Ruszył "Tramwaj na Błeszno" IV kw.2012

Dyskusje nt. rozbudowy częstochowskiej sieci tramwajowej w dzielnicach Wrzosowiak, Błeszno, Raków
Awatar użytkownika
Marcin Strzelecki
Kontaktowanie:
Status: Offline

Rusza "Tramwaj na Błeszno" !!

Postautor: Marcin Strzelecki » 30 sierpnia 2012, 23:43

Dobrze że rano do pracy idę to będę pierwszy !!
Hm, ja z pracy, więc chyba drugi.

To ja się też potarguje, parę minut po 5.00 rano wstaje na badania.:P
Więc kto pierwszy niech melduje na forum :D

Awatar użytkownika
Tomasz Moszczyński
Kontaktowanie:

Postautor: Tomasz Moszczyński » 30 sierpnia 2012, 23:50

zazdroszę wam.miłych wrazeń.

Krystian Kukuła
Członek CKMKM

Postautor: Krystian Kukuła » 31 sierpnia 2012, 00:29

Mam pytanie za 100 pkt.
Jeśli rozkład linii N0 jest ważny od 3 września, to rozumie się to jako noc 3 września (od 0:00), czy noc z 3 na 4 września?

Awatar użytkownika
Marcin Strzelecki
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin Strzelecki » 31 sierpnia 2012, 00:43

Obstawiam nockę z niedzieli na poniedziałek czyli z 2 na 3 września.

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 31 sierpnia 2012, 04:08

Znając MPK, to pewnie dobowo tak, jak wprowadzili kiedyś zatramwaje w nocy

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 31 sierpnia 2012, 09:06

Marcin Strzelecki pisze:Obstawiam nockę z niedzieli na poniedziałek czyli z 2 na 3 września.

Wg. informacji które posiadam, nie! Pierwszy kurs z zajezdni będzie rano w stronę Rakowa.

Do zobaczenia

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 31 sierpnia 2012, 09:09

Dokładnie ! PIERWSZY KURS na pętlę STADION bedzie o godz. 4:30 !!!

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 31 sierpnia 2012, 09:35

Jesteśmy na stronie głównej na onet.pl: http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/sl ... omosc.html

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 31 sierpnia 2012, 10:01

RAFAŁ ! Zapytam, tak bez ironii, jeździsz "od dziecka" po MPK i MZDiT jak po "burej kobyle" ! Okej - masz prawo. Ale sam się zawsze chwalisz, że w jedej z tych firm masz bliskiego Ci człowieka (kolegę). Wszak to chyba jemu wystarczy szepnąć (podpowiedzieć) "dwa słowa", żeby pewne dane umieścił w rozkładzie (ewentualnie dodał info o dokłdnych datach i godzinach rozpoczęcia kursowania) i wydaje mi się - jest po sprawie ! No chyba, że czegoś nie wiem (nie rozumiem).
P.S. Wiem, że Twoje ideały (komunikacyjne) w wiekszości leżą na zachód "od linii Odry" ! Wiem - pewnie powiesz, że moje myślenie jest "post peerelowskie", no ale ja tego chyba nie dam rady zmienić ! Tak jak Ty nie napisałeś chyba nigdy słowa "pozytywu" o częstochowskiej komunikacji - wiem - wg Ciebie tego się nie da i się nie zmienisz.

Awatar użytkownika
monter

Postautor: monter » 31 sierpnia 2012, 11:33

Witam.

Czytam uwagi kolegów co do godzin czy jest to np. 2 w nocy z piątku na sobotę czy z soboty na niedzielę. Mnie zawsze uczono, że doba na 24 godziny. Godzina 2 to druga w nocy w dniu 3 września np. godź 02:00 3-09-2012. Tak zawsze podaje się daty we wszelkich zgłoszeniach, zawiadomieniach ustaleniach itp. nie ma czegoś takiego jak 1-sza ze środy na czwartek. pierwsza jest albo w środę albo w czwartek i wtedy decyduje data.

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 31 sierpnia 2012, 15:32

Zawsze było tak : ( chociaż był czasami wcześniejsze zmiany wyjechał po nowemu np.2.09. ale to rzadkość )
tak więc :
jak wyjedzie 2.09. to do końca służby jeździ tak samo nawet jak jest to już 3.09
czyli pierwszy tramwaj nocny wyjedzie ok. 23. ale 3.09. a nie 2.09 !! :P

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 31 sierpnia 2012, 15:47

Ja nadal posługując się casusem ostatnich zatramwajów, które jak opisał Rafał, ruszyły zgodnie z datą dobową, stwierdzam, że znienacka N0 zawiezie ludzi na Jagiellońską.

W MZDiT za komunikaty odpowiada kto inny. Gość sympatyczny, ma swoje lata pracy, stąd może sztampowe pisanie komunikatów. Zwrócę się do niego w tej sprawie.

Krytykować częstochowską komunikację jest za co, w szczególności, gdy na względzie ma się dobro i wygodę pasażerów, dla których to komunikacja ta jest za nasze ciężkie pieniądze organizowana. Nie możemy być zadowoleni, że żartujący miły pan wpuści nas na zajezdnię i da pomacać zderzak. Tamta epoka skończyła się w 2009r i obecna potrwa jeszcze rok. Nie może być tak, jak określił jeden z naszych byłych działaczy zapytany o logikę dobierania rozkładu i taboru do obciążeń na 1 listopada, że "tabor jeździł, więc wszystko gra". Ideały leżą daleko, bo to ideały!

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 31 sierpnia 2012, 16:03

Panowie ! Informacja potwierdzona - PIERWSZY nocny tramwaj na pętlę
STADION Raków
pojedzie w nocy z 2 na 3 września 2012 r. !

Czy to ukróci już Wasze spekulacje i komentarze ?

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 31 sierpnia 2012, 18:02

Rafał - wygraliśmy!

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 31 sierpnia 2012, 18:05

Nasze spekulacje tak, ale nie tych, którzy nie czytają forum!

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 31 sierpnia 2012, 18:12

Piszę komunikaty.

A tak w kwestii naszego narzekania: Problem tkwi w dwóch miejscach:
- autor komunikatów w MZDiT - z gościem da się porozmawiać i zrobię to
- autor grafików kierujących pojazdami - z gościem nie da się rozmawiać. Układa od północy do północy, żadnego rozgraniczenia, żadnej elastyczności

Awatar użytkownika
Krzysztof Basiukiewicz
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof Basiukiewicz » 01 września 2012, 09:24

Jeszcze nie ruszyła na dobre linia, a już słyszałem od mieszkańców że ich oszukano.Mówią że miały jeździć głównie nowe a w większości na trójce pojawią się stare składy. Dlatego tłumacze że jeszcze wszystkie Twisty nie dotarły a linia miała być otwarta dwa miesiące później, trzeba ludzi edukować :)

Chociaż patrząc w rozkład, można odnieść wrażenie że na linie wyjadą tylko trzy sztuki z czterech.

Awatar użytkownika
Jakub Lubaszewski
Kontaktowanie:

Postautor: Jakub Lubaszewski » 01 września 2012, 10:51

Janusz Karlikowski pisze:Mało tego, jeździ w kółko. Ale z tego co zauważyłem, to pod zajezdnią zmienił się prowadzący. Może motorniczowie po prostu po kolei objeżdżają nową trasę.

Pewnie szkolenie na trójkę. Tak jak na mercedesy :)

Patryk Hartman pisze:Tablice mamy wręcz piękne...
http://tramwajbleszno.czest.cz/tram210/tablice-3.jpg

Ale to "1 (2)"... hmm... Na zewnątrz też będzie "1 (2)"? Widzę że sprawę z montowaniem "filmów" olali. Porażka będzie jak wsadzą kasety z ikarusów, które nawet nie mają podświetlenia...
I czemu na tych tablicach nie ma marginesu na ramkę?

Ale rozkłady mi się podobają :) Zarówno częstotliwości jak i czas przejazdu :) I dwójka oddzielnie :)

Awatar użytkownika
Pracownik

Postautor: Pracownik » 01 września 2012, 11:39

Jakub Lubaszewski pisze:Ale rozkłady mi się podobają :) Zarówno częstotliwości jak i czas przejazdu :)

Rzeczywistość zweryfikuje fantazję twórców tych rozkładów ;)

Tomasz Haladyj
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Haladyj » 01 września 2012, 12:39

Fantazję to mieli ci, co składali wniosek - bo wpisali 8,2-9,4 min między estakadą a pętlą przy stadionie.
Czas jazdy rozkładowy 12 min jest wyśrubowany i ale moim zdaniem realny (bądź z niewielkim wydłużeniem, tj do 13 min). Pod warunkiem, że nowe sygnalizacje świetlne są zaprojektowane i zaprogramowane ZGODNIE Z PRAWEM. Mam tu na myśli uchwałę Rady Miasta z 2004 r. o nazwie ''Polityka transportowa dla miasta Częstochowy? (Uchwała Nr 449/XXXIII/2004). Cytuję odpowiednie fragmenty, wytłuszczając kluczowe ustępy:

CELE POLITYKI ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU TRANSPORTU mieście Częstochowa osiągnięte będą przez:
1) ułatwienie funkcjonowania transportu zbiorowego w warunkach zatłoczenia ulic (priorytet w organizacji ruchu) oraz zapewnienie odpowiednich warunków dla ruchu pieszego i rowerowego; może to wymagać ograniczenia swobody korzystania z samochodu w niektórych strefach,
(...)
W centrum miasta priorytet mieć będzie transport zbiorowy i ruch pieszy, ruch samochodowy będzie ograniczony, a w niektórych fragmentach wyeliminowany. Na pozostałych obszarach miasta układ drogowy i podaż parkingów dostosowane będą do potrzeb wynikających ze wzrostu motoryzacji, jednak przy zapewnieniu wysokiej jakości transportu zbiorowego łączącego te obszary z centrum miasta oraz ograniczeniu uciążliwości transportu dla środowiska.
(...)

INSTRUMENTY KSZTAŁTOWANIA I REALIZACJA POLITYKI TRANSPORTOWEJ
(...)
B. W zakresie transportu zbiorowego należy dążyć do podnoszenia atrakcyjności (jakości), sprawności i efektywności wszystkich form tego transportu, z myślą o mieszkańcach miasta i przyjezdnych, przez:

1) zwiększenie roli i atrakcyjności komunikacji tramwajowej poprzez:
a) wykorzystanie potencjalnych możliwości istniejącego systemu tramwajowego, zahamowanie degradacji torowisk i urządzeń zasilania energetycznego oraz sukcesywne ich modernizowanie,
b) optymalizowanie wykorzystania taboru przez wybór środków przewozowych odpowiednio do wielkości potoków pasażerskich i długości podróży oraz sukcesywną wymianę taboru na nowoczesny,
c) zwiększenie zakresu uprzywilejowania tramwaju w ruchu miejskim,
d) uzupełnienie systemu tramwajowego o wybrane odcinki.

2) wprowadzenie wydzielonych pasów ruchu dla autobusów na najbardziej zatłoczonych ciągach o znaczeniu podstawowym dla tej komunikacji (duże potoki pasażerskie i częstotliwość kursowania),
3) wprowadzenie na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną priorytetu dla pojazdów transportu zbiorowego,
4) racjonalizowanie układu linii (marszrutyzacja) i rozkładów jazdy uwzględniające, między innymi, lepsze wykorzystanie tramwaju,
5) reformę systemu taryfowego przez wprowadzenia jednolitego biletu ważnego na wszystkie środki transportu obsługujące aglomerację,
6) poprawa funkcjonalności przystanków (wiaty, dojścia do przystanków, bezpieczeństwo ruchu),
7) uwzględnienie wymogów niepełnosprawnych użytkowników przy wyborze taboru, projektowaniu modernizacji dworców, przystanków itp.,
8) rozwój systemu informowania pasażerów, w tym o aktualnych warunkach ruchu, nadjeżdżających pojazdach etc.,
9) wprowadzenie mechanizmów konkurencji w obsłudze transportowej miasta komunikacją zbiorową wraz z systemem egzekwowania od przewoźników odpowiedniej jakości usług,
10) podjęcie działań mających na celu poprawę obsługi miasta przez regularny transport lotniczy poprzez rozbudowę i dostosowanie do potrzeb lotnictwa cywilnego lotniska w Rudnikach.

C. W zakresie układu drogowego i organizacji ruchu
(...)
2) modernizacja systemu zarządzania ruchem, w tym:
a) zainstalowanie zaawansowanego systemu sterowania ruchem, z uwzględnieniem wymogów priorytetu dla transportu zbiorowego;

Warto zauważyć, iż wymieniając cele polityki transportowej - o preferencji w ruchu dla komunikacji publicznej jest już w punkcie 1!

Zastosowanie detekcji tramwaju na TnB nie jest wykonaniem założeń tej uchwały! Detekcja, jak już pisałem, sama w sobie nie daje tramwajowi lepszych warunków niż sygnalizacja stała.

I jeszcze pytanie do kolegów - bo może ja mam amnezję: jakie to działania z dziedziny organizacji ruchu zostały podjęte od 2004 r. (czyli od podjęcia uchwały), by usprawnić komunikację tramwajową? Pamiętam, ze coś kombinowali przy dworcu PKS ale skończyło się na powrocie do stałego cyklu.
Za to mamy przykłady działania wprost przeciwnego: skrzyżowanie z Jasnogórską (na szczęście czasowe), ustawienie świateł dla linii nr 1 przy estakadzie (przymusowy postój na ponad 1 min. na przejściu dla pieszych przy bibliotece). Wreszcie - obym się mylił - oprogramowanie sygnalizacji świwtlnej na TnB.

Awatar użytkownika
Wojciech Liberda
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Wojciech Liberda » 01 września 2012, 13:10

Tomek... Twoje słowa zostały wysłuchane, przedwczoraj wieczorem coś robili przy sygnalizacji. Dzisiaj tramwaj ruszający na Kucelin z al. Niepodległości pojechał na pionowych "pałkach" czyli już nie stał na żadnej.. powiem więcej pojechał szybciej niż ja samochodem mimo, że ruszyliśmy równocześnie... ale mnie zatrzymały światła przy estakadzie...

Awatar użytkownika
Pracownik

Postautor: Pracownik » 01 września 2012, 13:25

O tej detekcji panie Tomku właśnie mówię.

Podregulowanie świateł na pewno ułatwi nam realizację rozkładu. Na tych niedopracowanych światłach traci się bardzo wiele, a już kuriozalne jest oczekiwanie na wyjazd z pętli przy Stadionie gdzie czujnik po wykryciu tramwaju czeka aż system łaskawie wygasi pomarańczowe migające zmieniając je na czerwone dla samochodów i dając zezwolenie na przejazd dla tramwaju. Coś takiego powinno działać w sposób taki jak to jest zorganizowane w okolicy katowickiej zajezdni tramwajowej na Zawodziu (być może ktoś kojarzy tamtą okolicę). Tramwaje ruszające z tamtejszej pętli oraz pobliskiego przystanku w kierunku centrum Katowic uruchamiają pantografem sygnalizację samochodowo-tramwajową i w tym momencie - po kilku rzecz jasna sekundach - pomarańczowe światło przestaje pulsować i po chwili zmienia się na czerwone. Inna sprawa, że tam załącza się ten układ pantografem, a tutaj tramwaj jest wykrywany przez czujnik na sygnalizatorze bodaj.

Nie jestem inżynierem ani genialnym konstruktorem, ale na chłopski rozum zastanawiam się dlaczego tramwaj ma czekać podczas wyjazdu z pętli przy Stadionie kiedy przebić musi się jedynie przez nieskomplikowane skrzyżowanie (ba! jedną ulicę), gdzie załączone na chwilę czerwone światło nie spowoduje splotu wydarzeń katastrofalnych w skutkach? Nie wiem. Zauważyłem podczas prywatnej przejażdżki wieczorem około godziny 19 w stronę Śródmieścia, że coś przy estakadzie "dłubali". Może to wszystko będzie lepiej funkcjonowało pojutrze rano. Na temat jazdy na nocnym rozkładzie się nie wypowiadam gdyż niewykluczone, że przy nieczynnych sygnalizatorach w niektórych miejscach i mniejszym przepływie pasażerów uda się wykręcić lepszy czas niż mierzone w czwartek z panem Piotrem 23 minuty. Zobaczymy co z tego wyjdzie w szczycie za dnia.

Tomasz Haladyj
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Haladyj » 01 września 2012, 15:03

Jeszcze jedno. Nie można rozumować w ten sposób, że łaskawie damy tramwajowi zielone światło, jeśli to samochodom osobowym nie będzie przeszkadzać. Priorytet polega własnie na tym, że tramwaj jest PREFEROWANY, przejeżdża skrzyżowanie POZA KOLEJNOŚCIĄ wynikającą z cyklu świateł. Z prostych powodów (pomijam prawne, wynikajace z zacytowanej uchwały). Bo jeden tramwaj ma na pokładzie więcej ludzi niż w sumie stojące w długim ogonku auta osobowe. Bo komunikacja publiczna, by ludzie chcieli z niej korzystać, musi mieć fory w stosunku do samochodów. W godzinach szczytu to tramwaj musi być szybszy niż auta osobowe. To cel bardzo ważny, bo zapobiega zatykaniu się miasta. Przerobili to już wszyscy na Zachodzie - a u nas niby o tym się wie, ale jakoś nie chce przyjąć do wiadomosci. Zamiast uczyć się na cudzych błędach, powielamy je, zafascynowani motoryzacją, czyli robimy to co w Europie Zach. w latach 70.

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 01 września 2012, 15:11

Ale wiesz, że tak jest. Każdy popełnia te same błędy, nawet jeśli mówią wszyscy dookoła, że to błąd. Tak jest z dzieckiem, któremu rodzice, dziadki, nauczyciele coś mówią, a on swoje. Potem sam tłumaczy swoim dzieciom i denerwuje się, że znowu bezskutecznie. Nasi samorządowcy mają tak samo.

Tomasz Haladyj
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Haladyj » 01 września 2012, 15:18

To prawda. Tyle, że w tym przypadku nie mamy do czynienia z dziećmi tylko ze światłymi, wykształconymi ludźmi, którzy - jak mniemam - byli tu i ówdzie w Europie, nie tylko w kurortach nad ciepłym morzem

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 01 września 2012, 15:20

Tak, ale zapamiętują głównie te kurorty, a o reszcie musimy przypominać.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 01 września 2012, 18:16

...dziś muszę "odszczekać" to co napisałem o starcie NOCNEGO tramwaju na pętle STADION. Decyzja jest taka, że na linię nocną (na Błeszno) wyjedzie autobus ! :(
Przykro mi, ale decyzje zmieniają się jak w kaledoskopie - przyczyny techniczne - jeszcze jutro od wczesnych godzin porannych do późnych godzin nocnych a może i do rana (w poniedziałek) będa trwały prace "kosmetyczne" i regulacyjne na trasie "TnB".

Andrzej Sowa

Postautor: Andrzej Sowa » 01 września 2012, 18:21

Czyli bliscy jesteśmy tego że linia tramwajowa nr.3 zadebiutuje jako zatramwaj?

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 01 września 2012, 18:50

Nie 3, a N0 na nowej trasie.

Andrzej Sowa

Postautor: Andrzej Sowa » 01 września 2012, 18:55

N0 to ja wiem . Wybiegam (czarną)myślą kilka godzin dalej.

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 01 września 2012, 18:56

A, w takim razie wycofuję swoją kwestię.

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 01 września 2012, 18:58

Jakub Lubaszewski pisze:Ale to "1 (2)"... hmm... Na zewnątrz też będzie "1 (2)"?
To wygląd koralików. Podejrzewam, że awers tablicy będzie już "liniowy"
Jakub Lubaszewski pisze:Widzę że sprawę z montowaniem "filmów" olali. Porażka będzie jak wsadzą kasety z ikarusów, które nawet nie mają podświetlenia...
Sami o to wnosiliśmy!
Pracownik pisze:uruchamiają pantografem sygnalizację
A właśnie sanki miałem sugerować.
Tomasz Haładyj pisze:Nie można rozumować w ten sposób, że łaskawie damy tramwajowi zielone światło, jeśli to samochodom osobowym nie będzie przeszkadzać. Priorytet polega własnie na tym, że tramwaj jest PREFEROWANY, przejeżdża skrzyżowanie POZA KOLEJNOŚCIĄ wynikającą z cyklu świateł. Z prostych powodów (pomijam prawne, wynikajace z zacytowanej uchwały). Bo jeden tramwaj ma na pokładzie więcej ludzi niż w sumie stojące w długim ogonku auta osobowe. Bo komunikacja publiczna, by ludzie chcieli z niej korzystać, musi mieć fory w stosunku do samochodów. W godzinach szczytu to tramwaj musi być szybszy niż auta osobowe
Będziemy regularnie teraz bombardować MZDiT w tej sprawie. Będzie to "uporczywe dążenie" ;) (casus ŚIR)
Piotr Radoliński pisze:wyjedzie autobus ! :(
Przykro mi, ale decyzje zmieniają się jak w kaledoskopie - przyczyny techniczne
AzaT-N ?? ;)

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 01 września 2012, 21:55

Piotr Radoliński pisze:...dziś muszę "odszczekać" to co napisałem o starcie NOCNEGO tramwaju na pętle STADION. Decyzja jest taka, że na linię nocną (na Błeszno) wyjedzie autobus ! :(
Przykro mi, ale decyzje zmieniają się jak w kaledoskopie - przyczyny techniczne - jeszcze jutro od wczesnych godzin porannych do późnych godzin nocnych a może i do rana (w poniedziałek) będa trwały prace "kosmetyczne" i regulacyjne na trasie "TnB".

A już się cieszyłem, że za ok. 25 godzin przejadę się po nowej linii :) No nic, poczekam do wczesnych godzin porannych :P

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 01 września 2012, 21:56

Żebyś się nie zdziwił jak rano zamiast tramwaju wyjedzie AzT.

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 01 września 2012, 22:01

Bartek, proszę nie wróż, ale gdzieś tam w głębi mam podobne obawy...

Awatar użytkownika
Łukasz Szkurłat

Postautor: Łukasz Szkurłat » 01 września 2012, 22:07

Ja narzekać nie będę. :D Fajnie będzie ruszyć z kopyta i przekonać się organizacją zatramwajów. Domyślam się żółtych tablic z wydrukowaną karteczką przyklejoną do szyby 3. Zapewne bezcenna będzie mina pasażerów - czekać na tramwaj, czy iść na zatramwaj. ;)

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 01 września 2012, 22:40

Jak rano wyjedzie zatramwaj na 3, to... no nic, dobrze że wtedy nie jadę nigdzie autobuso/tramwajem, bo jeszcze bym zaczął jakoś bronić nowej linii tramwajowej ;).

Piotr Skorupa

Postautor: Piotr Skorupa » 01 września 2012, 23:15

Obawiam się, że w przypadku kiedy na trasę linii 3 zamiast wszędzie rozgłaszanego tramwaju pojawiłby się autobus z karteczką, posypałyby się komentarze typu "to wiocha", "to kpina". Po co mieszkańcom fundować kolejny powód do irytacji (jakby było ich mało) ? Lepiej żeby nie doszło do takiej paranoi. Taka sytuacja świetnie nadawałaby się na ogólnopolski portal "demotywatory".

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 01 września 2012, 23:22

Chyba idziesz dobrym tropem. Władze MPK i MZDiT zrobią co trzeba, żeby się nie skompromitować, bo skompromitowany działacz jest kłodą u nogi dla polityków.

Krystian Kukuła
Członek CKMKM

Postautor: Krystian Kukuła » 01 września 2012, 23:54

I założę się że mówiliby o nas (o Częstochowie) w co najmniej kilku głównych wydaniach wiadomości. ;)

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 02 września 2012, 09:12

Żeby nie było - jak dzisiaj przeczytam, że "puszczenie" tramwaju jest za tydzień + zmiany na (głównie) 10 i 19 też wejdą w życie za tydzień (ciekawe tylko jak, skoro rozkładu już są rąbnięte na przystankach) - trudno, zrozumiem. Inwestycja i tak oddana przed terminem, tylko naprawdę... proszę wybaczyć za ton - ale "klepnięcie" 3 września bez sprawdzenia całej infrastruktury jest dla mnie działaniem tak żałośnie nieprofesjonalnym, że aż wstydliwie kojarzy mi się z moimi tekstami typu "Projekt jest zrobiony, wymaga tylko doszlifowania, na jutro z pewnością będzie, panie doktorze" na studiach ;).

Mam wielką nadzieję jutro z rana odszczekać te słowa i mieć kaca moralnego z tego powodu, że być może bez powodu teraz narzekam.

Awatar użytkownika
Krzysztof Basiukiewicz
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof Basiukiewicz » 02 września 2012, 10:36

Ja jednak wierze że plamy nie będzie i 3 ruszy o 4:30 w stronę Stadionu. Nieoficjalnie jako pierwszy na linie wyjedzie skład 105.

Krystian Kukuła
Członek CKMKM

Postautor: Krystian Kukuła » 02 września 2012, 11:38

No przecież według uaktualnionego rozkładu ma być Twist! Chyba że 105 będzie jako support przez pierwszym liniowym...

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 02 września 2012, 21:40

Będzie Twist :P Info z innego tematu :) Jak nic nie zawiedzie, to będę :D

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 02 września 2012, 23:30

Ja też !!

Awatar użytkownika
Marcin Strzelecki
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin Strzelecki » 02 września 2012, 23:55

Cisza na morzu. 10 minut po rozkładowym odjeździe N0 z pętli Stadion Raków, nie odjechał ani tramwaj ani autobus za tramwaj. Jak się przebudze w nocy to napisze. Tym czasem kolejny meldunek 4.25 jak wstane.

Maciej Puszek

Postautor: Maciej Puszek » 03 września 2012, 04:51

I ruszyły przez Orkana tramwaje . Jak narazie bez problemów że światłami wjeżdżają w Orkana .

Artur Błaszczak

Postautor: Artur Błaszczak » 03 września 2012, 05:02

A widać jakichś pasażerów w środku, bądź oczekujących na przystankach? Czy raczej "trójka" wozi na razie powietrze?

Maciej Puszek

Postautor: Maciej Puszek » 03 września 2012, 05:04

Parę osób w środku było . Sam czekam na 3 do miasta na Bukowej .

Artur Błaszczak

Postautor: Artur Błaszczak » 03 września 2012, 05:09

Ja startuję rankiem koło 9 z pętli na północy i objadę całą trasę, pod stadion i spowrotem.
Fajny będzie ten dreszczyk gdzieś w okolicach Al.Niepodległości - "już za chwilę, już za moment tramwaj mnie wywiezie tam gdzie jeszcze kiedyś go nie było.":P

Wróć do „Tramwaj na Błeszno”