Książka skarg i zażaleń - gorzkie żale (komunikacyjne)

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Janusz Karlikowski » 31 marca 2013, 15:53

Warunki drogowe są fatalne. #359 ledwo jechał na 22, każdy przystanek problemy z ruszeniem. Pomijam już -22 względem rozkładu. 13, 16, 29 z obserwacji kursuje planowo albo prawie planowo.
Ale widziałem dziś TYLKO jedną pługopiaskarkę !! Przecież takie firmy świąt nie mają !! A opady nie pojawiły się bez zapowiedzi. Trąbiono o nich w każdych wiadomościach.

Awatar użytkownika
Wojciech Liberda
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Wypadki, kolizje, awarie autobusów i tramwajów - 2013

Postautor: Wojciech Liberda » 31 marca 2013, 15:59

Janusz Karlikowski pisze:Warunki drogowe są fatalne. #359 ledwo jechał na 22, każdy przystanek problemy z ruszeniem. Pomijam już -22 względem rozkładu. 13, 16, 29 z obserwacji kursuje planowo albo prawie planowo.
Ale widziałem dziś TYLKO jedną pługopiaskarkę !! Przecież takie firmy świąt nie mają !! A opady nie pojawiły się bez zapowiedzi. Trąbiono o nich w każdych wiadomościach.

To, że ich nie widzisz nie znaczy, że nie jeżdżą... pamiętaj że są piorytety np. DK1 ma pierwszą klasę odśnieżania ot taka rzeczywistość...

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 31 marca 2013, 16:46

A teraz głos pozytywny - jestem pod wrażeniem umiejętności kierowcy na #139, jadącego dzisiaj na linii 67. Warunki były okropne, droga biała, ale potrafił na tyle delikatnie żeglować mercem po zasypanych, jurajskich drogach, że opóźnienie wynosiło co najwyżej kilka minut. Żadnych stresowych momentów, co najwyżej na chwilę zakopał się na jakimś przystanku (np. na Odrzykoniu).

Iwona Trzepizur

Postautor: Iwona Trzepizur » 31 marca 2013, 16:59

są nieliczni, którzy naprawdę potrafią jeździć ;)

Awatar użytkownika
Sebastian Struski
Kontaktowanie:

Postautor: Sebastian Struski » 31 marca 2013, 19:41

Warunki są fatalne ale co mogą wiedzieć osoby które nawet prawka nie posiadając
Dominiku owszem jeśli chce ktoś zasuwać to ja nie robię problemu niech jedzie tylko później niech nie płacze że albo kogoś zabił albo że ma samochód zdeformowany:P. Pamiętajcie że specyfika jazdy mercem jest inna niz zwykła osobówką a szczególnie z włączonym retarderem

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 31 marca 2013, 19:55

Tak żeby nie było - nie pisałem tego w odniesieniu do kogokolwiek innego, twierdząc że inni nie potrafią jeździć. Dla mnie każdy - naprawdę, bez żadnej złośliwości, tylko z podziwem - prowadzący pojazd jest w pewnym sensie mistrzem kierownicy. Ja nie potrafiłbym takiego kolosa prowadzić. Zwłaszcza w takich warunkach. Dlatego nie rozumiem opinii "są nieliczni, którzy naprawdę potrafią jeździć". W takich warunkach liczy się to, żeby przejechać trasę i trochę źle zrobiłem, że cokolwiek o opóźnieniach napisałem.

Tego kierowcę często widzę na liniach olsztyńskich, widziałem jak potrafił manewrować przegubowym MANem po olsztyńskim rynku - dlatego pozwalam go sobie pochwalić, że właśnie bez żadnego zasuwania i ganiania za rozkładem potrafił bardzo płynnie i spokojnie przejechać niełatwą trasę. W ogóle przepraszam, że tego pana tak tutaj obgaduję i "recenzuję", podczas gdy pewno właśnie zbliża się do Skrajnicy.

Piotrze, Ty naprawdę nie potrafisz w spokoju w domu wysiedzieć. A mówiłem Tobie - zostaw w spokojnie linie "z prądem".

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 31 marca 2013, 20:02

Piotr Jeruszka pisze:Piotrze, Ty naprawdę nie potrafisz w spokoju w domu wysiedzieć. A mówiłem Tobie - zostaw w spokojnie linie "z prądem".
...no cóż Piotrze - lubię "napięcie" ! :D

Awatar użytkownika
Pracownik

Postautor: Pracownik » 31 marca 2013, 22:26

Janusz Karlikowski pisze: pługopiaskarkę !! Przecież takie firmy świąt nie mają !! A opady nie pojawiły się bez zapowiedzi. Trąbiono o nich w każdych wiadomościach.

No cóż. Wiosna zaskoczyła drogowców ;)

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 31 marca 2013, 22:31

...mam informację, że za to JESIEŃ pomści wiosnę i przyjdzie dużo wcześniej - zapewne nie będzie chciała zaskakiwać drogowców ! :P

Awatar użytkownika
Marcin Strzelecki
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin Strzelecki » 31 marca 2013, 23:53

Piotr Radoliński pisze:...fotki z czwartkowej kolizji PKS vs. MPK !

Obrazek

Obrazek

Kierowca co jechał w tym dniu tym wozem jest nieprzewidywalny.
Dla krótkiego wyjaśnienia: często zdarza mu się przejeżdżać na czerwonym, szaleńczo pędzi na wąskich ulicach, gada przez telefon w czasie jazdy, najciekawsze że kiedyś wjechał w zakręt z taką prędkością że nie wyrobił na zakręcie i uderzył w barierkę ochronną i nie zważał na to że ma pasażerów w środku. Inaczej mówiąc bardzo nie okrzesany kierowca.

Awatar użytkownika
Sebastian Struski
Kontaktowanie:

Postautor: Sebastian Struski » 31 marca 2013, 23:55

Iwona Trzepizur pisze:są nieliczni, którzy naprawdę potrafią jeździć ;)

Z chęcią posłuchamy kto to taki:P

Awatar użytkownika
Wojciech Liberda
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Wojciech Liberda » 01 kwietnia 2013, 10:16

Sebastian Struski pisze:
Iwona Trzepizur pisze:są nieliczni, którzy naprawdę potrafią jeździć ;)

Z chęcią posłuchamy kto to taki:P

Pirat drogowy do TVN Turbo z nim :P

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 01 kwietnia 2013, 10:20

Bądźmy jednak realistami. Jest sporo w MPK, którzy kompletnie sobie w taka pogodę nie radzą i boją własnego cienia, np. pani ze #120 na 25-32 wczoraj. Zastanawiam się po co takie osoby pchają się do takiej pracy....
Gdybyśmy robili imprezę 8 "na dniach" to wypożyczając autobus z MPK mielibyśmy spore dylematy i pewnie korekty trasy. Na szczęście będą to wozy z PKS, a tam kierowcom nie takie warunki nie są straszne :)

Andrzej Rybak

Postautor: Andrzej Rybak » 01 kwietnia 2013, 10:24

Na czym polega takie "nieradzenie"?

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 01 kwietnia 2013, 10:31

Przemieszczanie się w tempie idącego obok człowieka. Dodam, że o tej samej porze tymi samymi ulicami jechały wozy #69 i #85, których prowadzący jechali prawie zgodnie z rozkładem jazdy i jechali w miarę normalnie. Zresztą można powiedzieć, że jechali po prostu tak jak opisał Piotr Jot a propos pana ze #139 na Skrajnicy (wzmianka o MAN-ie #365 sugeruje mi kto był tym kierowcą - to stary wyjadacz tych tras).
Zbyt zachowawcza jazda i hamowanie co chwilę są bardziej groźne niż spokojna, ale pewna jazda.

Awatar użytkownika
Sebastian Struski
Kontaktowanie:

Postautor: Sebastian Struski » 01 kwietnia 2013, 11:45

Januszu tempo jazdy należy dostosować do warunków panujących na drodze w taka pogodę nie do rozkładu rozkład i opóźnienie schodzi tutaj na drugi plan, najważniejsze jest bezpieczeństwo pasażerów, ale komu ja to mówie osoba która nie ma prawa jazdy nigdy tego nie zrozumie :P

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 01 kwietnia 2013, 13:18

Czego Ty się czepiasz, że ja nie mam prawa jazdy. Ale do diabła jeżdżę z kierowcami, i autobusów, i osobówek. Chyba wiem jak można jechać, a wiem co to jest boidupstwo i wymiękanie jak już lekko posypie. Podczas ataku zimy w maju 2011r. jechałem PKS Sieradz do Jeleniej Góry pojazdem znacznie większym (dłuższym i wyższym) i za Strzelinem były masakryczne warunki drogowe, a mimo to kierowca (jeden z dwóch) jechał normalnie (czyt. pewnie) i w efekcie w JG byłem tylko kilka minut po czasie.
Ogólnie oceniam, że w naszym MPK mamy sporą grupę kierowców kiepskich, lichych. W Jeleniej, Wałbrzychu itp. miastach już leżeliby w rowach.

Awatar użytkownika
Czestochowianin

Postautor: Czestochowianin » 01 kwietnia 2013, 13:28

No właśnie najlepiej jest kogoś krytykować jak się siedzi przed monitorem, ciekawi mnie jakbyś pojechał w takich warunkach.Chociaż doceniłbyś to że Ty masz święta, siedzisz w cieple i możesz pisać te swoje brednie, a kierowca przychodzi bez względu na warunki atmosferyczne które niekiedy są tragiczne, by potem i tak wszechwiedzący i wszechpotrafiący wszystko najlepiej Pan Janusz mógł go skrytykować. Więcej szacunku bo praca kierowcy jest naprawdę bardzo ciężka.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 01 kwietnia 2013, 13:39

Zima i śnieg w naszej strefie klimatycznej są rzeczami normalnymi i jeśli ktoś idzie na kierowcę by służyć pasażerom, to ma się z tym liczyć.
A ja nie robię prawka, bo wolę sobie tyłek wozić komunikacją publiczną (mam takie prawo) i koniec kropka !!

Awatar użytkownika
Marcin Strzelecki
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin Strzelecki » 01 kwietnia 2013, 13:46

W przypadku przyłączam się do Janusza.
Nie którzy kierowcy wcale na ten nie zasługują a szanować ich za to że zabrali się za coś do czego się nie nadają to śmiech na sali.

Awatar użytkownika
Czestochowianin

Postautor: Czestochowianin » 01 kwietnia 2013, 13:54

A Wy akurat na temat pracy kierowcy wiecie wszystko, "jeszcze nie ugryźliście jabłka, a już wiecie jak ono smakuje". Bardzo, ale to bardzo ciekawe. Czasami zamiast ostrej krytyki wystarczy zwykła życzliwość i zrozumienie.

Awatar użytkownika
Marcin Strzelecki
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin Strzelecki » 01 kwietnia 2013, 14:01

Nie dla kierowców którzy na to nie zasługują !!
Nie jest problemem odróżnić kierowcę który wie od czego jest za kółkiem, od tego który przyszedł od klepać dniówke i zadowolonym iść do domu.

Awatar użytkownika
Wojciech Liberda
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Wojciech Liberda » 01 kwietnia 2013, 14:03

Info z ostatniej chwili... 102Na z pługiem z przodu zderzyła się Twistem na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z Armii Krajowej! Nie wiem co się stało, podobno pług wbił się wTiwsta i stoi pionowo... nie wiem jak to wygląda... jadę porobić fotki :cry:

Awatar użytkownika
Krzysiek Ociepa
Kontaktowanie:

Skargi

Postautor: Krzysiek Ociepa » 01 kwietnia 2013, 14:08

Znowu Twist... Nie mają one jakoś szczęścia. Nie mógł się wbić w stopiątkę? Mam nadzieję, że to nic bardzo poważnego. Domyślam się, że podzielisz się Wojtku zdjęciami.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 01 kwietnia 2013, 14:58

Ja byłem na miejscu teraz, ale ... nie podzielę się fotkami :P

Andrzej Sowa

Postautor: Andrzej Sowa » 01 kwietnia 2013, 15:57

1-KWIECIEŃ nie do wiary.

Damian Włodarczyk

Postautor: Damian Włodarczyk » 01 kwietnia 2013, 16:09

Wstydzilbym się na miejscu niektórych pisać takie bzdury.

Awatar użytkownika
Marcin Strzelecki
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin Strzelecki » 01 kwietnia 2013, 16:19

A ja dałem się nabrać :P

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 01 kwietnia 2013, 16:19

Andrzej Sowa pisze:1-KWIECIEŃ nie do wiary.
A ja dałem się złapać i mało co nóg nie połamałem na oblodzonym śniegu jak leciałem na 13... Ale mnie tam żart się podoba :)

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 01 kwietnia 2013, 16:27

Czestochowianin pisze:A Wy akurat na temat pracy kierowcy wiecie wszystko, "jeszcze nie ugryźliście jabłka, a już wiecie jak ono smakuje". Bardzo, ale to bardzo ciekawe. Czasami zamiast ostrej krytyki wystarczy zwykła życzliwość i zrozumienie.
Drogi kol. Częstochowianinie - przyłączam się do Twoich słów na temat pracy kierowcy. Trudno jest osobom, które w życiu nie siedziały "za kółkiem" autobusu zrozumieć jak ciężka i odpowiedzialna jest to praca. Co do stylu jazdy - każdy mna swój - każdy stara się dostosować jazdę do warunków atmosferycznych. Przejechałem parę milionów kilometrów - nie uważam się za "Hołowczyca" - też mam momenty, że wymiękam w trudnych warunkach i jadę w tempie "żółwia". Łatwo jest krytykować - ale żaden z krytykantów nie odważy się pokazać swojej klasy - łatwo jest wymagać od innych, gdy samemu w takich warunkach maiłoby się "ciepło w gaciach".
Co do pań za kierownicami autobusów - zawsze mam wobec nich wielki "szcun" !

Michał Kamiński

Postautor: Michał Kamiński » 01 kwietnia 2013, 16:31

Co się dziwić ,że nie którzy kierowcy nie radzą sobie na śniegu !!Jakie mamy szkolenia ? a no takie że płaci się prawie 3 tysie żeby posłuchać jakiś bredni instruktora zamiast poćwiczyć jazdę na matach poślizgowych czy symulatorach .Dla mnie każdy zawodowy kierowca powinien zdawać płytę ,wtedy taka pogoda jak wczoraj nie była by straszna (zresztą nie było tak najgorzej wczoraj śnieg jest o wiele mniej grozny niż marznący deszcz).Jednak nasz rząd wprowadzając nowe przepisy patrzy tylko jak się nachapać i tyle...
A co do krytyki kierowców to się nie wypowiadam ,bo nie jeden tu osobówka by się bał jechać :)

Damian Włodarczyk

Postautor: Damian Włodarczyk » 01 kwietnia 2013, 16:38

Pisząc bzdury miałem na myśli krytykowanie kierowców za to, że są ostrożni podczas złych warunków atmosferycznych. Sorry, ale trzeba mieć jakieś pojęcie o tym, aby moc cokolwiek madregi napisać. A już krytyka z ust osoby która nie ma prawa jazdy nawet na osobowke, to już szczyt głupoty.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 01 kwietnia 2013, 16:47

Damian Włodarczyk pisze:A już krytyka z ust osoby która nie ma prawa jazdy nawet na osobowke, to już szczyt głupoty.
Wiesz co za ten szczyt głupoty, to ja za chwilę poproszę o punkt karny.
Niestety nie miałem okazji z Tobą jechać tu w MPK. Ale mam znajomych (innych niż MP) i wiem jak da się jechać. Poza tym trochę jeździł Kuba i on ma klasę jazdy. I w sumie ja (i on na pewno też bardzo) się cieszę, że jeździ w porządnej firmie.
A poza tym nie zapominaj, że ja mam prawo do krytyki, bo ja płacę za usługę. Jak zrobią tak jak w Rydze (i planują w Żorach), że będę jeździł za darmo, to dam spokój. Póki co bulę 90zł/m-c i nie obchodzi mnie śnieg na drodze wtedy gdy padać on ma do tego prawo. Jak spadnie w lipcu, to może uwierzę, że kogoś zaskoczył.
Jak ktoś się tak boi, to niech idzie na tramwaje - z szyn trudniej wypaść niż wpaść w poślizg. Wielu kierowców tak zrobiło, m.in. z #34, #219...

Awatar użytkownika
Czestochowianin

Postautor: Czestochowianin » 01 kwietnia 2013, 16:48

Janusz Karlikowski pisze:
Andrzej Sowa pisze:1-KWIECIEŃ nie do wiary.
A ja dałem się złapać i mało co nóg nie połamałem na oblodzonym śniegu jak leciałem na 13... Ale mnie tam żart się podoba :)

I to potwierdza że szukasz taniej sensacji, chciałeś jak najszybciej dostać sie w miejsce ludzkiego nieszczęścia i tragedii które na szczęście okazało sie Promaaprilisowym żartem

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 01 kwietnia 2013, 16:51

Rozbity Twist to ludzkie nieszczęście ?? Buhahaha. Lepszego żartu na 1. kwietnia nie słyszałem.

Awatar użytkownika
Marcin Strzelecki
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin Strzelecki » 01 kwietnia 2013, 16:54

Taniej sensacji kosztem brakiem czyjegoś rozsądku i logicznego myślenia.
Janusz ma rację klient nasz Pan. Płacąc 90 zł co miesiąc za bilet mam prawo do oceniać usługę za którą zapłaciłem za 30 dni z góry.
Jest rozkład kierowca ma się go trzymać i koniec kropka.

Michał Kamiński

Postautor: Michał Kamiński » 01 kwietnia 2013, 16:57

Kup sobie paliwo za 90 zl ciekawe gdzie dojedziesz :)

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 01 kwietnia 2013, 16:59

Michał Kamiński pisze:Kup sobie paliwo za 90 zl ciekawe gdzie dojedziesz :)
...na samym paliwie to chyba niedaleko ! :D

Awatar użytkownika
Marcin Strzelecki
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin Strzelecki » 01 kwietnia 2013, 17:01

Prawo do krytyki za niedogodności mam i nic tego nie zmieni. :evil:

Michał Kamiński

Postautor: Michał Kamiński » 01 kwietnia 2013, 17:02

Piotr Radoliński pisze:
Michał Kamiński pisze:Kup sobie paliwo za 90 zl ciekawe gdzie dojedziesz :)
...na samym paliwie to chyba niedaleko ! :D

Fakt :)

Michał Kamiński

Postautor: Michał Kamiński » 01 kwietnia 2013, 17:05

Marcin Strzelecki pisze:
Jest rozkład kierowca ma się go trzymać i koniec kropka.

Masz rację i każdy kierowca się trzyma ,ale nie kosztem ryzykowania zdrowiem przewożonych ludzi za które bierze odpowiedzialność w takie warunki jak np wczoraj

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 01 kwietnia 2013, 17:06

...chyba trzeba uruchomić KĄCIK SKARG i ZAŻALEŃ na forum ! :P Wszak My Polacy jesteśmy stworzeni do krytyki... innych. A każdy z nas pojedyńczo to chodzacy ideał.

Michał Kamiński

Postautor: Michał Kamiński » 01 kwietnia 2013, 17:08

Piotr Radoliński pisze:...chyba trzeba uruchomić KĄCIK SKARG i ZAŻALEŃ na forum ! :P Wszak My Polacy jesteśmy stworzeni do krytyki... innych. A każdy z nas pojedyńczo to chodzacy ideał.

LIKE IT

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 01 kwietnia 2013, 17:11

...przypomnę tylko, że posłuzyłem się zwrotem z przed 40 lat. Mówiono wtedy także, że każdy Polak zna się na wszystkim najlepiej, a Polska to kraj kierowników i kontrolerów - każdy by chciał rządzić drugim i każdy chciałby go kontrolować. Amen. (...i to nie "prima-aprilis")

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 01 kwietnia 2013, 17:14

Michał Kamiński pisze:Masz rację i każdy kierowca się trzyma ,ale nie kosztem ryzykowania zdrowiem przewożonych ludzi za które bierze odpowiedzialność w takie warunki jak np wczoraj

Żeby może zakończyć tą głupią dyskusję, znowu skupioną na mnie (szczególnie przez kilka osób), to powiem tak: dziwię się, bardzo się dziwię i nie mogę pojąć czemu jeszcze żyję i nigdy nie brałem udziału w wypadku z udziałem autobusu.
Swojego czasu organizowałem obozy zimowe dla studentów w Karpaczu, Poroninie, Krynicy. Takie warunki jak wczoraj dla kierowców tamtych PKS-ów są jak chleb powszedni i nie doznałem NIGDY większego dyskomfortu związanego z podróżowaniem po zaśnieżonej drodze, szczególnie z uwzględnieniem punktualności. W Karpaczu do Bierutowic wręcz kiedyś kierowca piął się jak po lodowisku, ale jechał, wjeżdżał w zatoki, ruszał na 5 razy, ale nie marudził. Nie wspomnę już o kierowcy słowackiego SAD, który w śnieżycy wwiózł nas na Łysą Polanę i spóźnił się może raptem 5-7 minut (z Popradu czas jazdy 90 minut całość).
Szkolenia !! Tak jak ktoś wyżej napisał. A u nas zrobisz prawko odpowiednie i już MPK cię bierze... Parodia

Michał Kamiński

Postautor: Michał Kamiński » 01 kwietnia 2013, 17:21

Właśnie szkolenia ja osobiście nie mam problemów z jazdą w takich warunkach ale co zimę od ponad 10 lat ćwiczę sobie kontrolowane poślizgi na parkingach czy innych nadających się miejscach .

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 01 kwietnia 2013, 17:35

Michał Kamiński pisze:Co się dziwić ,że nie którzy kierowcy nie radzą sobie na śniegu !!Jakie mamy szkolenia ? a no takie że płaci się prawie 3 tysie żeby posłuchać jakiś bredni instruktora zamiast poćwiczyć jazdę na matach poślizgowych czy symulatorach .

I jeszcze każą sobie za to płacić 5 tysięcy złotych. Za ponad sto godzin siedzenia na dupie przed kompem i co najwyżej 2 godzin na macie poślizgowej, dla której trzeba dojechać na swój koszt do Warszawki. Wiadomo, że to jeden z wielu sposobów państwa na jak największe wydojenie z kasy obywateli. Ale na przykładzie KW można podciągnąć cały system szkolnictwa. Teorii zawsze jest mniej niż praktyki a tak powinno być na odwrót. Potem ktoś idzie studiować kierunek mniej lub bardziej ambitny tylko po to, aby po zdobyciu papierka nie dostać nigdzie porządnego stanowiska, bo pracodawca wymaga doświadczenia...
A wracając do meritum: ktoś tu już napisał, że prędkość pojazdu trzeba dostosować do warunków pogodowych. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie zapierniczał 90km/h na niezabudowanej drodze podczas gdy na pokrytej śniegiem i lodem drodze. Ale z drugiej strony nie znaczy to, że toś z tego powodu ma się wlec, zwłaszcza jeśli jest doświadczonym kierowcą z wieloletnim stażem.
Marcin Strzelecki pisze:Prawo do krytyki za niedogodności mam i nic tego nie zmieni.

Ja odnoszę wrażenie, że prawo do krytyki i wolność słowa w naszym kraju to utopia. Przykład rozdmuchanej "afery" z udziałem byłego prezydenta kraju pana Lecha W. jest tego przykładem.
Marcin Strzelecki pisze:Jest rozkład kierowca ma się go trzymać i koniec kropka.

Łatwo za dużo wymagać i wieszać psy na kierowcach, którzy tylko wykonują swoją pracę. Poza niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, korkami i remontami pretensje należy kierować do organizatora komunikacji miejskiej (MZDiT), który nie potrafi dobrze ułożyć rozkładów i rozdysponować dobrze czasu międzyprzystankowego, przez co autobusy mimo braku przeszkód w postaci świateł, korków itp. potrafią przyjechać opóźnione.

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 01 kwietnia 2013, 18:30

Panie i Panowie.

Chcecie narzekać? Narzekajcie na usługę, a nie na kierowców. Kierowca jedzie za wolno? Autobus się wlecze? To zbierzcie do kupy narzekania i wyślijcie do MZDiT, Orionu, MPK.

Bo jak patrzę na poziom tej dyskusji, to nie wiem, czy taki jest sens tego forum.

Nie jesteśmy specjalistycznym forum kierowców i z pewnością wypowiadający się tutaj kierowcy biją nas doświadczeniem i umiejętnościami. Ja też jeżdżę na bilecie miesięcznym, powodów do narzekania mam od cholery, ale musiałby mi chyba napadać śnieg do głowy, abym narzekał na styl jazdy kierowcy, bo tu jedzie za wolno, tam się słabo zbiera itp. Znacie mój stosunek do organizacji i realizacji komunikacji w tym mieście, ale z drugiej strony - chyba założę forum internetowe specjalnie dla kierowców, aby mogli tak samo ponarzekać na pasażerów.

Oczywiście, klient (pasażer) nasz pan. Z drugiej strony, kierowca też jest człowiekiem i pewno nie życzy sobie, by przystanki były uwalone petami, za sobą słyszał wulgaryzmy, a sam był narażony na inwektywy, którymi mógłby zainteresować sądownictwo.

Jak będę miał wątpliwości, to z pewnością zajmę się poinformowaniem odpowiednich służb (a co, pochwalę się - pierwszego e-maila do MZDiT dzisiaj wysłałem. Domyślam się, że będzie się mielił i mielił, ale w końcu - co mi szkodzi), ergo - spokojnie napiszę, co mi leży na wątrobie, nie wchodząc na nikogo personalnie. Czy jak Wam telefon nie działa, to też wchodzicie na któreś forum i narzekacie? Czy jak kablówka nie nadaje prądu, to też wchodzicie i jęczycie na forum Wyborczej? Czy komukolwiek nagle przywrócił się telefon/telewizja, gdy napisał wpis na takim forum?

Panowie, zejdźcie z kierowców.

Awatar użytkownika
Marcin Strzelecki
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin Strzelecki » 01 kwietnia 2013, 18:38

Krótko.
Nie będę przyklaskiwał paprokom ich działania.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 01 kwietnia 2013, 18:44

Marcin Strzelecki pisze:Krótko.
Nie będę przyklaskiwał paprokom ich działania.
Nie wiem co robisz Marcinie i gdzie pracujesz, ale zastanawiam się czy Ty NIGDY nie dałeś komuś powodów do narzekania na Twoją osobę (Twoją pracę) ? Jeżeli nie dałeś to przepraszam - jesteś po prostu IDEAŁ !

Wróć do „Inne”