Kolejne wizyty w MPK - zapoznanie z Twistem

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM
Posty: 21463
Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 19:25
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA
Status: Offline

Kolejne wizyty w MPK - zapoznanie z Twistem

Postautor: Piotr Radoliński » 12 kwietnia 2013, 12:05

Niedawno, w częstochowskim MPK gościli prezesi: MPK Kraków - Julian Pilszczek oraz Tramwajów Śląskich - Tadeusz Freisler. Jednym z punktów wizyty było zademonstrowanie nowych tramwajów TWIST. Obaj panowie obejrzeli z dużym zainteresowaniem pojazd. Wspomnieć należy, że w przypadku TŚ, przetarg na dostawę nowych tramwajów wygrała PESA Bydgoszcz, która już w tym roku wjedzie na Śląsk ze zmodernizowanym modelem (30 szt.) TWISTA (70% niskiej podłogi). Pojazdem zainteresowal sie także prezes krakowskiego MPK, który nieoficjalnie stwierdził, że z Bombardierami "koniec". Teraz w Krakowie może pojawić się TWIST.

Awatar użytkownika
Krzysiek Ociepa
Posty: 3255
Rejestracja: 19 marca 2008, 20:24
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:
Status: Offline

Wizyta...

Postautor: Krzysiek Ociepa » 12 kwietnia 2013, 12:43

Piotr Radoliński pisze:Wspomnieć należy, że w przypadku TŚ, przetarg na dostawę nowych tramwajów wygrała PESA Bydgoszcz, która już w tym roku wjedzie na Śląsk ze zmodernizowanym modelem (30 szt.) TWISTA (70% niskiej podłogi).

Stwierdzenie "zmodernizowanym" jest moim zdaniem trochę nietrafione. W polskiej komunikacji miejskiej termin modernizacja utożsamia się z ulepszeniem, co w przypadku Twistów dla TŚ nie następuje. Niskiej podłogi będzie mniej, nie będzie klimatyzacji, będą skosy w dolnej części pudła... TŚ zamówiły dużo uboższą wersję Twista, niż my. Choć i nasze Twisty są dość ubogo wyposażone. Głównie mam na myśli SIP, który w naszych wagonach jest na poziomie minimalnym, jak na drugą dekadę XXI wieku.
Niemniej jednak powinno cieszyć zainteresowanie Twistami. Najpierw MKM-owie ze Goeteborga, teraz prezesi dużych przedsiębiorstw komunikacyjnych. Teraz tylko trzeba wywalczyć usunięcie z rozkładu jednego Twista. Przecież tacy goście nie będą oglądać wagonu w nocy. Z resztą przypadek dzisiejszego wykolejenia również powinien uświadomić MZDiT oraz MPK, że wciśniecie w rozkład wszystkich Twistów jest bezsensem.

Awatar użytkownika
Wojciech Liberda
Członek CKMKM
Posty: 3824
Rejestracja: 17 lutego 2008, 21:10
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:
Status: Offline

Kolejne wizyty w MPK - zapoznanie z Twistem

Postautor: Wojciech Liberda » 12 kwietnia 2013, 19:29

Ogólnie cieszy fakt, że Twist "wyszedł" Pesie i może się chwalić. Kraków chętnie by łyknął Twisty bo pasuje im konstrukcja... trzy człony, a może zamówią cztery... albo dwa, ale najlepsze, że jest niska podłoga co dla Krakowa jest piorytetem...
Katowice... no cóż jak przyjedzie to się obczai i skomentuje, teraz nie ma sensu na ten temat rozmawiać... a może będzie lepszy od naszego?
Szkoda, ze TWIST nie może kursować po Polsce w ramach promocji...


Wróć do „Imprezy”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość