Śmietnik

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM
Status: Offline

Śmietnik

Postautor: Piotr Radoliński » 01 sierpnia 2013, 21:40

Janusz Karlikowski pisze:A co ja napisałem ?? To "kierman" zareagował na ITD..
ja tylko stwierdziłem fakt i to, że pewnie gdyby moja koleżanka to napisała to by nie zareagował - kobiecie nie wypada.
Czekam na 08.08, to może z panem "kiermanem" pogadamy inaczej
...zastanawiam się co tak bardzo szafujesz tą "magiczną datą" ! To brzmi jak GROŹBA...

Awatar użytkownika
Pracownik

Wypadki, kolizje, awarie autobusów i tramwajów - 2013

Postautor: Pracownik » 01 sierpnia 2013, 22:01

Janusz Karlikowski pisze:Czekam na 08.08, to może z panem "kiermanem" pogadamy inaczej

Nie musisz czekać do 8. Proponuję spotkać się na trasie jeżeli macie sobie coś do wyjaśnienia. Nie wiem po co jakieś sztuczne problemy się tworzy,

Kierman

Postautor: Kierman » 02 sierpnia 2013, 15:10

Pracownik pisze:
Janusz Karlikowski pisze:Czekam na 08.08, to może z panem "kiermanem" pogadamy inaczej

Nie musisz czekać do 8. Proponuję spotkać się na trasie jeżeli macie sobie coś do wyjaśnienia. Nie wiem po co jakieś sztuczne problemy się tworzy,

Ja z tym człowiekiem nie chce mieć nic wspólnego ...

Awatar użytkownika
Pracownik

Postautor: Pracownik » 05 sierpnia 2013, 07:37

Janusz Karlikowski pisze:A czego się spodziewać. Nasze wagony to trumny. Wielokrotnie zwracałem uwagę na swąd w II wagonie, ale to było bezskuteczne. Motorniczy twierdził, że to chwilowe zatarcie hamulców i " się wywietrzy". Gratuluję takiego podejścia do sprawy, bo w Dąbrowie Górniczej doprowadziłem do zatrzymania solówki i wezwania SP. W wagonie #523 (albo coś obok tego nr) było siwo.
A u nas prowadząca a tego wynika naraziła na niebezpieczeństwo podróżnych w II Wagonie. Brawo
Dąbrowa Górnicza jest przeszło 50 km od Częstochowy gwoli ścisłości. Jeżeli stan taboru jest tam taki sam jak stan torowisk w rejonie będzinskim to znaczy, że w Częstochowie mamy bardzo dobrze zakonserwowane jak na swój wiek wagony z serii sto-pięć. Na ten temat szerokiego rozeznania nie mam, bo już dawno tam nie byłem. Jeżeli natomiast mówimy o budowie technicznej w.w pojazdów i pewnych rozwiązań technologicznych tamże zastosowanych to już moge powiedzieć coś więcej. Oczywiście zakładam, że też takową wiedzę - przynajmniej książkowo teoretyczną - posiadasz dlatego chciałbym zapytać czy wiesz, że nie tylko hamulce powodują wydzielanie się bardzo miłego aromatu w 1 czy 2 wozie, a coś określone "chwilowym zatarciem hamulców" to mówiąc jaśniej zaciśnięcie się szczęk w hamulcu bębnowym? Które oczywiście po przejechaniu kilkuset metrów i tak same odhamują i to wcale nie wymysł kierującego? To często jedyny sposób na tą - o ile można to tak nazwać - usterkę. Sugerujesz że w każdym w.w przypadku wysadzać należy ludzi w polu, chociaż doskonale wiesz (albo i nie), że luzownik po chwili puści ten hamulec i o ile wóz nie kopci jak komin elektrociepłowni, nie iskrzy, nie szarpie i nie wydziela zapachu piękniejszego od najcenniejszych korzennych przypraw ze Wschodu to zjazd awaryjny lub podmiana wozu konieczne NIE są.

Już wystarczy, że, autobusy czasem nie wyjeżdżają na niektóre rozkłady z powodu braków taborowych. Jeszcze tego brakuje żeby jakoś w sumie działające tramwaje łapały niepotrzebne opóźnienia i kursy zjazdowe bez pasażerów wypadały z rozkładów, bo... bo nie wiem co. Bo komuś się coś wydaje? Bo wie, że dzwonią, że coś w wozie nie działa, ale nie wie w jakim kościele tzn. czy to faktyczne powód do zjazdu? Oczywiście ja pewne sugestie na ten temat mogę przekazać koleżankom i kolegom oraz kierownikowi D.G., co rzecz jasna uczynię. Niemniej wtedy raczej szybko nie uda się tu stworzyć miasta dla ludzi, a skrót MPK to nie będzie prezesowe Moja Przyjazna Komunikacja. Nie o to chyba chodzi, chociaż kto tam wie co na celu ma osiągnięcie stowarzyszenie o uroczej i zacnej nazwie WONMPK.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 05 sierpnia 2013, 08:18

...ostatnio miałem analogiczną sytuacje w swoim IVECO. Po wymianie klocków hamulcowych dość długo nowe klocki "docierały" się (trzymały hamulce) - powodowało to, że mój pojazd wydzielał niesamowity swąd (palące się okładziny, grzejące się tarcze hamulcowe i... felgi). Było to odczuwalne nawet przez innych kierowców, którzy pytali mnie przez CB-radio czy aby nie "pali" mi się tarcza sprzęgłowa. Po przejechaniu ok. 200-250 km wszystko się "ułożyło".

P.S. Podczas przejazdu "stodwójki" - z okazji 1% na nasze organizacje pozarządowe - miała miejsce podobna sytuacja. Miejscami "łapały" hamulce - i wydzielał się nieprzyjemny swąd. Ludzie byli informowani o przyczynie tego zapachu. Nikt się tym nie przejmował - nawet strażacy z OSP Błeszno, jadący wtedy tym pojazdem.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 05 sierpnia 2013, 09:19

Kolego "Pracowniku": ja nie sądzę, że doprowadzasz do takich sytuacji, o których pisze Iwona. Co do DG, to doskonale wiem, gdzie jest bo to jest w pewnym sensie moja rodzinna miejscowość. Bardzo się mylicie co do torowisk, bo od zamku w Będzinie linie 21, 22, 24 i jeszcze jakaś tam okazyjnie tną nieźle, a u nas Dąbie to jest masakra. Pomijam łączenia szyn "pod kątem", ale nauczyłem się że w "takich miejscach" trzeba siedzieć. Zresztą nie przypominam sobie sytuacji bymw tramwaju stał poza naszym bolszym gorodem... Nawet w 52 w Krakowie zrobiliśmy sobie 2 wagon restauracyjny..

Kierman

Postautor: Kierman » 05 sierpnia 2013, 09:28

Ale ten człowiek wie wszystko najlepiej i jak coś ktoś zrobi inaczej jak ułoży mu się w tej .... główce to jest zle .Już kiedyś pisałem jak człowiek który samochodem nie przejechał (prowadząc) nawet kilometra może się wypowiadać na temat jezdzenia autobusem .Teraz okazuje się ,że jest też znawcą tramwajowym :) i gada głupoty jak zwykle (obnażył go pracownik swoim postem).

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 05 sierpnia 2013, 09:58

Post został usunięty.

Użytkownik otrzymał ostrzeżenie.

Post do wglądu u administracji.

Szymon Kryczka

Kierman

Postautor: Kierman » 05 sierpnia 2013, 10:05

Proszę moderatorów o zablokowanie konta p. Janusza Karlikowskiego, jeżeli tak się nie stanie zostanie założona sprawa o zniesławienie chodzi o fragment postu ,,I Ty bardzo śmierdzisz " to jest już poniżej poziomu rozumnych ludzi. Cały post jest szkalujący moją osobę, firmę w której pracuje i do tego zawiera niecenzuralne słowa. Jak taka osoba mogła być prezesem CKMKM !!!!. Post zostanie także przekazany włodarzom MPK bo nikt nie może w ten sposób się wypowiadać.

Jakub Siadlak

Postautor: Jakub Siadlak » 05 sierpnia 2013, 11:07

No fakt,została przekroczona granica kultury i dobrego smaku. :-?

Andrzej Sowa

Postautor: Andrzej Sowa » 05 sierpnia 2013, 11:30

Powiem to w prost
Jesteś zwykłym burakiem i chamem to pokazałeś żałosny podpierdalaczu w tym poście

Ten, co tak napisał powinien mieć usunięte anonimowe konto, jeśli chce ubliżać niech robi to pod swoim imieniem i nazwiskiem.
Poza tym obrazuje w symboliczny sposób stosunek pracownika MPK do pasażerów.

Kierman

Postautor: Kierman » 05 sierpnia 2013, 11:42

A czemu nie zacytowałeś postu na który padła taka odpowiedz z mojej strony !
Co niektórzy nazywają się tu Miłośnikami Komunikacji, a robią wszystko by ją zniszczyć. To że Janusz z niewiadomych przyczyn pała nienawiścią do kierowców i do MPK nie powinno się przekładać na to forum. Długo nie reagowałem na jego obraźliwe wpisy, ale teraz już nie odpuszczę bo nikt mnie i moich kolegów z pracy nie będzie obrażał i koniec.
To była odpowiedz ta ten post Janusza K.
Janusz Karlikowski pisze:Z mojej strony 4 litery Wam itd.
Spieprzycie wszystko co było w założeniach w 2005r. Ale niech tam

Kierman

Śmietnik

Postautor: Kierman » 05 sierpnia 2013, 11:55

A tu obraża kontrolerów , może tym też ktoś powinien się zainteresować
Janusz Karlikowski pisze:A jak nie, to okażę legitymację klubową i będę czekał na reakcję. Bo błaznom biletów okazywać nie będę. Legitymującym się kontrolerom TAK TAK !!
A kierowców, którzy wiedzą, że pracują w MPK (służą ludziom) także oddam honor.
Inni WON

Tu znowu kierowców i motorniczych
Janusz Karlikowski pisze:Cenzura niczym PRL. A czymże MPK przekupił ?? Może coś do podziału ??
Jak tak ma wyglądać ten dział, to ja znajdę inne miejsca, gdzie umieszczę chamów i panienki nie do tramwaju tylko do kabaretu !!

Tu nawet pracowników Biedronki
Janusz Karlikowski pisze:Pampersy - jak w Biedronce...
Poza tym jak już się tak robi, to potem nie gapi się jak sroka w gnat przez co mało brakło aby zielone na JP2 jej przeleciało.
Tak jak pisze Tomek: dyscyplina. To jest tramwaj i jeśli warunki drogowe, awaria nie burzy układu 5-5-5-5-... to człowiek tego robić nie może. Nasz tramwaj to jest takie warszawskie metro. Widziałeś kiedyś by bez istotnego powodu metro odjechało ze stacji początkowej nieplanowo ?? Ja nie

Miarka się przebrała i jak ktoś z tym porządku nie zrobi to zrobię ja

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Śmietnik

Postautor: Janusz Karlikowski » 05 sierpnia 2013, 11:59

Nie wiem skąd wziąłeś ten cytat, ale jak z nagrania ze "skagro-linii", to czeka Cię więzienie. Taka jest bowiem kara za ujawnienie rozmów publicznych

Andrzej Sowa

Śmietnik

Postautor: Andrzej Sowa » 05 sierpnia 2013, 12:04

Janusz jest idealistą ,ja też bym pragnął by komunikacja w naszym mieście była idealna. Dlatego martwią mnie takie "sukcesy" jak zakup pięciu siedmioletnich autobusów , bo nie starcza na obsługę wszystkich rozkładowych kursów. Wiem ,że to nie wina kierowców , ale za takie rzeczy pewne osoby(być może z magistratu) odpowiadają. Zawsze popieram MPK ale jeszcze bardziej jestem za jak najlepszą komunikacją bez cięcia kursów z tak głupiego powodu jak braki taborowe. To paradoks,że miasto chce płacić za więcej kursów a nie ma ich kto zrealizować - nieprawdaż?

Kierman

Śmietnik

Postautor: Kierman » 05 sierpnia 2013, 12:07

Janusz Karlikowski pisze:Nie wiem skąd wziąłeś ten cytat, ale jak z nagrania ze "skagro-linii", to czeka Cię więzienie. Taka jest bowiem kara za ujawnienie rozmów publicznych

Te brednie pisałeś na tym forum i to ty prędzej tam trafisz jak złożymy pozew na te twoje szkalowania:)
Możesz być pewny dzisiaj przesadziłeś i ja nie odpuszczę ci już

PS . He to już wiemy co ty wygadujesz jak dzwonisz na infolinie :) i napisałeś przed chwilą osobiście
A i jeszcze dane osobowe uzyskane w nieprawidłowy sposób czarne chmury zaczynają nad tobą krążyć

Andrzej Sowa pisze:Janusz jest idealistą ,ja też bym pragnął by komunikacja w naszym mieście była idealna. Dlatego martwią mnie takie "sukcesy" jak zakup pięciu siedmioletnich autobusów , bo nie starcza na obsługę wszystkich rozkładowych kursów. Wiem ,że to nie wina kierowców , ale za takie rzeczy pewne osoby(być może z magistratu) odpowiadają. Zawsze popieram MPK ale jeszcze bardziej jestem za jak najlepszą komunikacją bez cięcia kursów z tak głupiego powodu jak braki taborowe. To paradoks,że miasto chce płacić za więcej kursów a nie ma ich kto zrealizować - nieprawdaż?

Ja ciebie rozumiem , ale ciągłe obrażanie kierowców itd nie poprawi sytuacji KM w Częstochowie kiedy zrozumiecie ,że Janusz wcale nie jest miłośnikiem tylko przeciwnikiem MPK i do tego kierowcy to dla niego najgorsze zło .Czemu może nas szkalować ,kto mu dał takie prawo !

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Śmietnik

Postautor: Dominik Wójcik » 05 sierpnia 2013, 12:56

Andrzej Sowa pisze:Janusz jest idealistą ,ja też bym pragnął by komunikacja w naszym mieście była idealna. Dlatego martwią mnie takie "sukcesy" jak zakup pięciu siedmioletnich autobusów , bo nie starcza na obsługę wszystkich rozkładowych kursów. Wiem ,że to nie wina kierowców , ale za takie rzeczy pewne osoby(być może z magistratu) odpowiadają. Zawsze popieram MPK ale jeszcze bardziej jestem za jak najlepszą komunikacją bez cięcia kursów z tak głupiego powodu jak braki taborowe. To paradoks,że miasto chce płacić za więcej kursów a nie ma ich kto zrealizować - nieprawdaż?
"Sukcesy"... Do tego miana zaliczyć także fakt, że tramwaje jeżdżą z tablicami kierunkowymi. Po prostu szał. A przez kwestię opisaną przez Ciebie - braki taborowe - podział siecistał się moim życiowym celem, bo te braki implikowały ciężkie przeziębienie u bliskiej mi osoby, która ma problemy po niezaleczonej onegdaj grypie. Ja na pewno nigdy nie "wykażę zrozumienia". Nie mają, to nie - i tak za te kursy kasy nie dostają, bo albo system wykazuje, ze autobus nie pojechał, albo bezczelnie wycięto kurs z rozkładu. Więc skąd ten opór przed drugim operatorem?
Janusz wcale nie jest miłośnikiem tylko przeciwnikiem MPK
Bo nie jest miłośnikiem MPK, a miłośnikiem komunikacji (tak, jest różnica!). Owszem, ma swój świat i trzeba brać poprawkę na wszystko, co pisze.

Kierman

Śmietnik

Postautor: Kierman » 05 sierpnia 2013, 22:28

Dominik Wójcik pisze:. Owszem, ma swój świat i trzeba brać poprawkę na wszystko, co pisze.

Niech pisze co chce , ale za obelgi które tu wypisuje często i gęsto odpowie .Wtedy zrozumie że jego świat musi się dostosować bo beknie za to co tu uskutecznia

Kierman

Śmietnik

Postautor: Kierman » 05 sierpnia 2013, 22:43

PS. Proszę o zamknięcie tematu

inż. Wiktor Sołtysiak
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Śmietnik

Postautor: inż. Wiktor Sołtysiak » 05 sierpnia 2013, 22:47

Dajcie Januszowi spokój- jeśli dostanie to od Was to zapewne otrzymacie to od niego.

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Śmietnik

Postautor: Dominik Wójcik » 05 sierpnia 2013, 23:00

Pewnie, to transakcja wiązana. Janusz przekazywał mi wiele wiadomości od Michała. Wiele kwalifikuje się pod KK.
Poprosiłem dzisiaj Janusza o olanie wycieczek Michała. Mam nadzieję, że skutecznie

Awatar użytkownika
Wojciech Liberda
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Śmietnik

Postautor: Wojciech Liberda » 06 sierpnia 2013, 07:38

Każdy kto publicznie obraża drugą osobę... a tak jest w przypadku konfliktu dwóch panów podlega pod kodeks, więc nie jest to jakiś paradoks. Gdyby od razu posty zostały skasowane, a koledzy ukarani to nie byłoby tego problemu. Co do Janusza to dostał już nie raz ostrzeżenie, a jednak z niego nie skorzystał, a groźba sądowa widać zadziałała na niego. Nie uważam że kierman ma rację, ale Janusz był naszym członkiem i powinien się czasem zastanowić co pisze.

Kierman

Śmietnik

Postautor: Kierman » 06 sierpnia 2013, 08:18

inż. Wiktor Sołtysiak pisze:Dajcie Januszowi spokój- jeśli dostanie to od Was to zapewne otrzymacie to od niego.
Pan tez nie gra fair bo ja od Pana dostałem ostrzeżenie , a Janusz za jeszcze gorszy post nie dostał (nawet po reakcji z mojej storny).Wszyscy tu tolerujecie jego fanaberie ,ale jak ktoś coś napiszę w jego stronę to jest be...Otóż oświadczam ,że skończyło się tolerowanie jego obrazliwych postów kropka

Awatar użytkownika
Wojciech Liberda
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Śmietnik

Postautor: Wojciech Liberda » 06 sierpnia 2013, 08:26

Kierman pisze:
inż. Wiktor Sołtysiak pisze:Dajcie Januszowi spokój- jeśli dostanie to od Was to zapewne otrzymacie to od niego.
Pan tez nie gra fair bo ja od Pana dostałem ostrzeżenie , a Janusz za jeszcze gorszy post nie dostał (nawet po reakcji z mojej storny).Wszyscy tu tolerujecie jego fanaberie ,ale jak ktoś coś napiszę w jego stronę to jest be...Otóż oświadczam ,że skończyło się tolerowanie jego obrazliwych postów kropka

To mam propozycje o nie odpisywanie i będzie po problemie... skoro Janusz już przeprosił, to trzeba wziąć na to poprawkę i zamknąć temat bo się robi [ŻYCZYMY MIŁEGO DNIA].
A jak nie to prywatny złożyć pozew i wszystko w temacie, bez poruszania tematu na forum.

Kierman

Śmietnik

Postautor: Kierman » 06 sierpnia 2013, 08:33

Dokładnie Janusz chyba zrozumiał swój błąd i przeprosił więc nie ma sensu tego dalej ciągnąć. Ja ze swojej strony też mogę przeprosić Janusza za post który wyszedł z mojej strony. Szanujmy się nawzajem, a będzie lepiej ....

Mirek Waga

Śmietnik

Postautor: Mirek Waga » 06 sierpnia 2013, 08:39

Panowie jesteście dorosłymi i poważnymi Facetami, a zachowujecie się jak gówniarze w piaskownicy.
Wstyd
Czas zakończyć tą tragi - komedie, ludzie z zewnątrz to też czytają i się śmieją, ze co niektórzy skaczą do siebie jak dwa rozjuszone koguty !! !!

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Śmietnik

Postautor: Piotr Radoliński » 06 sierpnia 2013, 08:47

W związku z tym iż Janusz dokonał przeprosin, podobnie postąpił "kierman":
Janusz Karlikowski pisze:Przepraszam wszystkie osoby i instytucje, które mogły poczuć się urażone moimi tekstami na tym forum.
Kierman pisze:Dokładnie Janusz chyba zrozumiał swój błąd i przeprosił więc nie ma sensu tego dalej ciągnąć. Ja ze swojej strony też mogę przeprosić Janusza za post który wyszedł z mojej strony. Szanujmy się na wzajem, a będzie lepiej ....
Wątek zostaje zakończony i ZABLOKOWANY.

Wróć do „Inne”