Imiona dla nowych tramwajów

Dyskusje nt. rozbudowy częstochowskiej sieci tramwajowej w dzielnicach Wrzosowiak, Błeszno, Raków

Czy nowe tramwaje powinny zostać "ochrzczone" np. nazwą dzielnic Częstochowy ?

Czas głosowania minął 24 lutego 2012, 21:15

Tak
19
66%
Raczej tak
1
3%
Raczej nie
4
14%
Nie
5
17%

Liczba głosów: 29

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM
Status: Offline

Postautor: Tomasz Rorat » 29 kwietnia 2012, 00:40

Tak będzie nazwa dzielnicy Kie..... dobra koniec żartów.
Tak jak mówiłem nie moge się doczekać "Północ " na Twist.
Tej sprawy nie można odpuścić.

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 29 kwietnia 2012, 14:17

Rady Dzielnic podłapały temat

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 29 kwietnia 2012, 17:37

Mam nadzieje że też podłapały temat przyszłej rozbudowy linii tramwajowe.

Awatar użytkownika
Konrad Machura
Kontaktowanie:

Postautor: Konrad Machura » 29 kwietnia 2012, 19:52

Czy wogóle nazwę dzielnicy np. Północ można nazwać imieniem? Lepiej było im by dać Tadek, Stasiek czy Krzysiu. Brzmi dużo fajniej np. Którym jechałeś? Aa Stefanem.. A nie Którym jechałeś? Aa Rakowem. Nie mówie, że ktokolwiek na to będzie zwracał uwagę, ale te nazwy osiedli moim zdaniem są zbędne.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 29 kwietnia 2012, 20:01

Najbardziej cieszył się będzie ten, który wyda ostatni grosz na bilet na tramwaj "Ostatni Grosz". Dla mnie też bez sensu

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 29 kwietnia 2012, 20:09

Konrad Machura pisze:Czy wogóle nazwę dzielnicy np. Północ można nazwać imieniem?
Tak mówimy tu - na forum. W korespondencji jest mowa o "patronatach"

Awatar użytkownika
Krzysiek Ociepa
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysiek Ociepa » 29 kwietnia 2012, 20:18

Konrad Machura pisze:Czy wogóle nazwę dzielnicy np. Północ można nazwać imieniem? Lepiej było im by dać Tadek, Stasiek czy Krzysiu. Brzmi dużo fajniej np. Którym jechałeś? Aa Stefanem.. A nie Którym jechałeś? Aa Rakowem. Nie mówie, że ktokolwiek na to będzie zwracał uwagę, ale te nazwy osiedli moim zdaniem są zbędne.

Janusz Karlikowski pisze:Najbardziej cieszył się będzie ten, który wyda ostatni grosz na bilet na tramwaj "Ostatni Grosz". Dla mnie też bez sensu

Szczerze, nie chciałem się wychylać, ale dla mnie też ta idea jest zbędna. Mają swoje oznaczenie - 129Nb, mają nazwę handlową - Twist, a na dodatek każdy będzie miał swój numer taborowy. Nikt na te patronaty nie będzie zwracał uwagi, bo i tak każdy będzie mówił Twist. To i tak dobrze, bo wątpię, żeby zwyczajny pasażer wiedział, że jedzie "stopiątką", a nazwa Twist weszła już do częstochowskiego języka. Z resztą, jak "patronem" może być dzielnica? Jakaś osoba, to rozumiem...

Awatar użytkownika
Konrad Machura
Kontaktowanie:

Postautor: Konrad Machura » 29 kwietnia 2012, 20:47

No to patronem może być nazwa osiedla? Od kiedy? Twist w zupełności wystarczy, nie świrujmy...

Właśnie też na przykładzie takich akcji ludzie postrzegają MKM jako świrów...

W sumie niby co mnie to obchodzi, nie mieszkam w Częstochowie, powstrzymywałem się od zdania, ale coś mnie już dziś ruszyło no.. Błagam, dajecie sobie spokój. Szkoda lakieru na pojeździe na takie bazgroły..

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 29 kwietnia 2012, 20:52

Szkoda lakieru na pojeździe na takie bazgroły..
...lakier wyszedł z mody w przypadku napisów ! Teraz stosuje się folię. Lakier używają najczęściej graficiarze ! :P

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 29 kwietnia 2012, 20:52

Zatem Wy dwaj stoicie w opozycji do wielu ludzi. Otrzymuję telefony od Rad Dzielnic z tekstem: jak pomóc, bo chcemy mieć swój tramwaj :)
I o to chodzi, inwestycja przybliża się do mieszkańców.

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 29 kwietnia 2012, 20:59

Konrad Machura pisze:W sumie niby co mnie to obchodzi, nie mieszkam w Częstochowie,

I o to chodzi o promocje dzielnic do których dociera tramwaj, my wiemy znamy dzielnice a turysta zobaczy np. Wrzosowiak zastanowi się gdzie to itd.
A niech inni zazdroszczą że nie mają takie promocji, niech walczą o dofinansowanie nowych linii tramwajowych do ich dzielnic lub przynajmniej linii autobusowej.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 29 kwietnia 2012, 21:00

Nie przesadzaj Dominik. To zmodernizowanym EN57 do Dąbrowy G. mam jechać jako "Korwinowem", "Porajem", a może "Wiesiółką" ??

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 29 kwietnia 2012, 21:05

Dokładnie ja również uważam że to jest bez sensu. To w takim razie PKS swoje wozy tez powinien nazwać np. Przyrów, Praszka, Kłobuck, Wrocław, Łódź. Nikt na to nie zwróci uwagi większość ludzi nie zajrzy o co chodzi i się będą tylko śmiać.

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 29 kwietnia 2012, 21:27

Janusz Karlikowski pisze:To zmodernizowanym EN57 do Dąbrowy G. mam jechać jako "Korwinowem", "Porajem", a może "Wiesiółką" ??
Nie bawię się w kolej. Chodzi o przybliżenie mieszkańcom publicznej inwestycji. To, co przytaczacie, to komercja

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 29 kwietnia 2012, 21:28

To przybliżyć można malując na górze w skrócie trasę. A takie nazwy, to trochę śmieszne

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 29 kwietnia 2012, 21:32

Dokładnie przybliżać ta inwestycję można w inny sposób np. dać jeden skład 105 przed remontem graficiarzom i niech wymalują fajne graffiti z nazwami dzielnic które łączy tramwaj, powyklejać schematy rozbudowanej sieci w tramwajach przed uruchomieniem linii 3 itd. Według mnie to powinno być coś co mocno zwróci uwagę potencjalnych pasażerów a taki napis raczej tego nie spowoduje.

Awatar użytkownika
Konrad Machura
Kontaktowanie:

Postautor: Konrad Machura » 29 kwietnia 2012, 21:34

Dominik Wójcik pisze:Zatem Wy dwaj stoicie w opozycji do wielu ludzi. Otrzymuję telefony od Rad Dzielnic z tekstem: jak pomóc, bo chcemy mieć swój tramwaj

Napewno nie tylko my dwaj.. No to mają, będzie jeździł po ich osiedlu, niech to im wystarczy. Poprostu to już jest jakas paranoja..

Dominik Wójcik pisze:I o to chodzi, inwestycja przybliża się do mieszkańców.

Do pana H. przybliżyła się wystarczająco.. Dla większości to jest poprostu tylko tramwaj..

Awatar użytkownika
Konrad Machura
Kontaktowanie:

Postautor: Konrad Machura » 29 kwietnia 2012, 21:39

Ktokolwiek spojrzy na napis "Pólnoc" sobie pomyśli: O Ch** im chodzi? albo Co za mózg nakleił na pojazd nazwę osiedla...

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 29 kwietnia 2012, 21:46

Młodzieży - a czy nie zauważyliście, że takie malkontenctwo siejecie tu tylko Wy? Starsi Koledzy mają na tyle już przyzwoitości, że nie komentują Waszych głosów, do których macie prawo. Co ważne - głosów w dyskusji. Jałowej, bo sprawa jest już od tygodnia, bądź dwóch, w obiegu kancelaryjnym

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 29 kwietnia 2012, 22:00

Oki, ja nie młodzież już i wypowiadam swoje myśli wprost, bo chyba forum do tego służy. Wiem jaki jest bieg sprawy, tylko martwi mnie dyskusja o nazwach jak są sprawy pilniejsze jak sterowanie podczerwienią, nie działające drzwi itp. Te nazwy to pikuś. Niech się dzielnice nacieszą, tak jak 13 dookoła, tak jak ja dziś przegubami na tej linii - szkoda, że zjechały 2 godz. przed początkiem meczu :P 28 zostały, ale czy ktoś tam patrzy na rozkłady ??

Maciej Urbaniak

Postautor: Maciej Urbaniak » 29 kwietnia 2012, 22:00

Nie wiem czy malkontenctwo to nie przesada w tym wypadku... Moim zdaniem to bardzo rzeczowe i co najważniejsze poparte argumentami a nawet "zastępczą" wizją głosy w tej dyskusji, szkoda jedynie że już nie aktualnej... Mnie osobiście zaciekawiły inne propozycje i teraz bym się dwa razy zastanowił oddając głos w ankiecie ale w końcu... też należę do młodzieży ;P

Awatar użytkownika
Konrad Machura
Kontaktowanie:

Postautor: Konrad Machura » 29 kwietnia 2012, 22:58

A co ma przyzwoitość do tego? Ktoś nie zgadza się z waszymi ruchami i już macie jakieś ale do tego.. (nie pisze, że wszyscy). Piszesz że "malkontenctwo" siejemy my, bo może innym już nie chce się opisywać jaki to zły pomysł? Zupełnie jak mi, az do czasu.. W sondzie przeważają głosy za, a czemu? Bo większość przeglądających forum to MKM, a zapytajcie zwykłych ludzi na ulicy, jestem pewien, że spora częśc będzie na nie..

Sorry Dominiku, ale argumenty "przybliżenie mieszkańcom publicznej inwestycji" czy też, że "patronem" można określić nazwę dzielicy "Ostatni Grosz" nie są przekonujące, a nawet powiem że są słabe. Wymyślcie coś lepszego... Sama nazwa osiedla nic nie daje!! Warszawiaka nie obchodzi napis na tramwaju "Raków", zresztą pewnie nie jednego mieszkańca też więc dla kogo to robicie? Dla siebie? Aby czuć się spełnionymi, że dzięki CKMKM pojazd ma naklejone literki RAKÓW na lakierze? To może na każdym wagonie niech będzie napis: Projekt rozbudowa i modernizacja sieci tramwajowej w Częstochowie jest wspierana przez CKMKM...

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 30 kwietnia 2012, 11:14

Ku Waszej informacji - klub zajmuje się także innymi sprawami, ta jest jedną z wielu. I tyle. Macie prawo do dyskusji, nikt Wam nie broni. A decyzja została podjęta kolektywnie na zebraniu.
ENDE

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 30 kwietnia 2012, 17:01

Rafał Lamch pisze:wyszło nam, że tam chyba Polacy nie mieszkali.
...poza śp. Maciejem Płażyński - byłym marszałkiem sejmu ! ;) (PESA 120 NaG Swing #1041)

Beniamin Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Beniamin Wójcik » 30 kwietnia 2012, 19:18

Konrad Machura pisze:"Pólnoc" sobie pomyśli: O Ch** im chodzi? albo Co za mózg nakleił na pojazd nazwę osiedla...

Konrad... Tak czytam Twoje wypowiedzi... i uważam, że Twoja retoryka "nie, bo nie", jest raczej słabym uzasadnieniem. Postaraj się o coś więcej. Zwłaszcza, że jest po wszystkim. Negując pomysł, który de facto cieszy się poparciem i został wybrany DEMOKRATYCZNIE, przedstaw własne pomysły i inicjatywy. Byle ciekawe i na czas.
Można by ewentualnie (hipotetycznie) nazwać nowe wagony (dla promocji miasta i infrastruktury) imionami znanych częstochowian. I co? A gdy powiem: "Bonawentura Metler". Kim był, co zrobił i dlaczego akurat on i co wówczas pomyśleliby ludzie widząc taki napis na wagonie...?

Dobrze, że sprawa jest właściwie zamknięta.

Awatar użytkownika
Konrad Machura
Kontaktowanie:

Postautor: Konrad Machura » 30 kwietnia 2012, 21:14

Najprosztszym komentarzem najzasadniejszym jest poprostu: Te wymyślone nazwy są do d***y i tyle.. Kupy dupy się to nie trzyma. Oto Ci chodzi?

BTW. Klub podjął decyzję na zebraniu, za wszystkich Częstochowian.. Pozatym rozmawiamy o tej sprawie, nie o innych, doskonale wiem, że innymi rzeczami też się zajmujecie i nie mówie bo 3/4 mi sie podoba.

Szkoda, że sprawa jest zamknięta, będzie obciach..

Czemu akurat "Bonawentura Metler"? A może "Tadeusz Wrona"? :D

Beniamin Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Beniamin Wójcik » 30 kwietnia 2012, 21:38

Ale czego Ty w ogóle oczekujesz...?
Dla mnie i większości osób choćby na tym forum, pomysł i jego idea jest od DAWNA znany, wielokrotnie był poruszany i podoba się. pomysł nie jest z "d**py" wzięty, tylko ktoś musiał nad tym pomyśleć, wymyślił, poparł argumentami.
Był nawet w tej sprawie artykuł w Gazecie... Wielokrotnie wspominano o tym pomyśle. Jest dobry i warto, aby się przyjął.

Powiem wprost, bo nie ma sensu inaczej - Ty po prostu nie masz innego pomysłu, jak tylko wyśmiewać i narzekać. Nie argumentujesz w żaden konstruktywny sposób. wykaż się i pokaz innym, że masz pomysły... Bo masz..., prawda...? Chyba, że wysuwam zbyt daleko idące wnioski...

Awatar użytkownika
Konrad Machura
Kontaktowanie:

Postautor: Konrad Machura » 30 kwietnia 2012, 21:44

Oczywiście, jeśli dać im nazwy, czy patrona to coś normalnego, a nie nazwę z kosmosu. Poptrz na inne miasta. Ja mam wrażenie, że w wypadku nazw zadecydowali MKM, a nie mieszkańcy i tyle..

Awatar użytkownika
Adam Młynarczyk
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Adam Młynarczyk » 30 kwietnia 2012, 21:53

Konrad Machura pisze:Klub podjął decyzję na zebraniu, za wszystkich Częstochowian..

Klub podjął decyzję za Klub, a nie za ogół Częstochowian.

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 30 kwietnia 2012, 22:04

Gdańsk:
Załączniki
dzien_03_277.jpg
Gdańsk

Beniamin Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Beniamin Wójcik » 30 kwietnia 2012, 22:16

Szymon; dobry argument. Lepszego nie trzeba. Konrad zapewne chciałby publicznej debaty, konsultacji społecznych i referendum...
Konrad Machura pisze:Oczywiście, jeśli dać im nazwy, czy patrona to coś normalnego

Nazwy...? Jakie...? Już są od dzielnic. Proste. Chcesz inne. Podaj. Patrona...? Podałem Ci nazwisko Metlera (, którego zapewne nie znasz, jak większość częstochowian), wówczas wykpiłeś. Zrobiłeś się niepoważny. Każdy oczekuje argumentów, zwłaszcza jeżeli negujesz pomysły innych, a tym bardziej takie, które już są zamknięte.

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 30 kwietnia 2012, 22:23

Konrad Machura pisze:A co ma przyzwoitość do tego? Ktoś nie zgadza się z waszymi ruchami i już macie jakieś ale do tego.. (nie pisze, że wszyscy).

Też to zauważyłem. Ktoś ma inny pogląd na dany temat, to od razu jest malkontentem, który nic nie wie. Oczywiście nie piszę o tym temacie, bo ten pomysł według mnie jest w jakiś sposób ciekawy, ale w zasadzie zbędny. Do niczego nie prowadzi. Taki dodatkowy szpan, którego szary mieszkaniec nie zrozumie o co tu chodzi. Szkoda, że temat jest zamknięty, bo można było to rozegrać w inny, ciekawszy sposób, np. zamiast dzielnic znanym niemal tylko częstochowianom wypromować znanych Częstochowian żyjących, czy też nie (np. Artur Barcić, Kalina Jędrusik, Muniek Staszczyk, Sambor Czarnota, Agnes Milowka, Marek Perepeczko czy Tadeusz Romanowski) z krótką ich historią, która wisiałaby po jednej na tramwaj.
Argumenty? przede wszystkim ci ludzie byli (i są) kojarzeni szerszej grupie ludzi, zwłaszcza turystom, w przeciwieństwie do dzielnic. A ich krótka historia ze zdjęciami na pewno pozwoliłaby poznać mniej znane postacie większości ludziom. Szkoda, że sprawa zamknięta, bo można było się jeszcze zastanowić nad innymi pomysłami promocji nowego tramwaju.
Skoro sprawa zamknięta nie da się jej cofnąć, to można zastanowić się jeszcze nad moim pomysłem. Chyba nie byłoby zabronione wcielenie w życie dwóch pomysłów. Wilk syty i owca cała. I mówi to malkontent nie mający pojęcia na ten temat. :)
Beniamin Wójcik pisze:Nie argumentujesz w żaden konstruktywny sposób.

Przecież Konrad argumentował swoje zdanie na ten temat. Doczytaj jego wypowiedzi
Beniamin Wójcik pisze:Podałem Ci nazwisko Metlera (, którego zapewne nie znasz, jak większość częstochowian)

Zaś poza Częstochowianami i bardzo wąskiej grupie turystów nazwy Częstochowskich dzielnic też nic nie mówią.

Beniamin Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Beniamin Wójcik » 30 kwietnia 2012, 22:41

Sebastian Wróbel pisze:Przecież Konrad argumentował swoje zdanie na ten temat. Doczytaj jego wypowiedzi

Jeśli cytujesz czyjąś wypowiedź, wówczas czytaj ze zrozumieniem.
PRZECZYTAJ JESZCZE RAZ MOJE SŁOWA, KTÓRE ZACYTOWAŁEŚ.
Napisałem: "NIE ARGUMENTUJESZ W ŻADEN KONSTRUKTYWNY SPOSÓB"
Argumentacja: "Nie, bo nie" nie jest konstruktywna.

Ludzie, czy wy spaliście do tej pory...?!
Sebastian Wróbel pisze:np. zamiast dzielnic znanym niemal tylko częstochowianom wypromować znanych Częstochowian żyjących, czy też nie (np. Artur Barcić, Kalina Jędrusik, Muniek Staszczyk, Sambor Czarnota, Agnes Milowka, Marek Perepeczko czy Tadeusz Romanowski

A czy pomyślałeś o tym kto by maiła podawać kandydatury (znane nazwiska) i na jakiej zasadzie...? Pojawiło by się mnóstwo idiotycznych propozycji, w tym zapewne Jana Pawła II, bo przecież częstochowianin... honorowy.

Sebastian Wróbel pisze:np. Artur Barcić, Kalina Jędrusik, Muniek Staszczyk, Sambor Czarnota, Agnes Milowka, Marek Perepeczko czy Tadeusz Romanowski)

Kalina Jędrusik Nie była z Częstochowy, a ze wsi Gnaszyn (gwoli ścisłości)
Po za tym piszesz, że pomysł nadania nazw dzielnic jest niedobry, bo ludzie nie zrozumieją.. A Ty uważasz, że ludzie wiedzą kim była Agnes Milowka, albo kim jest Sambor Czarnota... Powinieneś od razu podać linki do Wikipedii, aby każdy zainteresowany się dowiedział... Albo na wagonach obok nazwiska umieścić jeszcze link...
Dziwne w moim przekonaniu, że wielu z Was za bardziej sensowne uważa nadawanie nazw od nazwisk obcych ludzi, znanych tylko, np. miłośnikom nurkowania jaskiniowego (oraz z różnych dziedzin życia) aniżeli nazw dzielnic, które połączy nowa linia tramwajowa... (Co w moim przekonaniu jest logicznym i dobrym pomysłem).

Dobra, śpijcie dalej.

Awatar użytkownika
Kamil Ociepa
Członek CKMKM

Postautor: Kamil Ociepa » 30 kwietnia 2012, 22:47

Sebastian Wróbel pisze: (np. Artur Barcić, Kalina Jędrusik, Muniek Staszczyk, Sambor Czarnota, Agnes Milowka, Marek Perepeczko czy Tadeusz Romanowski)

Z powyższych propozycji nie znam(nie wiem kim byli): Kalina Jędrusik, Sambor Czarnota, Agnes Milowka, Tadeusz Romanowski i nie chce mi się sprawdzać na Wikipedii kim byli.

Patryk Hartman
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Patryk Hartman » 30 kwietnia 2012, 22:47

Beniamin Wójcik pisze:Pojawiło by się mnóstwo idiotycznych propozycji, w tym zapewne Jana Pawła II, bo przecież częstochowianin... honorowy.

Śmiesz stwierdzić, że jakby któryś z naszych Twistów nazwać Janem Pawłem II to byłaby to idiotyczna propozycja? :shock:

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 30 kwietnia 2012, 22:51

Sebastian Wróbel pisze:Zaś poza Częstochowianami i bardzo wąskiej grupie turystów nazwy Częstochowskich dzielnic też nic nie mówią.

I dzięki nazwą dzielnic na tramwajach poznają te dzielnice, lub zechcą je zwiedzić, a znanych ludzi to można poznać tylko przez google lub w tv, a nie osobiście.

Awatar użytkownika
Łukasz Szkurłat

Postautor: Łukasz Szkurłat » 30 kwietnia 2012, 22:56

Patryk, nie czepiaj się słów. To by był zbyt pospolite i kolejne nawiązanie do papieża. Już wystarczy, że mamy aleję, pomniki.

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 30 kwietnia 2012, 22:58

Beniamin Wójcik pisze:Jeśli cytujesz czyjąś wypowiedź, wówczas czytaj ze zrozumieniem.
PRZECZYTAJ JESZCZE RAZ MOJE SŁOWA, KTÓRE ZACYTOWAŁEŚ.
Napisałem: "NIE ARGUMENTUJESZ W ŻADEN KONSTRUKTYWNY SPOSÓB"
Argumentacja: "Nie, bo nie" nie jest konstruktywna.

Ludzie, czy wy spaliście do tej pory...?!

Przeczytaj jeszcze raz wypowiedzi Konrada. ;) Nawet pomogę wskazać ci odpowiedni cytat:
Sama nazwa osiedla nic nie daje!! Warszawiaka nie obchodzi napis na tramwaju "Raków", zresztą pewnie nie jednego mieszkańca

Beniamin Wójcik pisze:Pojawiło by się mnóstwo idiotycznych propozycji, w tym zapewne Jana Pawła II, bo przecież częstochowianin... honorowy.

Tutaj się z tobą zgadzam. Pomysł z Janem Pawłem jest idiotyczny, ponieważ nie był on rodowitym Częstochowianinem.
Beniamin Wójcik pisze:Kalina Jędrusik Nie była z Częstochowy, a ze wsi Gnaszyn (gwoli ścisłości)

Gnaszyn obecnie jest dzielnicą Częstochowy. Artur Barciś, który został wybrany n spikera w TWIŚCIE urodził się w Kokawie, wsi leżącej pod Częstochową nigdy nie będącą jej dzielnicą (gwoli ścisłości).
Beniamin Wójcik pisze:Po za tym piszesz, że pomysł nadania nazw dzielnic jest niedobry, bo ludzie nie zrozumieją.. A Ty uważasz, że ludzie wiedzą kim była Agnes Milowka, albo kim jest Sambor Czarnota...

Przeczytaj ZE ZROZUMIENIEM mój pomysł i na wszelki wypadek jeszcze raz. Poza tym mój pomysł nie odnosi się do nalepki naklejonej na zewnętrznej stronie tramwaju, tylko mowa o wnętrzu.
Beniamin Wójcik pisze:Dziwne w moim przekonaniu, że wielu z Was za bardziej sensowne uważa nadawanie nazw od nazwisk obcych ludzi, znanych tylko, np. miłośnikom nurkowania jaskiniowego (oraz z różnych dziedzin życia) aniżeli nazw dzielnic, które połączy nowa linia tramwajowa... (Co w moim przekonaniu jest logicznym i dobrym pomysłem).

Nazw dzielnic naszego miasta też niemal nikt poza jego mieszkańcami nie zna, natomiast takie osoby jak Agnes Milowka, obecnie też prawie nieznane dzięki mojej koncepcji będą mieli okazję ją poznać. I tak jak dla ciebie pomysł klubu jest logiczny i dobry (dla mnie w miarę ciekawy), tak mój pomysł może być dla kogoś innego logiczny i dobry. Każdy pomysł ma zwolenników, jak i przeciwników. Na przyszłość nie unoś się tak, jak w poprzednim poście, tylko naucz się przyjmować krytykę i postaraj się choć zrozumieć i poznać pomysły ludzi z innymi poglądami.
Pozdrawiam i życzę miłej nocy. :)
Tomasz Rorat pisze:I dzięki nazwą dzielnic na tramwajach poznają te dzielnice, lub zechcą je zwiedzić, a znanych ludzi to można poznać tylko przez google lub w tv, a nie osobiście.

A mniej znane osoby koniecznie trzeba poznać osobiście? żeby nie mówić o zmarłych?
Idąc takim tokiem rozumowania po co pomniki znanych ludzi, nazwy alei i ulic naszego miasta? przecież i tak nie poznaliśmy ich osobiście.

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 30 kwietnia 2012, 23:00

Dyskusja mega spóźniona i nie na miejscu.
Kwestia patronów osobowych wyjaśniona w artykule i korespondencji.
Nie czytacie. Z resztą, malkontenci* jesteście.

Dalsza dyskusja jest zbędna, bo do niczego nie prowadzi. Było utrzymać się w klubie i opłacać składki. Teraz już po ptokach

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 30 kwietnia 2012, 23:12

Koniec, nazwy dzielnic na tramwajach muszą być, jak dojdzie do skutku tramwaj na Parkitke to wtedy dawać inne propozycje, ale od razu a nie jak jest już gotowe.

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 30 kwietnia 2012, 23:16

Dla mnie ta dyskusja "czy nie można nazwać twistów sławnymi częstochowianami/podczęstochowskimi wsiami/klasztorami" miałaby sens pod koniec stycznia (patrzę na datę założenia tematu). Bo teraz niektórzy zachowują się jak niektórzy mieszkańcy Wrzosowiaka - buldożery jeżdżą pod oknami od roku, sieć rozwieszona od kilku miesięcy, a ci dopiero od miesiąca są zaskoczeni, że buduje się im "tramwaj".

A właśnie - jak tak zostaną nazwane tramwaje, to może wreszcie ktoś będzie wiedział, co to jest Wrzosowiak czy Ostatni Grosz.

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 30 kwietnia 2012, 23:24

Piotrze! Genialne spostrzeżenie! Z resztą, nie ma co tępić klawiatury. Koledzy poziomem dyskusji sięgają forum Gazety Wyborczej - żadnego alter-, sama be be be.
Z resztą, najgłośniej krzyczą ci, którzy działaczami CKMKM nie są. Ewentualnie byli - na papierze...

Odpuszczamy dalszą gadkę. trzeba wyregulować światełka pod Estakadą i Orkana oraz te na Wolności.

Awatar użytkownika
Adam Młynarczyk
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Adam Młynarczyk » 01 maja 2012, 08:42

Patryk Hartman pisze:Śmiesz stwierdzić, że jakby któryś z naszych Twistów nazwać Janem Pawłem II to byłaby to idiotyczna propozycja?

Moim zdaniem może nie jest to idiotyczne, ale może wywołać spory...
Zaraz pod urząd mista wyjdzie grupka zaangazowanych starszych pań, które będą postulować, zeby następny TWIST był imienia Lecha Kaczyńskiego albo "Ofiar Katastrofy Smoleńskiej".
Z resztą Piotr ma rację... teraz to i tak już "po ptokach" :)

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 01 maja 2012, 11:39

Patryk Hartman pisze:Śmiesz stwierdzić, że jakby któryś z naszych Twistów nazwać Janem Pawłem II to byłaby to idiotyczna propozycja? :shock:
Ja tak stwierdzę. Jest ich od groma na krasnalem ogrodowym na Daszyńskiego na czele. Z resztą - sam sobie tego nie życzył. A kwestię nadawania patronatów w postaci osób historycznych omówiono w tekście. Odsyłam do lektury, bo widzę, że nikt nie jest w temacie, a wszyscy dyskutują.
Adam Młynarczyk pisze:może wywołać spory...
Adam Młynarczyk pisze:Zaraz pod urząd mista wyjdzie grupka zaangazowanych starszych pań, które będą postulować, zeby następny TWIST był imienia Lecha Kaczyńskiego albo "Ofiar Katastrofy Smoleńskiej".
Chociaż jeden czytał. Przypominam sprawę nadania patronów rondom w Częstochowie. Nie w tym mieście Panowie.
Adam Młynarczyk pisze:i tak już "po ptokach"
Członkowie CKMKM na maila otrzymali pisemko o poparciu inicjatywy przez siedem rad dzielnic.

Jan Komecki

Postautor: Jan Komecki » 01 maja 2012, 17:13

Kamil Ociepa pisze:
Sebastian Wróbel pisze: (np. Artur Barcić, Kalina Jędrusik, Muniek Staszczyk, Sambor Czarnota, Agnes Milowka, Marek Perepeczko czy Tadeusz Romanowski)

Z powyższych propozycji nie znam(nie wiem kim byli): Kalina Jędrusik, Sambor Czarnota, Agnes Milowka, Tadeusz Romanowski i nie chce mi się sprawdzać na Wikipedii kim byli.

Co do reszty OK, ale żeby tak bezpardonowo i bezwstydnie przyznawać się, że nie zna się Kaliny Jędrusik? To tak jakby od razu przyznawać się do ignorancji, naprawdę WSTYD

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 01 maja 2012, 18:05

Jan Komecki pisze:Co do reszty OK, ale żeby tak bezpardonowo i bezwstydnie przyznawać się, że nie zna się Kaliny Jędrusik? To tak jakby od razu przyznawać się do ignorancji, naprawdę WSTYD
...a może to kwestia pokolenia, które nie widywało tej pani na ekranie ?

Beniamin Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Beniamin Wójcik » 01 maja 2012, 19:29

Bardzo się cieszę, że sprawa jest zamknięta i pomysły zatwierdzone, bo zaskakujące jakie niektórym ludziom przychodzą pomysły na myśl.

Tomasz Haladyj
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Haladyj » 01 maja 2012, 19:55

Rafał Lamch pisze:W Gdańsku ponazywali tramwaje imionami słynnych gdańszczan. I tak sobie staliśmy tydzień temu z kolegą, czekając na lotniskobus i wyszło nam, że tam chyba Polacy nie mieszkali.

No, jakby Wrocław chciał ponazywać tramwaje imionami swoich noblistów (ludzie urodzeni we Wrocławiu lub działających w tym mieście), to też by były mało polskie nazwiska:
- Theodor Mommsen (1902) – historyk, poeta oraz prawnik niemiecki
- Philipp Lenard (1905) – fizyk, nagrodę otrzymał dzięki swej pracy nad promieniowaniem katodowym
- Eduard Buchner (1907) – niemiecki profesor chemii. Prowadził badania z dziedziny związków cyklicznych (odkrycie pirazolu), nad alkoholową fermentacją drożdżową i procesami fermentacyjnymi
- Paul Ehrlich (1908) – chemik i bakteriolog, wynalazł salwarsan – lekarstwo przeciwko kile stosowane przed wynalezieniem antybiotyków
- Gerhart Hauptmann (1912) – dramaturg i powieściopisarz, był przedstawicielem nurtu naturalistycznego w teatrze
- Fritz Haber (1918) – chemik niemiecki pochodzenia żydowskiego, nagrodę otrzymał za opracowanie metody syntezy amoniaku, umożliwiającej produkcję nawozów sztucznych
- Friedrich Bergius (1931) – prace badawcze nad wysokociśnieniowym uwodornianiem węgla do węglowodorów ciekłych – benzyna syntetyczna (metoda Bergiusa), scukrzaniem drewna (hydroliza celulozy)
- Otto Stern (1943) – fizyk, nagrodę otrzymał za swój wkład w rozwój metody wiązki molekularnej i odkrycia momentu magnetycznego protonu
- Max Born (1954) – sformułował standardową obecnie interpretację kwadratu funkcji falowej (ψ*ψ) w równaniu Schrödingera jako gęstości prawdopodobieństwa znalezienia cząstki
- Reinhard Selten (1994) – ekonomista niemiecki, Nagrodę Nobla otrzymał za osiągnięcia w dziedzinie teorii gier

Awatar użytkownika
Kamil Ociepa
Członek CKMKM

Postautor: Kamil Ociepa » 01 maja 2012, 20:36

Jan Komecki pisze:Co do reszty OK, ale żeby tak bezpardonowo i bezwstydnie przyznawać się, że nie zna się Kaliny Jędrusik? To tak jakby od razu przyznawać się do ignorancji, naprawdę WSTYD

Sorry, ale mam zaledwie 19 lat, nie muszę wszystkich znać i nie wstydzę się tego!

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 01 maja 2012, 20:56

Kamil Ociepa pisze:Sorry, ale mam zaledwie 19 lat, nie muszę wszystkich znać i nie wstydzę się tego!
Piotr Radoliński pisze:...a może to kwestia pokolenia, które nie widywało tej pani na ekranie ?
...czyli jednak różnica pokoleń drogi Janie ! Podejrzewam, że gdyby Kamil "rzucił Ci" parę nazwisk znanych postaci (zespołów) współczesnych (wg niego) to zapewne też byś miał problemy z przyporządkowaniem "who is who" !
Słysząłeś jak na pytania z historii odpowiadali nasi politycy ? Według nich stan wojenny wybuchł w 1989 roku a Powstanie warszawskie było w 1988 roku. Ale gdy spytano ich jak nazywa sie piosenkarka "Doda" każdy bez wahania powiedział - Dorota Rabczewska !!

Wróć do „Tramwaj na Błeszno”