140 lat MPK Kraków

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM
Posty: 21462
Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 19:25
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA
Status: Offline

140 lat MPK Kraków

Postautor: Piotr Radoliński » 18 września 2015, 16:48

Wielka parada zabytkowych i współczesnych pojazdów MPK SA

Wszystkich mieszkańców Krakowa zapraszamy do udziału w paradzie tramwajów i autobusów zorganizowanej z okazji jubileuszu 140 lat komunikacji miejskiej. W niedzielę, 27 września 2015 roku na krakowskie ulice wyjedzie prawie 40 pojazdów, w tym replika omnibusu konnego, który w 1875 roku rozpoczął regularne kursy na pierwszej linii komunikacyjnej. Oprócz tego pojazdu w pardzie pojedzie m.in. „Ogórek” oraz popularna Gracówka – tramwaj z 1913 roku. Przejazd zabytkowych tramwajów i autobusów po ulicach miasta będą uzupełniać współczesne pojazdy, w tym najnowszy nabytek krakowskiego przewoźnika, czyli „Krakowiak” – najdłuższy w Polsce tramwaj, mierzący prawie 43 metry.
Paradę rozpoczną tramwaje, które punktualnie o godzinie 10.00 wyjadą z zajezdni tramwajowej Podgórze, przy ul. Brożka 3. Następnie ruszą autobusy i wspólnie wszystkie pojazdy przejadą ul. Wadowicką, Kalwaryjską, Krakowską, Stradomską, św. Gertrudy, Starowiślną i Dajwór, aby zakończyć przejazd na ul. Św. Wawrzyńca przed Muzeum Inżynierii Miejskiej. Do pojazdów biorących udział w paradzie będzie można wsiadać na zajezdni tramwajowej Podgórze przy ul. Brożka 3 (zajezdnia będzie otwarta od godz. 9.00) oraz na przystanku Plac Wolnica i Poczta Główna.
Po zakończeniu parady na ul. św. Wawrzyńca jej uczestnicy, w tym najmłodsi będą mieli okazję zwiedzić najstarsze tramwaje i autobusy. Wtedy także zostanie ogłoszony konkurs fotograficzny.

Wróć do „Imprezy”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość