriady wrzucę ! :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Mateusz Stacherczak
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Mateusz Stacherczak » 02 lipca 2012, 21:30

Widzę impreza udana - gratuluję.
Jo żech mioł swoiom górniczom u siebie, tyż fajno ;)

Beniamin Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Beniamin Wójcik » 03 lipca 2012, 01:45

Ja Cię kręcę... Mieliście krótkofalówki...! :)

Kojarzy mi się pewna scena z polskiego filmu, gdzie motywem są krótkofalówki... Ale nie przytoczę ;)

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 03 lipca 2012, 12:49

Załoga Jelcza była wyposażona w radiostacje, dla eNki brakło, bo obsada wyszła w przeddzień imprezy. Toteż raz jeszcze dzięki za elastyczność oby załogom!

Awatar użytkownika
Tomasz Moszczyński
Kontaktowanie:

Postautor: Tomasz Moszczyński » 03 lipca 2012, 22:23

ja się w sobote załapałem na kurs zjazdowy Enki.zdązyłem z moją i synem cyknąć parę fotek.ale Ogórek mi znowu odpadł a szkoda.

Awatar użytkownika
Konrad Machura
Kontaktowanie:

Postautor: Konrad Machura » 17 lipca 2012, 23:33

Benjaminie, a jakie jest hasło Twoje? :D

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 26 lipca 2012, 16:34

Przepraszam że tak późno ale za dużo obowiązków ale wreszcie skleciłem ten film:
https://www.youtube.com/watch?v=jZYVWweyQVU
Jeszcze raz dziękuje za klucze ( wytrych).

Wróć do „Imprezy”