Cel i działania klubu w 2013 roku

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Janusz Karlikowski » 01 stycznia 2013, 19:07

Cenzura niczym PRL. A czymże MPK przekupił ?? Może coś do podziału ??
Jak tak ma wyglądać ten dział, to ja znajdę inne miejsca, gdzie umieszczę chamów i panienki nie do tramwaju tylko do kabaretu !!

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Nieprawidłowości w obsłudze komunikacji przez MPK - 01/2013

Postautor: Dominik Wójcik » 01 stycznia 2013, 20:21

Januszu, wystarczy opis, to naprawdę wiele. Proponuję przypomnieć sobie historię wątku.
Ikonografia na prawdę szpeciła

Awatar użytkownika
Marcin Strzelecki
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin Strzelecki » 01 stycznia 2013, 21:49

Pokuszę się o stwierdzenie że w wyjątkowych przypadkach wskazana.

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 01 stycznia 2013, 21:53

Eee...? Nie ma takiego zjawiska, którego nie da się opisać

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 01 stycznia 2013, 21:54

Ikonografia wykonana przez Was zawsze może być przechowywana w Waszych prywatnych archiwach i być "DO WGLĄDU" dla zainteresowanych stron.
Janusz Karlikowski pisze:A czymże MPK przekupił ?? Może coś do podziału ??
...rozumiem, że rzucasz podejrzenie na mnie - tak ?
Sory JANUSZ - ale złości (a może złośliwości) to w Tobie chyba jest nadmiar. Starczyłoby na 10 osób. Czy tak naprawdę wszystko Cię wku...rza ? Jak tą babę u lekarza" ? Niektórzy mawiają: "Kto mieczem wojuje - od miecza ginie".

Awatar użytkownika
Pracownik

Postautor: Pracownik » 05 stycznia 2013, 20:37

Jak wygląda rzeczony ubiór chama i panienki do kabaretu zamiast do tramwaju? Ciekawi mnie to cały czas i mówię co szkodzi zapytać. A nuż coś z tego mam na sobie w oczekiwaniu na dostawę swojego zestawu ciuchów służbowych więc wezmę poprawkę na sugestie dotyczące ubioru aby z chama stać się dżentelmenem niczym przedwojenny maszynista tramwaju.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 06 stycznia 2013, 11:57

Teraz tego nie widać może tak, ale latem, to jest porażka. Szczególnie, że MPK przygotowało uniformy każdemu. Sam w podstawówce nosiłem mundurek i było dobrze - każdy wyglądał tak samo. A teraz rewia mody. A szczególnie razi mnie jedna pani, która jest wyfiokowana, wymalowana a rozkład ma gdzieś. No, ostatnio się poprawiła trochę....

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 06 stycznia 2013, 12:10

Janusz Karlikowski pisze:Cenzura niczym PRL. A czymże MPK przekupił ?? Może coś do podziału ??
Jak tak ma wyglądać ten dział, to ja znajdę inne miejsca, gdzie umieszczę chamów i panienki nie do tramwaju tylko do kabaretu !!
...Janusz - przypomnę tylko, że łamiesz regulamin - ubliżasz ludziom ! A potem masz pretensje, że tu jest CENZURA ! :evil:
Regulamin Forum CSK - wyciąg pisze:I - Dla wszystkich:

1. Należy pisać zgodnie z zasadami Netykiety.
2. Nie obrażamy się nawzajem.
3. Nie dublować tematów (sprawdzać, czy nie pojawił się podobny wcześniej).
4. Piszcie tak, żeby obrońcy moralności nie rzucali się od razu do prokuratora (tzn.: nie naruszać niczyjej nietykalności osobistej, ani dobrego imienia).

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 06 stycznia 2013, 12:17

Po prostu ni będę tu nic pisał (na tym forum). Tak jak w ostatnich dniach. Będzie święty spokój. Do usłyszenia jak mi przejdzie.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 06 stycznia 2013, 12:21

...jak tylko jest szanasa, że "Ci przejdzie" to bardzo mnie tym pocieszyłeś. :P

Andrzej Sowa

Postautor: Andrzej Sowa » 06 stycznia 2013, 14:07

Janusz Karlikowski pisze:Po prostu ni będę tu nic pisał (na tym forum). Tak jak w ostatnich dniach. Będzie święty spokój. Do usłyszenia jak mi przejdzie.

Janusz - proszę - pisz jak najwięcej ,bez Ciebie na forum zdecydowanie wygrywa opcja " podlizywania się MPK " a ja jestem za swobodą wypowiedzi . To forum miłośników komunikacji co nie jest tożsame z umiłowaniem MPK , ja jestem na przykład za silnym organizatorem komunikacji - bez nacisków politycznych.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 06 stycznia 2013, 14:28

Andrzej Sowa pisze:...bez Ciebie na forum zdecydowanie wygrywa opcja " podlizywania się MPK " a ja jestem za swobodą wypowiedzi . To forum miłośników komunikacji co nie jest tożsame z umiłowaniem MPK , ja jestem na przykład za silnym organizatorem komunikacji - bez nacisków politycznych.
...Andrzeju - nikt nie broni krytykować organizatora czy operatora - chodzi tylko aby krytyka była merytoryczna i pisana według ogólnie przyjętych zasad kultury. A zdarza się, że niektórych ponoszą emocje i zaczyna się....! Bo nie sądzę aby tą "negatywna kulturę" niektórzy "wynieśli z domu".

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 06 stycznia 2013, 14:45

Andrzeju, nie wszyscy tutaj podlizują się MPK ;). Proszę śmiało pisać - ale bez wycieczek osobistych i z zachowaniem kultury. Ja również jestem za silnym organizatorem, mój stosunek do MPK znacie (pozytywny do "szeregowych" pracowników, co do reszty...), ale to nie powód, bym pisał o chamach i "pani, która jest wyfiokowana, wymalowana a rozkład ma gdzieś". Mam nadzieję, że nawet Rafał uspokoi swój język (broń Boże nie poglądy ;) ).

Poza tym - nie zauważyłem, by ktokolwiek coś cenzurował, wycinał, przestawiał w Waszych wypowiedziach (jeżeli ktoś jest bardzo zainteresowany, to możemy się spotkać, ja pokażę logi forum - każde takie działanie jest rejestrowane, czy to się potencjalnemu cenzorowi podoba, czy też nie :)).

Awatar użytkownika
Łukasz Szkurłat

Postautor: Łukasz Szkurłat » 06 stycznia 2013, 14:52

Piotr Radoliński pisze:nikt nie broni krytykować organizatora czy operatora - chodzi tylko aby krytyka była merytoryczna i pisana według ogólnie przyjętych zasad kultury. A zdarza się, że niektórych ponoszą emocje i zaczyna się....! Bo nie sądzę aby tą "negatywna kulturę" niektórzy "wynieśli z domu".

A do tego chamskie wycieczki personalne oraz brak jakiegokolwiek liczenia się z wypowiedzią drugiej osoby, brak szacunku. Pełno jadu i zawiści. Wypadałoby pod uwagę wziąć zawsze w ocenie punkt siedzenia. Ale to Wasz biznes (klubu), jak Was ludzie postrzegają.

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 06 stycznia 2013, 15:03

Andrzej Sowa pisze:Janusz - proszę - pisz jak najwięcej ,bez Ciebie na forum zdecydowanie wygrywa opcja " podlizywania się MPK " a ja jestem za swobodą wypowiedzi . To forum miłośników komunikacji co nie jest tożsame z umiłowaniem MPK , ja jestem na przykład za silnym organizatorem komunikacji - bez nacisków politycznych.

Zgadzam się. Janusz po prostu nie owija w bawełnę i wali prosto z mostu to, co myśli zamiast udawać miłego i tolerancyjnego, aby komuś się podlizać. Czasem przekracza granicę i inwektywy mógłby sobie darować, ale ogólnie jego postawa jest prawidłowa. Przecież każdy ma prawo do własnego zdania i panuje wolność słowa czyż nie?

Poza tym ja tu nigdy nie zauważyłem na forum postawy podlizywania się MPK. W zasadzie każdy forumowicz włącznie ze mną krytykuje działania MPK, ale w dużej mierze za to, za co jest odpowiedzialny MZDiT. Na forum zauważyłem za podlizywanie się PKS-owi.

Awatar użytkownika
Pracownik

Postautor: Pracownik » 06 stycznia 2013, 15:08

Słuszna droga. Lepiej nic nie pisać jeżeli ma tam być coś o pampersach zamiast wychodzenia "do budki" (PK Fieldorfa) czy panienkach do kabaretu. Co do rewii mody to coś miałem zgodnie z sugestią kumpla rzucić kilka słów na temat standardów i wzornictwa prosto z Mediolanu stosowanych przez niektórych canarinhios podczas pracy jakie parę osób pamięta, ale nie jest to istotne, bo to by do niczego nie doprowadziło. Nie sprawia mi też frajdy jakieś takie do kogoś się przypi... No i rzecz jasna poza tym nie chcę ciągnąc tematu chamów i panienek z kabaretu, bo temat pokrótce został wyjaśniony.

Obiecuję, że do tej "wymalowanej pani jaka ma gdzieś rozkład" dotrę i przekażę pewne sugestie, że tak się nie robi. Na pewno będzie stosowna reakcja na tak ujęty problem. Nie wiem jaka, ale będzie. Piotrkowi nie muszę tłumaczyć, że sami sobie robicie tym krzywdę i zamykacie drogę do względnie dobrych relacji z tymi jakich przecież podobno (w odróżnieniu od tzw. "góry") czyli "kadrą kierującą", ale warto byłoby w poszukiwaniu utraconego sensu oraz szukania trzeciej drogi do idealnej komunikacji zmienić retorykę przepełnioną nierzadko inwektywami oraz mało wyszukanymi sformułowaniami. Poglądy sobie zostawić każdy może wg uznania, może życzyć MPK zaorania, rozkradzenia i pernamientnej prywatyzacji, ale słowem mówionym bym rzekł iż czasem "lepiej ugryźć się w język." Nawet pomimo konstytucyjnej wolności słowa. Niby oczojebne coś tam na górze się pojawiło iż "Czytając to forum oraz wygłoszone na nim indywidualne, subiektywne poglądy zarejestrowanych imiennie użytkowników pamiętaj, że mogą nie odzwierciedlać oficjalnej linii działania CKMKM", ale jak ktoś zagląda na chwilę to może tego nie zauważyć ;)

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 06 stycznia 2013, 15:19

Pracownik pisze:(...)Piotrkowi nie muszę tłumaczyć, że sami sobie robicie tym krzywdę i zamykacie drogę do względnie dobrych relacji z tymi jakich przecież podobno (w odróżnieniu od tzw. "góry") czyli "kadrą kierującą"(...)
Pragnę Panu przypomnieć, że:
Czytając to forum oraz wygłoszone na nim indywidualne, subiektywne poglądy zarejestrowanych imiennie użytkowników pamiętaj, że mogą nie odzwierciedlać oficjalnej linii działania CKMKM
Proszę nie używać jakichkolwiek wypowiedzi z tego forum (które jest forum prowadzonego przez nas serwisu, a nie klubu jako takiego) jako narzędzia do nastawiania przeciwko CKMKM. Imiennie - przeciwko mnie, przeciwko Januszowi, Dominikowi itp. - proszę bardzo, ale nie chcę, byście Państwo traktowali niniejsze wypowiedzi jako stanowiska/opinii/działań klubu.

Awatar użytkownika
Pracownik

Postautor: Pracownik » 06 stycznia 2013, 15:31

Nie mam zamiaru nikogo przeciwko nikomu nastawiać, żaden w tym mój interes. Pewnych spraw się nie przeskoczy jednak. Zakończmy mimo wszystko definitywnie temat kabaretu i niech ten wątek dotyczy stricte nieprawidłowości w obsłudze komunikacji w styczniu tego roku.

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 06 stycznia 2013, 15:39

Rozumiem, nie mniej jednak - proszę nie łączyć tych "pewnych spraw", wypowiedzi na tym forum (w tym temacie) i naszego klubu w jedną całość, bo jasno napisaliśmy na wstępie, że wypowiedzi tutaj są sygnowane wyłącznie danymi danej osoby, a nie jako stanowisko/wypowiedź CKMKM. Bo to tak, jakbym wypowiedzi jakiegoś kierowcy utożsamiał z działaniami przewoźnika.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 06 stycznia 2013, 15:46

Pracownik pisze: Piotrkowi nie muszę tłumaczyć, że sami sobie robicie tym krzywdę i zamykacie drogę do względnie dobrych relacji... ;)
...ponieważ na Forum jest kilku "Piotrków" prosiłby o wyszczególnianie do którego się zwracasz (Pan zwraca).

@Piotrze J.: Pragnę zauważyć, że zapewne dla 90% "ludzi z zewnątrz" miłośnik komunikacji to człowiek z CKMKM lub z nim związany. I nie ważne, że taki MKM z Klubem nie ma nic wspólnego - to jednak "ciosy" zadawane przez niego "walą odłamkami" w Klub. Znaczy to, punktują na nasze konto (ujemnie).

Awatar użytkownika
Tomasz Sałata

Postautor: Tomasz Sałata » 06 stycznia 2013, 15:49

Pragnę zauważyć, że odwrotnie jest to samo. Ktoś coś powie/napiszę i jesteśmy wszyscy ładowani do jednego wora.

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 06 stycznia 2013, 16:19

Problematyka poruszona tutaj jest tematem mojego felietonu w najbliższym numerze Na Przystanku razem z remedium. CKMKM we wrześniu zawróci ku MPK już zupełnie i bezkrytycznie, co po części dzieje się już teraz - jak zauważyliście, ja i Rafał już nie bierzemy udziału w strategicznych dyskusjach, tylko Januszowi mimo moich prywatnych próśb puszczają nerwy :)
Jak obiecałem - odpuściłem. Inżynierią komunikacji w ramach CKMKM już się nie zajmę :) Inne cele to warunkują, jak 4ND1 oraz "S15"

Andrzej Sowa

Postautor: Andrzej Sowa » 06 stycznia 2013, 17:23

No dobra , Ty jako prezes odpuszczasz, wiceprezes Tomek też? Oddajecie niezależność/bezstronność Klubu - tak po prostu?
Dla zabytkowej doczepki , ważnej dla pasjonatów, ogłaszacie koniec walki o jak najlepszą komunikację w mieście ważną dla wszystkich mieszkańców?

Awatar użytkownika
Wojciech Liberda
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Wojciech Liberda » 06 stycznia 2013, 18:01

Andrzej Sowa pisze:No dobra , Ty jako prezes odpuszczasz, wiceprezes Tomek też? Oddajecie niezależność/bezstronność Klubu - tak po prostu?
Dla zabytkowej doczepki , ważnej dla pasjonatów, ogłaszacie koniec walki o jak najlepszą komunikację w mieście ważną dla wszystkich mieszkańców?

Jeżeli uważasz, że trzeba walczyć za wszelką cenę to proponuje utworzyć nowy klub.

Będziecie mogli przedstawiać wizję rozwalenia wszystkiego i wszystkich, obrażania i wyzywania...

Nie uważam aby wszystkich miłośników wrzucać do jednego wora. Wiadomo, że każdy z nas interesuje się czymś innym. Na forum jesteście po części anonimowi i chcecie walczyć ze wszystkim... słowem nie czynem... czemu nie założycie list o lepszą komunikację, nie występujecie w telewizji z transparentami przed UM, MZDiT itd... tylko próbujecie buntować nas miłośników z krwi i kości, którzy już nie jedno zrobili, aby klub rozwijał się w dobrą stronę? Próbujecie kolokwialnie wchodzić butami na czyjeś podwórko myśląc, że nie dostaniecie po buzi. Jeżeli chcecie coś zmienić to pokażcie to czynem a nie słowem na forum bo tak to wygląda... gadać, gadać, i nic nie robić, samo się nie zrobi!!!

Beniamin Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Beniamin Wójcik » 06 stycznia 2013, 18:44

Bardzo intrygująca dyskusja. Tym bardziej, że Janusz napisał tylko jedno zdanie,, a cale zagadnienie roztrzęsacie Wy, tworząc coraz nowsze odejścia od dyskusji. Janusz głupi NIE JEST i rozumie co do niego piszecie. Tymczasem większość osób tutaj i teraz bezustannie porusza tą kwestię.
A nabiera to nowego, wyraźniejszego znaczenia w szczególności, gdy ostatnio forum mocno podkreśla pewną ZASADĘ.:
Czytając to forum oraz wygłoszone na nim indywidualne, subiektywne poglądy zarejestrowanych imiennie użytkowników pamiętaj, że mogą nie odzwierciedlać oficjalnej linii działania CKMKM
A odnośnie postaw stowarzyszenia mam swoją ocenę i poglądy, których tutaj wymieniał nie będę, po części dlatego, że członkiem nie jestem. Ale roztrząsając tego rodzaju WEWNĘTRZNE SPRAWY, obnażacie siebie i swoje (stowarzyszenia) słabości. A to NIE JEST ODPOWIEDNIE MIEJSCE i CZAS. I warto zwrócić uwagę, że każdy z użytkowników NIE MA na swoim profilu informacji o waszym potencjalnym członkostwie w CKMKM. A często "nieprzemyślane", niepotrzebne wpisy psują całokształt dyskusji, polemiki, swobody wypowiedzi. I nie mam na myśli wpisów Janusza, ale inne niekiedy "puste", nic nie wnoszące, wprowadzające "szum informacji".

Więc miejcie to na uwadze.

Andrzej Sowa

Postautor: Andrzej Sowa » 06 stycznia 2013, 19:30

Wojciech Liberda pisze:
Andrzej Sowa pisze:No dobra , Ty jako prezes odpuszczasz, wiceprezes Tomek też? Oddajecie niezależność/bezstronność Klubu - tak po prostu?

Jeżeli uważasz, że trzeba walczyć za wszelką cenę to proponuje utworzyć nowy klub.

Będziecie mogli przedstawiać wizję rozwalenia wszystkiego i wszystkich, obrażania i wyzywania...

Nie uważam aby wszystkich miłośników wrzucać do jednego wora. Wiadomo, że każdy z nas interesuje się czymś innym. Na forum jesteście po części anonimowi i chcecie walczyć ze wszystkim... słowem nie czynem... czemu nie założycie list o lepszą komunikację, nie występujecie w telewizji z transparentami przed UM, MZDiT itd... tylko próbujecie buntować nas miłośników z krwi i kości, którzy już nie jedno zrobili, aby klub rozwijał się w dobrą stronę? Próbujecie kolokwialnie wchodzić butami na czyjeś podwórko myśląc, że nie dostaniecie po buzi. Jeżeli chcecie coś zmienić to pokażcie to czynem a nie słowem na forum bo tak to wygląda... gadać, gadać, i nic nie robić, samo się nie zrobi!!!

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 06 stycznia 2013, 19:42

Dobra, napiszę swoje po raz ostatni w tym temacie, a potem biorę się tylko za zadania, które głównie wykonuję w klubie. To jest - bawienie się w pana konserwatora z wąsem (oj, trzeba się ogolić) i naprawianie kaloryferów na forum ;).

Wewnętrzne sprawy klubu już sobie roztrząsaliśmy. Co Janusz napisze, to niech Janusz napisze - znam od kilku lat, lubię gościa, bo bardzo wiele się od niego nauczyłem, zrobił wiele fajnego dla klubu, mnie osobiście nie przeszkadza. Może niepotrzebnie w ogóle się odzywałem w tym temacie (dlatego muszę zastosować się do pierwszego akapitu, ale to tylko moja decyzja). Tak samo Rafał - nie znam osobiście, ale wypowiedzi obserwuję od kilku lat, zgadzam się z nimi (tj. z treścią, bo nie z językiem).

Beniaminie - i jak widzisz, to zdanie trzeba powtarzać do skutku (albo ustawić ten napis tak, jak podczas moich pierwszych prób - pomimo monitora Full Haj Definiszyn zajął z połowę ekranu ;) ), skoro odłamki z dyskusji idą w klub. Ale kwestia czytania ze zrozumieniem i z myśleniem to już dyskusja nie na temat (zwłaszcza, że sam czytam na poziomie ameby).

Dobra, zamykam język w tej sprawie - nie jestem od moderacji, tylko od stukania kluczem francuskim w "forumowe" kaloryfery, żeby działały ;).

Co do klubu - jak już kiedyś pisałem, kierunek nakreślony przez Dominika mi odpowiadał. Jestem codziennym pasażerem komunikacji miejskiej, jestem codziennym klientem usług, oferowanych przez MZDiT/MPK i widzę, co się dzieje. Tylko że to chyba już nie do końca nasza działka. I tak myślę sobie ja, sam: Komisja Infrastruktury (artykuł w serwisie tutaj) wyraziła swoje zdanie, sądzę że zbieżne do ówczesnych dążeń klubu. Nie bardzo widzę co jeszcze CKMKM miałby w tej sprawie zrobić. Skoro komisja, organ doradczy UM, prezydenta czy kogoś tam swoją opinię wyraziła, to też nie wiem co klub miałby dalej robić. Betonu chyba już dalej nie popchniemy. Owszem, moglibyśmy po raz setny pisać na forum ciągle to samo, ale ileż można - powtarzanie w kółko tego samego, że w normalnych warunkach rozpisuje się przetargi, MPK jest złe - bo jest złe itp. staje się trochę nudne.

Tymczasem mamy bardziej atrakcyjne dla potomności działania - o zabytkowych wozach już Dominik wspomniał, pewno trafi się jakaś Industriada czy przejazdy "eNKą", impreza w kwietniu, informowanie społeczeństwa o 1+2+3+ itp. Zadań trochę mamy, zresztą chyba nic specjalnego nie ujawniam ani nie roztrząsam, skoro są wymienione na naszej stronie.

A co niniejszego tematu, od którego już bardzo odeszliśmy - nikt nikogo tutaj cenzurować nie będzie. Chcecie pisać o błędnych tablicach, wysokopodłogowcach na niskim rozkładzie - piszcie. Chcecie pisać o tym, że pani nie trzyma się rozkładu - piszcie, chociaż nie wiem, czy taki wpis spotka się z profesjonalnym podejściem (dobrze byłoby podać powód spóźnień).

Sam po zajezdniach już się "poprzechadzałem", zderzaki pomacałem, tablice poukładałem, ruchem pokierowałem, a w jednej to i oś w Autosanie prawie sam wykręcałem, więc mnie (jak mnie, Piotrowi J.) jest w sumie obojętne to, czy sobie będę robić krzywdę w MPK, czy nie. Bardzo chętnie pomogę, chętnie pomogę kierowcom podczas jazdy, a najchętniej pomogę w działaniach, które dadzą pasażerom trochę uśmiechu podczas podróżowania.

Tyle ode mnie, zakładam kombinezon roboczy, biorę klucz francuski i biorę się za czysto techniczne prace na forum. Albo i nie - prawdopodobnie i tutaj będzie trzeba trochę wyczyścić, znaczy się - przenieść posty do innego tematu, ale to tylko sprawka kosmetyczna.

Beniamin Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Beniamin Wójcik » 06 stycznia 2013, 19:59

Piotrek, dziś w kaloryfery nie pukaj - jest niedziela! :D

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 06 stycznia 2013, 20:22

Forum CSK działa jak policja, straż pożarna i monopolowy przy rondzie Mickiewicza - cały rok, całą dobę ;).

Zgodnie z zapowiedziami, przeniosłem posty do innego tematu w innym dziale (aby nie robić zamieszania w temacie o nieprawidłowościach). Jeżeli członkowie klubu uznają, że pomimo dużego czerwonego napisu w nagłówku forum niczego się nie nauczyłem - to proszę mnie kopnąć, albo samodzielnie zmienić nazwę tematu ;). Niczego nie montowałem, wszystko tak, jak było w oryginale. Chcecie, to śmiało dyskutujcie (już nie będzie to OT), ja w temacie się już raczej nie wypowiem - co chciałem, to napisałem.

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 06 stycznia 2013, 22:16

Zachowajcie spokój i poczekajcie do publikacji, bo inne kluby mają ten sam problem. A wykorzystałem ostatnie przebłyski intelYgencYI do napisania tego, co tam jest.
A problem błachy nie jest. Z jednego ze zjazdów mkm wynika, że inne kluby też go mają. Receptę tam zawartą kieruję do wszystkich zainteresowanych.
Tylko trzeba poczekać, bo Na Przystanku ma problemy finansowe i numer będzie opóźniony o kilka dni - miał być wydany na Nockę Krakowską.

Andrzeju S - 4ND1 jest ważny, trochę kosztował: i nerwów, i pieniędzy (podpisywałem fakturę).

Wizję ma każdy z nas. Ja widziałbym podział MPK na 3 zakłady - tramwajowy, autobusowy i muzealny (a co :P ). Ale to moja prywatna wizja.

To, co jest w Częstochowie, ideałem nie jest i znakomita większość z nas to widzi. Ale są też sentymenty. WSZYSTKO trzeba szanować.

Konsekwencje działalności i głoszonych poglądów ponosimy wszyscy. Najbardziej Janusz (wierzę mu) i ja - ci kierowcy, którzy mnie rozpoznają albo nie zatrzymują mi się na przystankach, albo ustawiają mi drzwi przy największej pryźmie śniegu lub kałuży, albo ci bardziej kumaci wiedzący, że jadę do pracy, tak spowalniają jazdę przy pustej drodze, że listę podpisuję niekiedy za dwie minuty 6/14/22 (w moim zakł pracy na szczęście wiedzą, z czym te opóźnienia się wiążą). Ale wszystko przyjmuję z uśmiechem na ustach i pracuję nad zagadnieniem dalej :)

CKMKM do naprawiania komunikacji jednak się nie nadaje. Pamiętajcie, że zamek też można otworzyć śrubokrętem, ale to uszkodzi i zamek, i śrubokręt. Śrubokrętem jest tu klub.

Klub będzie śrubokrętem do śrubek w doczepie.
Inżynierią komunikacyjną (z duchem Podoskich) zajmie się Instytut ;)

Więcej ogłoszę w czerwcu. Póki co - zachowajcie spokój i nie traćcie ducha :)

inż. Wiktor Sołtysiak
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: inż. Wiktor Sołtysiak » 06 stycznia 2013, 22:21

Czyli jako CKMKM pokazujemy, że ponieśliśmy porażkę?

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 06 stycznia 2013, 22:24

Nie. Osiągnęliśmy granicę, do której inne kluby nawet nie dotarły. CKMKM jest pionierem w tym temacie, bo jest najaktywniejszym klubem w PL. Reszta, to kółka wzajemnych macanek.

TO EWOLUCJA
nic złego się nie dzieje

inż. Wiktor Sołtysiak
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: inż. Wiktor Sołtysiak » 06 stycznia 2013, 22:26

I chwała Wam za to, że tak dużo zrobiliście.
Decyzję szanują i sam nie mówię co by należało zrobić gdyż sam się nie udzielam w tym temacie.

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 07 stycznia 2013, 01:16

Z dyskusją wstrzymujemy się do publikacji numeru 1/2013 (9) - tam jest wszystko. Przy okazji pomożemy innym klubom.
"I kto znowu był pierwszy? Mmmy!" (paraf. "Alternatywy 4", reż. St.Bareja)

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 09 lutego 2013, 20:09

Już jest Polski Traker BUS w kioskach (empik) to kupować bo warto.

ps. Prezesie dziękuje !!

Awatar użytkownika
Adrian Golis
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Adrian Golis » 09 lutego 2013, 20:18

Janusz, powiem Ci że teraz kontrola Ci nie odpuści. Ile razy by Ciebie widział to za każdym razem musi Ci sprawdzić bilet. A tak a propos to właśnie dzisiaj miałem kontrole na 11 i później na 17 i Ci sami byli i kolejny raz prosili mnie o bilety.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 09 lutego 2013, 20:25

Ale widzi gł**, że kasuję kartę to musi na uszko o bilet prosić ?? A poza tym co to za zwyczaje, by jechać jednym wozem pół trasy. Jak jutro podejdzie ktoś 2x, to zrównam z ziemią i mogą mi podskoczyć

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 09 lutego 2013, 20:26

Polski Traker 1/2013

Obrazek

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 09 lutego 2013, 20:53

W gazecie jest więcej treści i zdjęć !!

Awatar użytkownika
Mateusz Stacherczak
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Mateusz Stacherczak » 09 lutego 2013, 21:07

No właśnie dostałem egzemplarz, który dotarł do mnie prosto z Częstochowy! :)

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 10 lutego 2013, 02:47

Także ciekawy materiał o modelarzu kartonowym budującym modele Autosana

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 10 lutego 2013, 20:41

Może jakiś skan via email ?

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 10 lutego 2013, 20:43

Szymon 10zł, albo 10min w empiku na przeczytanie :P

Beniamin Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Beniamin Wójcik » 10 lutego 2013, 23:17

Albo 10 minut na skan... dla Szymona :P

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 10 lutego 2013, 23:33

Wysyłałem Wam pdf na maila - cieplutkiego prosto z redakcji

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 11 lutego 2013, 09:30

Weekend był, na oczy mi padło :) Dzięki Panowie!

Wróć do „Inne”