Rozkład jazdy na telefon - autorstwa CKMKM

Piotr Jeruszka
Status: Offline

Postautor: Piotr Jeruszka » 16 sierpnia 2013, 20:44

Jak się nie zdarzy nic nieprzewidzianego (nie dopadnie mnie superlenistwo, komputer się nie popsuje, rower będzie dalej niesprawny, organizator do 23 nie uaktualni strony itp.), to 23 rozkład na pewno będzie. Przy czym, jak napisałem - jak strona z przystankami będzie uaktualniona w miarę wcześnie rano 22 sierpnia, to uaktualniony rozkład zamieszczę wcześniej, tak jak robiłem to do tej pory.

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 22 sierpnia 2013, 22:54

Skończyłem uaktualniać mobilny rozkład, a efekt tej pracy umieściłem pod tradycyjnymi linkami:
http://rozklad.czest.cz/rj.jar (plik JAR)
http://rozklad.czest.cz/rj.jad (plik JAD)

Po testach na fizycznym sprzęcie umieszczę stosowne informacje na CSK i rozklad.czest.cz.

W skrócie - zmiany, związane z remontem łącznika al. Pokoju z Łukasińskiego. W programie zawarłem też informacje o planowanych objazdach od 27 sierpnia. Jak nic się nie zdarzy nieprzewidzianego, to 28 sierpnia powinna być znów uaktualniona wersja programu.

Dalsze aktualizacje (mniej więcej do połowy września) będą albo mocno obsunięte w czasie, albo wydane dopiero po ok. 20 września.

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 26 sierpnia 2013, 13:03

Organizator chyba nowych rozkładów nie wrzuci na stronę - to trudno, aktualizacji aplikacji też nie będzie. Na osłodę przynajmniej mapka została - z której jestem bardzo dumny, bo ani razu podczas pracy nad nią nie powiedziałem pod nosem brzydkiego słowa (pomimo prac w GIMPie) :P.

(kliknięcie na mapkę wyświetli jej pełną wersję)
Obrazek

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 28 sierpnia 2013, 11:18

Uaktualniony rozkład (w związku ze zmianą objazdu 26 i 30) pojawi się dopiero 7 września - wcześniej nie będę mieć raczej czasu... no chyba, że 1 września na stronie MZDiT pojawi się ujednolicona lista przystanków.

Po południu przygotuję odpowiednie informacje (razem z mapami) na stronie rozklad.czest.cz.

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 02 września 2013, 19:52

Jak mi się uda, to na 5 września spróbuję przygotować rozkład, zawierający zarówno uaktualnione trasy 26 i 30, jak i te związane z Alejami. Jednak tego nie gwarantuję - tak czy siak, planuję nową wersję wydać 7 września.

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 06 września 2013, 13:53

Nowa wersja aplikacji, zawierająca ciągnące się niczym spaghetti (zwłaszcza na białej koszuli) objazdy linii "alejowych" jest dostępna do pobrania pod tradycyjnymi odnośnikami:

Wszystko było gotowe już wczoraj, niestety - rozkłady na stronie organizatora były błędne. Bardzo dziękuję za interwencje Seniora w tej sprawie - nie wywiniesz się przed tymbarkiem :P.

Dodatkowo powinienem wspomnieć o dwóch rzeczach, ważnych dla zwykłego użytkownika:
- rozkład 3 nie zawiera informacji o kursach wysokopodłogowych (a co innego jest na przystankach) - taki po prostu rozkład jest w internecie;
- organizator nie wspomniał o tym, na którym przystanku AL. JANA PAWŁA II zatrzymują się autobusy, więc nie chciałem wymyślać i niczego na ten temat nie napisałem w informacjach o rozkładzie;

Z nowych rzeczy - przypomniałem sobie o tym, że taką funkcję kiedyś napisałem, a jej nie używałem :P. Chodzi o podanie przy numeru linii dodatkowej informacji, co było używane przez moment dla linii podmiejskich (do określenia przystanku docelowego). Wykorzystałem to, dopisując informacje o tym, że jest objazd. Wynik - na załączonym poniżej obrazku:
Obrazek
Myślę, że pożyteczny bajer dla użytkowników, bo dodatkowo informuje o objazdach.

Chodzi mi po głowie zrobienie takiej denerwującej funkcji, by przy pierwszym włączeniu rozkładu np. 10 wyskakiwała informacja o objeździe. Na razie to tylko pomysł, może coś się z tego urodzi.

Wszelkie błędy, nieprawidłowości, podróże w czasie :P itp. - bardzo proszę krzyczeć w tym temacie. Jak do wieczora nie zdarzy się nic nieprzewidzianego, to informacje o aktualizacji udostępnię na CSK i rozklad.czest.cz.

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 06 września 2013, 14:04

Może zamiast "objazd" pisać "nowy objazd"? ;)

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 06 września 2013, 14:13

Można takie coś rozważyć, tylko na niektórych telefonach to już będzie za szeroki tekst. Uznałem po prostu, że oznaczę linie, które jadą objazdem wynikającym z prac w I al. NMP lub łącznika al. Pokoju z Łukasińskiego. Mógłbym się zastanowić nad oznaczeniem dodatkowo linii 25 i 69, które formalnie jadą objazdem... ale uznałem, że nie będę robić wody z mózgu u użytkownika, który spojrzy na rozkład, a potem na autobus (który nie ma żadnych oznaczeń, informujących o objeździe).

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 06 września 2013, 14:22

Piotr Jeruszka pisze:Wszystko było gotowe już wczoraj, niestety - rozkłady na stronie organizatora były błędne. Bardzo dziękuję za interwencje Seniora w tej sprawie - nie wywiniesz się przed tymbarkiem :P.
...znaczy... mam postawić ów szlachetny napój ? :P

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 06 września 2013, 14:22

Właśnie ze względu na chęć "streszczenia się" nie zaproponowałem napisu "zmiana trasy objazdu" :P

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 06 września 2013, 14:29

Piotr Radoliński pisze:...znaczy... mam postawić ów szlachetny napój ? :P
No właśnie nie, transakcja zostanie przeprowadzona w drugą stronę :).

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 11 września 2013, 16:39

Uaktualniony rozkład jazdy, uwzględniający objazdy 11, 21 i 22 pojawi się... w bliżej nieokreślonej przyszłości. Jeżeli w sobotę pojawi się ujednolicona lista przystanków, to będzie w sobotę. Trochę złośliwie: jednak w sobotę komputery mają wolne, więc udostępnię nową wersję aplikacji w przyszłym tygodniu.

Wcześniej spróbuję machnąć mapkę, która tym razem powinna mieć jakiś podkład :).

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 17 września 2013, 15:07

Świeża, pachnąca (procesorem i trzema godzinami pracy) wersja aplikacji, zbudowana na podstawie tego, co organizator miał u siebie ciekawego. Tj. zgodnie z rozkładem jazdy na 17.09.13.

Linki te same:
http://rozklad.czest.cz/rj.jad(plik JAD)
http://rozklad.czest.cz/rj.jar(plik JAR)

Jakby się coś nie zgadzało, to piszcie od razu. Wieczorem/jutro rano wrzucę odpowiednie niusy do odpowiednich serwisów.

Niestety, parę rzeczy, na które wpływu nie miałem żadnego, a które należą się jako wyjaśnienia:
    * rozkład na 3 dalej jest "w pełni niskopodłogowy" (nie licząc wieczorów), co oczywiście prawdą nie jest;
    * "po cichu" zmieniono rozkład 26, dodając dwa przystanku (ZŁOTA GÓRA I i ZŁOTA GÓRA II), niestety - nie potrafię tej zmiany uzasadnić użytkownikom;
    * rozkład N2 jest nieprawidłowy w kierunku pl. Daszyńskiego na przystankach na Wyczerpach i NORWIDA; na stronie internetowej nie ma nawet linku do nich (ale w kierunku Rząsaw te kursy pojawiają się jako specjalne oznaczone);
    * organizator nie udostępnił trasy zastępczej komunikacji autobusowej; informacja o niej byłaby przydatna dla użytkownika, który wiedziałby, jak zachować się np. w al. Wolności w przypadku długiego "przestoju".

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 17 września 2013, 15:42

Te przystanki na 26 były przez wakacje. Potem jak zrobiono tą kieszeń, to rzekomo te usunięto. Być może jednak nie. Trzeba by przejechać i sprawdzić jak jest na prawdę..

Awatar użytkownika
Tomasz Sałata

Postautor: Tomasz Sałata » 17 września 2013, 15:44

Jak została zrobiona kieszeń to przystanki nie obowiązywały. Zostały zdjęte rozkłady ze słupków przystankowych ale one same (słupki) pozostały. Jak wczoraj jechałem 26, to zauważyłem, że rozkłady zostały znów powieszone, ale żadnej informacji nie widziałem.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 17 września 2013, 16:32

Działa, ale skoro mamy zwracać na wszystko uwagę, to taka malutka: otóż brak dopisku (Objazd!) przy linii 22 :P

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 17 września 2013, 17:44

Słusznie prawisz - koło 20 będzie poprawione.

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 18 września 2013, 08:29

Dodałem odpowiednie wpisy na CSK i rozkład.czest.cz. Na tej drugiej stronie pozwoliłem sobie na podanie nieścisłości w rozkładzie, które nie wynikają z mojej winy.

Jakby coś - w tym temacie "czepialstwo" w stronę rozkładu na telefony jest przez autora wątku mile widziane :P.

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 28 września 2013, 09:44

Uaktualniona aplikacja, uwzględniająca powrót niektórych linii na Kościuszki i Wolności zostanie udostępniona dopiero w niedzielę, 6 października. Byłoby szybciej, ale mam obawy, że znów rozkład niektórych linii zostanie "po cichu" zmieniony, przez co muszę przejrzeć wszystkie linie.

Na osłodę - przygotowałem prostą mapkę, uwzględniającą zmianę objazdów dla linii 11, 12, 14, 17, 21, 23, 30, 31, dostępną pod linkiem: http://rozklad.czest.cz/wp-content/uploads/2013/09/011013.png. Z lenistwa/braku czasu po raz ostatni skorzystałem z "odrysowanej" mapki. Kolejne (o ile czas pozwoli) będą tworzone za pomocą serwisu OpenStreetMap. Jeżeli coś nie gra - dajcie znać.

Patryk Hartman
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Patryk Hartman » 28 września 2013, 09:47

17-stka: Wyczerpy Osiedle :)
Reszta jest elegancko. ;)

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 28 września 2013, 09:49

"Skrócono nazwy niektórych przystanków", czytaj uważnie Patryk ;)

Patryk Hartman
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Patryk Hartman » 28 września 2013, 09:56

Faktycznie..., nie zauważyłem. :D

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 28 września 2013, 12:00

Ale słuszna uwaga, Patryku - bo napisałem "Wyczerpy Dolne", co skróceniem nie jest. Poprawiłem (zostawiłem po prostu "Wyczerpy"), link ten sam. Dzięki za sugestie :).

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 06 października 2013, 14:48

Zgodnie z tym, co napisałem kilka dni temu - przygotowałem uaktualnioną wersję aplikacji. Linki, tradycyjnie:
http://rozklad.czest.cz/rj.jar
http://rozklad.czest.cz/rj.jad

Niusy zostaną przygotowane dzisiaj wieczorem bądź jutro rano. Jeżeli coś nie działa, jest jakiś błąd itp. to proszę dać znać - tutaj marudzenie jest jak najbardziej na miejscu :).

Mirek Waga

Postautor: Mirek Waga » 06 października 2013, 16:47

Piotr Jeruszka pisze:Zgodnie z tym, co napisałem kilka dni temu - przygotowałem uaktualnioną wersję aplikacji. Linki, tradycyjnie:

Niusy zostaną przygotowane dzisiaj wieczorem bądź jutro rano. Jeżeli coś nie działa, jest jakiś błąd itp. to proszę dać znać - tutaj marudzenie jest jak najbardziej na miejscu :).

Nie wiem czy nie zaistniał błąd chochlika ale w dalszym ciągu widnieje data 17.09 2013.
Chyba ze jest ta sama co z 17.09 z małymi modyfikacjami?natomiast w opisie wszystko jest Ok wiadoma ze rozkład obowiązuje od 1.10.2013

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 06 października 2013, 18:22

Oj, faktycznie - moje niedopatrzenie. Już poprawiłem. Dziękuję za użycie swego czujnego oka ;).

Mirek Waga

Postautor: Mirek Waga » 06 października 2013, 23:27

Piotr Jeruszka pisze:Oj, faktycznie - moje niedopatrzenie. Już poprawiłem. Dziękuję za użycie swego czujnego oka ;).

Żaden problem, ten źle nie zrobi co nic nie robi, a taki błąd to nie błąd.

Awatar użytkownika
Łukasz Szkurłat

Postautor: Łukasz Szkurłat » 08 października 2013, 22:38

Chciałbym zgłosić, że korzystając w ostatnią sobotę z mobilnego rozkładu dałem się złapać na swoim gapiostwie i też trochę przez zastawioną w aplikacji pułapkę. Otóż przeglądając rozkłady linii Olsztyńskich spasował mi wyświetlany odjazd 14:13 z Piłsudskiego linii 57, który mi pasował podstawić się do późniejszych niecnych celów nieopodal Olsztyna. Po dłuższym postoju, wyglądaniu autobusu, zniecierpliwieniu się zaglądam na rozkład zawieszony na słupku i zdziwienie... takiego autobusu w soboty nie ma. Później skumałem, dlaczego nie było opcji do wyboru soboty, acz w pierwszej chwili odpalam, odjazd jest i się nie zastanawiam, jaki dzień mi wyświetlało. No i niestety - wtopa. Miałbym taką prośbę i życzenie, by w takie dni, gdy autobus nie jeździ rozkładu nie pokazywało w ogóle. To samo tyczyłoby się linii 69 z Nierady w soboty, gdzie autobus nie dociera, bo wszystkie kursy są skrócone do Mazur.

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 09 października 2013, 06:56

No i wskazałeś jedną z rzeczy, które w aplikacji spie... popsułem. Albo inaczej - ponieważ jestem leniem, to uznałem, że w razie braku odjazdów we wskazanym dniu wyświetlę pierwszy dostępny rozkład. Myślałem, że sprawę "załatwi" typ rozkładu (ROBoczy, WAKacyjny, SOBotni, świąteczny jakoś podpisany) na górze ekranu, ale tylko wprowadzam tym zamieszanie.

Niestety, ten weekend mam zajęty, więc sprawą zajmę się dopiero w następną niedzielę. Postaram się coś z tym fantem zrobić. Dzięki wielkie za kolejną słuszną uwagę, Łukaszu :).

Przy okazji - aktualizacja rozkładu, uwzględniająca przywrócenie ruchu na łączniku przy pętli na Rakowie zostanie wydana albo w poniedziałek po południu albo dopiero w niedzielę.

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 13 października 2013, 19:13

Aktualizacji niestety nie będzie w najbliższym czasie. Rozkłady "internetowe" (znowu) średnio pasują do przystankowych, a poza tym - ktoś (znowu) "po chichu", bez wcześniejszych komunikatów, zmienia godziny odjazdów. Wymusza to na mnie weryfikację wszystkich rozkładów, a na to niestety nie mam czasu. Wiem, mało profesjonalna "wymówka", ale wolę wydać coś pewnego, niż później świecić oczyma i tłumaczyć się przed użytkownikami.

Bardzo przepraszam za opóźnienie.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 13 października 2013, 19:39

Piotrek spokojnie, poczekamy :)
Nic na siłę...
Obrazek :lol:

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 23 października 2013, 22:16

Mam zamiar popracować nad aktualnym rozkładem po 1 listopada. Wtedy być może będzie znany rozkład linii, jadących przez ciągi Garibaldiego/Katedralną. Do tego czasu nie chcę nic wydawać, bo rozkład będzie niespójny - nie ma jednolitej listy przystanków (choćby w połączeniu z liniami cmentarnymi), nie mam też na tyle czasu, by co kilka dni budować nowy rozkład. Po prostu - proszę uzbroić się w cierpliwość, jak komunikacyjny kocioł trochę ostygnie, to zacznę działać :).

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 28 października 2013, 15:08

Na tę chwilę mam zamiar wydać zaktualizowaną wersję rozkładu 9 listopada. Chyba, że w okresie 1-3 listopada organizator udostępni ujednoliconą listę przystanków (obowiązującą od 4 listopada), to będzie wcześniej.

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 30 października 2013, 19:39

Jest problem. Rozkład zmienia się praktycznie co chwilę, a ja nie mam czasu, by co tydzień:
- analizować wszystkie rozkłady (po numerach z "cichą" zmianą rozkładów jestem wobec danych z MZDiT nieufny);
- przygotowywać informacje o zmianie tras;
- dodawać dodatkowe informacje do kierunków (typu, że dany kierunek jest zjazdowy, jedzie przez Kiedrzyńską/Skrajnicę/itp., zaczyna od tego i tego przystanku).

Dlatego zrobię tak: przez ten czas, w którym rozkłady będą zmieniać się dynamicznie, będę udostępniał aplikację z surowym rozkładem jazdy. Co to oznacza?
- Brak informacji o zmianie tras.
- Brak dodatkowych informacji o kierunkach (w przypadku 13 będzie to oznaczać np. trzy kierunki KIEDRZYN bez żadnych oznaczeń).

Po prostu będę odpalać "ściągacza" rozkładów, pakować ściągnięte dane do aplikacji i od razu udostępniać.

Jak mi się uda, to już 4 listopada powinienem udostępnić aplikację z aktualnymi rozkładami - ale bez danych, które wymieniłem wcześniej.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 30 października 2013, 19:44

..jasne, że tak rób !

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 30 października 2013, 20:10

Słuszna decyzja.

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 05 listopada 2013, 16:43

Rozkład miał być dzisiaj. I (jak zwykle ostatnio) go nie będzie, ponieważ organizator zmienia trasę 26. Szkoda, że MZDiT nie powiadomiło o tym wcześniej, miałbym okazję poinformować o tym użytkowników... Ja naprawdę nie mam czasu (a będę mieć go coraz mniej), by codziennie zmieniać rozkład.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 05 listopada 2013, 16:44

Ale kiedy coś w miarę aktualnego wrzucisz? Bo w telefonie to już totalne głupoty mamy, a nie rozkład ;)

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 05 listopada 2013, 17:23

Postaram się jutro coś wrzucić, o ile w miarę wcześnie MZDiT umieści ujednoliconą listę przystanków.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 05 listopada 2013, 18:33

Dziękuję w imieniu swoim i forumowiczów :)

@Piotrek: zamiast słowa "głupoty" powinienem użyć słowa "abstrakcja". Przepraszam :oops:

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 06 listopada 2013, 15:19

Sam wiem, że rozkład tak się zestarzał, że pokazywał głupoty ;). Nie przepraszaj, bo nie ma za co.

Udostępniłem nową wersję aplikacji, odchudzoną o informacje nt. zmian w komunikacji. Tradycyjnie do ściągnięcia przez linki:

MZDiT nie udostępnił do godz. 14 ujednoliconej listy przystanków, dlatego aplikacja nie zawiera dzisiejszych zmian na 26. Niestety, jak już pisałem - do zaimportowania do aplikacji przystanków potrzebuję pełnej listy przystanków, nie tak jak teraz - jest link "ROZKŁADY JAZDY DLA WYBRANEGO PRZYSTANKU", który zawiera przystanki z 5 listopada i link "PRZYSTANKI" (tuż obok nowego rozkładu 26), który zawiera tylko przystanki dla nowego rozkładu wspomnianej linii. Nie napisałem nic, co by "scalało" te dwie listy, a że którąś trzeba wykorzystać - musiałem wykorzystać stary rozkład.

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 18 listopada 2013, 07:48

Spróbuję dzisiaj zbudować uaktualniony rozkład, o ile MZDiT ujednolici listę przystanków. Ponownie - będzie to wersja "odchudzona", bez opisu zmian. W zamian - pokombinuję, by telefon informował użytkownika, że w danym dniu autobusy nie kursują, tj. jak odpalam rozkład 38 w niedzielę, to przyda się jakaś informacja, że dzisiaj tym autobusem raczej nie pojedzie.

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 18 listopada 2013, 19:37

Nowiutki rozkład jest do pobrania z tych samych linków co zwykle:

Rozkład jest taki, jaki był na stronie MZDiT 18 listopada o godzinie jakiejś 18.

Nową rzeczą jest to, o co wnioskował Łukasz - aby nie naciąć się i nie czekać na autobus, którego nie ma. Otóż w przypadku wykrycia, że w wykrytym przez telefon dniu dana linia nie kursuje - telefon powinien wyświetlić okienko z informacją "W danym dniu z tego przystanku nie są wykonywane kursy. Ustawiono rozkład roboczy". Zrobiłem tak, by telefon potraktował to okienko jako ostrzeżenie - u mnie np. domalował ikonkę wykrzyknika. W każdym razie - pasażer powinien być o tym powiadomiony.

Prosiłbym o przetestowanie tej opcji. Powyższe udogodnienie powinno zadziałać z linią 38, na liniach "olsztyńskich" i 69. Przy czym ostatniego przypadku nie jestem pewien na 100% ;). Za wszelkie znalezione błędy - Bóg zapłać.

Patryk Hartman
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Patryk Hartman » 18 listopada 2013, 19:46

Na 69 nie, bo kursuje 7/7 dni tygodnia. Natomiast na olsztyńskich to tylko linia 57.

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 18 listopada 2013, 19:50

A nie, proszę ja Ciebie - 69 nie odjeżdża z Nierady w soboty... no chyba, że mi się coś z cyferkami popsuło. W każdym razie - mam nadzieję, że nie będzie podróżować w czasie, jak kiedyś ;).

Awatar użytkownika
Łukasz Szkurłat

Postautor: Łukasz Szkurłat » 18 listopada 2013, 20:04

Masz najsłuszniejszą rację Piotrze, w soboty linia 69 nie dojeżdża do Nierady.

Patryk Hartman
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Patryk Hartman » 18 listopada 2013, 20:07

Faktycznie, zapomniałem tym 69 w sobotę - zwracam honor. :D

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 29 grudnia 2013, 10:34

Uaktualniony rozkład powinien pojawić się do 4 stycznia. Gdyby organizator udostępnił ujednoliconą listę przystanków wcześniej - to aplikacja ukaże się odpowiednio wcześniej, o ile będę dysponować czasem.

Jeżeli znów z jakichś powodów strona zaczęłaby "niedomagać", to udostępnię tutaj alternatywnego linka.

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 01 stycznia 2014, 12:22

Dziękuję organizatorowi za szybką aktualizację strony. Dzięki temu już dzisiaj mogłem przygotować uaktualnioną wersję aplikacji, którą możecie ściągać z tradycyjnych linków:

Jest to dalej wersja surowa, czyli po prostu ściągnięty rozkład - i tyle, bez informacji o szczegółach kierunków, zmianach itp. Jak znajdę trochę czasu, to przygotuję "pełniejszą" wersję.

Poza samym rozkładem (ściągniętym o godzinie 11, 1 stycznia 2014) uaktualniłem też informacje o wyjątkach w kursowaniu komunikacji. Jeżeli natrafimy na datę, która ma inny rozkład niż powinna (przykład: 10 listopada, który będzie rozkładem sobotnim), to telefon sam powinien przestawić typ rozkładów. Niewykluczone, że gdzieś się mogłem machnąć - ale zawsze jest możliwość ręcznej zmiany rozkładów sobotnich na robocze i tym podobne inne kombinacje.

Wprowadziłem też drobne poprawki na liście grup przystanków dla łatwiejszej nawigacji.

Tradycyjnie - jak coś nie działa, coś nie działa za dobrze, to krzyczcie. Jeżeli wszystko będzie grać, to jutro wrzucę niusa na http://rozklad.czest.cz

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 25 marca 2014, 20:22

Jak dobrze pójdzie, to w weekend spróbuję uaktualnić rozkład, chociaż sam trochę straciłem rachubę w zmianach tras/rozkładów.

Wróć do „Inne”