Prywatni przewoźnicy

Tematy związane z zagadnieniem organizacji transportu ludności (systemy, zarządzanie, itp).
Awatar użytkownika
Konrad Machura
Kontaktowanie:
Status: Offline

Prywatni przewoźnicy

Postautor: Konrad Machura » 30 października 2011, 00:43

Mam takie pytanko do Was, może ktoś będzie w temacie. W Jastrzębiu mamy takiego przewoźnika jak "Drabas". Wykonuje Kursy Jastrzębie-Katowice i jeszcze chyba do Wisły. Jest to prywatny przewoźnik więc moje pytanie brzmi: Jakie przepisy dotyczące ulg obowiązują u niego? Był gdzieś pisany kiedyś artykuł, że będą ulgi, a wsiadając dziś i pytając o bilet ulgowy usłyszałem wszystkie są ulgowe. Czy mając legitymacje studencką przewoźnik musi uznać ulgę?

Pozatym gdzie można zgłosić fakt iż busy tego przewoźnika jeżdżą w kiepskim stanie, przeładowane, dziś to był conajmniej 2 razy przeładowany z rana, a zwracając uwagę kierowcy, że nie widzi lusterka machnął ręką i jedzie dalej? Przecież przy wyprzedzaniu na trasie jest ryzyko wypadku... Ja rozumiem kasa, ale nie kosztem bezpieczeństwa. Skoro wiedzą, że rano jeździ najwięcej osób czemu nie puszczą wiekszego lub dwóch? Dla waszej wiadomości dziś podjechał pojazd tego typu: http://www.phototrans.eu/14,158125,0,Je ... _48CJ.html

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 30 października 2011, 08:15

Konrad Machura pisze:Pozatym gdzie można zgłosić fakt iż busy tego przewoźnika jeżdżą w kiepskim stanie, przeładowane, dziś to był conajmniej 2 razy przeładowany z rana, a zwracając uwagę kierowcy, że nie widzi lusterka machnął ręką i jedzie dalej?
...Inspekcja Transportu Drogowego (Katowice tel. dyż. 32 20-77-958 - pon. 9-15) ! :)

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 30 października 2011, 09:30

Co do ulg to obowiązują tylko ulgi ustawowe. Reszta czyli handlowe to jak już dany przewoźnik chce. Najlepiej poszukaj na stronie PKS-u bo tam są wypisane ulgi ustawowe i handlowe.
Co do stanu pojazdu to tak jak pisze Piotr ITD ewentualnie Policja.

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 30 października 2011, 18:52

Konrad Machura pisze: a zwracając uwagę kierowcy, że nie widzi lusterka machnął ręką i jedzie dalej? Przecież przy wyprzedzaniu na trasie jest ryzyko wypadku... Ja rozumiem kasa, ale nie kosztem bezpieczeństwa.
Ja bym nie korzystał z takiej usługi szczególnie że niewolno zabierać więcej niż w dowodzie a stan techniczny? W takich wozach nie ma miejsc stojących.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 30 października 2011, 19:17

Tomasz Rorat pisze:niewolno zabierać więcej niż w dowodzie
...może za wyjątkiem Jelczy L 090M, które posiadają miejsca stojące !

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 30 października 2011, 19:25

Piotr Radoliński pisze:...może za wyjątkiem Jelczy L 090M, które posiadają miejsca stojące !
Tak ciekawostka ten nie posiada , w tym roczniku nie dostał odpowiennego zezwolenia następne już mają. 1997 rok
http://www.czgk.pl/details.php?image_id=11637

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 31 października 2011, 11:54

Konrad:
- skarga pisemna do ITD
- skarga pisemna (ulgi) do Urzędu gminy
- jeśli pojazd jest przeładowany ad hoc - telefon interwencyjnie na Policję

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Re: Prywatni przewoźnicy

Postautor: Janusz Karlikowski » 17 października 2015, 10:03

Linia P-Z z centrum Sosnowca do Zagórza. Niestety, przewoźnik nieznany. Jest tylko rozkład na necie.
Obrazek

Wróć do „Systemy transportowe - organizacja komunikacji, infrastruktura”