Żarówki

Wszystko to, co nie mieści się gdzie indziej. Także tematy banalne.
Awatar użytkownika
Konrad Machura
Kontaktowanie:
Status: Offline

Żarówki

Postautor: Konrad Machura » 16 stycznia 2016, 16:12

Czy na forum jest ktoś kto może ogarnia tematy żarówek energooszczędnych, ledowych czy halogenowych i starszych? potrzebuje porady :)

Andrzej Czerwik
Członek CKMKM

Re: Żarówki

Postautor: Andrzej Czerwik » 16 stycznia 2016, 17:48

A co potrzebujesz konkretnie?

Awatar użytkownika
Konrad Machura
Kontaktowanie:

Postautor: Konrad Machura » 17 stycznia 2016, 21:38

Już tłumaczę :) Ostatnio zastanawiałem się nad wymianą oświetlenia domowego z tradycyjnych żarówek i halogenowych na energooszczędne spiralne lub ledowe. Chciałem Was zapytać o wasze opinie i doświadczenie na ten temat. Wiadomo, że różnią się cenowo i akurat miałem okazję kupić spiralne dość tanio bo po 7 zł i ledowe po 8zł i teraz zastanawiam się czy cena będzie odgrywała dużą rolę? Załączam obrazek żaróweczek. Jeszcze muszę kupić odpowiednik tych halogenowych, chce kupić ledowe. Po pasku na boku tak jak myślałem wychodzi na to, że ledowe są lepsze bo są klasę wyżej i nie muszą się nagrzewać aby dawać odpowiedni efekt, ale nurtuje mnie cena.. Bo są za 7zł, a są i za 50... Co sądzicie? Może polecacie jakąś firmę?
Obrazek

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 17 stycznia 2016, 21:43

...ja mam żarówki energooszczędne PHILIPSA... niektóre nie wymieniane or 1995 roku. Kilka nowszych zdarzyło mi się już wymienić. Powiem tak, według mnie, im starsze tym lepsze ! ;) Nowe mi częściej padają a 5 szt. od 1995 roku eksploatowanych jest codziennie.
Technologii LEDowej nie testowałem. Podobnie jak nie próbowałem żarówek halogenowych.

Awatar użytkownika
Konrad Machura
Kontaktowanie:

Postautor: Konrad Machura » 17 stycznia 2016, 21:53

Mi się wydaje, że halogenowe mają ogromny pobór... Piotrze to naprawdę długo Ci trzymają :) Teraz specjalnie robią krótszą żywotność abyś musiał szybciej kupić nowe :D

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 17 stycznia 2016, 22:46

Konrad Machura pisze:Mi się wydaje, że halogenowe mają ogromny pobór... Piotrze to naprawdę długo Ci trzymają :) Teraz specjalnie robią krótszą żywotność abyś musiał szybciej kupić nowe :D
Co do halogenów - też tak uważam. Co do jakości - tak - zgadza się. Teraz wszystko szybko się psuje. :)

Awatar użytkownika
Konrad Machura
Kontaktowanie:

Postautor: Konrad Machura » 17 stycznia 2016, 22:56

Halogeny również bardzo szybko się przepalają.

Awatar użytkownika
Zbigniew Hoffer

Postautor: Zbigniew Hoffer » 18 stycznia 2016, 10:51

Też kiedyś eksperymentowałem z żarówkami, ale ostatecznie wróciłem do wolframowych. Dla mnie najlepsze światło, a nie będę się męczył dla kilku złotych oszczędności w miesiącu.

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 18 stycznia 2016, 22:54

Świetlówki kompaktowe mają duży pobór przy rozruchu, więc opłacają się tylko tam, gdzie światło ma się świecić długo. Za to ledowe mają zdrowsze światło, bo ciągłe, widmo bliższe naturalnemu światłu dziennemu (trzeba wybrać opisane jako "ciepłe białe światło") i nie mają rtęci, więc nie strach stłuc :P

Wróć do „Hyde Park i przedszkole”