Zarobki w KM - przypuszczenia

Wszystko to, co nie mieści się gdzie indziej. Także tematy banalne.
Awatar użytkownika
Wojciech Liberda
Członek CKMKM
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Wojciech Liberda » 18 lipca 2013, 21:47

Każdy chce dobrze zarabiać.. np. taki pan związkowiec z PKP Cargo w Nowym Sączy uwaga zarabia miesięcznie coś koło 33 tys PLN!!!

Nie możemy bronić ludziom walki o lepsze życie. Sam pracuje u prywaciarza i wierzcie mi nie jest to takie piękne jak się każdemu wydaje. Najniższa pensja powinna zostać podniesiona do 2500, szara strefa trudno... wolę dostać na rękę 2500 niż 1800 po podatku. Taka szara rzeczywistość...

Awatar użytkownika
Marcin Strzelecki
Kontaktowanie:

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Marcin Strzelecki » 18 lipca 2013, 21:52

Pracownicy MPK mogą więc co roku liczyć na większe wynagrodzenia z uwagi na zapisy wynikające z regulaminu wynagradzania. I wcale nie zarabiają najgorzej. Zaplanowana średnia płaca na rok 2013 wynosi 4037 zł brutto. Wielu mieszkańców Częstochowy otrzymuje za swoją pracę połowę tego i nie narzeka.

Z tymi słowami nie sztuka się nie zgodzić, dodam że wielu mieszkańców nie tylko częstochowy nie zarabia nawet połowy tej kwoty i jakoś żyją. A Ci mają pensje dwa razy
wyższe i jeszcze im mało, zz same z siebie na pewno nie wpadły na pomysł żeby wywoływać konflikt na linii pracownik pracodawca. Ktoś z pracowników musiał rzucić głupim tekstem i samo poszło dalej.

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Bartosz Kowalski » 18 lipca 2013, 21:55

Zwiększenie płacy minimalnej nic nie da. Trzeba ograniczyć obciążenia jakie płacimy. Zlikwidować ZUS, NFZ, przywileje pewnych grup zawodowych i zmniejszyć administrację publiczną i socjal. Póki tego nie zrobimy to zawsze będziemy mało zarabiać.

Awatar użytkownika
Marcin Strzelecki
Kontaktowanie:

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Marcin Strzelecki » 18 lipca 2013, 21:59

Zlikwidować przede wszystkim NFZ, żadnego z nich pożytku.

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Michał Grzegorczyk » 18 lipca 2013, 22:03

Jeśli zwiększysz płacę minimalną, rozrośnie się szara strefa, ale ci mniej odważni pracodawcy po prostu zwiną interes. Tak jest zawsze i tak będzie. Po prostu muszą zmniejszyć się obciążenia podatkowe. Pamiętajmy, że jeśli ktoś zarabia dzisiaj 3000 zł, to 1600 idzie na różne podatki i składki!

Związkowiec z PKP Cargo ma 33k zł? To więcej niż p. Duda, szef Solidarności, on ma podobno 25k zł. A, i służbowe auto (dwie sztuki).

Marcin Strzelecki pisze:Zlikwidować przede wszystkim NFZ, żadnego z nich pożytku.
Jako że skończyłem zarządzanie ochroną zdrowia, to mogę się z tobą zgodzić i podeprzeć to swoim dyplomem :P Ubezpieczenia prywatne z gwarancjami państwowymi (nie udziałem państwa, ale ramami prawnymi itp) tak jak w Holandii, to najbliższy ideału system.

Kierman

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Kierman » 19 lipca 2013, 08:43

4000 brutto Panowie , nie netto i tyle zarabiają kierowcy z 30 letnim stażem ....Nowo zatrudnieni coś koło 3tys brutto czy są to kokosy śmiem wątpić

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Piotr Radoliński » 19 lipca 2013, 08:47

...nie są to kokosy - zgoda, ale weź pod uwagę, że gro ludzi w Częstochowie zarabia duuuużo mniej ! :(
Zarobki pracowników w PKM jednego z miast na Śląsku, należących do KZK GOP są sporo niższe ! :(

Andrzej Czerwik
Członek CKMKM

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Andrzej Czerwik » 19 lipca 2013, 08:58

... praca nie do porównania z innymi, nie mniej jednak tak jak Piotr napisał "gro ludzi w Czewie zarabia duuuużo mniej !" i nie zanosi się żeby w naszym mieście było lepiej( jak padnie huta), a nie jeden chciałby mieć takie zarobki (pomijając zdobycie uprawnień i "uciążliwą" pracę).

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Michał Grzegorczyk » 19 lipca 2013, 09:05

A średnia pensja brutto to ok. 3700 zł.

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Dominik Wójcik » 19 lipca 2013, 09:40

Kierman pisze:4000 brutto Panowie , nie netto i tyle zarabiają kierowcy z 30 letnim stażem ....Nowo zatrudnieni coś koło 3tys brutto czy są to kokosy śmiem wątpić
Kokosy! Toż to dwa razy więcej, niż ja

Awatar użytkownika
Wojciech Liberda
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Wojciech Liberda » 19 lipca 2013, 09:42

Kiedyś chodziły słuchy, że w Częstochowie na rękę można dostać 1500, teraz to podobno 2000 na rękę. Ale nie mogę tego potwierdzić...

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Michał Grzegorczyk » 19 lipca 2013, 10:01

Taka prawda, że jesteśmy prowincją, tę średnią ciągną przecież duże ośrodki: Warszawa, Wrocław, Poznań. Na czwartym chyba Katowice.

Jakub Siadlak

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Jakub Siadlak » 19 lipca 2013, 10:43

Młodzi kierowcy zarabiają mniej,ok.3 tys.brutto.Może Ci,którzy jeżdżą już po 25-30 lat zarobią brutto 4 kafle,ale nie młodzi.Niedługo średnia pójdzie w dół,wielu kierowców to już prawie emeryci,wymiana pokoleń właśnie następuje.Co do zarobków,to nie są to wcale takie wielkie pieniądze jak za tak odpowiedzialną i męczącą pracę.Nie są to może grosze,ale za taką pracę powinno dostawać się godziwą płacę.

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Bartosz Kowalski » 19 lipca 2013, 11:03

Tak wynagrodzenie za pracę powinno być godziwe ale tym co robią związki można wywołać zupełnie odmienny efekt- zamiast tego co macie teraz możecie nie mieć żadnego wynagrodzenia. Pretensje o to ile się zarabia to nie do pracodawcy a na wiejską, wszak to tam wymyśla się bzdurne obciążenia fiskalne pracodawcy i pracownika.

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Szymon Kryczka » 19 lipca 2013, 12:00

A ile zarabia pilot linii lotniczych?* Też 2 tysiące? Może 6 tys, albo 12? To już nawet nie ważne czy brutto czy netto...

Fakt, faktem, że patrząc na swoją pensje brutto, a netto - czuje się okradany... Ale to nie temat o tym.

Wszystkich boli to, że MPK to spółka miejska, za którą płacimy z naszych podatków. Znam ludzi, którzy tramwajem jadą raz na rok, jak i takich, którzy Twista widzieli tylko w internecie, mimo, że od roku jeździ po Częstochowie - ale ich podatki też na to są przeznaczane.

Wczoraj w TV było głośno o szefach związków w różnych firmach, zainteresował się ktoś, tą sprawą w MPK? Tak naprawdę nie mam pojęcia, czy w MPK jest czy nie jakieś biuro związkowców? Tam pracuje jedna osoba, pare osób? Kto płaci im pensje? I czym zajmują się gdy nie organizują pozwu zbiorowego itd? Nie znam odpowiedzi na te pytania - ktoś może mnie oświecić.

* http://wynagrodzenia.pl/moja_placa.php? ... lot%C3%B3w

Jakub Siadlak

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Jakub Siadlak » 19 lipca 2013, 12:03

A co do tego,co robią ZZ to już inna bajka-troche mnie nawet zaskakują swoim postępowaniem.Ale ja już na to nie mam wpływu.

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Dominik Wójcik » 19 lipca 2013, 12:25

O widzisz! Siła związków - a dokładniej ich szefów - tkwi w ilości członków. Jeśli pracownicy solidarnie (tfu!) zrezygnują z członkostwa, to im automatycznie pensja wzrośnie (składki przestaną być potrącane) i siła szefów zmaleje. Ja rozumiem, że szeregowy kierowca może:
- nie zgadzać się z linią i postępowaniem kierownictwa związku
- bać się reakcji "ustosunkowanego" związkowego przywódcy, więc ze strachu siedzi dalej i dalej płaci składki.

Kierman

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Kierman » 19 lipca 2013, 12:58

akurat do związków w Mpk nikt nikogo nie zmusza ,każdy ma prawo wybrać do którego chce należeć i czy w ogóle chce , a co do zarobków Dominik zrób prawo jazdy i się zatrudnij teraz co chwile kogoś przyjmują będziesz zarabiał te kokosy zobaczymy czy wtedy nie zmienisz zdania . Jadąc do Niemiec kierowca autobusu z 2 letnim stażem dostanie na początek 1800euro plus dodatki ...to wtedy można mówić o kokosach , a już nie wspomnę o warunkach pracy ,drogach innym podejściem ludzi i itp.Trudno żyjemy w takim kraju jakim żyjemy i każdy dla drugiego psem ogrodnika byle jemu nie było lepiej bo zarabia 3 tys brutto i chce podwyżki .Ja ci Dominiku życzę podwyżki i nie będę z tego powodu robił afery !

Jakub Siadlak

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Jakub Siadlak » 19 lipca 2013, 13:37

Dobrze piszesz. Przykład typowej mentalności Polaka:Kowalski zarabia mało,Nowak dobrze.Kowalski zamiast dążyć do tego,żeby sobie byt poprawić i wyrównać do Nowaka,to krzyczy,żeby Nowakowi pensje obciąć,wtedy Kowalski będzie szczęśliwy.AMEN.

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Tomasz Rorat » 19 lipca 2013, 15:46

Składka ok. 14zł
12x14zł - na koniec roku ponad 100zł dostajesz w bonach ( teraz od roku na rękę gotówkę).
Ale jak ci umrze ktoś bliski z najbliższej rodziny dostaniesz ponad 300zł
Jak urodzi ci się dziecko to 100zł.
To taki krótki spis jakie przywileje maja za tę 14zł miesięcznie, ale 14zł do pensji ani za dużo ani za mało.
A i związki w PKS dbają nie o swoje, ale o wszystkich pracowników aby lepiej im się pracowało, czyli zamiast każdy pracownik iść do szefa, zwróci się do związku, a oni rozmawiają z szefem bez obawy że danego pracownika szef wyśmieje, albo będzie na niego patrzył po co on coś wymyśla.
Dużo w ten sposób związki załatwiły usprawnień dla pracowników.

Awatar użytkownika
Pracownik

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Pracownik » 19 lipca 2013, 17:06

Hm, zastanawiam się czy można nazwać drobną manipulacją rzucanie na prawo i lewo kwotą czterech tysięcy PLNów brutto? Jak wiadomo - jeżeli nie to już wiadomo - jest to średnia jaka uwzględnia niższe oraz wyższe pobory. Na psychikę ludzi działa operowanie takimi kwotami jak płachta koloru socjaldemokratów na byka. Nierzadko wpływ ma na to brak odróżnienia brutto od netto, ale nie tylko. Jak dodać te bilety dla mnie i szóstki moich dzieci oraz dwóch żon jakie opłacają podatnicy, trzynastki, czternastki, piętnastki, bilety na żużel, na basen, na siłownie, wczasy pod gruszą (czy aby na pewno?), kabarety, do filharmonii itd. czy co tam jeszcze mamy. Nie wiem co tam na mieście mówią ludzie i co mamy poza wyżej wymienionymi w większości nie istniejącymi przywilejami, ale wchodząc na ten temat gwarantuję iż ujrzeć można piekielny ogień w oczach potencjalnego rozmówcy. Ponieważ jest troszeczkę inaczej to się tym nie podniecam za specjalnie i lepiej się przyglądać z boku tej maszkaradzie, ale warto byłoby zdać sobie sprawę z tego o czym napisałem w pierwszym zdaniu.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Piotr Radoliński » 19 lipca 2013, 17:18

...czy to wszystko nie nazywa się STATYSTYKA ? :P
Przykładowo: Pan Abacki zarabia w firmie - dajmy na to - 15 000 zł (netto) a pan Babacki zarabia 1 000 zł (netto). Obaj razem zarabiają 16 000 zł czyli statystycznie każdy z nich zarabia po 8 000zł ! :)
Jak to kiedyś mawiano - "jest prawda czasu i prawda ekranu" :D

Awatar użytkownika
Krzysztof Basiukiewicz
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Krzysztof Basiukiewicz » 19 lipca 2013, 17:30

Odrobinę odbiegnę od głównego nurtu.
Są ponoć trzy rodzaje kłamstw : kłamstwo ; wierutne kłamstwo i statystyka.
Pan na spacerze z psem statystycznie mają po 3 nogi.
Jeśli mój sąsiad leje żonę codziennie a ja wcale to statystycznie lejemy żony co dwa dni :)

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Piotr Radoliński » 19 lipca 2013, 17:33

Krzysztof Basiukiewicz pisze:Jeśli mój sąsiad leje żonę codziennie a ja wcale to statystycznie lejemy żony co dwa dni :)
...a czy Twoja małżonka wie o tym ? :D

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Janusz Karlikowski » 19 lipca 2013, 17:36

Jest jeszcze jedna rzecz. Jeśli nasi kierowcy porównują pensję z innymi miastami, to może i mają rację. Ale niech spróbują się do tych miast przenieść i tam utrzymać. Proporcje płace:ceny są podobne. Nie może więc być tak, że driver w naszej małej pipidówce zarabia 3 tys. netto. I nie mówcie o trudzie pracy. Nie znacie większych znojów ?? I czasem guzik zarabiają

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Piotr Radoliński » 19 lipca 2013, 17:46

...a zastanawiam się ile kierowcy zarabiają u PRYWATNYCH przewoźników ? :P Bo to o czym słyszałem POWALIŁO mnie... - niewolnictwo ! Chyba zaraz ktoś wystąpi w obronie PRYWATNYCH... :P

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Janusz Karlikowski » 19 lipca 2013, 17:54

Nie mówiąc o młodych kierowcach, którzy na początku (czasem ten okres się w dziwny sposób wydłuża) pracują na umowy śmieciowe.

Co do prywatnych u nas, to pisałem kiedyś: to w wielu przypadkach emeryci z MPK czy PKS, więc podstawowy dochód jest pewny, a to tylko uzupełnienie.
Z góry proszę o nie poprawianie mnie, bo piszę TYLKO o tym co widzę. Nie piszę, że KAŻDY !!

Awatar użytkownika
Wojciech Liberda
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Wojciech Liberda » 19 lipca 2013, 18:16

Tak jak piszecie, wszyscy zarabiamy za mało i raczej nie dogonimy zachodu, chyba, że nam UE dopłaci :D
Ale sprawa jest innego typu, zakłady pracy w których są ZZ maleje, szefowie tych związków pobierają nieporównywalne pensje do zwykłego robola, a w jego imieniu potrafią powiedzieć, że mało...

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Tomasz Rorat » 19 lipca 2013, 19:10

Związkowiec zarabia średnią pensje jaką zarabiał zanim zaczął być przewodniczącym. np. PKS, MPK a nie mówię o tych co pokazują się w TV.
Jedna pensja na ok. 300-400 zatrudnionych w MPK, PKS.

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Dominik Wójcik » 19 lipca 2013, 23:13

Prawda jest taka, że oczekiwania są niewspólmierne do warunków!

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Sebastian Wróbel » 20 lipca 2013, 17:47

Andrzej Czerwik pisze:... praca nie do porównania z innymi, nie mniej jednak tak jak Piotr napisał "gro ludzi w Czewie zarabia duuuużo mniej !"

Racja, ale nie jest to argument. Kierowcy martwią się wyłącznie o siebie i chcą więcej zarabiać nie przejmując się tym, że pani Jadzia zarabia od nich mniej siedząc na kasie w Biedronce (każdy z nas by tak samo myślał). Tym bardziej, że praca kierowcy jest stresująca, uciążliwa i bardziej ryzykowna niż siedzenie na kasie czy smażenie kanapek w MCDonald's. A ZZ powinny być zlikwidowane, bo nic dobrego nie wnoszą dla swoich członków a ich wygórowane ambicje typu "zakaz noszenia krawatów" są żenujące.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 20 lipca 2013, 17:51

Oj, tak nie szafuj pracą w McD, bo akurat znam osoby tam pracujące i do to godzin nocnych albo dłużej. Nie mów, że to nie jest stresujące. To nie podrzędny fast food.
Ale w kontekście wątku: te osoby zarabiały czasem 1200zł.

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Bartosz Kowalski » 20 lipca 2013, 18:24

Sebastian Wróbel pisze:
Andrzej Czerwik pisze:... praca nie do porównania z innymi, nie mniej jednak tak jak Piotr napisał "gro ludzi w Czewie zarabia duuuużo mniej !"

Racja, ale nie jest to argument. Kierowcy martwią się wyłącznie o siebie i chcą więcej zarabiać nie przejmując się tym, że pani Jadzia zarabia od nich mniej siedząc na kasie w Biedronce (każdy z nas by tak samo myślał). Tym bardziej, że praca kierowcy jest stresująca, uciążliwa i bardziej ryzykowna niż siedzenie na kasie czy smażenie kanapek w MCDonald's. A ZZ powinny być zlikwidowane, bo nic dobrego nie wnoszą dla swoich członków a ich wygórowane ambicje typu "zakaz noszenia krawatów" są żenujące.

Nie no nie bądźmy śmieszny, bo to co piszesz to socjalizm, każdy zarabia tyle samo bo jesteśmy równi. Akurat tu się zgadzam kierowca powinien zarobić adekwatnie do tego jaką ma ciężką pracę, ale zz akurat w tym wypadku działają na szkodę pracownika który przez ich działalność może stracić pracę. Co do samych ZZ to niech istnieją ale, składaki nie są obowiązkowe, prezes nie dostaje żadnego funkcyjnego, tylko pełni swoją rolę społecznie, a zz zajmują się tym by np kierowca miał gdzie się załatwić na pętli i tym podobnymi.

Beniamin Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Beniamin Wójcik » 20 lipca 2013, 21:03

Ale, ale... PO JAKĄ CHOLERĘ DUBLUJECIE TEMATY...?! IDENTYCZNY JEST W DZIALE "ORGANIZACJA I REALIZACJA REKLAMY"!

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 20 lipca 2013, 22:50

Beniaminie, spokojnie. Jeżeli jest identyczny temat, to przekaż "namiary" na niego (choćby samą nazwę), da się przenieść posty. I chyba nie mamy działu o organizacji reklamy, chociaż mnie to i tak coraz mniej interesuje ;).

Awatar użytkownika
Marcin Strzelecki
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin Strzelecki » 20 lipca 2013, 23:37

Był ale chyba został zablokowany.

Wróć do „Hyde Park i przedszkole”