Ruszył "Tramwaj na Błeszno" IV kw.2012

Dyskusje nt. rozbudowy częstochowskiej sieci tramwajowej w dzielnicach Wrzosowiak, Błeszno, Raków
Awatar użytkownika
Wojciech Liberda
Członek CKMKM
Kontaktowanie:
Status: Offline

Rusza "Tramwaj na Błeszno" !!

Postautor: Wojciech Liberda » 03 września 2012, 17:09

Piotr Skorupa pisze:Ten poniedziałek wbrew oczekiwaniom chyba wszystkich jest jakiś trefny.

Jakby to napisał Piotr "Nie lubię Poniedziałku" film Bareii z 1971 roku... tam się chodziło z wajchą po szynach :P

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 03 września 2012, 17:13

No i Łazuka z powodzeniem by zdążył chyba przejść cały nowy odcinek biorąc pod uwagę luki jakie były.
Nie wiem jak było rano i jak będzie jutro (bo to już prawdziwy rok szkolny), ale dziś ludzie raczej mieli głupie uśmieszki na twarzach, niektórzy pukali się w odpowiednie miejsce i wsiadali do 19 albo szli na jakiś inny autobus.
PORAŻKA

Piotr Skorupa

Postautor: Piotr Skorupa » 03 września 2012, 17:36

Ciekawe czy odpowiedzialnym za to jest chociaż trochę głupio.

Maciej Urbaniak

Postautor: Maciej Urbaniak » 03 września 2012, 17:54

Wątpię... Ale z pozytywnych aspektów - miłośników mamy w tej Częstochowie wielu - byłem na przejażdżce i na pętli przy stadionie około 30-40 osób wysiadło i pobiegło na przystanek powrotny żeby przypadkiem im Twist nie uciekł :P Reszte wrażeń z przejażdżki i funkcjonowania tramwajów dzisiaj przemilczę... No może po za tym że żadne ze świateł od pętli do Orkana nie wykryły tramwaju - żenada!!

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 03 września 2012, 18:01

Byście troche pojeździli na linii 3, to byś cie się przekonali co się działo, jak wszyscy: motorniczowie i pasażerowie uczyli się nowej linii, a i pracownicy Drog-Budu też !!
A nie tylko narzekali że wyszło jak wyszło, ale tu wszyscy maja minus:
MPK
MzDiT
Pasażerowie
Drog-Bud
itd.
trzeba się nauczyć nowego organizmy jaki jest TnB !!

Krystian Kukuła
Członek CKMKM

Postautor: Krystian Kukuła » 03 września 2012, 18:02

Zła detekcja ruchu to kula u nogi tego nowego odcinka. Jadąc po godz. 15 od Stadionu tramwaj stał ponad minutę parę metrów za przystankiem BOH. KATYNIA, bo nie mógł się doczekać na światło. Tam powinna być sygnalizacja dla tramwajów podpięta pod okrągłe zielone dla samochodów na ciągu "Rakowska - Jesienna". Potem niepotrzebnie stał na skrzyżowaniu Jesienna - Al. 11 Listopada. Tutaj co prawda tramwaj został wykryty długo wcześniej, zanim się jeszcze zatrzymał, jednak pałki mrugały przez około 15 sekund, to zdecydowanie za długo. Na przecince Jesiennej się da szybciej, to tam też powinno się dać. Na Orkana Szkoła świateł dla tramwaju nie powinno być. Dzięki nim tramwaj zyskał 3,5 min opóźnienia...

Opinie ludzi? Jedni MPK przeklinają, inni zdają się być wyrozumiali mówiąc że początki zawsze są trudne i wszystko niedługo się dopracuje.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 03 września 2012, 18:12

Nie chcąc już krytykować, to powiem tak: wszystko już tu zostało napisane. Wykrywanie tramwaju jest jakie jest.
Pozwolę sobie jeszcze raz (może ostatni w tym roku) porównań do analogicznych przelotek w Warszawie. Zadziwiające jest dla mnie to, że w okolicach pętli NOWE BEMOWO motorniczowie nawet nie zwalniają specjalnie, jadąc średnią prędkością wjeżdżają na pas drogi i .. o dziwo mają pionową pałkę, a samochody czerwone.
Ale żeby nie było tak cacy, to nie tak daleko od tego miejsca jest pętla KOŁO i stąd na Bemowo kursuje kilka linii (jedna niegdys kultowa na Boernerowo). I tu niestety tramwaj stoi na poziomej pałce czasem pół minuty (a przeploty są ze 2-3 co najmniej z ulicą). Tylko jedno: rozkład jakoś to uwzględnia....
U nas nie pokuszono się o wiele, wiele jazd próbnych z symulacją wymiany pasażerów, wjazdem intruza na torowisko etc. Mamy skutki - najpierw powstał rozkład, potem kończono budowę torów, trakcji... Ktoś wierzył w cud ??

Piotr Skorupa

Postautor: Piotr Skorupa » 03 września 2012, 18:26

Czyli co, tego wykrywania i świateł nie da się przeprogramować ? Musi być jakis sposób żeby to poprawić.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 03 września 2012, 18:34

A na razie składy stoją na pętli Raków. Chyba podstacja wytrzymuje tylko jeden w ruchu

Awatar użytkownika
Marcin Strzelecki
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin Strzelecki » 03 września 2012, 18:39

Stoją 4 105 i 1 Twist jeden przed minutą odjechał.

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 03 września 2012, 19:29

Wiecie co. Nie wiem, czy dzisiejszy, eufemistycznie mówiąc - bajzel byłby w stanie Rafał przewidzieć. Chciałem, naprawdę chciałem mieć gdzieś wszystkie głosy przeciw, że jest be, zabrali 10 itd. Są osoby w klubie, które doglądały każdy kamyk na samej budowie, traciły swój cenny czas popularyzując Tramwaj Na Błeszno, tłumacząc cierpliwie ludziom, że tramwajem dojedzie się szybciej.

Olałbym spóźnienia rzędu kilku, a nawet kilkunastu minut. Olałbym te głupie karteczki. Ale takiego koszmaru to ja sobie nawet nie wyobrażałem. Organizacja ruchu (przestały działać światła, tj. nie wykrywany był tramwaj), organizacja tramwajów (peletony w jedną i drugą strony), czy choćby brak jakiejkolwiek komunikacji zastępczej dla próby ratowania bylejakiej komunikacji. Ja naprawdę zaczynam w pełni rozumieć zgryźliwe, ironiczne i pesymistyczne posty.

Uznanie dla motorniczych. Mam wrażenie, że w pewnej chwili naprawdę poznali trasę i po "przetarciu się" - jazda była pierwsza klasa. Słowa do prowadzących tramwaje - mam nadzieję, że w jakiś sposób my - jako klub - okazaliśmy się Wam pomocni, a współpraca z naszej strony nie może być oceniana inaczej niż wzorowa.

I uznanie dla klubowiczów, którzy w pewnej chwili sami zaczęli choćby trochę pomagać tym zagubionym składom na nowej trasie.

Właściwie, to ja mam na dzisiaj dosyć. Był to dzień pełen wrażeń, szkoda tylko, że pełnych niesmaku... A zresztą - sami pewno lepiej opiszecie moje odczucia, pewno niejeden artykuł o tym powstanie. Ja muszę się odetchnąć i chyba przede wszystkim - przespać ;).

Patryk Hartman
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Patryk Hartman » 03 września 2012, 19:31

Może was coś zainteresuje. Zauważyłem dziś, że w starych tramwajach, są nowe tablice, znajdują się one nad 3 drzwiami w I i II wagonie, jest takie specjalne okienko gdzie je się montuje ;)

TV ORION: Szczęśliwa Trójka?

Awatar użytkownika
Marcin Biś
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin Biś » 03 września 2012, 19:39

Stojąc na przystanku oczywiście Wrzosowiak od godziny 18:10 do 18:50 W kierunku Rakowa jechało 5 taborów 105N oraz 3 Twisty w odstępie co ok 5 minut, Natomiast w kierunku centrum nie jechało nic.O 18:50 podjechał lekko zapełniony twist ( wszak nie jechało nic 40 minut) po którym w odstępie 5 minut( zdarzało się że podążały 2 tabory jeden za drugim w odstępie minuty) jechały kolejne prawie puste tabory ( niema się co dziwić godziny szczytu się skończyły). Należy również dodać, że autobus linii 20 ze względu na remont wiaduktu również łapie ok 10 minutowe opóźnienie w obu kierunkach, a autobus który miał być 14:35 na Wrzosowiaku podjechał 14:53.

Spotkałem również miłośników nowej linii , którzy przyjechali specjalnie z Blachowni by przejechać się po nowym odcinku.

Na skrzyżowaniu Alei 11 Listopada/Jesienna panowie z Drog-Budu grzebali coś przy światłach.

Awatar użytkownika
Filip Kłyszejko
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Filip Kłyszejko » 03 września 2012, 19:50

Panowie, ale bywały momenty, że było dobrze a potem znowu coś się psuło. Dzień prawie udany ^^

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 03 września 2012, 19:51

Mam ogromną nadzieję, że większość ludzi nie będzie takimi pesymistami, jak ja i spojrzeli na nową linię przychylnym wzrokiem.

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 03 września 2012, 19:54

Po 18.30 na pętli przy stadionie zgromadziły się 2 Twisty i 3 stopiątki. Na pętli tłumy. Kiedy pierwszy z tramwajów (Twist) podjechał na peron po dłuższym postoju na kółku, rozległy się brawa :P Zauważyłem, że Twisty stały na wewnętrznym, a stopiątki na zewnętrznym. Wyjazd z pętli był bez problemu, natomiast wjazd jest problematyczny. Skład zatrzymując się na przystanku Żarecka zapala czerwone dla aut, ale kiedy podjedzie do przejazdu, to jemu zapala się czerwone i musi stać chyba 2 minuty. Przejazd przez Jesienną przy Katynia jest bez problemu w stronę pętli, w stronę miasta prawie 2 minuty postoju. Skrzyżowanie przy przystanku Sportowa tramwaj do centrum pokonuje w miarę dobrze. O tym co w drugą stronę, to chyba już wszyscy wiedzą. Z Orkana w Jagiellońską też wyjechaliśmy w miarę dobrze, postój to chyba z 15 sekund. Prawie 3 minuty staliśmy natomiast, żeby wjechać w Niepodległości.

Awatar użytkownika
Filip Kłyszejko
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Filip Kłyszejko » 03 września 2012, 19:56

Nie no wszystko było dobrze pomijając
- jazdę bez rozkładu
- nie działającą sygnalizację wzbudzaną w wielu miejscach
- brak prądu
- awarie składu #621 oraz jakiegoś składu 105 Na
- wypadek powodujący zakłócenia rozkładu który był przez chwile

Awatar użytkownika
Marcin Strzelecki
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin Strzelecki » 03 września 2012, 20:00

Jutro będzie lepiej ;)

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 03 września 2012, 20:01

Zgadza się motorniczowie zaczęli łapać co i gdzie, ale zabrakło jazd testowych dla nich.
Ale zbrakło ryzy papieru na jeszcze jedną partie karteczek 3 aby z przynajmniej z boku było wiadomo że to linia nr.3 !!
Ale jazda po nowej linii super, czekam na #808 i #202 !!
A światła na pętli to nawet mały chłopiec może włączyć wystarczy przejść się po chodniku na przystanek przy pętli.

Awatar użytkownika
Filip Kłyszejko
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Filip Kłyszejko » 03 września 2012, 20:04

I o to chodzi. Jak doregulują światła to będzie dobrze. Czekam na jutro, kończę wcześnie to wpadnę czymś na TnB.

P.S
Bardzo miło było poznać Panów w ten jakże Interesujący dzień :)

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 03 września 2012, 20:07

Jakbym miał wyciąć wszystko poza samą, czystą jazdą - to dla mnie to było wspaniałe przeżycie. W moim rodzinnym mieście jechałem pojazdem szynowym nie dość, że po swojej dzielnicy, to... no po prostu po zupełnie nowym terenie. Widziałem zachwyt, malujący się na twarzy Wojtka L., że o to spełnia mu się jedno z marzeń z lat młodości :).

A tutaj było dużo narzekania, ale ugryzłem się w palce - będę się powtarzać, będzie większy post, większa baza danych i więcej roboty. Ja dzisiaj wysiadam z tego tematu.

Awatar użytkownika
Wojciech Liberda
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Wojciech Liberda » 03 września 2012, 20:38

Info dla niedoinformowanych...

Efekt dzisiejszych zatrzymań to brak prądu w całej dzielnicy Błeszno (co oznacza również w podstacji), awaria jednego wagonu ze składu 105Na co spowodowało zatrzymanie 3 składów, po południu kolizja i zatrzymanie tramwajów na Jasnogórskiej co spowodowało lawinowe zjeżdżanie wszystkich tramwajów na południe miasta... czyli 3-4 składy na raz na Raków. Do południa Konradowi jako koordynatorowi z ramienia MPK udało się rozkorkować zator poprzez wstrzymanie składów na pętli Stadion i puszczanie ich do obowiązujących czasów aktualnych na daną godzinę (minus jedno kółko). Niestety po drugim zatrzymaniu na Jasnogórskiej znów zrobił się zator i niestety zrobiły się stada... i nikt już nad tym nie panował...

Jakie należy wyciągnąć z tego wnioski?
Należy powołać ruchomy nadzór ruchu, który na bieżąco będzie organizował rozmieszczenie tramwajów poprzez "spuszczanie " pustego taboru do pobliskich pętli awaryjnych, zajezdni itp. w celu dopasowania ich do aktualnych rozkładów. Zamontowanie megafonów na przystankach tramwajowych i informowanie pasażerów o awariach itp. (ponieważ pasażer nie ma bladego pojęcia o tym czy w ogóle coś pojedzie).
Zdemontowanie zbędnych świateł na trasie TnB czyli światła na Orkana - szkoła, Jesiennej, na przejściu dla pieszych przy Bohaterów Katynia oraz na Limanowskiego, wyjazd z pętli, ewentualnie zamontowanie czujników dla motorniczych uruchamianych z pilota. Co do reszty to na miejscu miasta i MPK bym na razie nie wychylał głowy, aby nie dostać po łbie...

Krystian Kukuła
Członek CKMKM

Postautor: Krystian Kukuła » 03 września 2012, 20:46

Panowie, właśnie wracam z kółeczka zrobionego Twistem #624. Jest naprawdę lepiej! Czas przejazdu od Stadionu do Estakady wyniósł 13:15 min, czyli tylko 1:15 opóźnienia, zaś z Estakady do przystanku Żarecka 12:05, czyli nieco ponad minutę po czasie. Na każdym przystanku otwierał drzwi. Detekcja ruchu zrobiła duży krok do przodu, majstry się postarały :P można to jeszcze bardziej dopiąć na ostatni guzik, ale jest znaczna poprawa. Nadal felernie działa tylko wjazd na pętlę, zbędna jest sygnalizacja na Orkana szkoła i osobny cykl przy Boh. Katynia. Jeśli tramwaj będzie jechał szybko, szybo ale bezpiecznie, to na bank uda się zejść poniżej minuty opóźnienia, a może nawet do 0 ;)

PS. Ok. godz. 19 na pętli Stadion Raków było sześć tramwajów ;)

Awatar użytkownika
Marcin Strzelecki
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin Strzelecki » 03 września 2012, 20:50

Teraz stoi jeden Twist plus osoba jeżdżąca po pętli na rowerze. Ktoś odpowie za dzisiejszy chaos po części spowodowany nie przez człowieka?

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 03 września 2012, 20:54

Piotr Jeruszka pisze:takiego koszmaru to ja sobie nawet nie wyobrażałem
I za już 5 lat będziesz to pamiętał, jak przez mgłę. Ale pamiętaj, by za 50 opowiedzieć to wnukowi Tomka Haładyja. Popełniłem odpłatny felieton do Czewa.TV, w którym napisałem, że wszystko to, na co narzekacie Wy, na co narzekają ludzie na Wrzosowiaku, nawet to, na co ja narzekam, za 5, 10, 20 i 50 lat będzie już tylko anegdotką. Czy ktoś dziś pamięta wtopy z linii z 1959r? Czy ktoś pamięta widowiskową wywrotkę na wieczór pierwszego dnia? Czy ktoś pamięta jedyną ofiarę śmiertelną tamtej budowy? Nie. Tak samo będzie tu...
Piotr Jeruszka pisze:I uznanie dla klubowiczów, którzy w pewnej chwili sami zaczęli choćby trochę pomagać tym zagubionym składom na nowej trasie.
Wiecie, z opisu nie wiem, gdzie trzeba stanąć, ale może dyzury, które Tomek i inne media nagłośnią? :)
Patryk Hartman pisze:w starych tramwajach, są nowe tablice, znajdują się one nad 3 drzwiami w I i II wagonie, jest takie specjalne okienko gdzie je się montuje ;)
Zaraz, zaraz !! To sa dwustronne tablice z koralikami! Powinny wisieć w oknie! Czy oni niczego nie potrafią zrobić, jak należy?
Piotr Jeruszka pisze:Mam ogromną nadzieję, że większość ludzi nie będzie takimi pesymistami, jak ja i spojrzeli na nową linię przychylnym wzrokiem.
jak w pierwszym moim tu zdaniu. Możecie (musicie) je cytować wszędzie, gdzie się da: forum gazety, fejs-zbuki, klasy, tłitery i reszta
Tomasz Rorat pisze:A światła na pętli to nawet mały chłopiec może włączyć wystarczy przejść się po chodniku na przystanek przy pętli.
Albo Prezes na rowerze ;) A niech stoją :D
Wojciech Liberda pisze:Należy powołać ruchomy nadzór ruchu, który na bieżąco będzie organizował rozmieszczenie tramwajów poprzez "spuszczanie " pustego taboru do pobliskich pętli awaryjnych, zajezdni itp. w celu dopasowania ich do aktualnych rozkładów. Zamontowanie megafonów na przystankach tramwajowych i informowanie pasażerów o awariach itp. (ponieważ pasażer nie ma bladego pojęcia o tym czy w ogóle coś pojedzie).
Zdemontowanie zbędnych świateł na trasie TnB czyli światła na Orkana - szkoła, Jesiennej, na przejściu dla pieszych przy Bohaterów Katynia oraz na Limanowskiego, wyjazd z pętli, ewentualnie zamontowanie czujników dla motorniczych uruchamianych z pilota. Co do reszty to na miejscu miasta i MPK bym na razie nie wychylał głowy, aby nie dostać po łbie...
A ja odkryłem dziś, że między zachodnim brzegiem Europy, a wschodnim Azji leży jeszcze jeden kontynent!
Marcin Strzelecki pisze:plus osoba jeżdżąca po pętli na rowerze
Tym razem, to nie ja :)
Marcin Strzelecki pisze:Ktoś odpowie za dzisiejszy chaos po części spowodowany nie przez człowieka?
Sam sobie odpowiedziałeś. Każdy sąd pracy odpowie Ci to samo.

Patryk Hartman
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Patryk Hartman » 03 września 2012, 21:01

Dominik to inne zupełnie tablice - tak mi się wydaje, szkoda, że nie zrobiłem fotki ! :/

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 03 września 2012, 21:04

Wojciech Liberda pisze:Należy powołać ruchomy nadzór ruchu, który na bieżąco będzie organizował rozmieszczenie tramwajów poprzez "spuszczanie " pustego taboru do pobliskich pętli awaryjnych, zajezdni itp. w celu dopasowania ich do aktualnych rozkładów.

Oczywiście

Wojciech Liberda pisze:Zamontowanie megafonów na przystankach tramwajowych i informowanie pasażerów o awariach itp. (ponieważ pasażer nie ma bladego pojęcia o tym czy w ogóle coś pojedzie).
Albo te tablice świetlne, tylko, że one są droższe. Z drugiej strony nadają się do codziennego użytku.

Wojciech Liberda pisze:Zdemontowanie zbędnych świateł na trasie TnB czyli światła na Orkana - szkoła, Jesiennej, na przejściu dla pieszych przy Bohaterów Katynia oraz na Limanowskiego, wyjazd z pętli, ewentualnie zamontowanie czujników dla motorniczych uruchamianych z pilota.

Piotr mówił dzisiaj, że w MZDiT twierdzą, że przy szkole świateł zdjąć im nie wolno. Zaproponowałem ciągłe zielone dla tramwajów, a dla pieszych po naciśnięciu przycisku.

Piotr Skorupa

Postautor: Piotr Skorupa » 03 września 2012, 21:37

Tablice elektroniczne na przystankach informujące o tym za ile przyjedzie tramwaj lub gdzie się znajduje ( lub że jest awaria i gdzie jest ta awaria ) są już nie tylko w dużych miastach ale nawet w Kielcach i Puławach. To dlaczego tu miałoby nie być? Chociaż na Estakadzie, Kwadratach i np. Promenadzie Niemena.

Awatar użytkownika
Jakub Lubaszewski
Kontaktowanie:

Postautor: Jakub Lubaszewski » 03 września 2012, 21:51

Wojciech Liberda pisze:Jakie należy wyciągnąć z tego wnioski?
Należy powołać ruchomy nadzór ruchu, który na bieżąco będzie organizował rozmieszczenie tramwajów poprzez "spuszczanie " pustego taboru do pobliskich pętli awaryjnych, zajezdni itp. w celu dopasowania ich do aktualnych rozkładów.

Wystarczyłoby pozamieniać tramwaje brygadami. Dlaczego tak się nie robi? U nas w Mobilisie to normalka kiedy coś się dzieje. Mają stać wszyscy po pół godziny na pętlach, a ludzie kisnąć na przystankach? Od czego jest dyspozytor w tym mieście?? Ci dyspozytorzy nie robią praktycznie NIC żeby przywrócić rozkład jazdy. To samo było z zatramwajami. Jeździliśmy kupą i nikt nic nie zrobił, dopóki nie zadzwoniłem do dyspozytora i nie powiedziałem żeby wygonił tego 189 gdzieś, bo mi jedzie w moim rozkładzie... Ale przecież nie ja mam dyspozytorowi mówić co ma robić.

Wojciech Liberda pisze:Zamontowanie megafonów na przystankach tramwajowych i informowanie pasażerów o awariach itp.

Megafony to historia, teraz są wyświetlacze.

Awatar użytkownika
Jakub Lubaszewski
Kontaktowanie:

Postautor: Jakub Lubaszewski » 03 września 2012, 22:23

Rafał Lamch pisze:W latach 80. było to prostsze, bo wszystkie brygady jeździły w tym samym układzie od 4:30 do 23:00. Teraz masz różne czasy pracy i różnie ułożone przerwy, więc w ten sposób by się to popsuło. Ale przecież i tak jest popsute, z zerowymi szansami na naprawę, więc właśnie tak trzeba robić.

A co to za różnica że ktoś zjedzie o 20 zamiast o 23, a ktoś na odwrót. Bo umówił się już z kolegami na piwo? Trudno, miasto nie może być sparaliżowane z tego powodu. Bo Pani planistce się nie chce skorygować godzin pracy?

Rafał Lamch pisze:O, zapomniałem, że Ty teraz Smok Wawelski jesteś. Wczoraj u Was byłem i nawet załapałem się na przejażdżkę przegubowym korniszonem. Na kolana rzucili mnie [ŻYCZYMY MIŁEGO DNIA] z jednej z gazet, piszący o MPK uruchamiającym 352.

No cóż. Czasami udaję kierowcę MPK, bo tak jest prościej :D

Awatar użytkownika
Wojciech Liberda
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Wojciech Liberda » 03 września 2012, 22:27

Najszybsza motornicza...

Znam tą panią z widzenia... Podoba mi się jej jazda bo jest energiczna :)))

http://www.czgk.pl/details.php?image_id=25625
http://www.czgk.pl/details.php?image_id=25624

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 03 września 2012, 22:30

To niech się pozamieniają tramwajami. A nie, zapomniałem... w tym dziwnym mieście to jest niemożliwe.

Awatar użytkownika
Jakub Lubaszewski
Kontaktowanie:

Postautor: Jakub Lubaszewski » 03 września 2012, 23:04

No pewnie, przecież ten co zjechał wcześniej może wyjść na trasę i podmienić tego, który już ma kończyć. Jest dużo możliwości, ale po co robić cokolwiek, niech stoją i czekają aż rozkład ich sam dogoni.

Adam Dąbrowski

Postautor: Adam Dąbrowski » 03 września 2012, 23:29

Rafał Lamch pisze:
Jakub Lubaszewski pisze:No co, emocje jak na meczu :D

Chyba na sprzedanym.

Czyli ktoś z "górnej półki" kręci kichę na boku, a kibice cieszą się, skandują, wiwatują ,nie wiedząc co tak naprawdę się dzieje :D

Łukasz Najman
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz Najman » 04 września 2012, 08:18

Na 3 śmiga komunikacja zastępcza. 5 minut temu z Rakowskiej pasażerów zabrał jakiś Ikarus. W tym momencie podjechał 364

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 04 września 2012, 08:25

Od 7:45 nie ma prądu na linii nr 3.

Rafal Kosakowski
Członek CKMKM

Postautor: Rafal Kosakowski » 04 września 2012, 08:27

Na przystanku PZU stoi skład 105 w stronę rakowa.

Awatar użytkownika
Mateusz Stacherczak
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Mateusz Stacherczak » 04 września 2012, 08:39

Awatar użytkownika
Krzysiek Ociepa
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysiek Ociepa » 04 września 2012, 08:58

Wojciech Liberda pisze:Najszybsza motornicza...

Znam tą panią z widzenia... Podoba mi się jej jazda bo jest energiczna :)))

http://www.czgk.pl/details.php?image_id=25625
http://www.czgk.pl/details.php?image_id=25624

Mama mojego kolegi. Faktycznie lubi przycisnąć, jak jest taka możliwość. I bardzo dobrze moim zdaniem.

Piotr Skorupa

Postautor: Piotr Skorupa » 04 września 2012, 09:43

Mam nadzieję, że do weekendu uporają się z problemami. http://czestochowa.gazeta.pl/czestochow ... miono.html

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 04 września 2012, 09:59

Ludzie powiedzcie mi czy nie powinno być tak że przed oddaniem trasy do użytku trzeba było ją przetestować w warunkach zbliżonych do codziennych t.j wysłać na trasę więcej niż jeden pociąg, zaprosić mieszkańców by przetestowali trasę jako pasażerowie itd. Teraz wychodzą wszelkie fuszerki z brakiem zasilania czy z źle zsynchronizowaną sygnalizacją. Przecież to wszystko było dy wyłapania.
Rafał takie rzeczy jak awarie podstacji to się zdarzają na nieremontowanych podstacjach na trasie 46 po za granicami Łodzi gdzie zimą przy podwójnym składzie 805 i włączonym ogrzewaniu wywala zasilanie. Ale tutaj do cholery mamy nową linię.

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 04 września 2012, 10:00

Do weekendu? Mam nadzieję, że podstacja zostanie rozbudowana nie do 4 a do 6 lub 8 tzw. modułów zasilających.

Czekam na czerwone kartki.

Piotr Skorupa

Postautor: Piotr Skorupa » 04 września 2012, 10:01

Pocieszeniem chyba jest fakt, że linia oficjalnie nie jest jeszcze odebrana.

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 04 września 2012, 10:03

Co w tym pocieszającego? Ludzie teraz będą psioczyć że nie chcą tramwaju na parkitce bo będzie tak jak na TnB. To co się tam teraz dzieje zamiast pokazać ludziom że tramwaj jest lepszy utwierdza ich tylko w przekonaniu że autobus był lepszy.

Maciej Urbaniak

Postautor: Maciej Urbaniak » 04 września 2012, 10:08

Ładne mi pocieszenie... A jakby tego było mało to dzisiaj po 9 Twist zdefektował na Jasnogórskiej jadąc na południe. Stał i.... dzwonił więc pewnie coś nie tak z elektroniką. Za nim jakieś 5 składów 105-ek. A co do zatramwajów na 3 - jest przesiadka pod zajezdnią?

Awatar użytkownika
Krzysztof Basiukiewicz
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof Basiukiewicz » 04 września 2012, 10:22

Z tego co wiem to przesiadka jest pod zajezdnią.
Jeśli chodzi o inwestycje to osoby z ramienia Urzędu Miasta powinny ponieść konsekwencje braku działania. Czerwone kartki dla wydziału Inwestycji , MZDiT oraz dla koordynatora budowy pana Kazimierza.

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 04 września 2012, 10:24

Wiem że jeśli Madej ma rację to awarie będą co chwile, ale chodzi mi o to że skoro to się dzieje na nowej linii to gdzie byli wszyscy odpowiedzialni za to budowę na etapie projektu i budowy?Nikt tego nie zauważył że podstacja jest źle zaprojektowana?
Co nadzory z UM nie chcę nic mówić ale od momentu kiedy było wiadomo kto nadzoruje budowę ludzie na forach pisali że tak to się może skończyć.

Awatar użytkownika
Jakub Lubaszewski
Kontaktowanie:

Postautor: Jakub Lubaszewski » 04 września 2012, 10:47

Rafał Lamch pisze:Ale to chyba niezgodne z prawem.

Co? Zmiana planowanego czasu pracy w trakcie pracy?

www.rynek-kolejowy.pl/fotorelacje/426 pisze:- To na razie takie nieoficjalne otwarcie, bardziej na próbę - powiedział dziś "Rynkowi Kolejowemu" Dariusz Gawron, kierownik wydziału tramwajowego MPK Częstochowa.Tramwaje rozpoczęły dziś, 3 września kursowanie po nowej trasie. Oficjalne otwarrcie odbędzie się dopiero w niedzielę.

Jakie nieoficjalne?? Zlikwidowano 10, tym samym zwalając całą pracę przewozową na trójkę, a pan Gawron mówi że nieoficjalne... Czyli robią sobie króliki doświadczalne z pasażerów.

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 04 września 2012, 10:57

Rafał Lamch pisze:No wiesz, to tylko Częstochowa. Mnie bardziej przeraża wydłużenie czasu przejazdu. Ktoś mi właśnie szepnął, że należałoby zainteresować instytucje unijne tym, że oni będą wydłużać czas, zamiast zrobić wreszcie te cholerne priorytety.
To by było dobre. Może na początek marszałek?

Wróć do „Tramwaj na Błeszno”