Budowa linii "TnB" - IV kw. 2010r

Dyskusje nt. rozbudowy częstochowskiej sieci tramwajowej w dzielnicach Wrzosowiak, Błeszno, Raków
Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Janusz Karlikowski » 23 listopada 2010, 18:18

Obyś nie wykrakał. Jak zima nie da popalić (oby) to może dojść do paradoksalnej sytuacji, że linia będzie gotowa, a nowych składów nie będzie. Pewnie da się obsłużyć to stopiątkami, ale wtedy to by się zaczęło dopiero gadanie. W takiej sytuacji Zatramwaj w postaci Mercedesa może być lepszy

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 23 listopada 2010, 18:30

Janusz Karlikowski pisze:Obyś nie wykrakał. Jak zima nie da popalić (oby) to może dojść do paradoksalnej sytuacji, że linia będzie gotowa, a nowych składów nie będzie.

Popuszcze...wodze fantazji - a jakby tak pożyczyć ze trzy Bommbardiery z Krakowa ? ;) (lada moment będa mieli nowa dostawę) :D

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 23 listopada 2010, 18:35

Można pożyczyć. Ale można tez pomyśleć o zakupie np. 2-3 używek. I tak nowy zakup do nas nie rozwiąże sprawy, bo zdarzają się awarie, kolizje itd. Wiele miast większych od Częstochowy ma w swoim taborze używki i na nich opiera transport. Stopiątek w nieskończoność remontować nie można, zresztą o wiele lepsze są tramwaje przegubowe niż wielowagonowe

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 23 listopada 2010, 19:23

Właśnie w Polsacie pokazali naszych zachodnich sąsiadów Niemców, zasypani śniegiem - ponoć to ma przyjść do nas...

20 cm śniegu i - 10 st C.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 23 listopada 2010, 19:32

Myszon pisze:Właśnie w Polsacie pokazali naszych zachodnich sąsiadów Niemców, zasypani śniegiem - ponoć to ma przyjść do nas...

20 cm śniegu i - 10 st C.

No to mogę zawiesić raporty !

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 23 listopada 2010, 19:32

Janusz Karlikowski pisze:może dojść do paradoksalnej sytuacji, że linia będzie gotowa, a nowych składów nie będzie.

We Wrocławiu torowisko na Gaj oddali w lecie, a pierwszy tramwaja dotrze w styczniu. Linię będą obsługiwać od wiosny jak dobrze pójdzie !!

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 23 listopada 2010, 19:49

Piotr Radoliński pisze:...gościu ! Z całym szacunkiem, ale prosisz się o "szpitalną kawę na oddziale reanimacji" ! Nawet nie waż się tak myśleć !

Szczerze Piotrze, mi to "wsio rybka", czy zima będzie łagodna, czy też ostra (mnie zima nie straszna. Ciepłe ubranie i gitara. Mimo wszystko wolę tą łagodniejszą wersję zimy oczywiście, ale mimo wszystko śnieg musi być). :P
Liczę po prostu na jakieś ciekawe "promocje" na autobusach, a rok temu były one naprawde BARDZO ciekawe. :-D

Tomasz Haladyj
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Haladyj » 24 listopada 2010, 08:51

mieszkaniec pisze:Gdyby połączenie tramwajowe spełniało moje potrzeby transportowe w ogóle nie napisałbym poprzedniego posta. Zresztą, jak się jedzie za miasto to nie sposób skorzystać z tramwajów, a wtedy jedyną zaletą TnB jest upierdliwy dojazd do domu.

Komunikacja miejska to nie taksówka i nie dostosuje się do indywidualnych potrzeb każdego pasażera. Tramwaje (metro, autobusy) mają obsługiwać główne potoki pasażerskie, czyli w tym wypadku do estakady i dalej do centrum i na Tysiąclecie. Jeśli gros pasażerów jedzie w takim kierunku, to tę podróż trzeba im maksymalnie ułatwić.
Nawet kosztem innych indywidualnych relacji.
Tak samo jest na Tysiącleciu - część po wschodniej stronie al. AK. Tramwaj to kręgosłup komunikacyjny, więc dla sprawności poruszania się oraz (a może przede wszystkim) bezpieczeństwa pozamykano wloty Księżycowej i Kurpińskiego. I ludzie jakoś sobie radzą.
Na Wrzosowiaku - fakt - "Mieszkaniec" będzie musiał pokrążyć, ale nie demonizujmy: układ uliczny jest i tak korzystniejszy niż na Tysiącleciu, ograniczonym przejazdem kolejowym przy Kiedrzyńskiej. Więc to krążenie będzie do przyjęcia.

PS Moim osobistym zdaniem jedno przecięcie torów na Orkana mogłoby być - mam na myśli tzw. nawrotkę przy przystanku przy szkole. I tylko w tym miejscu, bo lokowanie przecięć między przystankami niosłoby duże niebezpieczeństwo (polscy kierowcy patrzą tylko przed siebie, niestety)

Janusz Nowak

Postautor: Janusz Nowak » 24 listopada 2010, 15:32

Chciałbym zapytać, co z miejscem widocznym na TYM zdjęciu, przy skrzyżowaniu Orkana/11 Listopada? Od naprawdę dłuższego czasu nie widziałem żeby cokolwiek się tam działo, a asfalt czy chodnik położony jest już przed i za tym miejscem. Może ktoś związany z budową mógłby wyjaśnić?

A co do tematu śniegu: dziś we Wrocławiu padał, niewielki, ale zawsze !!

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 24 listopada 2010, 16:09

Dostałem informacje (SMS) od Myszona - na al. 11 Listopada kładzione są podkłady pod szyny ! :-D

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 24 listopada 2010, 16:57

Dokładnie tak :)

kładli pierwszy tor od strony ulicy. I powiem, że idzie im to owiele szybciej niż kładzenie podkładów na ul. Orkana.

Chyba chcą czymprędzej skończyć ze skrzyżowaniem ul. Jesienna/al. 11 Listopada.

Co do skrzyżowania o którym pisze yianek, to tez mnie ciekawi czemu prace tam zastygły. tak samo było ze skrzyżowaniem o którym piszę wyżej. Może jak ułożą podkłady i szyny na Al. 11 Listopada - to oba skrzyżowania zostaną ukończone :) Marzenia :D

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 24 listopada 2010, 17:03

Myszon pisze:I powiem, że idzie im to owiele szybciej niż kładzenie podkładów na ul. Orkana.

...jest subtelna różnica w kładzeniu podkładów a kładzeniu prefabrykatów !

Awatar użytkownika
Wojciech Liberda
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Wojciech Liberda » 24 listopada 2010, 19:29

Myszon pisze:Dokładnie tak :)

kładli pierwszy tor od strony ulicy. I powiem, że idzie im to owiele szybciej niż kładzenie podkładów na ul. Orkana.

Chyba chcą czymprędzej skończyć ze skrzyżowaniem ul. Jesienna/al. 11 Listopada.

Co do skrzyżowania o którym pisze yianek, to tez mnie ciekawi czemu prace tam zastygły. tak samo było ze skrzyżowaniem o którym piszę wyżej. Może jak ułożą podkłady i szyny na Al. 11 Listopada - to oba skrzyżowania zostaną ukończone :) Marzenia :D

Na planie widnieje to jako rura CO (centralne ogrzewanie). Biegnie tam główny ciąg, więc pewnie muszą zamontować jakąś dużą studzienkę i zabezpieczyć, chyba, że goście z Fortum tego nie dokończyli :P

Co do Orkana, to panowie z Krakowa zgrzewali termicznie dzisiaj tory od strony Jagiellońskiej w dwóch grupach, może do końca roku starczy im czasu.

Awatar użytkownika
KOUCZAN

Postautor: KOUCZAN » 24 listopada 2010, 19:30

yianek pisze:Chciałbym zapytać, co z miejscem widocznym na TYM zdjęciu, przy skrzyżowaniu Orkana/11 Listopada? Od naprawdę dłuższego czasu nie widziałem żeby cokolwiek się tam działo, a asfalt czy chodnik położony jest już przed i za tym miejscem. Może ktoś związany z budową mógłby wyjaśnić?

Jest to miejsce zabezpieczenia istniejącego wodociągu rurami osłonowymi. Do końca tygodnia zdaje się, że ma to być wykonane - ze względu na średnicę rury (fi 914) tyle to wszystko niestety trwa.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
KOUCZAN

Postautor: KOUCZAN » 24 listopada 2010, 19:32

Myszon pisze:Co do skrzyżowania o którym pisze yianek, to tez mnie ciekawi czemu prace tam zastygły. tak samo było ze skrzyżowaniem o którym piszę wyżej. Może jak ułożą podkłady i szyny na Al. 11 Listopada - to oba skrzyżowania zostaną ukończone :) Marzenia :D

Raczej nie ma co liczyć w tym roku, na przebudowę skrzyżowania Orkana/11 Listopada i 11 Listopada/Jesienna. Oba skrzyżowania są w płytach, a przy mrozie raczej nie będą ich układać.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Wojciech Liberda
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Wojciech Liberda » 25 listopada 2010, 08:31

http://picasaweb.google.com/cztram/100N ... JnR5_2CIQ#

wczorajsze podglądanie na placu budowy...

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 25 listopada 2010, 11:13

Dziś coś się zaczęło dziać przy dużej dziurze nieopodal skrzyżowania ul. Orkana/Al. 11 Listopada - przekopali rów przez szerokość Orkana a obok położona jest duża rura :) A więc może niebawem skończą to skrzyżowanie :)

Wzdłuż Al. 11 Listopada dalej układają podkłady - fotki poniżej - robione telefonem więc nie spodziewajcie się jakości takiej jak w Nikonach kolegów :)

http://img689.imageshack.us/img689/9692/20101125001.jpg
http://img689.imageshack.us/img689/9692/20101125001.jpg
http://img195.imageshack.us/img195/3849/20101125005.jpg
http://img600.imageshack.us/img600/2039/20101125003.jpg - widok Al. 11 Listopada w stronę ul. Jesiennej

Tomasz Haladyj
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Haladyj » 25 listopada 2010, 13:35

Zadzwonił do mnie jakiś rodzić - zaniepokojony, że prawdopodobnie na przejściu przy szkole na Orkana nie będzie sygnalizacji świetlnej. Mówi, że inni rodzice uczniów są poruszeni. Patrzę na rysunki i sygnalizacji rzeczywiście nie widzę. I oto pytanie - czy powinna być?

Argumenty "za":
- bo była
- szkoła, czyli bezpieczeństwo dzieci
Argumenty "przeciw":
- zmieni się przejście i ulicę będzie przekraczać się na dwa razy a każda z tych jezdni wąziutka
- przejście przez tory bezpieczne, ponieważ jest tu przystanek, więc i tak tramwaj dopiero rusza

Co na ten temat sądzicie, czy powinniśmy naciskać na jakąś zmianę (jeśli świateł faktycznie nie ma)?

Osobiście uważam, że najlepszym rozwiązaniem byłby nie światła, lecz tzw. wyniesiona tarcza przejścia. Tzn. chodzi o zrobienie na jezdni garba ale długiego na którym wymalowane byłyby pasy. Auto musiałoby przejeżdżać przez przejście z minimalną prędkością. Tyle, że na tym etapie, gdy są już chodniki, nie wiem, czy zmiana byłaby możliwa.

Przykłady takich przejść (krajowe i zagraniczne):
http://www.zm.org.pl/?a=obroncow_tobruku-109&img=9
http://www.zm.org.pl/?a=obroncow_tobruku-109&img=4
http://www.zm.org.pl/?a=obroncow_tobruku-109&img=1 (w tym wypadku przejazd rowerowy, ale chodzi o to samo)
http://www.zm.org.pl/?a=obroncow_tobruku-109&img=8
http://www.zm.org.pl/?a=obroncow_tobruku-109&img=11

Awatar użytkownika
KOUCZAN

Postautor: KOUCZAN » 25 listopada 2010, 13:51

Tomasz Haładyj pisze: I oto pytanie - czy powinna być?

Faktycznie w głównym projekcie nie jest przewidziana sygnalizacja świetlna na przystanku autobusowo-tramwajowym przy szkole. Została ona zaprojektowana już po rozpoczęciu inwestycji.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 25 listopada 2010, 15:34

Dziś w przygotowaniu kolejny już - 18 Raport i album z budowy !!

kouczan pisze:Faktycznie w głównym projekcie nie jest przewidziana sygnalizacja świetlna na przystanku autobusowo-tramwajowym przy szkole. Została ona zaprojektowana już po rozpoczęciu inwestycji.
Pozdrawiam

Chyba nawet widziałem miejsca na słupki z sygnalizatorami !! ;)

inż. Wiktor Sołtysiak
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: inż. Wiktor Sołtysiak » 25 listopada 2010, 16:14

Moim zdaniem światła są niepotrzebne, będą tylko blokowały ruch. Pamiętajmy, że tramwaj też wtedy miałby sygnalizacje. Wystarczą pasy i ewentualne naklejki.

Jasiek Mucha

Postautor: Jasiek Mucha » 25 listopada 2010, 16:31

Niekoniecznie, tramwaj mieć sygnalizacji nie musi. Wystarczą migające pomarańczowe dla pieszych, najlepiej wzbudzane przejazdem tramwaju. Mogłyby nawet wydawać dźwięki.

inż. Wiktor Sołtysiak
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: inż. Wiktor Sołtysiak » 25 listopada 2010, 16:50

Jasiek Mucha pisze:Niekoniecznie, tramwaj mieć sygnalizacji nie musi. Wystarczą migające pomarańczowe dla pieszych, najlepiej wzbudzane przejazdem tramwaju. Mogłyby nawet wydawać dźwięki.

Ale to jest niezgodne z przepisami więc odpada.

Jasiek Mucha

Postautor: Jasiek Mucha » 25 listopada 2010, 17:32

Wiktor S pisze:Ale to jest niezgodne z przepisami więc odpada.

Wiem, że stosuje się takie rozwiązania, dlatego Twoja odpowiedź mnie zaskoczyła. No ale w Polsce jak się coś stosuje, to nie zawsze równoznaczne jest to z legalnością.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 25 listopada 2010, 17:35

Odrobinę poprawiona - utwardzona (po interwencji) pętla "Jesienna". Niestety - kierowcy nadal mają co do jej "jakości" sporo zarzutów !
http://phototrans.eu/autobusy.php?s=14& ... &ticket=67
:P

Awatar użytkownika
Wojciech Liberda
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Wojciech Liberda » 25 listopada 2010, 17:42

Tomasz Haładyj pisze:Zadzwonił do mnie jakiś rodzić - zaniepokojony, że prawdopodobnie na przejściu przy szkole na Orkana nie będzie sygnalizacji świetlnej. Mówi, że inni rodzice uczniów są poruszeni. Patrzę na rysunki i sygnalizacji rzeczywiście nie widzę. I oto pytanie - czy powinna być?

Argumenty "za":
- bo była
- szkoła, czyli bezpieczeństwo dzieci
Argumenty "przeciw":
- zmieni się przejście i ulicę będzie przekraczać się na dwa razy a każda z tych jezdni wąziutka
- przejście przez tory bezpieczne, ponieważ jest tu przystanek, więc i tak tramwaj dopiero rusza

Co na ten temat sądzicie, czy powinniśmy naciskać na jakąś zmianę (jeśli świateł faktycznie nie ma)?

Osobiście uważam, że najlepszym rozwiązaniem byłby nie światła, lecz tzw. wyniesiona tarcza przejścia. Tzn. chodzi o zrobienie na jezdni garba ale długiego na którym wymalowane byłyby pasy. Auto musiałoby przejeżdżać przez przejście z minimalną prędkością. Tyle, że na tym etapie, gdy są już chodniki, nie wiem, czy zmiana byłaby możliwa.

Przykłady takich przejść (krajowe i zagraniczne):
http://www.zm.org.pl/?a=obroncow_tobruku-109&img=9
http://www.zm.org.pl/?a=obroncow_tobruku-109&img=4
http://www.zm.org.pl/?a=obroncow_tobruku-109&img=1 (w tym wypadku przejazd rowerowy, ale chodzi o to samo)
http://www.zm.org.pl/?a=obroncow_tobruku-109&img=8
http://www.zm.org.pl/?a=obroncow_tobruku-109&img=11

Ja robiłem dzisiaj zdjęcia w okolicy Orkana i muszę wam powiedzieć, że przy przejściu, między wyjściem ze szkoły a starym przystankiem znajdują się dwie rury, na której to jest znak napięcia, więc pewnie sygnalizacyjne. Ale tylko na razie po jednej stronie, zdziwiłem się i pomyślałem, że to pewnie dla wsiadających ma być taka ochrona przeciw kierowcą...

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8a3 ... 4b084.html patrz na samym rogu po prawej stronie wystaje słupek z kostki...

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 25 listopada 2010, 17:43

Piotr Radoliński pisze:Chyba nawet widziałem miejsca na słupki z sygnalizatorami

Wojciech Liberda pisze:Ja robiłem dzisiaj zdjęcia w okolicy Orkana i muszę wam powiedzieć, że przy przejściu, między wyjściem ze szkoły a starym przystankiem znajdują się dwie rury, na której to jest znak napięcia, więc pewnie sygnalizacyjne. Ale tylko na razie po jednej stronie, zdziwiłem się i pomyślałem, że to pewnie dla wsiadających ma być taka ochrona przeciw kierowcą...

...właśnie o TYM miejscu pisałem troszkę wcześniej !! :)

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 25 listopada 2010, 18:09

kouczan pisze:
Tomasz Haładyj pisze: I oto pytanie - czy powinna być?

Faktycznie w głównym projekcie nie jest przewidziana sygnalizacja świetlna na przystanku autobusowo-tramwajowym przy szkole. Została ona zaprojektowana już po rozpoczęciu inwestycji.
Pozdrawiam

Będzie sygnalizacja :P

1 post na tej stronie :)

Dominiku czekamy na raport Piotra na stronach TnB :)

Wg. mnie też te światła są zbędne. Jedna nie jest tak szeroka jak wcześniej, oraz jest wyspa na środku. Ale jak już będzie, to trudno :)

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 25 listopada 2010, 20:53

Jak dla mnie świateł może nie być. Wystarczy dobrze oznakować, że tu jest szkoła i już. A uczniowie i tak będą chodzić jak chcą, niezależnie od świateł.

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 25 listopada 2010, 20:56

Garro pisze:Jak dla mnie świateł może nie być. Wystarczy dobrze oznakować, że tu jest szkoła i już. A uczniowie i tak będą chodzić jak chcą, niezależnie od świateł.

Całkowicie się z tobą zgadzam.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 25 listopada 2010, 21:01

Garro pisze:Jak dla mnie świateł może nie być. Wystarczy dobrze oznakować, że tu jest szkoła i już. A uczniowie i tak będą chodzić jak chcą, niezależnie od świateł.

Przed szkołą mają być podwójne barierki ! Tzw. "szykana" ! ;) (informacja nieoficjalna)

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 25 listopada 2010, 21:02

A ja nie. Brak świateł może skutkować tym, że niektórzy nie zwolnią mimo szkoły i wpakują się na przykłąd na środek przystanku tramwajowego żeby nie zabić dziecka (albo prosto pdo sam tramwaj). Takie przypadki były przecież w Polsce.
Osobiście przemknąłem 14 miesiecy temu przez jakąś wieś koło Szczekocin (czyli teren zabudowany) 130km/h. Radar był, a jakże... ale kierowcą był/była ..... (chyba nie muszę dokańczać)
Sam fakt szkoły, czy inny nie powoduje że zwalnaimy. Swiatła jednak w jakiś sposób działają na zmysły

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 25 listopada 2010, 21:02

Piotr Radoliński pisze:Przed szkołą mają być podwójne barierki ! Tzw. "szykana" !

Rozumiem, że tak będzie lepiej. ;)

Łukasz Najman
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz Najman » 25 listopada 2010, 21:10

Piotr Radoliński pisze:Przed szkołą mają być podwójne barierki ! Tzw. "szykana" ! ;)

Sbrother pisze:Rozumiem, że tak będzie lepiej. ;)

Jasne, że lepiej. Młodzież poćwiczy le parkour :D

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 25 listopada 2010, 21:15

luknajm2 pisze:Jasne, że lepiej. Młodzież poćwiczy le parkour

...no to trzeba będzie barierki podłączyć pod napięcie ! Taki swego rodzaju "elektryczny pastuch" ! :D

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 25 listopada 2010, 21:18

luknajm2 pisze:Młodzież poćwiczy le parkour

Nie wystarczy im SkatePark w tejże okolicy. :D

Łukasz Najman
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz Najman » 25 listopada 2010, 21:18

Ktoś już (przypadkowo) podłączył barierki pod napięcie: http://policyjni.gazeta.pl/Policyjni/1, ... radem.html
P.s. Przypomniał mi się kawał o napięciu. Na pięciu napadło dziesięciu :D

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 25 listopada 2010, 21:18

Własnie takie rozwiązanie bym tu widział.
Myszon pisze:Dominiku czekamy na raport Piotra na stronach TnB :)
Jutro po 6:00 rano :)

Mam remoint, szykuję przeprowadzkę, stąd ostatnio daję dupy, za co przepraszam. Stan ten ustanie na początku grudnia ;)

inż. Wiktor Sołtysiak
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: inż. Wiktor Sołtysiak » 25 listopada 2010, 21:19

Janusz Karlikowski pisze:Swiatła jednak w jakiś sposób działają na zmysły

Raczej w ten sposób by dociskać gaz i zdążyć przejechać.

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 25 listopada 2010, 21:22

Piotr Radoliński pisze:Przed szkołą mają być podwójne barierki ! Tzw. "szykana" ! ;) (informacja nieoficjalna)

Brakowało mi tego :D

Będzie to ładniejsza ozdoba niż te linie wysokiego napięcia, które doprowadzają prąd do budek i budeczek w okolicy szkoły... Od dawna mi się to nie podoba, szkoda, że nie zostało to schowane pod ziemię.

Może gdy dzielnica przeżyje rozkwit (?) i modernizację (?), a chodniki nie będą wyglądać jak puzzle :) Ukryją to pod ziemię :P

No i gdzie ten raport ? :D

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 25 listopada 2010, 21:30

Myszon pisze:Będzie to ładniejsza ozdoba niż te linie wysokiego napięcia, które doprowadzają prąd do budek i budeczek w okolicy szkoły... Od dawna mi się to nie podoba, szkoda, że nie zostało to schowane pod ziemię.

...masz na myśli schowanie BUDEK pod ziemię ? Takie podziemne centrum handlowo-gastronomiczne ORKAN ! :D

A tak na marginesie - bardzo podobają mi się zabawki wystawione przy okienku w kiosku RUCHu (koło szkoły)... jakże współgrają z budową. Stoi tam potężna żółta ładowarka i "coś jeszcze" ! Muszę to "sfocić" kiedyś - dziś panowie brukowali okolice kiosku i.. nie chciałem im przeszkadzać ! :D

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 25 listopada 2010, 21:50

Nie, przewody które doprowadzają prąd do tych budek :P

Marcin Żuchowski

Postautor: Marcin Żuchowski » 26 listopada 2010, 02:43

Tomasz Haładyj pisze:Jeśli gros pasażerów jedzie w takim kierunku, to tę podróż trzeba im maksymalnie ułatwić. Nawet kosztem innych indywidualnych relacji.

Autobusami na osiedlu ludzi nie jeździło ani przesadnie mało, ani przesadnie dużo. Ostatnimi latami wyraźnie wzrosła liczba samochodów na parkingach. Sądzę, że interes mieszkańców to jakieś pół na pół.

Tomasz Haładyj pisze:Więc to krążenie będzie do przyjęcia.

Mów za siebie. Teraz tylko czekam na zakończenie budowy i będę z ciekawością obserwował ilu kierowców będzie miało dość krążenia jak idioci po osiedlu i będzie przecinać torowisko, bo z tego co widzę krawężnik jest niski i zaokrąglony więc nie będzie to stanowić żadnego problemu.

Awatar użytkownika
Wojciech Liberda
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Wojciech Liberda » 26 listopada 2010, 09:06

Wczorajsze fotki na placu budowy...

http://picasaweb.google.com/cztram/100N ... JnR5_2CIQ#

Tomasz Haladyj
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Haladyj » 26 listopada 2010, 10:33

Wiktor S pisze:
Jasiek Mucha pisze:Niekoniecznie, tramwaj mieć sygnalizacji nie musi. Wystarczą migające pomarańczowe dla pieszych, najlepiej wzbudzane przejazdem tramwaju. Mogłyby nawet wydawać dźwięki.

Niebezpieczeństwa ze strony tramwaju nie ma, bo jest to przejście przy przystanku - tramwaj i tak rusza a więc przejeżdża przejście z prędkością 5-10 km/h. Chodzi o auta

Tomasz Haladyj
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Haladyj » 26 listopada 2010, 10:36

mieszkaniec pisze:Teraz tylko czekam na zakończenie budowy i będę z ciekawością obserwował ilu kierowców będzie miało dość krążenia jak idioci po osiedlu i będzie przecinać torowisko, bo z tego co widzę krawężnik jest niski i zaokrąglony więc nie będzie to stanowić żadnego problemu.

Dlatego my nie jesteśmy i nigdy nie będziemy Szwajcarią. Mentalność inna.

Sebastian Merc

Postautor: Sebastian Merc » 26 listopada 2010, 16:03

Dziś ok 15 próbnie włączyli oświetlenie na orkana

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 26 listopada 2010, 16:12

merek5 pisze:Dziś ok 15 próbnie włączyli oświetlenie na orkana

..i co ? Udało się ? ;)

Marcin Żuchowski

Postautor: Marcin Żuchowski » 26 listopada 2010, 19:35

Tomasz Haładyj pisze:Dlatego my nie jesteśmy i nigdy nie będziemy Szwajcarią. Mentalność inna.

I bardzo dobrze, bo Szwajcaria to faszystowski kraj. Mentalność nie ma tu nic do rzeczy. Jak projekt tworzy się z myślą o tylko jednej grupie i nie potrafi się przewidzieć konsekwencji to potem można mieć pretensje do samego siebie, a nie do ludzi, że puszczą im nerwy przy setnym razie bezmyślnego krążenia.

Przemysław Mulczyk

Postautor: Przemysław Mulczyk » 26 listopada 2010, 20:16

Mam nieodparte wrazenie, ze mieszkaniec jest z gatunku tych ktorzy samochodem jezdza nawet z workiem na smieci do najblizszego kosza...

Wróć do „Tramwaj na Błeszno”