Z ulicy - tak jeździmy...

Awatar użytkownika
Wojciech Liberda
Członek CKMKM
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Wojciech Liberda » 17 października 2013, 11:02

Mirek Waga pisze:
Wojciech Liberda pisze: . . . . .Codziennie jeżdżę DK1 i wiem, że najgorsi kierowcy Tirów to Litwini, a jeszcze gorsi to Ci z samego rana co jeżdżą pustymi lawetami... delikatnie mówiąc przepisy się ich nie trzymają... i potrafią ciągnąć lewym pasem przez 3 kilometry... ehhh... ale osobówki też nie są bez winy... ciągną lewym pasem a prawy wolny...

Może i masz racie, ale z drugiej strony nie ma idealnych kierowców, każdy robi większe czy mniejsze błędy, ale . . . . .!

Więc zakończmy ten temat.. bo do niczego nie prowadzi... a każdy wie jak jeździmy :P

Michał Kamiński

Postautor: Michał Kamiński » 17 października 2013, 12:47

to jest to ,że u nas mandaty są mizerne i taki Litwin czy inny ma na taki mandat przyzwolenie od szefa bo mu się to opłaca !Najgorsze że zagraniczak nie dostanie punktów i robi co chce.Zobaczył byś jak Litwini, Polacy jeżdżą tirowcy oczywiście po Niemczech normalnie nie ci sami kierowcy , ale tam jak by dostał mandacik to by z wrażenia popuścił

Mateusz Balt
Członek CKMKM

Postautor: Mateusz Balt » 18 października 2013, 21:30

Jeżeli mogę się wtrącić...

http://www.youtube.com/watch?v=DtXJTgeC_3g
http://www.youtube.com/watch?v=DtXJTgeC_3g

A teraz pytanie: ile kolizji z udziałem tramwajów i ososóbwek było już w tym tygodniu? Zapytam aby zasugerować mnogość - jeszcze liczy ktoś to w ogóle? Chodzi TYLKO o ten tydzień rzecz jasna, od poniedziałku włącznie. Wiadomo, warunki drogowe i pewne pewne nieuporządkowane jeszcze w minionym stuleciu sprawy dają teraz efekt. Tu mogła być kolejna jeżeli ktoś tam by liści albo innego badziewia podrzucił.

Awatar użytkownika
Wojciech Liberda
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Wojciech Liberda » 19 października 2013, 20:59

Mateusz Balt pisze:A teraz pytanie: ile kolizji z udziałem tramwajów i ososóbwek było już w tym tygodniu? Zapytam aby zasugerować mnogość - jeszcze liczy ktoś to w ogóle? Chodzi TYLKO o ten tydzień rzecz jasna, od poniedziałku włącznie. Wiadomo, warunki drogowe i pewne pewne nieuporządkowane jeszcze w minionym stuleciu sprawy dają teraz efekt. Tu mogła być kolejna jeżeli ktoś tam by liści albo innego badziewia podrzucił.

Nerwowy jesteś... ja widziałem w Warszawie... Swing dostał pionową i jedzie... i jedzie powoli... podjechał do osobówki... stanął tak z 3 cm i wcisnął dzwonek :)

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 11 listopada 2013, 21:40

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 13 listopada 2013, 08:52

Telefon na SM i dziwnym trafem powietrze z kół by zeszło... To już jest niepojęte!

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 15 listopada 2013, 15:39

Ciekawe czy tu zmieściłby się jeszcze jakiś pojazd ??
Obrazek
Skrzyżowanie Jasnogórskiej i al. AK, godz. 10

Mirek Waga

Postautor: Mirek Waga » 15 listopada 2013, 16:54

Janusz Karlikowski pisze:Ciekawe czy tu zmieściłby się jeszcze jakiś pojazd ??
Obrazek
Skrzyżowanie Jasnogórskiej i al. AK, godz. 10

Ciekaw jestem czy ktoś z władz porządkowych poprosi właścicieli pojazdów i przypomni im, jak i gdzie należy i można parkować swoje piękne rumaki?
A tak na dobrą sprawę mają wszystko dodane jak na tacy, tylko odrobina chęci !! !! !!

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 15 listopada 2013, 16:57

Mirek Waga pisze:Ciekaw jestem czy ktoś z władz porządkowych poprosi właścicieli pojazdów i przypomni im, jak i gdzie należy i można parkować swoje piękne rumaki?
A tak na dobrą sprawę mają wszystko dodane jak na tacy, tylko odrobina chęci !! !! !!
...no nie całkiem ! Jeżeli autor zdjęcia zgłosi to wykroczenie i będzie świadkiem !!

Mirek Waga

Postautor: Mirek Waga » 15 listopada 2013, 17:52

Piotr Radoliński pisze:
Mirek Waga pisze:Ciekaw jestem czy ktoś z władz porządkowych poprosi właścicieli pojazdów i przypomni im, jak i gdzie należy i można parkować swoje piękne rumaki?
...no nie całkiem ! Jeżeli autor zdjęcia zgłosi to wykroczenie i będzie świadkiem !!

I tu się Piotrze zgadzam !!
Takie mamy dziwne, a może nawet głupie prawo !! !!

Rafał Stępniak

Postautor: Rafał Stępniak » 16 listopada 2013, 11:20

Mam takie pytanie nie wiem czy tutaj to wypada zadać.
Konkretnie kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu Plac Daszyńskiego
Jedziecie od Krakowskiej w strone Jasnej Góry w lewo a pojazdy jadące od Warszawskiej w prawo w strone JG.
My już przepuścimy pojazdy z lewej i jesteśmy na środku tego skrzyżowania no nie to musimy przepuścic pojazdy z prawej ale też te jadące od Warszawskiej????

Awatar użytkownika
Zbigniew Hoffer

Postautor: Zbigniew Hoffer » 16 listopada 2013, 11:30

Rafał Stępniak pisze:My już przepuścimy pojazdy z lewej i jesteśmy na środku tego skrzyżowania no nie to musimy przepuścic pojazdy z prawej ale też te jadące od Warszawskiej????

Tak musimy przepuścić. Art. 25 PRD.

Rafał Stępniak

Postautor: Rafał Stępniak » 16 listopada 2013, 11:54

Chodzi o to że oni skręcają w prawo a my w lewo? Ale my już jesteśmy na tym skrzyżowaniu z pierszeństwem a oni się właczają.

Awatar użytkownika
Zbigniew Hoffer

Postautor: Zbigniew Hoffer » 16 listopada 2013, 12:25

Rafał Stępniak pisze:Chodzi o to że oni skręcają w prawo a my w lewo? Ale my już jesteśmy na tym skrzyżowaniu z pierszeństwem a oni się właczają.

Ty skręcasz w lewo spod znaku A-7 ustąp, oni skręcają w prawo również spod znaku A-7 na tym samym skrzyżowaniu. To, że wjechałeś na środek skrzyżowania, czy nawet z niego zjeżdżasz nie ma nic do rzeczy. Zasadniczo pierwszeństwo przejazdu rozstrzyga się przed wjazdem na skrzyżowanie. Dodam, że wyjazd spod znaku A-7 nie jest włączaniem się do ruchu.

Mirek Waga

Postautor: Mirek Waga » 16 listopada 2013, 12:42

Wszystko zależy od oznakowania samego skrzyżowania i oznakowania przed skrzyżowaniem, bo jeżeli będzie to oznakowane znakiem A-8 i znakiem C-12, i tu czytat;
Kto ma pierwszeństwo przy wjeździe na rondo?

Przed większością tego typu rond stoją zazwyczaj dwa znaki: C-12 ? ?ruch okrężny? oraz A-7 ? ?ustąp pierwszeństwa?.

- W takiej sytuacji pierwszeństwo mają pojazdy poruszające się po rondzie . W związku z tym kierowcy dojeżdżający do skrzyżowania, zanim na nie wjadą, muszą upewnić się, czy nic po nim nie jedzie.

I jeszcze jeden cytat;

Jeśli nie wyznaczają tego znaki poziome, a jedziemy drogą z dwoma pasami ruchu w tym samym kierunku, to przed wjazdem na rondo z zamiarem skrętu w prawo musimy zająć prawy pas. Na wprost możemy pojechać z pasa lewego lub prawego, a w lewo skręcić czy zawrócić z pasa lewego.

(art. 22. Ustawy Prawo o Ruchu Drogowy ust. 1. )

Przypuszczam ze te dwa frag męty z komentarza rozwiały wątpliwości

Awatar użytkownika
Zbigniew Hoffer

Postautor: Zbigniew Hoffer » 16 listopada 2013, 12:50

Niestety, ale nic nie rozwiały bo piszemy o konkretnym skrzyżowaniu, a nie o rondach.

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 16 listopada 2013, 13:39

Ale teraz jest tam już rondo. :P

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 16 listopada 2013, 14:18

No bo teraz zamiast Placu Daszyńskiego będziemy mieć:
- Rondo Daszyńskiego
- parking Daszyńskiego :P

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 16 listopada 2013, 14:21

Plac Daszyńskiego z rondem, parkingiem i pomnikiem. :P

Mirek Waga

Postautor: Mirek Waga » 16 listopada 2013, 14:31

Zbigniew Hoffer pisze:Niestety, ale nic nie rozwiały bo piszemy o konkretnym skrzyżowaniu, a nie o rondach.

A oto trzy zasady jakie między innym obowiązują na skrzyżowaniach;
Na skrzyżowaniach wzajemne pierwszeństwo przejazdu jest regulowane przez trzy główne zasady. Pierwsza zasada stanowi, że kierujący pojazdem jest zobowiązany do ustąpienia pierwszeństwa przejazdu pojazdom nadjeżdżającym z prawej strony. Zasada druga mówi, że kierujący pojazdem, dojeżdżając do skrzyżowania, na którym zamierza skręcić w lewo, musi ustąpić pierwszeństwa pojazdom jadącym w przeciwnym kierunku, na wprost lub skręcającym w prawo.

Trzecia zasada, ale w tym konkretnym przypadku nie obowiązuje, ale go przytoczę;

Trzecia zasada stanowi, że kierujący pojazdem dojeżdżając do skrzyżowania, zobowiązany jest zawsze ustępować pierwszeństwa przejazdu pojazdowi szynowemu, bez względu na to, z której strony on nadjeżdża

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 17 listopada 2013, 15:52

Jakąż dziwną mentalność mają kierowcy, którzy koniecznie muszą utrudniać życie pieszym. Oto prawa strona ul. Okólnej - to jest chodnik !!
Obrazek

A teraz strona lewa z wyznaczonymi miejscami parkingowymi:
Obrazek

Obrazek

Śmierdzą te wolne miejsca czy co ??

Krzysiek Perczak
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysiek Perczak » 20 listopada 2013, 16:32

Chciałem nawiązać do innego tematu:

Jako że studiuję na Politechnice Częstochowskiej, regularnie przemieszczam się ulicą Dąbrowskiego.
Kilka razy w tygodniu obserwuje tam sytuacje typu: kierowca jadący ul. Dąbrowskiego wjeżdża na skrzyżowanie z Al. Jana Pawła II nie zastanawiając się czy uda mu się opuścić skrzyżowanie bez blokowania ruchu wzdłuż Al. Jana Pawła II - po prostu takie chamskie wciskanie się na skrzyżowanie. Rozumiem sytuacje jak gość wjedzie na środek skrzyżowania i zatrzyma się na wysokości pasa zieleni, wtedy nie blokuje ruchu pojazdów. Niestety, najczęściej za tym gościem ustawia się "roztargniona" kobieta i sytuacja się troszkę komplikuje :) . Ucieszyłbym się gdyby kiedyś pojawił się w tym miejscu patrol policji, nie dość że policjanci wyrobiliby sobie miesięczną normę w sensowny sposób, to na pewno ta przykładowa "roztargniona" Pani zastanowiłaby się przed kolejnym wjazdem na skrzyżowanie.

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 20 listopada 2013, 16:41

Dziś przechodząc przez ulicę Dąbrowskiego przy mojej uczelni musiałem parę razy poruszać się slalomem po chodniku, którego przestrzeń co parę metrów ograniczały samochody (większość to były długie czarne samochody z nadwoziem Sedan ze skórzaną tapicerką i innymi bajerami. Widocznie ich właścicielom-jegomościom wolno najwyraźniej więcej).

Krzysiek Perczak
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysiek Perczak » 20 listopada 2013, 16:54

Od dwóch dni siedzę w domu z powodu choroby więc dzisiaj na pewno nie było na ul. Dąbrowskiego ani mnie ani mojego długiego BMW serii 7 w kolorze czarnym, z 19 calowymi alufelgami, ze skórzaną tapicerką i innymi bajerami.

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 20 listopada 2013, 16:56

Tyle tylko, że ja nie próbowałem ci moim postem dogryźć i wcale nie miałem ciebie na myśli. Też chciałem sobie jedynie pomarudzić.

Krzysiek Perczak
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysiek Perczak » 20 listopada 2013, 16:57

W taki razie przepraszam. Swoją drogą mam nadzieję że sytuacja się rozładuje na Dąbrowskiego jak skończą remont parkingu.

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 20 listopada 2013, 17:28

A ja ponarzekam na studentów (ul. Dąbrowskiego), którzy też za bardzo nie wiedzą jak i gdzie się parkuje ( w poniedziałek auto stało przez 3godziny na pasie drogi, a "student" na wykładach).
Policja powinna się pojawić od ul. Dekabrystów do Jasnogórskiej, codziennie znajdzie się kilkanaście samochodów źle zaparkowanych.

Awatar użytkownika
Wojciech Liberda
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Wojciech Liberda » 20 listopada 2013, 18:50

To ja wam napiszę... z życia wzięte ... wyjeżdżam z Legionów na trasę w kierunku Katowic. Jak zawsze włącza się zielone do skrętu..., a tu zawsze coś z Warszawy jeszcze na czerwonym pojedzie. I dziś było podobnie... pojechała Skoda... pomarudziłem pod nosem... sobie pomyślałem, a żeby Cię tak pały złapały... nie minęło 10 sekund policyjna Astra II na sygnale dogoniła gościa i ściągnęła na Rejtana w celu wymierzenia kary... a jak ktoś spyta, to bez kozery mogę powiedzieć, że bardzo dużo ludzi jeździ na czerwonym :-x :shock:

Andrzej Czerwik
Członek CKMKM

Postautor: Andrzej Czerwik » 20 listopada 2013, 19:26

Wojciech Liberda pisze:To ja wam napiszę... z życia wzięte ... wyjeżdżam z Legionów na trasę w kierunku Katowic. Jak zawsze włącza się zielone do skrętu..., a tu zawsze coś z Warszawy jeszcze na czerwonym pojedzie. I dziś było podobnie... pojechała Skoda... pomarudziłem pod nosem... sobie pomyślałem, a żeby Cię tak pały złapały... nie minęło 10 sekund policyjna Astra II na sygnale dogoniła gościa i ściągnęła na Rejtana w celu wymierzenia kary... a jak ktoś spyta, to bez kozery mogę powiedzieć, że bardzo dużo ludzi jeździ na czerwonym :-x :shock:

Delikatnie powiedziane "że bardzo dużo ludzi jeździ na czerwonym". Codziennie jadąc do pracy a zwłaszcza wracając z pracy przez miasto tyle jest przypadków że trzeba mieć "oczy dookoła głowy" aby nie wjechać w jakiegoś "daltonistę" :shock: który czerwonego światła nie widzi i jedzie jak gdyby nigdy nic. Gdyby Policja pokręciła by się po mieście to mieli by co robić. Niektórym kierowcom wydaje się że wszystko im wolno, a pozostałych mają "gdzieś".

Mateusz Balt
Członek CKMKM

Postautor: Mateusz Balt » 20 listopada 2013, 20:51

Sebastian Wróbel pisze:Widocznie ich właścicielom-jegomościom wolno najwyraźniej więcej).

Kto bogatemu zabroni? :>
No dobra. Ustawicie milicje tu czy tam, a kto będzie (z całą surowością i stanowczością) przestrzegał zapisów o wychowaniu w trzeźwości? Tego zaniedbać nie mogą.

Andrzej Czerwik pisze:(...) który czerwonego światła nie widzi i jedzie jak gdyby nigdy nic. Gdyby Policja pokręciła by się po mieście to mieli by co robić.

No to by wyjaśniało skąd się wziął samochód wyjeżdżający z Jasnogórskiej (od strony Sanepidu w kierunku Norwida) kiedy dostałem już zielone i... ruszyłem. Ludzi by na przejściu [ŻYCZYMY MIŁEGO DNIA] rozjechał, bo jechał na pełnej albo półpełnej ku...
Takich wypadałoby trafić w ramach selekcji naturalnej, ale to też nie łatwo, bo są sprytni i jeszcze sobie "trafiający" może zrobić niepotrzebną krzywdę :roll:

Rafał Stępniak

Postautor: Rafał Stępniak » 23 listopada 2013, 13:21

No ale nie wyjaśniło się, Ci i Ci mają ustąp ale ja skręcam w lewo i jestem na środku skrzyżowania a Ci od ronda 3 krzyży skręcają w prawo ale nie są na środku skrzyzowania, kto ma pierszeństwo?
Konkretnie kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu Plac Daszyńskiego
Jedziecie od Krakowskiej w strone Jasnej Góry w lewo a pojazdy jadące od Warszawskiej w prawo w strone JG.
My już przepuścimy pojazdy z lewej i jesteśmy na środku tego skrzyżowania no nie to musimy przepuścic pojazdy z prawej! ok bez dyskusji ale też te jadące od Warszawskiej w prawo???? TAK CZY NIE?

A odnośnie znaku ogr. prędkości do kiedy on jest ważny. https://maps.google.pl/maps?q=poraj&oe= ... CAoQ_AUoAg
W Poraju na skrzyżowaniu przy urzędzie Gminy Poraj jadąc w stronę Jastrzębia jest znak 40km/h i potem są 3 nieoznakowane skrzyżowania one nie odwołują tego zakazu? A Na końcu koło tamy jest znak odwołujący.

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 23 listopada 2013, 13:31

Pierwszeństwo na będący na rodzie, a dojeżdżający ma ustąpić.

Rafał Stępniak

Postautor: Rafał Stępniak » 23 listopada 2013, 13:34

jakim rondzie? ja mówie o sytuacji z google maps teraz tam rondo jest?

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 23 listopada 2013, 13:37

Na placu Daszyńskiego jest rondo !!

Rafał Stępniak

Postautor: Rafał Stępniak » 23 listopada 2013, 13:39

od kiedy? Ja tam dawno nie byłem. Dobra ale co w sytuacji jak było wcześniej zoabczcie sobie na google maps cały czas o niej mówie

tomek a zrobili juz tą budowle kolo tesco mozna z wojska polskiego w jana pawla 2 skrecic czy dalej tam jest rozkopane/ Jest juz ten wiadukt?

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 23 listopada 2013, 14:02

Rafał Stępniak pisze:od kiedy? Ja tam dawno nie byłem. Dobra ale co w sytuacji jak było wcześniej zoabczcie sobie na google maps cały czas o niej mówie

tomek a zrobili juz tą budowle kolo tesco mozna z wojska polskiego w jana pawla 2 skrecic czy dalej tam jest rozkopane/ Jest juz ten wiadukt?
....Ty piszesz te posty z Częstochowy, czy może np z... Wielkiej Brytanii ? :P

Rafał Stępniak

Postautor: Rafał Stępniak » 23 listopada 2013, 14:11

mieszkam pod czewą

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 23 listopada 2013, 14:15

..ok ! Rozumiem, że rzadko bywasz w Częstochowie ! Stąd Twoje pytania.

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 23 listopada 2013, 14:16

Wyjdź z podziemia, zobacz jak pięknie jest na zewnątrz, a nie oglądaj świata tylko przez komputer ( Google map's) !! :P

Rafał Stępniak

Postautor: Rafał Stępniak » 23 listopada 2013, 14:19

no dobra ale nikt mi nie napisał dalej kto wkoncu miał pierszeństwo jak jeszcze ronda nie bylo
bardzo mnie to ciekawi bo raz to bym juz musial do mechanika jechac auto robic bo mialem taką sytuację.

A kolejna sprawa to co jest teraz przejezdne na skrzyzowaniu kolo tesco? da rade skręcic od śląska w JP2 i potem wrócic?

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 23 listopada 2013, 14:30

Rafał Stępniak pisze:no dobra ale nikt mi nie napisał dalej kto wkoncu miał pierszeństwo jak jeszcze ronda nie bylo
bardzo mnie to ciekawi bo raz to bym juz musial do mechanika jechac auto robic bo mialem taką sytuację.
...dawniej jak wjeżdżaleś na pl. Daszyńskiego od ul Krakowskiej to musiałeś ustąpić najpierw jazącym z pl. Daszyńskiego w kier. ul. Mirowskiej i Warszawskiej a później wszystkim pojazdom jadącym z Twojej prawej strony czyli z ul. Mirowskiej i Warszawskiej. Czy to jest jasne ?
Rafał Stępniak pisze:A kolejna sprawa to co jest teraz przejezdne na skrzyzowaniu kolo tesco? da rade skręcic od śląska w JP2 i potem wrócic?
...nie ! Można tylko jechać od Katowic w kier. Warszawy i do TESCO. W drugą stronę można jechać (od Łodzi) w kier. Katowic - prosto i można skręcić w al. Jana Pawła II w kier. centrum miasta. Czy to jest jasne ?

Rafał Stępniak

Postautor: Rafał Stępniak » 23 listopada 2013, 14:43

jasne ale czemu tym z warszawskiej????? oto wlasnie chodzi

czyli tego skrzyżowania juz niema? A czytalem gdzies ze ten wiadukt mialbyć gotowy do konca 2013 czy wpolowie

A tak pozatym to A1 od strony drogi dk1, dk43, 46 jest juz wybudowane? bo na gps i w necie widze ze ma byc oddane do użytki pod koniec 2013r. a jadąc od poczesny do konopisk nie widzialem tam żadnej A1 wybudowanej.

dziekuje za INFO Piotr

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 23 listopada 2013, 15:03

Rafał Stępniak pisze:jasne ale czemu tym z warszawskiej????? oto wlasnie chodzi
...masz prawo jazdy ? Jeżeli tak - to wstyd. Przecież wiesz, że PRAWA strona ma pierwszeństwo !!
Rafał Stępniak pisze:czyli tego skrzyżowania juz niema? A czytalem gdzies ze ten wiadukt mialbyć gotowy do konca 2013 czy wpolowie
...stare dane !! Wiadukt zaczęto budować w sierpniu 2013 roku !!
Rafał Stępniak pisze:A tak pozatym to A1 od strony drogi dk1, dk43, 46 jest juz wybudowane? bo na gps i w necie widze ze ma byc oddane do użytki pod koniec 2013r. a jadąc od poczesny do konopisk nie widzialem tam żadnej A1 wybudowanej.
....i zapewne jeszcze długo jej nie zobaczysz !! Nie wiem na jakim GPS ją widziłeś. Może być TYLKO zaznaczona, że będzie tamtędy przebiegać.

P.S. Odmieniamy "od Poczesnej" nie "od Poczesny" i nazwy własne z dużej litery !!!

Rafał Stępniak

Postautor: Rafał Stępniak » 23 listopada 2013, 15:18

Bo jak wcześniej pisałem ja będę na środku skrzyżowania a Ci od warszawskiej sie właczają dopiero.

a w okolicach dk43 też nie zaczeli budować??

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 23 listopada 2013, 15:39

stare skrzyzowanie na placu bylo dobrze oznakowane i praktycznie wszystko regulowaly znaki. A1 w okolicach czwy nigdzie nie jest wy udowana. niektore mapy pokazuja tylko planowany przebieg.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 23 listopada 2013, 16:03

Rafał Stępniak pisze:Bo jak wcześniej pisałem ja będę na środku skrzyżowania a Ci od warszawskiej sie właczają dopiero.
...zasada "prawej ręki" ! Ustępujesz wszystkim z prawej strony.
Rafał Stępniak pisze:a w okolicach dk43 też nie zaczeli budować??
....nigdzie nie zaczęto budować autostrady A1 - na od. Pyrzowice - Piotrków Tryb.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 23 listopada 2013, 16:14

...przystanek: Filharmonia

Obrazek

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 23 listopada 2013, 16:15

Tak jest codziennie. Gdzie jest drogówka ??

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 23 listopada 2013, 16:18

czyli park & ride ala Częstochowa.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 23 listopada 2013, 16:23

Janusz Karlikowski pisze:Tak jest codziennie. Gdzie jest drogówka ??
..drogówka dziś stała ze mną w kolejce, w sklepie metalowym na Rynku Wieluńskim pod nr 3 ! :P

Wróć do „Inne”