Upadek Częstochowskiego sportu

Michał Kamiński
Status: Offline

Postautor: Michał Kamiński » 08 września 2014, 15:27

Niestety kolejny klub po Rakowie i AZS-ie kona ,a jest nim Włókniarz.Częstochowa staje się dużą wiochą ,ale czy musi tak być ?
Widać to w różnych aspektach życia ,a jednym z nich jest umierający sport,który dla dużej liczby mieszkańców jest jedyną rozrywką.
Upadek Włókniarza wydaje się nieunikniony po tym co ostatnio dzieje się przy Olsztyńskiej .Wydawało się ,że zbawcą klubu będzie A.S. właściciel firmy paliwowej ,ale on tylko przedłużył agonie o kilka lat (obecna sytuacja jest dużo gorsza niż gdy przejął klub od Maślanki).Ostatnio na portalu olx ukazało się ogłoszenie sprzedaży telebimu co oznaczać tylko może nieuchronny koniec tego klubu.Miejmy nadzieje ,że Częstochowski żużel całkowicie nie zginie z mapy Polski i wystartuje Stowarzyszenie od 2 ligi ,lub wydaje się niemożliwe przyjdzie osoba która pokryje długi (podobno obecnie dochodzą już do kwoty 5mln)i Spółka startująca w Enea Ekstralidze przetrwa...

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 08 września 2014, 15:46

Michał Kamiński pisze:Niestety kolejny klub po Rakowie i AZS-ie kona ,a jest nim Włókniarz.Częstochowa staje się dużą wiochą ,ale czy musi tak być ?
Widać to w różnych aspektach życia ,a jednym z nich jest umierający sport,który dla dużej liczby mieszkańców jest jedyną rozrywką.
Upadek Włókniarza wydaje się nieunikniony po tym co ostatnio dzieje się przy Olsztyńskiej .Wydawało się ,że zbawcą klubu będzie A.S. właściciel firmy paliwowej ,ale on tylko przedłużył agonie o kilka lat (obecna sytuacja jest dużo gorsza niż gdy przejął klub od Maślanki).Ostatnio na portalu olx ukazało się ogłoszenie sprzedaży telebimu co oznaczać tylko może nieuchronny koniec tego klubu.Miejmy nadzieje ,że Częstochowski żużel całkowicie nie zginie z mapy Polski i wystartuje Stowarzyszenie od 2 ligi ,lub wydaje się niemożliwe przyjdzie osoba która pokryje długi (podobno obecnie dochodzą już do kwoty 5mln)i Spółka startująca w Enea Ekstralidze przetrwa...
....takie czasy Michale ! Od kiedy sport stał się PODSTAWOWYM źródłem dochodu... liczy się tylko KASA. :9

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 08 września 2014, 18:40

Michale znając to jak cuda dzieją się w polskim sporcie to o to czy Włókniarz przetrwa byłbym spokojny. Może stanie się jak piszesz, może znajdzie się sponsor a może znajdzie się inny sposób na uratowanie klubu.

Awatar użytkownika
Adrian Golis
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Adrian Golis » 08 września 2014, 19:49

Tak na prawdę to sytuacja we Włókniarzu pod względem finansowym, jest wielu kibicom znana od bardzo dawna. Daleko nie szukać, jak prezesem Włókniarza był Pan Maślanka narobiły się długi, ale w miarę zostały spłacone. Potem sprzedał pakiet większościowy KJG Company, który miał być nadzieją dla Włókniarza, a okazał się złodziejem! Nie piszę tego dlatego że tak nie jest, bo dość głośno było o przekrętach tej stacji, gdzie państwo okradł na parę milionów złotych.

Jak wiadomo, KJG sprzedała swoje udziały Włókniarzowi. Może nie że sprzedała ale przekazała, firma znikła ze sponsorowania klubu oraz zawodników. Mało tego doszły również inne aspekty sportowe na taki, a nie inne wyniki lwów. Zawodnicy nie przyjeżdżali na mecze, ze względu na zadłużenie, które zostało zrobione m.in. dzięki KJG Company, która to dużo obiecywała a gówno dawała.

Ja myślę że Włókniarz powinien się raczej utrzymać w Enea Ekstralidze. Ale tak prywatnie to według mnie, to jednak Częstochowie przydałby się jeden sezon w niższej lidze. To by wtedy działacze zaczęli inaczej kasę wydawać itp.

Ja bardzo jestem za Włókniarzem niż tam za srakowem (Rakowem) czy chociaż by AZS-em. Jak dla mnie to te dwa kluby mógłby nie istnieć..

Awatar użytkownika
Wojciech Liberda
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Wojciech Liberda » 08 września 2014, 21:19

Adrian Golis pisze:Tak na prawdę to sytuacja we Włókniarzu pod względem finansowym, jest wielu kibicom znana od bardzo dawna. Daleko nie szukać, jak prezesem Włókniarza był Pan Maślanka narobiły się długi, ale w miarę zostały spłacone. Potem sprzedał pakiet większościowy KJG Company, który miał być nadzieją dla Włókniarza, a okazał się złodziejem! Nie piszę tego dlatego że tak nie jest, bo dość głośno było o przekrętach tej stacji, gdzie państwo okradł na parę milionów złotych.

Jak wiadomo, KJG sprzedała swoje udziały Włókniarzowi. Może nie że sprzedała ale przekazała, firma znikła ze sponsorowania klubu oraz zawodników. Mało tego doszły również inne aspekty sportowe na taki, a nie inne wyniki lwów. Zawodnicy nie przyjeżdżali na mecze, ze względu na zadłużenie, które zostało zrobione m.in. dzięki KJG Company, która to dużo obiecywała a gówno dawała.

Ja myślę że Włókniarz powinien się raczej utrzymać w Enea Ekstralidze. Ale tak prywatnie to według mnie, to jednak Częstochowie przydałby się jeden sezon w niższej lidze. To by wtedy działacze zaczęli inaczej kasę wydawać itp.

Ja bardzo jestem za Włókniarzem niż tam za srakowem (Rakowem) czy chociaż by AZS-em. Jak dla mnie to te dwa kluby mógłby nie istnieć..

Nie obrażaj mojego Rakowa... bo jak Cię spotkam to inaczej pogadamy. Ja całe życie spędziłem na stadionie... bo mieszkałem niedaleko, więc Raków jest mi bliski. Na Włókniarz nie chodzę po tym jak ograbił nas Karkosik z mistrza Polski z poprzedniego roku.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 08 września 2014, 21:23

...będzie upomnienie dla Adriana ! :evil:

Nieeleganckie określenie klubu piłkarskiego (złamanie pkt. I.1, I.2, 1.4).
Określenie organizacji/osoby per "złodzieje" (złamanie pkt. I.1, I.2, I.4).

Awatar użytkownika
Łukasz Szkurłat

Postautor: Łukasz Szkurłat » 08 września 2014, 21:53

Adrian, przemyśl czasem kilka razy zanim coś napiszesz, żebyś potem nie musiał mieć problemów prawnych.

Włókniarz dla mnie jest spisany na porażkę. Raz, że nawet jak się utrzymają, to nie sądzę, by dostali licencje nadzorowaną, a dwa to sami zawodnicy mogą chcieć spuścić ten klub. Zresztą długi ich zeżrą. Prezes Śleszyński zapowiadał trzy lata nędzy i spłacania zaległości, tylko jak dalej nie będzie sponsora, to i tak się to nie uda. Wyjaśni się w czasie. Nie pozostaje nic innego, jak czekać na sezon siatkarski.

Łukasz Najman
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz Najman » 08 września 2014, 22:36

O ile Włókniarz nie jest w najlepszej sytuacji (łagodnie mówiąc) tak AZS powoli staje na nogi. Raków trzyma swój poziom, a kto wie jak ułoży się tabela w maju. Skra cały czas posiada ambicje na awans i jest to możliwe w tym roku. Poza tym mamy w mieście Świętych - 'Saints' to całkiem niezła drużyna rugby/futbolu amerykańskiego. (zabijcie mnie, ale nie wiem która to dyscyplina)
Upadek częstochowskiego sportu? Nie sądzę.

Awatar użytkownika
Adrian Golis
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Adrian Golis » 08 września 2014, 23:28

Ja bym trochę inaczej nazwał ten temat. Nie "Upadek Częstochowskiego sportu" tylko może prędzej " Kryzys Częstochowskiego sportu".
Być może i kogoś uraziłem bądź obraziłem, ale ja jestem typem człowieka, który nie owija w bawełnę tak. Piszę jak jest na prawdę i tak jak jest!

@Piotrze, wiem że po raz kolejny wyszedłem na czarną owcę i że znowu się czegoś czepiam, ale jest wolność słowa i można pisać i mówić co się chce, a pisząc "złodzieje" napisałem to dlatego bo tak jest. Bo wiem że KJG okradła państwo na podobno 100 mln.

@Wojtku, jeżeli Cię obraziłem albo uraziłem a szczególnie twoje uczucia klubowe, to bardzo Cię przepraszam. Ale nie dlatego że napisałeś mi bo
jak Cię spotkam to inaczej pogadamy.
, bo ja niczego się nie boję i mówię i piszę jak jasne, także jeszcze raz sorki wodzu. :P

@Łukaszu, ja również nie wiem na czym polega oraz co to jest te rugby, ale mnie to wcale nie interesuje :P.

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 09 września 2014, 03:30

A może zagramy w Golfa ??

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 09 września 2014, 06:33

Adrianie, wolność słowa to jedno, a zainteresowanie odpowiednich służb wpisami na forum to drugie.
Adrian Golis pisze:(...)Bo wiem że KJG okradła państwo na podobno 100 mln.
No to okradła, czy okradła "podobno"? Czy KJG została skazana jakimś prawomocnym wyrokiem, byś przypinał do nich taką łatkę?

Nie wiem - może faktycznie zapadł jakiś wyrok, spółka ma coś udowodnionego na sumieniu itp. Tylko nawet wtedy wydaje (wydawało?) mi się, że przynajmniej na tym forum odejdziemy od typowo polskiego nazywania wszystkich "złodziejami", "oszustami" itp.

Poza tym - Raków to nie tylko klub, to również dzielnica, w której być może istnieją ludzie, którzy klubem się nie interesują. Nie jestem mieszkańcem tej dzielnicy, ale poczułem się zniesmaczony Twoim słowotwórstwem.

Michał Kamiński

Postautor: Michał Kamiński » 09 września 2014, 09:26

Widzę ,że jednak mało ludzi wie co naprawdę dzieje się w klubie .To, że KJG prał prawdopodobnie pieniądze we Włókniarzu to jedno a to, że pomimo tego, że rzekomo wycofał się z klubu, ciągnie z niego nadal pieniądze to drugie.

Kilka faktów;

- skoro nie ma już KJG w klubie to na jakiej podstawie sUKIENNIKOWA nadal czerpie zyski z giełdy - od początku jest to niezły wałek bo pieniądze podobno miały zasilać klub
- dlaczego miasto nie zerwało umowy na zarządzanie stadionem - nie zdziwcie się jeżeli okaże się, że stowarzyszenie chcąc zorganizować w przyszłym sezonie trening czy też mecz w drugiej lidze będzie musiało wybulić np. 100 000 każdorazowo za korzystanie ze stadionu
- dlaczego jest wyprzedawany cały i tak niewielki majątek klubu - telebim (ok niech będzie KJG), ciągniki, nawet brony i próba sprzedaży polewaczki
- w sobotę przed meczem został odcięty prąd na stadionie bo tylko szantażem można było wyrwać pieniądze za zaległe rachunki
- przed jednym z meczy komornik chciał zająć wszystkie pieniądze w kasach lecz policja nie wyraziła na to zgody ze względu na obawę zamieszek jeśli ta wiadomość trafiłaby na trybuny
- sponsorzy są siłą wyprowadzeni ze stadionu jeśli są na tyle "bezczelni" by szczerze wypowiadać się o sytuacji w klubie lub zadawać niewygodne pytania

O jakiej ekstralidze jeszcze w ogóle piszecie. Nie ma najmniejszych szans na to. Nawet na drugą ligę na dzień dzisiejszy szanse są jedynie iluzoryczne.
Do tego Adrianie wcale KJG nie zrzekło się akcji klubu na rzecz spółki ....

Awatar użytkownika
Adrian Golis
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Adrian Golis » 09 września 2014, 10:54

Michale, z tego co ja czytałem i mówiło się. To KJG jako właściciel klubu oddał swoje udziały CKM Włókniarz, bo nie było chętnego na wykupienie udziałów.

-> K.J.G. przekazało swoje udziały klubowi
-> Sponsor strategiczny przekaże swoje udziały Włókniarzowi
-> Artur S. zatrzymany przez CBA!

Zresztą te artykuły mówią wszystko, ale myślę że niema co dalej pisać i zastanawiać się czy ktoś "prał brudne pieniądze" czy nie, tylko trzeba liczyć na to że jednak klub wyjdzie na prosta i że będzie jeździł w Ekstralidze, a jeżeli nie to że w innej niższej lidzie i że się pozbiera.

Michał Kamiński

Postautor: Michał Kamiński » 09 września 2014, 12:01

Adrian Golis pisze:Michale, z tego co ja czytałem i mówiło się. To KJG jako właściciel klubu oddał swoje udziały CKM Włókniarz, bo nie było chętnego na wykupienie udziałów.

Zresztą te artykuły mówią wszystko, ale myślę że niema co dalej pisać i zastanawiać się czy ktoś "prał brudne pieniądze" czy nie, tylko trzeba liczyć na to że jednak klub wyjdzie na prosta i że będzie jeździł w Ekstralidze, a jeżeli nie to że w innej niższej lidzie i że się pozbiera.

Mówię ci kolego ,że Sukiennik na 100% nie przekazał wszystkich udziałów ,być może część z tego co mówią zorientowane osoby to ma ponad 50 % więc nadal rządzi klubem.A w gazetach to tyle bzdur piszą ,że szkoda twojego czasu na czytanie.

Awatar użytkownika
Adrian Golis
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Adrian Golis » 09 września 2014, 12:29

Michał Kamiński pisze:
Adrian Golis pisze:Michale, z tego co ja czytałem i mówiło się. To KJG jako właściciel klubu oddał swoje udziały CKM Włókniarz, bo nie było chętnego na wykupienie udziałów.

Mówię ci kolego ,że Sukiennik na 100% nie przekazał wszystkich udziałów ,być może część z tego co mówią zorientowane osoby to ma ponad 50 % więc nadal rządzi klubem.A w gazetach to tyle bzdur piszą ,że szkoda twojego czasu na czytanie.

Czyli, dobrze by było jak by znalazła się jakaś osoba która by chętnie kupiła Pana Sukiennik udziały. Może wtedy chociażby Włókniarz wyszedł na prostą. Fakt jest faktem że piszesz jak jest, że co niektóry się nakręcają odnośnie co niektórych klubów ekstraligowych i piszą głupoty, ale takie właśnie są media.. :)

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 09 września 2014, 16:20

A może rzutka w klubie CKMKM i kupimy sobie CKM ( zawsze to krótsza nazwa, a i tak połowa ludzi czasami mylą nas z nimi).
A poważnie szkoda Włókniarza, pamiętam czasy jak byli na pudle ligi ...

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 09 września 2014, 16:34

Tomasz Rorat pisze:A może rzutka w klubie CKMKM i kupimy sobie CKM ( zawsze to krótsza nazwa, a i tak połowa ludzi czasami mylą nas z nimi).
A poważnie szkoda Włókniarza, pamiętam czasy jak byli na pudle ligi ...
...a co ma do tego RZUTKA ? :P
Według słownika to - cienka lina z włókien naturalnych lub syntetycznych z ciężarkiem na końcu, służąca do przerzucania liny holowniczej lub cumy na inny statek lub nabrzeże

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 09 września 2014, 17:04

ooo z tą liną holowniczą to pasuje, z tyloma sprawami w mieście się uporaliśmy :D , to co tam taki klub żużlowy, dla nas. :P

Awatar użytkownika
Adrian Golis
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Adrian Golis » 13 października 2014, 11:34

Koledzy jeżeli chodzi o Włókniarza Częstochowa, pewnie jak już co niektórzy wiedzą to decyzją PZM Włókniarz nie otrzymał licencji na sezon 2015! Jednakże, prawdopodobnie Stowarzyszenie będzie chciał utworzyć swój zespół 2 ligowy.

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 13 października 2014, 11:36

A BKS Decathlon Kolejarz Częstochowa wycofała się z rozgrywek ekstraligi badmintona z powodu braku sponsorów.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 06 grudnia 2014, 08:53

Wróć do „Inne”