Wyniki ankiety - Wrzosowiak polubił tramwaje

Dyskusje nt. rozbudowy częstochowskiej sieci tramwajowej w dzielnicach Wrzosowiak, Błeszno, Raków
Tomasz Haladyj
Członek CKMKM
Status: Offline

Postautor: Tomasz Haladyj » 11 września 2012, 15:27

Są wyniki ankiety wypenianej podczas festynu na Wrzosowiaku. Czytajcie w załączniku:
Załączniki
ankieta-TnB.pdf
(51.84 KiB) Pobrany 91 razy

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 11 września 2012, 15:34

3. Czy istniejące aktualnie priorytety dla przejazdu tramwajów sąwystarczające ?
Tak - 124 Nie - 87 Brak odpowiedzi/nie wiem - 6
Z jednej strony niedobrze, że większość ludzi jest zadowolona z obecnego stanu rzeczy, ale przy innych pytaniach jest znacznie mniej negatywnych odpowiedzi (z wyjątkiem czwartego).

Tomasz Haladyj
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Haladyj » 11 września 2012, 15:41

Bo ludzie nie maj pojęcia jak w cywilizowanym świecie jest. Ale, powiem może naiwnie: do władz wybieramy mądrzejszych od nas by wiedzieli jak i co robić

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 11 września 2012, 15:47

Raczej powinniśmy wybierać, ale przy nieurodzaju jest jak jest. W sumie 40% jest niezadowolonych, więc można się na nich powołać.

Awatar użytkownika
Marcin Biś
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin Biś » 12 września 2012, 13:51

Nie chcę marudzić, ale moim zdaniem ta ankieta nie zupełnie odzwierciedla rzeczywistość i nie ma co jej brać poważnie pod uwagę, a to dlatego gdyż na ten "piknik" zapewne przyszli w większości osoby, którzy byli i są zwolennikami "TnB". To tak jak iść na kongres wyborczy powiedzmy PIS-u i się spytać czy rządy Donalda Tuska są dobre i czy będziesz głosował(a) w najbliższych wyborach na Jarosława Kaczyńskiego.

Tak jak napisałem takie jest moje spostrzeżenie na temat tej ankiety może się mylę może nie, ale kto to wie. ;)

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 12 września 2012, 14:01

O ile wiem to nigdy nie było, nie ma i nie będzie obiektywnych badań opinii społecznej. No może gestapo i nkwd byłyby w stanie przeprowadzić.

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 12 września 2012, 14:42

Dobrze jest!

Tomasz Szymczyk

Postautor: Tomasz Szymczyk » 12 września 2012, 15:02

Na takim pikniku można też zwrócić uwagę na pewną 'euforię' tłumu. Ładna pogoda, wszystkie tramwaje do obejrzenia, władze miasta, darmowy poczęstunek, muzyka ze sceny i występy artystyczne - to wszystko wystarczyło żeby większość osób zaznaczyło (nie ważne co tam dokładnie pisało) - PODOBA MI SIĘ!
Dziwię się też że tak mała ilość ankiet została rozdana. Ja sam na otwarciu byłem i nie miałem okazji dostać ankiety (za to dodatek GW próbowano mi wręczyć 3 razy, podobnie ze składanym modelem tramwaju).Ankietę taką można było zamieścić w internecie.

Ale ogólnie trzeba się cieszyć, że ankieta - jaką by nie była, wypadła pozytywnie. Teraz trzeba ustalić priorytet na wyeliminowanie większości świateł (powołać się m.in. na skrzyżowanie Orkana i 11 listopada, gdzie świateł brak i wszyscy sobie radzą), i linię będzie można oficjalnie uznać za kawał dobrej roboty.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 12 września 2012, 15:08

Tomasz Szymczyk pisze:za to dodatek GW próbowano mi wręczyć 3 razy,
A to dość ciekawe, bo ja szukałem dla znajomych z Wrocławia i nikt nie miał. Widziałem nawet Tomka H., który pytał o te ulotki, ale jakoś nie docierały.
Osobiście kupiłem dwie gazetowe wersje, no ale przecież pół kiosku nie mogłem....

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 12 września 2012, 19:58

Rafał, przez głupie światła ludzie tak mogą myśleć. Jeśli zlikwidujemy zbędne i zapytamy jeszcze raz, odpowiedzi się zmienią.

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 14 września 2012, 11:45

Wrzosowiak tramwaje polubił, sygnalizacje znienawidził.

Ankieta, ankietą - jak dla mnie była wykonana za szybko. Bo w 7 dni od otwarcia linii.

Nie będę złośliwy i w tym miejscu skończę swoją wypowiedź :P

Tomasz Haladyj
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Haladyj » 14 września 2012, 13:04

Światła mają być po to, by ułatwić przejazd tramwajom. Koniec, kropka. A, że nieco gorzej będzie zmotoryzowanym, czyli, że są im one nie na rękę? To normalne, hierarchia musi być: ten kto wiezie więcej ludzi (tramwaj) ma przejechać przed tym, kto ma ich na pokładzie mniej (auta osobowe). W cywilizowanej Europie już dawno to zrozumieli i nikt nie marudzi. To jest tak jak na przejeździe kolejowym - wiadomo, że pociąg ma pierwszeństwo nawet jeśli droga, którą przecina, ma statut krajówki.
Swego rodzaju preferencją jest też dawanie pierwszeństwa jakiejś ulicy (ważniejszej) i podporządkowanie bocznej (mniej ważnej). Gdyby nie stosowano preferencji na każdym skrzyżowaniu mielibyśmy zasadę prawej ręki.
Oczywiście mówimy o sytuacji normalnej: światła powinny być wyregulowane dawać tramwajowi zielone natychmiast gdy się pojawi a samochodom nie włączać czerwonego, gdy tramwaju nie ma.

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 14 września 2012, 13:15

Ankieta jak to ankieta. Nigdy nie wiesz, co myśleli ludzie odpowiadający tak na to pytanie. Gdyby detekcja działała jak trzeba odpowiedzi mogłyby być inne. Naprawienie świateł to teraz priorytet.

Tomasz Szymczyk

Postautor: Tomasz Szymczyk » 17 września 2012, 14:41

Tomasz Haładyj pisze:Światła mają być po to, by ułatwić przejazd tramwajom. Koniec, kropka. A, że nieco gorzej będzie zmotoryzowanym, czyli, że są im one nie na rękę? To normalne, hierarchia musi być: ten kto wiezie więcej ludzi (tramwaj) ma przejechać przed tym, kto ma ich na pokładzie mniej (auta osobowe).

Ale te zamontowane na nowej linii utrudniają jazdę wszystkim. Czy skrzyżowanie Orkana i 11 listopada nie jest wystarczającym dowodem na to że kierowcy nie są tacy głupi i w nowej sytuacji radzą sobie? Tramwaj nigdy nie musi czekać, zawsze to samochody z daleka widząc nadjeżdżający pojazd zatrzymują się.
Nie bądźmy ślepo wpatrzeni w Zachód skoro na własnym podwórku mamy przykład dobrze zorganizowanego ruchu.

Wróć do „Tramwaj na Błeszno”