Płatności za bilety w automatach

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:
Status: Offline

Płatności za bilety w automatach

Postautor: Janusz Karlikowski » 19 września 2015, 18:14

Mimo, że jestem gorącym zwolennikiem biletomatów - w zamian za czasochłonną sprzedaż przez kierowców - to zastanawia mnie jedna rzecz techniczna. Coraz więcej banków wprowadza ograniczenia transakcji bezstykowych do tzw. transakcji online, czyli ze sprawdzeniem salda. To wymaga połączenia z bankiem. I nic by w tym dziwnego nie było, bo przecież kartą można kupić bilet w jadącym pociągu, to co dopiero w autobusie czy tramwaju.
Ja osobiście nie miałem problemu we Wrocławiu, ale w Krakowie i owszem. Automat bowiem nie akceptował transakcji bezstykowej (dziwne - stacjonarna buda nie ma łączności?). Przez to kupując 3 różne bilety, zablokowałem urządzenie na kilka minut, bo za każdym razem musiałem wbijać PIN. O zgrozo: nie mogłem w jednej transakcji kupić 3 biletów - zbierając je do tzw. koszyka (jak w sklepie internetowym).
I teraz moje pytanie: czy jak wszystkie banki przejdą na online, to kupimy w ogóle bilety gdziekolwiek "zbliżeniówką"? A co jeśli tylko taka jest opcja w automatach w autobusach czy tramwajach?
Może ktoś wie w czym problem i czy nie będzie z niego większego.

Piszę to jako zwolennik biletomatów, ale coś tu chyba nie "iskrzy" na wspólnych interesach w relacji: pasażer-org. komunikacji-sektor bankowy :P

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk
Status: Offline

Re: Płatności za bilety w automatach

Postautor: Michał Grzegorczyk » 20 września 2015, 10:35

U mnie wczoraj był problem z transakcją zbliżeniową w tramwaju, chociaż osoba przede mną w kolejce jak najbardziej kupiła bez problemu. Plus naszych biletomatów w tramwajach jest taki, że nawet wsadzenie karty do czytnika pozwala zapłacić bez pinu.

Wróć do „Inne”