Budowa linii "TnB" - IV kw. 2011r

Dyskusje nt. rozbudowy częstochowskiej sieci tramwajowej w dzielnicach Wrzosowiak, Błeszno, Raków
Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM
Status: Offline

Postautor: Piotr Radoliński » 23 października 2011, 10:04

c.d.

Rafal Kosakowski
Członek CKMKM

Postautor: Rafal Kosakowski » 23 października 2011, 10:24

Piotrze na twoim zdjęciu chodzi mi o tę czerwoną strzałkę.
Załączniki
t_cig_rowerowy_268.jpg

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 23 października 2011, 10:50

Rafał Kosakowski pisze:Piotrze na twoim zdjęciu chodzi mi o tę czerwoną strzałkę.
Dziś wlaśnie trwają prace przy budowie tego przejścia/przejazdu. Poza tym mam informację, że skwerek za torami będzi wreszcie ładnie wykończony.
W tym tygodniu ma także ruszyć budowa przejścia przez tory na skrzyżowaniu ul. Jesienej i al. 11 Listopada ! :)

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 23 października 2011, 18:22

Piotr Radoliński pisze:W tym tygodniu ma także ruszyć budowa przejścia przez tory na skrzyżowaniu ul. Jesienej i al. 11 Listopada !

No, powyżej dwie cudne informacje :) Ale ta komentowana z racji bliskości mojego miejsca zamieszkania cieszy najbardziej.

Co do klombu o którym piszesz Piotrze na poprzedniej stronie, wygląda 100x lepiej niż przed budową, ale mogli dać tam jeszcze więcej zieleni :) Miejmy nadzieję, że spółdzielnia zadba o nią na wiosnę itd... Choć parę drzew znikło w okolicy...

Awatar użytkownika
Wojciech Liberda
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Zwrotnica z bolkadą

Postautor: Wojciech Liberda » 24 października 2011, 08:00

http://czgk.pl/details.php?image_id=11437

Zwrotnica z blokadą zamontowana na al. Niepodległości.
Opis
Na zdjęciu widać słup (po prawej), a na nim sygnalizator z dwoma kierunkami zwrotnicy (<, > oraz X. Oznacza on że przy dłuższym przyciśnięciu przycisku kierunku jazdy (w lewo bądź w prawo) na pilocie zamontowanym w tramwaju na sygnalizatorze wyświetli się owy krzyżyk co spowoduje zablokowanie zwrotnicy na konkretnym kierunku i dopiero po przejechaniu składu przestanie się wyświetlać. Jest to chyba najlepsza ochrona przed wykolejeniem.
U nas jest to nowość a w innych miastach standard.
Mam nadzieję, ze zainstalują podobne przy remoncie torów ze zwrotnicami przy zjeździe na zajezdni jak i samej zajezdni.

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 24 października 2011, 10:58

Rafal Kosakowski
Członek CKMKM

Postautor: Rafal Kosakowski » 24 października 2011, 19:59

Piotr Radoliński pisze:Poza tym mam informację, że skwerek za torami będzi wreszcie ładnie wykończony.
Dzisiaj był o ty artykuł w Gazecie Wyborczej. Więcej... http://czestochowa.gazeta.pl/czestochow ... z1bgHpbzLK

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 24 października 2011, 20:03

Rafał Kosakowski pisze:Dzisiaj był o ty artykuł w Gazecie Wyborczej.
Antycypowałem ! A ja znam już rozkład nowych alejek ! :)

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 25 października 2011, 12:51

Dziś na terenie budowy "TnB" pracownicy firmy KROMISS-BIS rozpoczęli wieszanie sieci trakcyjnej w al. 11 Listopada.
Natomiast na ul. Jesiennej wreszcie zdemontowano słup energetyczny przeszkadzajacy w budowie torowiska. Od południa sieć energetyczna jest podwieszona na nowym słupie.
Nadal jednak nie wyjaśniona jest sytuacja z budową torowiska w okolicy "domku bez namiocika" !

Tomasz Haladyj
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Haladyj » 25 października 2011, 13:10

Piotr Radoliński pisze:
Rafał Kosakowski pisze:Dzisiaj był o ty artykuł w Gazecie Wyborczej.
Antycypowałem ! A ja znam już rozkład nowych alejek ! :)

Jeśli znasz to co ja znam - to dotyczy to alejek na wysokosci nie uruchomionego jeszcze przejścia przez tory oraz w stronę al. Pokoju. Niestety nic w nim nie ma o tym trójkątnym trawniku (teraz już wydeptanym klepisku) na wprost przejścia koło przystanków tramwajowych. A o to głównie chodzi.
No, chyba, że na radzie budowy i tym fragmentem zdecydowali się zająć

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 25 października 2011, 13:14

Tomasz Haładyj pisze:Jeśli znasz to co ja znam - to dotyczy to alejek na wysokosci nie uruchomionego jeszcze przejścia przez tory oraz w stronę al. Pokoju. Niestety nic w nim nie ma o tym trójkątnym trawniku (teraz już wydeptanym klepisku) na wprost przejścia koło przystanków tramwajowych. A o to głównie chodzi.
No, chyba, że na radzie budowy i tym fragmentem zdecydowali się zająć
..wiem że wszystko ma zostać wybrukowane ładną kostką i mają pozostać ładne klomby między deptakiem. Taki szkic na szybko:

Tomasz Haladyj
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Haladyj » 25 października 2011, 13:23

Na zdjęciu zaznaczyłem czerwonym trójkątem fragment trawnika, w miejscu którego powinien być chodnik bo i tak to miejsce zostało już wydeptane (perony tramwajowe są pomarańczowe).
Załączniki
skwer_al__Niepodległo&para;ci1a.JPG

Awatar użytkownika
Krzysztof Basiukiewicz
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof Basiukiewicz » 26 października 2011, 13:14

Słup energetyczny który przeszkadzał w dokończeniu budowy torowiska na przeciwko bloku 52 ( Boh Katynia ) przy ulicy Jesiennej jest już przesunięty. Przejeżdżałem dzisiaj i prezentuje się dobrze.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 26 października 2011, 13:48

Około 12:35 panowie coś mieszali na sieci (z podnośnika) na skrzyżowaniu Orkana/11 listopada. Zauważyłem, że na 11 listopada jest tylko jeden przewód w odróżnieniu do Orkana. Tak ma być, czy podwójny będzie na całym odcinku ??

Rafal Kosakowski
Członek CKMKM

Postautor: Rafal Kosakowski » 26 października 2011, 14:06

Piotr Radoliński pisze:..wiem że wszystko ma zostać wybrukowane ładną kostką i mają pozostać ładne klomby między deptakiem.
Mama takie pytanie kiedy to zostanie wykonane? Czy zdążą je zrobić przed oddaniem nowej linii tramwajowej? WRESZCIE ZDEMONTOWANO SŁUP NA JESIENNEJ :-D :) :-D SURER. A kiedy zbudują tam torowisko koło tego słupa?

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 26 października 2011, 14:42

Piotr Radoliński pisze:..wiem że wszystko ma zostać wybrukowane ładną kostką i mają pozostać ładne klomby między deptakiem. Taki szkic na szybko:
Rafał Kosakowski pisze:Mama takie pytanie kiedy to zostanie wykonane? Czy zdążą je zrobić przed oddaniem nowej linii tramwajowej?
...mam nadzieję, że to zostanie wykonane wcześniej !
WRESZCIE ZDEMONTOWANO SŁUP NA JESIENNEJ SURER. A kiedy zbudują tam torowisko koło tego słupa?
...wszystko wskazuje na to, że prace torowe (ze względów finansowych) zostaną wznowione dopiero wiosną przyszłego roku. :)

Tomasz Haladyj
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Haladyj » 26 października 2011, 15:48

Piotr Radoliński pisze:wszystko wskazuje na to, że prace torowe (ze względów finansowych) zostaną wznowione dopiero wiosną przyszłego roku. :)

Dokładnie, budżet tegoroczny został już przekroczony. Miasto na łamach GW obiecało jeszcze wybrukowac przejście przez tory przy 11 Listopada/Jesiennej. Zobaczymy, jak wywiążą się ze zobowiązania

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 28 października 2011, 11:42

[center]Kolejny Raport z budowy "TnB" - cz. 70
"Wstępniak" - tradycyjnie będzie na stronie CKMKM.

Jak zawsze wieczorem na str. "TnB" będzie razem z albumem.[/center] :P

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 28 października 2011, 12:41

https://picasaweb.google.com/1066727805 ... 1489888946 co tu się dzieje? Stawiają bardzo wąską wiatę przystankową?

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 28 października 2011, 12:53

Szymon Kryczka pisze:co tu się dzieje? Stawiają bardzo wąską wiatę przystankową?
...tak ! :)

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 28 października 2011, 14:10

Szkielet tej wiaty już stoi. Panowie teraz są z drugiej strony

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 28 października 2011, 18:02

W Albumie nr 70 dodatkowy bonus - 30 zdjęć z dzisiejszych, późnych godzin popołudniowych.

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 29 października 2011, 09:59

https://picasaweb.google.com/1066727805 ... 3373472370 - Przejścia jak nie było, tak nie ma.

Te małe wiaty, nie zdadzą w niektórych miejscach egzaminu np. przystanek PZU przy ul. Jagiellońskiej.

https://picasaweb.google.com/1066727805 ... 1543156738 tych korków przed budową nie było... zwiększył się ruch i pewnie sygnalizacja jest ustawione źle i nie ma żadnej synchronizacji z dalszą sygnalizacją Jagiellońska/DK1, czy mam rację? Wczoraj jechałem 12 minut (z przystanku Bukowa do przystanku Estakada). Chwała kierowcy za to, że naginał przepisy i kierowcą, że wpuszczali :)

Wczoraj wyszedłem 5 minut szybciej na autobus nr. 10 i wychodząc zza bloku zobaczyłem tylko jak autobus jedzie dalej... Przystanek Sportowa jest na początku linii. Czyżby kierowca chciał nadgonić zator na Jagiellońskiej ruszając szybciej na trasę? Nie mniej jednak dziękuję za 20 minut spędzone na świeżym powietrzu - za miesiąc, gdy pogoda będzie deszczowa, nie będę taki zadowolony...

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 29 października 2011, 10:09

Szymon Kryczka pisze:Te małe wiaty, nie zdadzą w niektórych miejscach egzaminu np. przystanek PZU przy ul. Jagiellońskiej.
..a jest już tam taka wiata postawiona ? :P
Szymon Kryczka pisze:tych korków przed budową nie było... zwiększył się ruch i pewnie sygnalizacja jest ustawione źle i nie ma żadnej synchronizacji z dalszą sygnalizacją Jagiellońska/DK1, czy mam rację? Wczoraj jechałem 12 minut (z przystanku Bukowa do przystanku Estakada). Chwała kierowcy za to, że naginał przepisy i kierowcą, że wpuszczali
Odpowiem cytatem z innego tematu:
inż. Wiktor Sołtysiak pisze:Zapewne kol. nie widział. Wczoraj był identyczne. Efekt nowego cyklu sygnalizacji?
Piotr Radoliński pisze:...to efekt korzystania przez wielu kierowców z objazdu (remontu al. Wojska Polskiego i "korka" na "jedynce") przez Bargły, Nieradę, Brzeziny i wjazdu do Częstochowy od strony Stradomia a potem ponownego podążania do trasy S1 czyli do węzła przy Estakadzie !

Patryk Hartman
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Patryk Hartman » 29 października 2011, 10:13

Szymon Kryczka pisze:https://picasaweb.google.com/1066727805 ... 1489888946 co tu się dzieje? Stawiają bardzo wąską wiatę przystankową?

Mnie się wydaje, że te wiaty będą podobne co do tych co są w I i II al. NMP. Mogę się mylić... ;)

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 29 października 2011, 10:18

A'propos wiat przystankowych - w chwili obecnej postawione wiaty będą miały TYLKO zadaszenie - nie będą montowane ściany (szyby) boczne. Zostaną one zamontowane dopiero przy oddaniu całej inwestycji. A wszystko to w trosce o ich stan, gdyz lokalni wandale mogliby je wykorzystywać niekoniecznie do tych celów do których służą.
Acha - wczoraj w rozmowie z panami (z Gliwic0 montującymi wiaty usłyszałem, że JESTEŚMY jednym z niewielu a może JEDYNYM miastem, gdzie tak często dochodzi do dewastacji wiat. Ciekawe - prawda ? Było mi naprawdę miło to od nich usłyszeć ! :)

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 29 października 2011, 12:01

Piotr Radoliński pisze:Szymon Kryczka napisał/a:
Te małe wiaty, nie zdadzą w niektórych miejscach egzaminu np. przystanek PZU przy ul. Jagiellońskiej.
..a jest już tam taka wiata postawiona ?

Tak, wczoraj mogłem na nią patrzeć przez 5 minut z autobusu :) Za wiatą jest płotek oddzielający przystanek od drogi rowerowej.

Piotr Radoliński pisze:A'propos wiat przystankowych - w chwili obecnej postawione wiaty będą miały TYLKO zadaszenie - nie będą montowane ściany (szyby) boczne. Zostaną one zamontowane dopiero przy oddaniu całej inwestycji.

To po co je montują teraz? Jak i tak nie dadzą ochrony pasażerom przed deszczem i wiatrem.

Ciągle wyczekuję panów układających kostkę brukową przy przejściu przez torowisko przy skrzyżowaniu ul. Jesiennej z Al. 11 Listopada.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 29 października 2011, 12:53

Szymon Kryczka pisze:To po co je montują teraz ? Jak i tak nie dadzą ochrony pasażerom przed deszczem i wiatrem.
...Szymon ! Zaczyna mi to trącić "malkontenctwem" ! Gdyby nie postawili wogóle, pytał byś - dlaczego nie stawiają wiat ! Prawda ?

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 29 października 2011, 13:16

Uważam, że bardziej potrzebne jest bezpieczne przejście dla pieszych przez torowisko przed zimą, niż 2m kwadratowe dachu nad głową bez osłony od wiatru. Deszcz pionowo pod kątem 90st też nie pada, więc przed deszczem budka nie uchroni. I tyle :)

A gdyby nie postawili, nie pytałbym czemu ich nie ma, bo od dawna była mowa, że staną na końcu budowy ze względu na wandali. Widząc jak je wstawiają rok przed zakończeniem budowy, sądziłem, że zdanie zmieniono i wiaty staną i będą spełniać swoje zadanie w 100%.

P.S. Gdy takie korki na Jagiellońskiej będą zdarzały się jeszcze kiedyś, bo jak wiemy Częstochowa nie ma obwodnicy itd... to za rok tramwaj w korku nie stanie :) A przejazd będzie trwał pewnie ok 2 minut, a nie jak ja jechałem wczoraj - ponad 10 minut.

Patryk Hartman
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Patryk Hartman » 29 października 2011, 22:13

Ciągle wyczekuję panów układających kostkę brukową przy przejściu przez torowisko przy skrzyżowaniu ul. Jesiennej z Al. 11 Listopada.

Wracając przez tą okolicę (skrzyżowanie JESIENNEJ i 11.11) półgodziny temu z Jesiennej od dziadków zauważyłem, że na przystanku: SPORTOWA (dla linii 10 i 19 - kier. ORKANA) została zamontowana wiata. ;)

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 30 października 2011, 08:21

Patryk Hartman pisze:zauważyłem, że na przystanku: SPORTOWA (dla linii 10 i 19 - kier. ORKANA) została zamontowana wiata.
..wiaty ustawiano na nowobudowanym odcinku linii "TnB". Są na przystankach autobusowych: na Jagiellońskiej koło SEZAM'u i koło Shell'a, na Orkana koło szkoły, na Jesiennej/11 Listopada 1 :)

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 03 listopada 2011, 09:26

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 08 listopada 2011, 19:34

:) Przejazd wzdłuz nowo budowanej lini tramwajowej "TnB" i...nie tylko ! - niestety technicznie coś się "schrzaniło' i z "panoramy" obraz zwęził się do rozmiaru 4:3. Jeżeli ktoś z Was wie co jest przyczyną - czekam na info. Przepraszam za dragący (na nierównościach) obraz, ale obrobił mi się statyw i dostał "luzów" ! :)
Życzę cierpliwości i wytrwałości w 25-minutowej podróży - dobrej zabawy ! :D

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 08 listopada 2011, 20:09

Ale Ty szybko biegłeś z tą kamerą. Nie bałeś się biegać po ulicy? I jeszcze taki stabilny obraz przy trzymaniu rękami, szacun ;). A ta dynamika od 13 do 20 minuty - aż zapomniałem o postawionej wodzie na gazie (w czajniku elektrycznym), tak mnie "wcisło" w fotel z nadmiaru akcji.

Fajne, fajne, bardzo lubię oglądać takie "przejazdowe" filmiki (najlepiej - bez muzyki, kiedy słyszy się ulice i pochlebne komentarze kierujących :P)

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 08 listopada 2011, 20:24

Piotr Jeruszka pisze:najlepiej - bez muzyki, kiedy słyszy się ulice i pochlebne komentarze kierujących
...pojazd jest dość głośny i jest wiele zbędnych efektów akustycznych, które potem mogą być "niemile" komentowane przez "fachowców" ! Muzyka łagodzi... :)
Piotr Jeruszka pisze:A ta dynamika od 13 do 20 minuty - aż zapomniałem o postawionej wodzie na gazie
...to i tak dobra "czasówka". Bywało, że wydłużało się to do 15 - 20 min. :D

Awatar użytkownika
Łukasz Szkurłat

Postautor: Łukasz Szkurłat » 08 listopada 2011, 20:30

A pierdziel ich, włącz radio i spokojnie nagrywaj, zawsze to trochę zagłuszy niechciane dźwięki, a dźwięk silnika nieraz miło posłuchać. I nie przejmuj się pacanami. Niejeden, co pisze tego typu komentarze siedział za kierownicą, ale w rowerze. Następnym razem jak byś nagrywał taki film, to polecam łatwy program Avidemux 2.5 do wycinania zbędnych minut filmu takich jak korki, czy światła. Można w tym programie także film przekonwertować. Film fajny, sam lubię takie przejazdy... :D

Patryk Hartman
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Patryk Hartman » 08 listopada 2011, 20:32

Fajna muzyczka, za filmik 6

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 08 listopada 2011, 21:57

Tą samą muzykę, albo bardzo podobną słyszałem na jakimś weselu, gdzie sobie dorabiałem. Nawet fajna.
Mimo, że to moje okolice już dawno nie byłem na Limanowskiego. Tragicznie wygląda nawierzchnia na tej ulicy.
Podczas filmiku można ujrzeć fajne woziki: #406 na 10 i #364 na 11. ;)
Ogólnie filmik mi się podobał. Za drgania Piotrze nie przepraszaj. Dziury w drogach to jeden polskich atrybutów. :P

Patryk Hartman
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Patryk Hartman » 08 listopada 2011, 22:19

Podczas filmiku można ujrzeć fajne woziki: #406 na 10 i #364 na 11. ;)

również T: #332 i 17-02: #344 :P

Rafal Kosakowski
Członek CKMKM

Postautor: Rafal Kosakowski » 09 listopada 2011, 09:43

Świetny film Piotrze.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 09 listopada 2011, 13:35

Łukasz Szkurłat pisze:Następnym razem jak byś nagrywał taki film, to polecam łatwy program Avidemux 2.5 do wycinania zbędnych minut filmu takich jak korki, czy światła.
...znam ten program i mam. Mam też profesjonalne programy, ale w sumie zrobiłem to w Winows Movie Maker'ze. Co do wycinania fragmentów filmu - nie miałem tego w zamierzeniach - chciałem uzmysłowić innym czas przejazdu (a może postioju) wkorkach. Choć jak widać - przejazd i tak był szybki. Bywalo gorzej jak już odpisywałem Piotrowi J. :)
A muzyka ? Muzyka, żeby się nie nudziło ogladanie - lekka, łatwa i przyjemna (chciaż co kto lubi) - mogłem dać np. coś "z metalu" :D
Kiedyś zasłyszałem na CB:
- Lubisz "metal" ? (chodziło o rodzaj muzyki)
- No !
- To weź se młotek i pier..nij sie w łeb !

:)

Awatar użytkownika
Wojciech Liberda
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Wojciech Liberda » 12 listopada 2011, 13:30

Wy tu gadu gadu, a od 10.11.2011 firma Drog-bud z innym wykonawcą zaczął budować pętlę na Rakowie.
Przez dwa dni 10 i 11 listopada wywożą ziemię, widać zarys przyszłej dwutorowej pętli.

Pozdrawiam z Poznania :)

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 12 listopada 2011, 14:11

Wojciech Liberda pisze:Wy tu gadu gadu, a od 10.11.2011 firma Drog-bud
...bez obawy - sytuacja jest pod kontrola - na razie jest tam dokonywana tylko niwelacja terenu. Żadne większe roboty nie są przygotowywane ze względu na brak kasy. :-D

Tomasz Haladyj
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Haladyj » 12 listopada 2011, 21:17

Popatrzyłem sobie dziś na skrzyżowanie przy estakadzie. Oto moje uwagi:
1.
- 90 proc. ludzi wybiera wywalczone przez CKMKM dojście z rejonu przystanku tramwajowego "Estakada" do przejścia w kierunku A-Donga (w załączniku zaznaczone szarą strzałką)
- 10 proc. wybiera dziki skrót zaznaczony strzałką czarną
- 0 proc. wybiera drogę zaplanowaną pierwotnie przez projektanta
2.
trzeba powalczyć o zmianę cyklu świetlnego, by przejścia A. i B. (tak oznaczyłem na rysunku) pokonać na jeden raz. Teraz się czeka. Teoretycznie, bo ludzie i tak przechodzą po przejsciu B. na czerwonym, gdyż samochodów skręcajacych od estakady w al. Niepodległości jest w tym momencie niewiele - co dodatkowo uzasadnia potrzebę przeprogramowania instalacji
3.
Odcinek toru z Błeszna miedzy płytami a rozjazdem jest pospawany ale wciąż nie podbity
4.
Szyny na odcinkach od rozjazdu do al. WP (kier. Kucelin) i do płyt (w kier. Błeszna) obłożono pomiędzy stopką szyny a jej główką jakimś tworzywem. Ciekawe po co? Może jednak będą brukować torowisko?
5.
Ustawili płotki oddzielające przystanek autobusowy przy A-Dongu od ścieżki rowerowej. Klub postulował rezygnację z tego bądź skrócenie płotków od strony al. Niepodległości. I ta druga sugestia została przyjęta przez MZDiT
6.
Żółć płotków jest nieestetyczna. Lepsze byłyby szare albo w innej jakiejś stonowanej a nie tak agresywnej barwie
Załączniki
estakada-skrot.JPG

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 12 listopada 2011, 22:24

Tomasz Haładyj pisze:1.
- 90 proc. ludzi wybiera wywalczone przez CKMKM dojście z rejonu przystanku tramwajowego "Estakada" do przejścia w kierunku A-Donga (w załączniku zaznaczone szarą strzałką)
- 10 proc. wybiera dziki skrót zaznaczony strzałką czarną
- 0 proc. wybiera drogę zaplanowaną pierwotnie przez projektanta

Żeby tak jeszcze na przyszłość zaczęli się słuchać Klubu....

Awatar użytkownika
Łukasz Szkurłat

Postautor: Łukasz Szkurłat » 13 listopada 2011, 12:53

Tomasz Haładyj pisze:Żółć płotków jest nieestetyczna. Lepsze byłyby szare albo w innej jakiejś stonowanej a nie tak agresywnej barwie

Według mnie kolor płotków jest odpowiedni. Są dobrze widoczne, żywe i kontrastowe. Pasuje nawet do koloru kostki. Szary jest zbyt depresyjny i nieprzyjemny. Co najwyżej można by zmienić odcień żółci na bardziej delikatny, ale bez przesady, żeby nie wyszedł mdły i rozmazany.

inż. Wiktor Sołtysiak
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: inż. Wiktor Sołtysiak » 13 listopada 2011, 16:23

Tomasz Haładyj pisze:6.
Żółć płotków jest nieestetyczna. Lepsze byłyby szare albo w innej jakiejś stonowanej a nie tak agresywnej barwie

Tomku, jak dobrze kojarzę to kolor narzuciły przepisy w wolnej chwili postaram się znaleźć paragraf na to.

Tomasz Haladyj
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Haladyj » 13 listopada 2011, 16:45

To ciekawe - w centrum płotki, słupki, łańcuszki bywają szare a nie biało-czerwone... Pomijając zresztą przepisy - co ten kolor ma dać? Przecież chodzi o to by ludzie nie łazili, a nie - żeby to się rzucało w oczy.
Podobnie jak z tym żółtym - maniacko wciąż się maluje barierki wiaduktów na biało-niebiesko. Na szczęście ta 'moda' mija

Tomasz Haladyj
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Haladyj » 13 listopada 2011, 16:49

Znalazłem coś takiego: płotki mogą być szare lub żółte (abstrahując od nonsensowności takiej regulacji kolorystycznej w warunkach miejskich - co innego na autostradzie):
http://www.mmszczecin.pl/233406/2010/4/ ... ws#petycja

inż. Wiktor Sołtysiak
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: inż. Wiktor Sołtysiak » 13 listopada 2011, 18:04

Mam. Rzeczywiście przepisy narzuciły kolor dla ogrodzeń segmentowych ale jest to zarówno szary jak i żółty (jeden z nich).

http://sipdata.lex.pl/dane/dzienniki/03 ... zal4_5.pdf

Wróć do „Tramwaj na Błeszno”