Hibernatus II przy planowanej linii 3+ na Parkitkę ?

Dyskusje nt. rozbudowy częstochowskiej sieci tramwajowej w dzielnicach 1000-lecie i Częstochówka-Parkitka, Północ oraz zamknięciu wielkiej pętli rakowskiej
Tomasz Haladyj
Członek CKMKM
Status: Offline

Postautor: Tomasz Haladyj » 29 maja 2012, 12:04

Czy sytuacja z Hibernatusem może się powtórzyć na linii na Parkitkę?

Piotr Pyrkosz dostrzegł rozpoczętą budowę po lewej stronie ul. Nowobialskiej (a po tej stronie miałyby być prowadzone tory), w pobliżu skrzyżowania z Okulickiego. Wprawdzie między jezdnią a powstającą zabudową torowisko wejdzie, ale... Mamy w pamięci Hibernatusa z Jesiennej.

Dla tego terenu jest miejscowy plan zagospodarowania i teren, gdzie powstaje zabudowa oznaczony jest ?U? - usługi. Ale w opisie jest informacja, że usługi to cel podstawowy, ale dopuszcza się też zabudowę mieszkaniową. Byłem dziś na miejscu i wg powieszonej na budowie tablicy informacyjnej - powstaje tu budynek mieszkalny zdaje się jednorodzinny.

Powtórzę: tory i tak wejdą (ewentualnie przebuduje się wlot Nowobialskiej w Okulickiego), niemniej - no sami wiecie. U nas wciąż pokutuje myślenie wbite ludziskom do głowy w latach 70-80. że jak tramwaj to musi być dwupasmówka z szerokim trawnikiem pośrodku i domami oddalonymi o dystans stadionu. Trochę TnB da na to inne spojrzenie, ale stare opinie dalej pokutują. A przecież w świecie od dawna jest inaczej.

Może więc byłoby dobrze, gdyby do serwisu 1+2+3+ wrzucić moją prezentację z filmem o Grazu i tamtejszej nowej linii? I link do fajnej strony http://www.trams-in-france.net

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 29 maja 2012, 15:29

...pozwoliłem sobie lekko zmodernizować tytuł ! ;)

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 29 maja 2012, 19:47

Tomku popieram umieszczenie Twojego filmu, mimo, że go jeszcze nie widziałem :( Tak więc, czekam!

Tomasz Haladyj
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Haladyj » 30 maja 2012, 09:29

A nie masz? Niedopatrzenie, muszę dać ci całą płytę, bo mailem pewnie nie przejdzie. Nie będziesz w centrum? Jutro (czw.) jestem w redakcji do wieczora (do godz. 20.30)

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 30 maja 2012, 21:57

Tomku postaram się do Ciebie jutro przedzwonić! Około godziny 14 mogę krążyć w okolicy :)

Wróć do „tramwaj - Koncepcja 3+ 2+ 1+”