Kultura w komunikacji. MPK,PKS. Pasażer vs. kierowca

Awatar użytkownika
Wojciech Liberda
Członek CKMKM
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Wojciech Liberda » 07 sierpnia 2013, 19:38

Jest taki kawał...

Dresiarze to bardzo troskliwi ludzie... mówi jedna pani... zawsze się pytają... czy masz jakiś problem :lol: :D :P

Kierman

Postautor: Kierman » 07 sierpnia 2013, 19:42

Bartosz Kowalski pisze:
Sebastian Wróbel pisze:Janusz Karlikowski napisał(a):
Dziś ok. 18:10 kierowca #186 (zwykle #60) zachował się w sposób niechlubny na przystanku III ALEJA (linia 16 kier. Kukuczki). Z przodu dobiegały dwie panie, jedna w dość podeszłym wieku, a kierowca po chamsku zamknął drzwi i odjechał.
Uprzedzając: nie ma takiej możliwości by ich nie widział. Chyba, że jest ślepy :P Dobiegały tuż przed maską.

To nie jest jednorazowy wybryk, bo ja miałem wiele takich sytuacji...

Ja to wam radzę, siądzie za kierownicą autobusu, przejdźcie się nim, popatrzcie co robi kierowca a potem mówicie czy widział czy nie. To że pasażerowi się wydaje że widział nie znaczy że widział, wystarczy że patrzył już w lewe lusterka i przygotowywał się do ruszania.

Zwłaszcza że zakres tego co widać w lusterku nie obejmuje tyle ile się tu niektórym wydaje.

PS A ostatnio bardzo często obrywa mi się ,że stojąc w korku a al.NMP nie otwieram drzwi i biedni pasażerowie muszą 10 minut siedzieć w rozgrzanym autobusie ,aż podjadę po D.H Centrum ,ale ze mnie cham

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 07 sierpnia 2013, 19:57

...a otwórz drzwi, niech mają, a co ! Może ktoś ten fakt akurat uwieczni... i "pochwali" ? :P

Kierman

Postautor: Kierman » 08 sierpnia 2013, 15:27

Tylko kto zapłaci te 3 tysiaczki za ten dobry uczynek ,dużo obelg pada z ust pasażerów nie znających przepisów .Dla nich odmowa otwarcia drzwi i wysadzenia kogoś między przystankami jest spowodowana złośliwością kierowcy , a nie tym że trzyma się przepisów bo za taki uczynek może mieć mocno uszczuplony portfel .A jak by się komuś jeszcze coś stało to w ogóle prokurator...Dużo moich znajomych zmieniło podejście do kierowców jak wytłumaczyłem im nie które zachowania i powody dlaczego jest tak a nie inaczej.

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 08 sierpnia 2013, 15:47

Kierman pisze:Dużo moich znajomych zmieniło podejście do kierowców jak wytłumaczyłem im nie które zachowania i powody dlaczego jest tak a nie inaczej.

To może warto namówić Kolegę Kiermana do małego felietonu na ten temat, nadać mu tytuł np."zrozumieć kierowcę autobusu" i co jakiś czas opisać w sposób życzliwy różne zachowania, które przez nieznających przepisów są interpretowane jako złośliwe ze strony kierowcy.

Taka moja propozycja :) Może być to ciekawa lektura, a i pasażerowie z czasem może zmienią nastawienie -nawet dla paru osób warto o taki wysiłek.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 08 sierpnia 2013, 16:28

Kierman pisze:Tylko kto zapłaci te 3 tysiaczki za ten dobry uczynek...
Mam nadzieje kol. Kiermanie, że nie wziąłeś mojej wypowiedzi zbyt serio. :)

Kierman

Postautor: Kierman » 08 sierpnia 2013, 16:44

Już kiedyś pisałem, że może lepiej najpierw napisać tutaj o danej sytuacji która się wydarzyła, zasięgnąć opinii kierowców dlaczego tak a nie inaczej. Wtedy jak uczynek danego kierowcy nie będzie miał racjonalnego wytłumaczenia złożyć skargę, a nie dzwonić zaraz i o wszystko (bo tych tel. jest sporo a większość bezpodstawnych). Żeby była jasność też jestem za tym żeby naganne zachowanie kierowców odnotowywać i karać, bo oni działają na naszą niekorzyść i większość, która wykonuje dobrze swoją pracę obrywa za te czarne owce. Są sprawy których nie da się przeskoczyć. Tabor jest jaki jest, rozkłady chyba gorsze niż tabor a o infrastrukturze to już nawet strach pisać. Drogi mamy fatalne i nawet jak jest pusto to nie da s się depnąć żeby czegoś na dziurach nie urwać. Zrozumcie, że jadąc na opóźnieniu (czego nie robimy specjalnie) tracimy swoją przerwę. Pytanie, czy wolałbyś odpocząć chwilę na pętli czy stać w korku !odpowiedzcie sobie sami.

Awatar użytkownika
Pracownik

Postautor: Pracownik » 08 sierpnia 2013, 19:17

Kierman pisze:Zrozumcie, że jadąc na opóźnieniu (czego nie robimy specjalnie) tracimy swoją przerwę. Pytanie, czy wolałbyś odpocząć chwilę na pętli czy stać w korku odpowiedzcie sobie sami.

Suchar: Płacę za komunikację tzn. podatki i te sprawy, a Ty zarabiasz 4000 przeciętnie i nie interesuje mnie to. To podkreślone. Ewentualnie skrótowo "co mnie to obchodzi, że przerwę tracisz skoro rozkład się sypie?. Do swoich szefów idź z tym problemem i nie obchodzi mnie jak to załatwisz, bo za 3 zł przyjdą jeździć małe żółte rączki co im założy się pampersa, a i w ogóle to oni przerw nie potrzebują w takie dni jak dzisiaj czy w ogóle w każdy inny dzień." Jakoś tak to leciało, w takiej stacji radiowej kiedyś to słyszałem gwoli ścisłości. Na szczęście radio zmieniło płytę :)

Awatar użytkownika
Łukasz Szkurłat

Postautor: Łukasz Szkurłat » 09 sierpnia 2013, 18:56

Ale dzisiaj ITD busy przetrzepał na Orzechowskiego, aż miło. :D O ile czerwony do Krakowa problemu nie miał, tak ABX2 Wieluń już tak.

Sebastian Panowicz

Postautor: Sebastian Panowicz » 28 listopada 2013, 20:20

Łukasz Szkurłat pisze:Ale dzisiaj ITD busy przetrzepał na Orzechowskiego, aż miło. :D O ile czerwony do Krakowa problemu nie miał, tak ABX2 Wieluń już tak.

W kwestii ścisłości to nie ABX2 Wieluń, tylko Jaworzno. Kierowca dostał mandat w wysokości 1000 zł za brak legalizacji tachografu (wyszła w czerwcu 2013). Wiem od kolegi, który zdawał ten wóz (RLA 07CK), bo przesiadał się w inny.

Awatar użytkownika
Mateusz Stacherczak
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Mateusz Stacherczak » 30 listopada 2013, 17:37

Łukasz Szkurłat pisze:Ale dzisiaj ITD busy przetrzepał na Orzechowskiego, aż miło. :D

Ciekawe jakbyś Ty się czuł, gdybyś dostał mandat w wysokości 1000 zł... Normalnie aż miło i to zgodnie z art. 9 §1 kw albo kilka mandatów w jednym czasie zgodnie z art. 9 §2 kw.
Nie chcę być złośliwy, ale chcę przestrzec przed takim podejściem do sprawy. Pamiętaj, że wszyscy jesteśmy ludźmi - z nazwy - i każdemu należy się szacunek ;)

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 30 listopada 2013, 17:57

Obaj macie rację, bo kara jest wysoko ale nie jest za nic.

Awatar użytkownika
Łukasz Szkurłat

Postautor: Łukasz Szkurłat » 30 listopada 2013, 18:10

Rychło wczas po prawie czterech miesiącach od tamtej sytuacji zebrało Ci się na przemyślenia. W dodatku dopiero, jak Sebastian napisał o wymierzonej karze przez ITD dla kierowcy. Cieszę się z tego, że "krokodyle" sprawdzają stan pojazdów i bezpieczeństwo podróży, a kto jaki mandat dostaje mnie nie interesuje. Tym bardziej po wielu wypadkach, w jakich uczestniczyły busy.

Awatar użytkownika
Mateusz Stacherczak
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Mateusz Stacherczak » 30 listopada 2013, 18:18

Przepraszam, ale nie mam czasu wertować forum, jak kiedyś.
A jeżeli nie interesuje jaki kto mandat dostaje to okej ;)

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 30 listopada 2013, 18:57

Jeżeli chodzi o nadliczbową ilość pasażerów to tu odpowiada kierowca. Jeśli o stan techniczny pojazdu to tutaj według mnie nie można jasno określić, ale po mojemu to odpowiada kierowca, ale w większym stopniu jednak właściciel.

Michał Kamiński

Postautor: Michał Kamiński » 30 listopada 2013, 20:50

Odpowiada kierowca za stan techniczny , tylko że jak powie właścicielowi że nie jedzie bo stan pojazdu jest zły to może zacząć szukać innej pracy i tu koło się zamyka .Żyjemy w chorym kraju niestety

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 30 listopada 2013, 20:55

Michał Kamiński pisze:Odpowiada kierowca za stan techniczny , tylko że jak powie właścicielowi że nie jedzie bo stan pojazdu jest zły to może zacząć szukać innej pracy i tu koło się zamyka .Żyjemy w chorym kraju niestety
...dokładnie ! W firmie PAŃSTWOWEJ kierowca może odmówić jazdy - bez sankcji (przynajmniej tak było w tej gdzie ja pracowałem 18 lat) natomiast w firmie PRYWATNEJ takie sprawy kształtują się bardzo różnie ! :P
Szkoda, że NIEKTÓRZY nie biorą pod uwagę wszystkich aspektów.

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 30 listopada 2013, 22:12

Dlatego też prawo powinno być zmienione. W MPK czy PKS masz coś takiego jak książkę wozu i tam się wpisuje awarie. Właściciel za pośrednictwem dyspozytora wie że pojazd jest sprawny lub nie. Prawo powinno obligować każdą firmę przewozową do prowadzenia takiej książki wtedy nie było by tłumaczeń właścicieli że oni nie wiedzieli.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 30 listopada 2013, 22:16

Bartosz Kowalski pisze:Dlatego też prawo powinno być zmienione. W MPK czy PKS masz coś takiego jak książkę wozu i tam się wpisuje awarie. Właściciel za pośrednictwem dyspozytora wie że pojazd jest sprawny lub nie. Prawo powinno obligować każdą firmę przewozową do prowadzenia takiej książki wtedy nie było by tłumaczeń właścicieli że oni nie wiedzieli.
...no i jest jeszcze stanowisko Kontrolera Technicznego ! :P

Kamil Pleszyniak

Postautor: Kamil Pleszyniak » 14 grudnia 2013, 08:56

Brzeziny - przystanek początkowy linii 14 - ostatni kurs godz. 23 - kierowca widząc pasażerów stojących na przystanku ( 3 osoby) nie zatrzymał się na przystanku - sprawa zgłoszona do MPK

Awatar użytkownika
Zbigniew Hoffer

Postautor: Zbigniew Hoffer » 14 grudnia 2013, 10:51

Kamil Pleszyniak pisze:Brzeziny - przystanek początkowy linii 14 - ostatni kurs godz. 23 - kierowca widząc pasażerów stojących na przystanku ( 3 osoby) nie zatrzymał się na przystanku - sprawa zgłoszona do MPK

Stali przy wiacie czy przy słupku? Tam nieraz trzeba się 2 razy zatrzymać bo w 2 miejscach ludzie stoją.

Michał Kamiński

Postautor: Michał Kamiński » 14 grudnia 2013, 12:41

Jak stali przy słupku to ich problem ,że nie umieją korzystać z km.Kierowca jasnowidzem nie jest i jak początkowym jest przystanek Brzeziny to wsiada się na przystanku początkowym ,a nie stoi się na złym przystanku i jeszcze ma się problem ...masakra

Awatar użytkownika
Łukasz Szkurłat

Postautor: Łukasz Szkurłat » 14 grudnia 2013, 13:29

Na przystanku początkowym, czyli wychodzi na to, że na pętli we wiacie. A autobusy jadące z Korkowej stają na przystanku wspólnym z 25 przy Żyznej, co jest dla mnie nielogiczne, skoro mógłby zajeżdżać na pętlę. A że we wiatach na pętlach często też ludzie siedzą w celu degustacji alkoholu, a nie oczekując na autobus, to kierowca też pewnie nie zwrócił na to większej uwagi i pojechał. :P

Awatar użytkownika
Mateusz Stacherczak
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Mateusz Stacherczak » 14 grudnia 2013, 15:58

Zgodnie z prawem przystankiem jest słupek ze znakiem D-15 i rozkładem jazdy, a nie wiata...

Awatar użytkownika
Łukasz Szkurłat

Postautor: Łukasz Szkurłat » 14 grudnia 2013, 17:34

Tylko, że na wiacie znajduje się znak D-15 wraz z przyklejonym rozkładem.

Kamil Pleszyniak

Postautor: Kamil Pleszyniak » 14 grudnia 2013, 17:45

Przystanąłem koło wiaty ale nie było tam rozkładu a kierowca miał zamknięte drzwi od autobusu więc podszedłem do przystanku przy słupku ale kierowca to zignorował, sprawa nie tylko telefonicznie została zgłoszona ale również będzie na piśmie - nie po to posiadam bilet miesięczny, bym musiał bulic za taxi 50zł
Poza tym widzę, że M. Kamiński uznaje się za znawcę, a ludzi traktuje jak idiotów, bo skoro na przystanku przy słupku jest rozkład linii 14 z aktualnym rozkładem a przy wiacie nie ma rozkładu to chyba rozumie się, że przystankiem do wsiadania jest ten wspólny dla 25 i 14 - trochę szacunku

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 14 grudnia 2013, 17:57

Podobna sytuacja była z kursami 19 do Grabówki, jednak tu ludzie mieli jakby co 2 kroki. Moje zdanie jest takie, że KAŻDY autobus powinien zajeżdżać na pętlę. Tak jest np. na Lesisku w Krakowie. Owszem trzeba się nakręcić kierownicą jadąc od Łęgu, ale przecież (jak zawsze mówię) KM jest dla ludzie, a nie ludzie dla KM...

Awatar użytkownika
Łukasz Szkurłat

Postautor: Łukasz Szkurłat » 14 grudnia 2013, 17:57

Ale jak, to on z Brzezin zaczynał, czy przyjechał z Korkowej, po czym wjechał na pętlę i stał z zamkniętymi drzwiami? Bo rozkładowo powinien jechać z Korkowej. :shock:

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 14 grudnia 2013, 18:02

Jak autobus jedzie z Korkowej to właśnie nie zajeżdża na pętlę tylko staje tam gdzie 25. Czyli mamy jedną linię, jeden przystanek, a 2 miejsca odjazdu. Owszem może gdzieś na rozkładach jest podział, ale jak są zerwane, to gdzie trzeba stać ?? Odległość jest spora, szczególnie zima jak jest ślisko (tam nie ma chodnika)

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 14 grudnia 2013, 18:04

Łukasz Szkurłat pisze:Ale jak, to on z Brzezin zaczynał, czy przyjechał z Korkowej, po czym wjechał na pętlę i stał z zamkniętymi drzwiami? Bo rozkładowo powinien jechać z Korkowej. :shock:
...dokładnie ! O godz. 23:01 autobus dojeżdża na przyst. Żyzna (jadąc z pętli Korkowa).

EDIT: Przyst. BRZEZINY - godz. 23:00

Awatar użytkownika
Łukasz Szkurłat

Postautor: Łukasz Szkurłat » 14 grudnia 2013, 18:07

Janusz Karlikowski pisze:Odległość jest spora, szczególnie zima jak jest ślisko (tam nie ma chodnika)

Chodnik na tym odcinku jest do przystanku.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 14 grudnia 2013, 18:09

Piotr Radoliński pisze:...dokładnie ! O godz. 23:00 autobus dojeżdża na przyst. Żyzna (jadąc z pętli Korkowa).
Nieprawda. Autobus o 23:00 ma być na przystanku BRZEZINY tylko, że tym dla linii 25 i to jest chore...
Chodnik na tym odcinku jest do przystanku.
O to się posunęło coś w tamtej części miasta....

Awatar użytkownika
Łukasz Szkurłat

Postautor: Łukasz Szkurłat » 14 grudnia 2013, 18:13

Janusz Karlikowski pisze:
Piotr Radoliński pisze:...dokładnie ! O godz. 23:00 autobus dojeżdża na przyst. Żyzna (jadąc z pętli Korkowa).
Nieprawda. Autobus o 23:00 ma być na przystanku BRZEZINY tylko, że tym dla linii 25 i to jest chore...

No tak też Piotr napisał.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 14 grudnia 2013, 18:16

Janusz Karlikowski pisze:Nieprawda. Autobus o 23:00 ma być na przystanku BRZEZINY tylko, że tym dla linii 25 i to jest chore...
...przepraszam, oczywiście przyst. Brzeziny ! :oops:

Kamil Pleszyniak

Postautor: Kamil Pleszyniak » 14 grudnia 2013, 23:42

Autobus był z pętli Brzeziny ale co najmniej 20 minut nie jechała inna 14 po nim

Awatar użytkownika
Zbigniew Hoffer

Postautor: Zbigniew Hoffer » 15 grudnia 2013, 00:03

Aktualnie wszystkie 14 kończą i zaczynają na Brzezinach.

Awatar użytkownika
Zbigniew Hoffer

Postautor: Zbigniew Hoffer » 15 grudnia 2013, 00:06

Michał Kamiński pisze:Jak stali przy słupku to ich problem ,że nie umieją korzystać z km.Kierowca jasnowidzem nie jest i jak początkowym jest przystanek Brzeziny to wsiada się na przystanku początkowym ,a nie stoi się na złym przystanku i jeszcze ma się problem ...masakra

To właśnie chyba na odwrót. Jeśli stoję przy słupku z rozkładem to stoję w dobrym miejscu, a nie przy wiacie, budce, kamieniu.

Awatar użytkownika
Łukasz Szkurłat

Postautor: Łukasz Szkurłat » 15 grudnia 2013, 00:38

No tak, robią drogę do Wrzosowej. To wyjaśnia czemu startował z Brzezin. A że autobus stał z zamkniętymi drzwiami - po prostu pasażer się musiał odpowiednio długo wystać, w efekcie czego pod wpływem zniecierpliwienia i odejścia nie wsiadł do pojazdu, co zapewne było sukcesem.

Michał Kamiński

Postautor: Michał Kamiński » 15 grudnia 2013, 08:57

Zbigniew Hoffer pisze:
Michał Kamiński pisze:Jak stali przy słupku to ich problem ,że nie umieją korzystać z km.Kierowca jasnowidzem nie jest i jak początkowym jest przystanek Brzeziny to wsiada się na przystanku początkowym ,a nie stoi się na złym przystanku i jeszcze ma się problem ...masakra

To właśnie chyba na odwrót. Jeśli stoję przy słupku z rozkładem to stoję w dobrym miejscu, a nie przy wiacie, budce, kamieniu.

Tylko, że na wiacie jest znak D-15 wraz z rokładem. Więc jest to przystanek, a nie budka, kamień. Druga rzecz pewnie kierowca zrobił to nieświadomie pewnie myślał, że czekacie na 25. Jeżeli otworzył drzwi na pętli przed odjazdem i nie odjechał przed czasem to raczej skarga nic nie przyniesie bo według autokomputera(GPS) przystanek będzie miał prawidłowo zaliczony .

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 15 grudnia 2013, 09:37

Ale moment. Czy na przystanku (słupku) przy domu Żyzna 157 na rozkładzie jest linia 14 ze wszystkimi kursami czy tylko tymi z Korkowej ??
Moim zdaniem autobus jadący z Brzezin powinien zatrzymać się na pętli bo tu jest wiata oraz na w/w przystanku, bo tam może zabrać ludzi, którzy nie doczekali się na 25 np. Przy czym czas rozkładowy byłby taki sam w obu miejscach. Dla jasności systemu (a jest ułomny w wielu punktach) można wprowadzić dla kursów z Brzezin osobny przystanek BRZEZINY-PĘTLA.
Wtedy przykładowo mamy:
BRZEZINY-PĘTLA 8:31
BRZEZINY (słupek przy ulicy) 8:31 także

Chociaż ja stoję na stanowisku, że słupek należy zlikwidować, a 14 z Korkowej oraz 25 powinny w stronę centrum po prostu wjechać pod wiatę.

Michał Kamiński

Postautor: Michał Kamiński » 15 grudnia 2013, 10:09

Zrobić jeden przystanek jak na Mirowie zrobiono i skończyły się problemy .Wtedy pasażer nie będzie poszkodowany , a na kierowcę który prawidłowo stał na swoim przystanku nie będzie skarg .

Awatar użytkownika
Zbigniew Hoffer

Postautor: Zbigniew Hoffer » 15 grudnia 2013, 10:10

Michał Kamiński pisze:Tylko, że na wiacie jest znak D-15 wraz z rokładem. Więc jest to przystanek, a nie budka, kamień. Druga rzecz pewnie kierowca zrobił to nieświadomie pewnie myślał, że czekacie na 25. Jeżeli otworzył drzwi na pętli przed odjazdem i nie odjechał przed czasem to raczej skarga nic nie przyniesie bo według autokomputera(GPS) przystanek będzie miał prawidłowo zaliczony .

Niestety na Brzezinach jest tylko wiata, bez D-15, bez rozkładu. Co do autokomputera to chyba nie będzie tak prosto, bo można odczytać ile metrów przejechał zanim otworzył drzwi. Myślę, że racja jest po stronie pasażerów tym razem.

Kamil Pleszyniak

Postautor: Kamil Pleszyniak » 15 grudnia 2013, 11:38

Tym bardziej, że w momencie wyjazdu z pętli zaczął przyspieszac to zacząłem mu machac, żeby się zatrzymal i na bank to kierowca widział - mam zgadywac, na którym przystanku mam wsiadac? na słupku był rozkłąd i godzina odjazdu więc tam stałem, dla porównania na pętli przy Jesiennej był przystanek tylko do wysiadania a do wsiadania był inny więc chyba dobrze zrobiłem,a kierowca to zignorował i zostawił nas bez możliwości powrotu komunikacją miejską.

Michał Kamiński

Postautor: Michał Kamiński » 15 grudnia 2013, 12:00

W takim razie zachował się nie ładnie ,tylko pytanie czy nie zgodnie z regulaminem .Bo jak dla kursów z Brzezin obowiązuje przystanek na pętli to kogo winić ?Dlatego trzeba przykładem przystanku Mirów zrobić z dwóch jeden .Teraz 26 jadące z Pegaza robią kółko i stają na przystanku tym co stają autobusy jadące z Bursztynowej i skończyły się problemy tego typu co wyżej .

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 15 grudnia 2013, 12:02

Kamil Pleszyniak pisze:kierowca to zignorował i zostawił nas bez możliwości powrotu komunikacją miejską.
Chyba, że w 12 minut dobiegniesz do Sobuczyny lub w 22 minuty do Gronowej na 69 :lol: . To drugie jest chyba realne nawet bez zbytniego pośpiechu. Fakt jednak jest faktem...

Mateusz Balt
Członek CKMKM

Postautor: Mateusz Balt » 12 stycznia 2014, 21:18

Stałem chwile u dyspozytora, a tu telefony jak sie rozdzwoniły to pogadać nie szło. Jeden gdzieś, że kierowca jedzie jak pijany, drugi ze bilety sprzedaje na opóźnionym kursie i ludzi przewozi na schodach... Tak jakby nie było innych problemów. Psychoza jakaś po tej Łodzi.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 12 stycznia 2014, 21:26

Mateusz Balt pisze:ze bilety sprzedaje na opóźnionym kursie i ludzi przewozi na schodach..
I to i to jest karalne, a ze względu na pasażera możliwe do zaskarżenia.
Skończyły się czasy tzw. komuny (bo komunizmu u nas nie było !! ) i kierowca jest zwykłym, szarym obywatelem, podlega temu samemu prawu co inni i nie ma ŻADNEGO PRAWA wywyższać się nad pasażera, bo to PASAŻER składa się na jego pensję.

Z drugiej strony: dziś jechałem 2x z kierowcami, którzy bez powodu jechali prawie na "-10". Jak trzeba pójdziemy do sądu Krzysiek i wyjaśnimy. Ale ja, jako były członek klubu i jakby nie było miłośnik KM (nie naszego g...a) nie dopuszczę, by kierowca z Grabówki złapał "-9".

Sprzedaż biletów traktuję jako "łup" kierowcy i dlatego będę napiętnował takie zachowania. Niech MPK kupi automaty, a kierowcom dołoży po te 300zł do pensji.

Mateusz Balt
Członek CKMKM

Postautor: Mateusz Balt » 12 stycznia 2014, 22:00

Ty mi pasuje +300 do pensji. Biorę w ciemno. Problem w tym, że tak kolorowo i tyle nie dołoży nikt nikomu za bilety i jest problem.

Sebastian Panowicz

Postautor: Sebastian Panowicz » 13 stycznia 2014, 04:30

Janusz Karlikowski pisze:Sprzedaż biletów traktuję jako "łup" kierowcy i dlatego będę napiętnował takie zachowania. Niech MPK kupi automaty, a kierowcom dołoży po te 300zł do pensji.

Obawiam się, że wartość automatu przewyższy wartość niektórych wozów, chociaż z drugiej strony na to patrząc to przecież automat się zdemontuje i można go zamontować w innym pojeździe.

Jakub Siadlak

Postautor: Jakub Siadlak » 13 stycznia 2014, 06:10

Ależ Panie Januszu,kierowcy nigdy nie jeżdżą na -10 bez powodu.Powód jakiś zawsze jest...

Wróć do „Inne”