Mieszkańcy kolejnych polskich miast walczą o PolskiBus!

Tematy związane z zagadnieniem organizacji transportu ludności (systemy, zarządzanie, itp).
Awatar użytkownika
Wojciech Liberda
Członek CKMKM
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Wojciech Liberda » 15 listopada 2012, 05:24

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 15 listopada 2012, 07:53

A propos, może ktoś się podpisze: pod trasą Warszawa-Łódź-Częstochowa-Opole-Wrocław

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 15 listopada 2012, 09:37

Podpisane i zaproszenia wysłane !!

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 15 listopada 2012, 11:18

Pomysł może i dobry ale czy byli by chętni? Trasa Częstochowa-Łódź to głównie studenci a więc obłożenie tylko piątek ewentualnie niedziela. Z Łodzi do Warszawy będą mieli sporo ludzi codziennie zwłaszcza że PB jedzie autostradą. Z Częstochowy do Opola w momencie kiedy zacznie się remont torów i PKS nie uruchomi żadnego kursu chętni mogą się znaleźć choć dziś mamy parę kursów do Opola i chyba większego zapotrzebowania nie ma. Nie wiem jak wygląda odcinek Opole-Wrocław. Ale dobrze że ludzie mają inicjatywę i chce im się walczyć.

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 15 listopada 2012, 12:06

Jak dla mnie to brakuje czegoś łączącego Częstochowa - Wrocław - Poznań - Szczecin, może start z Krakowa do Częstochowy i dalej jak napisałem.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 15 listopada 2012, 13:21

Co do Wrocławia, to myślę że bez żadnej Łodzi (strata czasu rodem z innej polskiej firmy). Wjazd do Opola to także strata czasu, bo jest wygodna obwodnica.
Piszę jako Częstochowianin. Opolanie niech walczą o swoje...

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 15 listopada 2012, 14:32

Z Łodzi do Wrocławia PB jedzie najkrótszą trasą. Tak jak mówię nikt nie pojedzie PB po podobnej trasie jak kolej bo to strata czasu będzie.
Janusz piszesz jako częstochowianin tylko są ludzie z Częstochowy którzy chcą też dojechać do Opola czy Łodzi. Tak więc nie generalizowałbym.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 15 listopada 2012, 14:48

...przypomina mi się firma "Polski Ekspress" (takie żółte, nowoczesne - jak na owe czasy autobusy) - chyba już nie wykonuje przewozów - zbankrutował w 200r.. Pamiętam jedną z relacji: Wraszawa/Łódź - Kraków przez Pabianice, Częstochowę, Tarnowskie Góry, Bytom, Katowice, Sosnowiec, Będzin, Olkusz, Kraków. To była turystyka - autobus z Częstochowy do Krakowa jechał prawie 5 godzin. :P

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 15 listopada 2012, 15:24

Tak Polski Express już nie istnieje. Ta relacja to była Pabianice/Łódź-Kraków.

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 15 listopada 2012, 15:28

Bartek, nie proponuję linii dla wrocławian jadących do Łodzi. Tak jak piszesz, oni już mają swoje połączenie. Mnie chodzi o linię dla częstochowian jadących do Wrocławia i Łodzi oraz opolan jadących do Częstochowy i Warszawy.

Pomysł Szymona też dobry, brakuje porządnego połączenia z Poznaniem, bodajże jest jeden pociąg na dobę.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 15 listopada 2012, 15:38

Ale bez przesady, 5 godzin to jechał to Warszawy i to była pomyłka. Hitem stała się Riviera.

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 15 listopada 2012, 19:14

Michał Grzegorczyk pisze:Bartek, nie proponuję linii dla wrocławian jadących do Łodzi. Tak jak piszesz, oni już mają swoje połączenie. Mnie chodzi o linię dla częstochowian jadących do Wrocławia i Łodzi oraz opolan jadących do Częstochowy i Warszawy.

Pomysł Szymona też dobry, brakuje porządnego połączenia z Poznaniem, bodajże jest jeden pociąg na dobę.

Powiem Ci tak o ile Wrocław ma sens codziennie o tyle z kierunkiem Opole i Łódź będzie tak że w okolicach piątku i niedziele i świąt te linie będą mieć obłożenie o tyle po za tymi okresami będą wozić powietrze. Na Łodzi wiem to z autopsji wystarczy popatrzeć kogo wożą autobusy na tym kierunku 2/3 pasażerów to studenci.

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 15 listopada 2012, 19:39

Mogą być inne wersje. Dziś dotarł do mnie profil https://www.facebook.com/pages/Częstochowa-prosi-o-więcej-linii-PolskiBuscom/104943493001908?fref=ts

Proponowane linie:
1. Gdańsk - Bydgoszcz - Łódź - Częstochowa - Katowice
2. Poznań - Wrocław - Częstochowa - Kraków

Awatar użytkownika
Mateusz Stacherczak
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Mateusz Stacherczak » 15 listopada 2012, 20:09

A ja się zastanawiam czy nie popadamy w coś co jest z reguły na coś co może spowodować jakieś skutki odwrotne od zmierzony. Nie popadajmy z jednej skrajności w drugą!

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 15 listopada 2012, 20:12

To też prawda.
Myślę, że póki co firma powinna zainwestować (a to są niewielkie nakłady, bo prace w samym systemie informatycznym) w rezerwacje łączone. Czyli by można np. od razu (przy obecnym układzie) zarezerwować sobie np. kurs Częstochowa - Warszawa Wilanowska - Gdańsk. Obecnie trafisz na coś za złotówkę na jednym odcinku, a na drugim nie. Owszem firma się reklamuje, że "ciasteczka" zapamiętują wybór, ale jak ktoś celowo z nich nie korzysta (wyłącza)

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 15 listopada 2012, 20:23

Już podobno przedstawiciele firmy wypowiedzieli się, że pomysł drugiej bazy we Wrocławiu i stamtąd wysyłanie w kraj nowych linii im się podoba.

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 15 listopada 2012, 20:52

Tak jeśli z Poznania do Krakowa to nikt nie pojedzie przez Częstochowa tylko z Wrocławia A4 do Katowic i dalej do Krakowa. Po za tym popatrzcie na obecną siatkę połączeń Polskiego Busa. Oni mają inny target a to co proponujecie to target PKS-owski czyli pasażerowie jadący z miasta początkowego do końcowego jak i nastawienie na tych co wsiadają/wysiadają po drodze. PB stawia na klienta który jedzie z jednego miasta do drugiego. Przystanki w takich miastach jak Częstochowa, czy Ostróda są tylko dlatego że gdzieś kierowcy muszą się zmieniać. Owszem w Częstochowie PB się przyjął ale to nie znaczy zaraz że będzie nie wiadomo jaka liczba połączeń.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 15 listopada 2012, 20:53

No fakt faktem, na tamtejszym dworcu autobusowym zawsze sporo ich wozów stoi w pogotowiu. Stąd wydaje się, że pomysł bazy z równoczesnym rozwojem sieci to dobry pomysł.

Mariusz Sośniak

Postautor: Mariusz Sośniak » 15 listopada 2012, 21:31

Piotrze R. czy zauważyłeś jak dyskretnie Bartosz spycha propozycje tras PB aby nie pokrywały się z liniami pks Częstochowa głównie Cz-wa -Łódż oraz Cz-wa Wrocław ??Czyżby potwierdzało się to co mówiłeś że jeżeli zagrożone są interesy pks to nagle staje się obrońcą, zaczyna nawet subtelnie odradzać że na Łodzi to w zasadzie tylko dwa dni są ludzie itd.Przecież to wolny rynek i zdrowa konkurencja !! :D

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 15 listopada 2012, 21:42

Mariusz Sośniak pisze:Piotrze R. czy zauważyłeś jak dyskretnie Bartosz spycha propozycje tras PB aby nie pokrywały się z liniami pks Częstochowa ... :D
...:D to się chyba nazywa "patriotyzm lokalny" ! Ale nigdy starałem się nie krytykować Bartka za to. Jeżeli ma sentyment (czyt. ma jakieś związki z PKS-em) to ma prawo.

Mariusz Sośniak

Postautor: Mariusz Sośniak » 15 listopada 2012, 22:02

To tak ad vocem dyskusji o zbawczej roli konkurencji w kom. miejskiej. Wyobrażmy sobie że PB otwiera poł. Cz-wa-Opole-Wrocław w podobnych godz. co pks i właściwie to pks może sobie odpuścić bo gro pasażerów na tej linii wsiada na początkowym i wysiada na końcu a przystanki pośrednie to pojedyncze osoby o które w czasach wolnego rynku nikt się nie martwi :( .Powodzenia
A cha zapomniałem pks może jeszcze jakością rywalizować :D

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 15 listopada 2012, 22:07

Z całym szacunkiem, ale nie masz racji co do tego wsiadania i wysiadania. Owszem, może jest tak w poniedziałki czy po długich weekendach, ale po drodze sporo osób dosiada (np. w Namysłowie), a także wysiada (i to za zgodą kierowcy w przeróżnych miejscowościach po drodze). Jak ostatnio jechałem, to w pewnym momencie było może z 15 osób, a na starcie i finiszu 80% (może nawet 85)

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 15 listopada 2012, 22:09

Ta jasne nie ma to jak teorie spiskowe zwłaszcza że kursy częstochowskiego PKS do Łodzi to wycieczka krajoznawcza, bo jadą przez Łask, Pabianice a czas podróży to 3 godziny 15 minut gdzie konkurencja jedzie krajową 1 do Piotrkowa (wyjątek PKS Pszczyna który jedzie przez Radomsko) jedzie odpowiednio 2 godziny 15 minut i 2 godziny 30 minut PKS Pszczyna. Do Wrocławia PKS ma jedna parę kursów więc PB nie będzie konkurencją wielka konkurencją. No ale cóż niektórym widocznie...z resztą szkoda gadać lepiej manipulować niż pisać rzeczowo w temacie. Cóż widocznie kolega Mariusz wie lepiej jakie jest obłożenie na trasie do Łodzi szczególnie o kursach przez Piotrków gdzie nasz PKS takowych nie ma. Jeździłem PKS-ami do Łodzi, bywam na dworcu w Łodzi i widzę kiedy i ilu pasażerów zabierają autobusy. Ale cóż inni zamiast merytorycznej rozmowy potrafią tylko manipulować cudzymi wypowiedziami. Bawcie się dobrze...
No i masz jakiś problem z tym? Niech otwierają rynek wszystkie zweryfikuje. Na Katowice-Kraków też straszono PB a jakoś to PB się zwinął z tej trasy a nie konkurencja. PB nie jest konkurencją dla PKS-ów tylko dla PKP. Jakoś na trasie Warszawa- Gdańsk dobrze żyją i PB i konkurencja. Każdy ma coś dla siebie.
Janusz daj sobie spokój tutaj tylko można manipulować cudzymi wypowiedziami i wmawiać innym że piszą co innego.

Awatar użytkownika
Wojciech Liberda
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Wojciech Liberda » 16 listopada 2012, 19:45

Polski Bus wbił się w rynek jak nóż w masło... remonty na kolei i nowoczesność, którą każdy polak lubi spowodowały mały sukces PB. Czy będą się rozwijali? Zapewne każda firma chciałaby aby każdy jej doradzał gdzie ma jechać... prosty przykład.
Muszę jutro jechać do Warszawy i nagle potrzebuje znaleźć połączenie, bilety itd. Gdzie będę szukał skoro mało jeżdżę i się nie orientuje w połączeniach. Czy pojadę na dworzec PKS/PKP w celu poszukiwania połączenia? Połowa z ankietowanych osób powie, że PKP a 49% która jechała PB wybierze ten środek transportu... a 1% wybierze inny transport. Skąd takie informacje, ano będąc w Warszawie spędziłem trochę czasu na pętla Wilanowska i mogłem sobie pooglądać ludzi, jacy wsiadali na wszystkich połączeniach PB w kwietniu 2012 roku.
Jesteśmy już mobilni elektronicznie, więc na rękę nam kiedy wiemy, ze mamy już zarezerwowane bilety no i tabor, ludzie zobaczyli, że jest coś innego lepszego i chętnie z tego korzystają.
A właściciele są w szoku, że osiągnęli już tak dużo... myślę że Rafał może coś więcej powiedzieć...
Szkoda tylko, że w Czechach i na Słowacji działają już dość długo... i autokar luksusowy nie jest tam jakimś czymś nadzwyczajnym w długi relacjach...

Awatar użytkownika
Mateusz Stacherczak
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Mateusz Stacherczak » 16 listopada 2012, 20:08

Zauważ tylko, że nasze społeczeństwo, które podróżuje przeżyło coś w rodzaju "szoku termicznego" ponadto strategia kosztowa jaka przyjęli właściciele PB może na dłuższą metę okazać się dość nieokazała. Oczywiście właściciel PB ma pieniędzy jak lodu - tak informują wszelkiego rodzaju środki masowego przekazu - i mu to zwisa i powiewa. Ale PB nie ma ŻĄDNEGO konkurenta jeżeli chodzi o podobnego przewoźnika co powoduje, że na życzenie klientów/pasażerów PolskiBus.com po prostu staje się monopolistą. Ja obserwując bardzo dokładnie - wręcz w detalach - ponad rok, rynek przewozowy stwierdzam z całą stanowczością, że na dłuższą metę będą bilety drożeć, ale w sposób dość ciekawy, by nie napisać perfidny.
Wchodząc na stronę PB widzimy, że bilet na interesującą nasz podróż kosztuje 10 zł, zastanawiamy się, czy może za chwile nie spróbować by taniej było i co? Okazuje się, że jest droższy o 5 złotych, ale to nic. Czekamy i za jakiś czas widzimy, że interesujący nas bilet zdrożał i kosztuje jeszcze więcej. I to właśnie jest ten niewidoczny haczyk, nasza psychologia robi nas w konia, a My się jeszcze z tego cieszymy!

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 16 listopada 2012, 21:03

...no cóż ? Marketing w najczystszym wydaniu...! Pracuję od lat w handlu - i poznałem wiele "kruczków" jakie stosują duże sieci handlowe aby zwabić klienta. A wszystko polega na psychologicznym igraniu z człowiekiem.

Awatar użytkownika
Mateusz Stacherczak
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Mateusz Stacherczak » 16 listopada 2012, 21:14

Dokładnie tak!

Beniamin Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Beniamin Wójcik » 16 listopada 2012, 21:16

Ja bardzo bym sobie życzył, aby PolskiBus miał więcej miast, przez które przejeżdża, np. Gdańsk. A nie widzę...

Awatar użytkownika
Wojciech Liberda
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Wojciech Liberda » 17 listopada 2012, 10:18

Piotr Radoliński pisze:...no cóż ? Marketing w najczystszym wydaniu...! Pracuję od lat w handlu - i poznałem wiele "kruczków" jakie stosują duże sieci handlowe aby zwabić klienta. A wszystko polega na psychologicznym igraniu z człowiekiem.

Ja tez robię w handlu... i wiem, że jeżeli zamówisz towar wcześniej to dostaniesz duży upust tak jak w przypadku PB, przez wcześniejszą rezerwację wiedzą ile i jaki tabor puścić... po rozum do głowy poszło również Intercity, które zrobiły na niektóre pociągi z Gdyni do Bielska-Białej rezerwację wszystkich miejsc w TLK, w IC i Ex rezerwacja jest cały czas...

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 17 listopada 2012, 10:58

...to samo praktykują tanie linie lotnicze Wizz Air, RyanAir, SpanAir, TUIFly, Jet2, Easy jet czy inne ! Jednak tak jak napisał Mateusz S. - jeżeli nie zdecyduje się na bilet w danej chwili to następne wejście może już mnie kosztować więcej. Nie przerabiałeś tego Wojtku z PB ?

Awatar użytkownika
Wojciech Liberda
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Wojciech Liberda » 17 listopada 2012, 11:06

Piotr Radoliński pisze:...to samo praktykują tanie linie lotnicze Wizz Air, RyanAir, SpanAir, TUIFly, Jet2, Easy jet czy inne ! Jednak tak jak napisał Mateusz S. - jeżeli nie zdecyduje się na bilet w danej chwili to następne wejście może już mnie kosztować więcej. Nie przerabiałeś tego Wojtku z PB ?

Nie zrozumieliśmy się.... wiadomo jest, że jak wcześniej kupisz to jest taniej... tak lata Rafał po świecie za 4 PLN kupione 3 miesiące wcześniej... Jest pula biletów za 1 zł, a czym później się kupi tym drożej... i tak napisałem...

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 17 listopada 2012, 11:25

...zgadza się Wojtku - tylko chodzi mi o to, że raz ja na przykąłd miałem sytuację, że bilet (terminowy)na samolot dziś o godz. 15 kosztował 250 zł (nie podjąłem od razu decyzji) i ten sam bilet (terminowy) kosztowął na drugi dzień o godz. 15 już 450 zł.
I podobnie trafiłem w PB. Chodzi mi o to, że decyzja powinna być NATYCHMIASTOWA. Inna sparwa, to to, że nie zawsze wiem co będę robił za trzy miesiące... czy np. będę jeszcze żył :P !

Awatar użytkownika
Wojciech Liberda
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Wojciech Liberda » 17 listopada 2012, 11:48

Piotr Radoliński pisze:...zgadza się Wojtku - tylko chodzi mi o to, że raz ja na przykąłd miałem sytuację, że bilet (terminowy)na samolot dziś o godz. 15 kosztował 250 zł (nie podjąłem od razu decyzji) i ten sam bilet (terminowy) kosztowął na drugi dzień o godz. 15 już 450 zł.
I podobnie trafiłem w PB. Chodzi mi o to, że decyzja powinna być NATYCHMIASTOWA. Inna sparwa, to to, że nie zawsze wiem co będę robił za trzy miesiące... czy np. będę jeszcze żył :P !

Cytat: "czy np. będę jeszcze żył" normalnie desperat... to patrz... każda instytucja państwowa musi na najbliższy rok kalendarzowy zaplanować budżet i wróż tu z fusów ile zarobią...
A swoją droga taki Rafał lata i jakoś nie marudzi, że musiał wcześniej bilet kupić... za takie pieniążki jakie on je kupuje... to dzwonię na lotnisko i mówię, że niech nie czekają bo nie stać mnie na bilet z PB z Warszawy do Gdańska :P:P:P

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 17 listopada 2012, 12:22

Wojtku ! Mnie chodzi TYLKO o to, że decyzję o wyjeździe muszę podjąć odpowiednio wcześnie aby na tym SKORZYSTAĆ. Natomiast problem w tym, że nie wiem czy akurat w danym terminie (gdy on nadejdzie) będę mógł wyjechać.

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 12 kwietnia 2013, 15:34

Dziś ogłoszono powstanie nowej linii P12 - Gdańsk, Toruń, Łódź, Katowice, Kraków i Rzeszów - a gdzie Częstochowa?

Mapa: http://www.polskibus.com/bus-stops

Wiem, że to prywatna firma itd... ale sądzę, że warto lobbować, aby trasa wiodła przez Częstochowę, szczególnie, że drogi się nie nadrabia. Może coś jako CKMKM wyślemy?

P12 ? nowa linia PolskiBus.com z północy na południe Polski!

- PolskiBus.com rozwija stale swoją ofertę i w dniu 25 kwietnia 2013 r. uruchamia nową linię autokarową między Gdańskiem a Rzeszowem
- P12 połączy aż 6 polskich miast: Gdańsk, Toruń, Łódź, Katowice, Kraków i Rzeszów
- 3 kursy dziennie z Gdańska w kierunku Rzeszowa i z powrotem
- Nowa linia połączy ponad 5 milionów mieszkańców Polski
- Linia P12 będzie obsługiwana przez przyjazne środowisku i nowoczesne dwupokładowe autokary Van Hool Astromega TD927
- Bilety już w sprzedaży na stronie www.polskibus.com. - Atrakcyjne ceny biletów rozpoczynają się od 1 zł plus 1 zł za rezerwację

Więcej informacji na: http://www.polskibus.com/pr-P12-pl

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 12 kwietnia 2013, 15:37

Już po co szukali kierowców z Łodzi, zapewne będą się zmieniać w Łodzi. Lobbować warto bo takie połączenie by się przydało.

Krystian Kukuła
Członek CKMKM

Postautor: Krystian Kukuła » 12 kwietnia 2013, 15:37

Ja nie mogę, przecież ta linia i tak będzie przejeżdżała przez Częstochowę! Dlaczego nie może mieć tu przystanku, jak już nie chcą jechać do dworca PKS to niech stanie przy Estakadzie/Jagiellończykach. Podpisuję się rękami i nogami pod pismem, bardzo proszę o klubową interwencje.

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 12 kwietnia 2013, 15:39

PKP jest 9 godzin do Gdańska, PolskimBusem było by pewnie ok 8h, ale cena jest diametralnie różna.

Krystian Kukuła
Członek CKMKM

Postautor: Krystian Kukuła » 12 kwietnia 2013, 15:47

Niecałe 8 godzin by było. Ale to jest bardzo atrakcyjne połączenie, zarówno do Gdańska jak i do Krakowa. Bilet z Katowic do Gdańska z pierwszym tygodniu kursowania linii kosztuje 15 zł...

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 12 kwietnia 2013, 15:47

Jak popatrzycie na mapę to ewidentnie widać że przez Częstochowę chcą jechać nie istniejącą autostradą. Kurs zatrzymuje się tylko w miastach stolicach województw. Z resztą ich polityka jest różna bo nawet w Łodzi jest kurs Warszawa- Wrocław który i tak jedzie przez Łódź, przejeżdża obok dworca a się nie zatrzymuje.

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 12 kwietnia 2013, 15:53

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 12 kwietnia 2013, 15:54

Kiedy usłyszałem Rzeszów-Gdańsk myślałem, że linia będzie prowadzić przez Warszawę, ale jeśli biegnie przez Katowice i Łódź to brak postoju w Częstochowie jest absurdem.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 12 kwietnia 2013, 15:54

Akurat ten kurs do Wrocławia to tzw. ekspresowy, więc idzie to zrozumieć. Zresztą jedna z firm (nazwa mi wyleciała z pamięci) wozi ze stolicy Dolnego Śląska do Kraka autostradą i pomija wszystko po drodze.
Jednak w przypadku P12 mamy inną sytuację, bo autobusy zatrzymują się w kilku miastach. To czy są wojewódzkie czy nie, nie powinno mieć tu znaczenia. Częstochowa jest 12 miastem w Polsce i na pewno stąd byliby pasażerowie - raczej w kierunku północnym. Obecna oferta od nas do Trójmiasta jest tragiczna. Dwa pociągi rano, ale jeden jedzie przez Warmię i Mazury 14 godzin. Dobre dla bogatego miłośnika. A i cena jest dość wysoka. PKS (jakikolwiek) także nie ma się tu czym pochwalić, bo jest chyba tylko Karwia i nie wiem czy kursuje poz sezonem...

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 12 kwietnia 2013, 15:57

Kolega z pracy upatrzył tu coś, co przeoczyliśmy, jeżeli autobus pojedzie DK1 i nie zatrzyma się w Częstochowie (na postoju PKSu) to pasażerowie zobaczą statuę Papieża :) Może tu o to chodzi?

Krystian Kukuła
Członek CKMKM

Postautor: Krystian Kukuła » 12 kwietnia 2013, 15:59

Fanpejdż na fb ok, tak też można ludzi informować, ale myślę że skuteczniejsze byłyby pisma do PolskiegoBusa i być może jakiś artykuł w prasie, choćby lokalnej jak GW.
Tak jak pisałem wcześniej, jak im się tak spieszy to niech stanie przy Estakadzie, sam kilka razy widziałem jak w zatoce przystankowej przy przystanku Rakowska zmieniali się kierowcy PolskiegoBusa.

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 12 kwietnia 2013, 15:59

PKS Częstochowa do Karwi jeździ tylko w sezonie, jest tylko kurs do Karwi wykonywany przez PKSiS Oświęcim o/Kraków. Pasażerowie by byli i to na pewno.
Chyba że PB liczy na to że wybudują w niedługim czasie A1 z Piotrkowa do Pyrzowic i jak wyjedzie z Łodzi to do Katowic dojedzie autostradą. Tylko póki co nie zanosi się na budowę autostrady.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 12 kwietnia 2013, 16:11

..według ich schematu :P autobus PB w Mykanowie zjeżdża na trasę do Kłobucka, potem Wręczyca, Blachownia, Konopiska i w Poczesnej wbija się z powrotem na "jedynkę". Napisałem im o tym - że wybrali bardzo "widowiskową" trasę. Ciekawy jestem co mi odpiszą ! :D

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 12 kwietnia 2013, 16:51

Może CSK by promował tego fanpejdża? Artykuł w GW też by się przydał, jeśli to możliwe.

Andrzej Sowa

Postautor: Andrzej Sowa » 12 kwietnia 2013, 17:25

A może wystarczy masowa próba rezerwacji biletów na trasach Częstochowa-Gdańsk i Częstochowa-Kraków .

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 12 kwietnia 2013, 17:26

Nie ma takiej opcji. Jak wybierzesz Częstochowę, to do wyboru masz tylko w polu "DO": Katowice, Warszawa, Bratysława i Wiedeń

Wróć do „Systemy transportowe - organizacja komunikacji, infrastruktura”