Imiona dla nowych tramwajów

Dyskusje nt. rozbudowy częstochowskiej sieci tramwajowej w dzielnicach Wrzosowiak, Błeszno, Raków

Czy nowe tramwaje powinny zostać "ochrzczone" np. nazwą dzielnic Częstochowy ?

Czas głosowania minął 24 lutego 2012, 21:15

Tak
19
66%
Raczej tak
1
3%
Raczej nie
4
14%
Nie
5
17%

Liczba głosów: 29

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:
Status: Online

Postautor: Janusz Karlikowski » 01 maja 2012, 21:16

Piotr Radoliński pisze:problemy z przyporządkowaniem "who is who" !
No i z The Who

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Dominik Wójcik » 01 maja 2012, 21:34

Piotr Radoliński pisze:kwestia pokolenia, które nie widywało tej pani na ekranie
Kalina Jędrusik przypomina mi jedną miłą kobitkę, którą wspominam z nostalgią i przyprawia o poczucie przegranej, gdy na jej profilach w portalach społecznościowych widzę ją z jakimś mięśniakiem...
Kamil Ociepa pisze:Sorry, ale mam zaledwie 19 lat, nie muszę wszystkich znać i nie wstydzę się tego!
Takiej du_y nie kojarzyć? Wstyd początkujący facecie!

Wracając do tematu:
Idea nadania nazw dzielnic jest podwójna:
- przybliżenie inwestycji mieszkańcom (Ludzie, to Wasz tramwaj)
- nadawanie imion postaci historycznych jest niebezpieczna - patrzeć: awantura o ronda. A zimnymi lechami jeździć nie chcę.

Na deser, pismo od Rad Dzielnic:
My, niżej podpisani, przewodniczący Rad Dzielnic, popieramy inicjatywę CKMKM nadania imion nowym tramwajom tożsamym z nazwami dzielnic (...) Nazwy przybliżą mieszkańcom i pasażerom nową inwestycję

Po czym prośba by prezydent się ustosunkował pozytywnie. Po czym podpisy.
Pismo wysłane do prezydenta, MZDiT, Rad dzielnic i CKMKM. Z urzędu miasta poszło kompletem do MPK.

Jan Komecki
Status: Offline

Postautor: Jan Komecki » 01 maja 2012, 22:21

Piotr Radoliński pisze:...czyli jednak różnica pokoleń drogi Janie ! Podejrzewam, że gdyby Kamil "rzucił Ci" parę nazwisk znanych postaci (zespołów) współczesnych (wg niego) to zapewne też byś miał problemy z przyporządkowaniem "who is who" !
Słysząłeś jak na pytania z historii odpowiadali nasi politycy ? Według nich stan wojenny wybuchł w 1989 roku a Powstanie warszawskie było w 1988 roku. Ale gdy spytano ich jak nazywa sie piosenkarka "Doda" każdy bez wahania powiedział - Dorota Rabczewska !!

Chyba tak... a szkoda, bo zanika pamięć i przede wszystkim szacunek do wybitnych postaci kultury. No cóż może jestem za stary i ciężko mi to przyjąć, ale rzeczywiście w dzisiejszych czasach mamy 1:0 dla Dody w walce z takimi osobistościami jak Jędrusik, Stanek, Demarczyk, Sobczyk, Jarocka, Umer, itd....
Co do stanu wiedzy naszych polityków... szkoda komentować... jeden z posłów w wywiadzie stwierdził że Konwent Seniorów to grupa najmądrzejszych i najstarszych parlamentarzystów ;)

Wróć do „Tramwaj na Błeszno”