Przenośny twardziel

Wszystko to, co nie mieści się gdzie indziej. Także tematy banalne.
Awatar użytkownika
Konrad Machura
Kontaktowanie:
Status: Offline

Przenośny twardziel

Postautor: Konrad Machura » 31 stycznia 2016, 22:42

Planuje zakup przenośnego dysku twardego 500GB, max 1TB. Czym się kierować przy wyborze? Planowałem przeznaczyć ok. 200 na ten cel. Może coś polecacie sprawdzonego?

Piotr Jeruszka

Re: Przenośny twardziel

Postautor: Piotr Jeruszka » 01 lutego 2016, 07:17

Może coś takiego: http://www.x-kom.pl/p/151043-dysk-twardy-zewnetrzny-wd-elements-portable-500gb-czarny-usb-30.html? Posiadam dwa dyski zewnętrzne WD, jeszcze się z nimi (odpukać) nic nie stało :).

Trudno mi powiedzieć czym możesz się kierować. Prędkość obrotowa to sprawa drugorzędna, obsługiwany standard USB - to zależy, 3.0 jest wyraźnie szybszy od 2.0 (ale często z lenistwa i niechęci do szukania kabelków podłączam dysk z USB 3.0 do portu 2.0 - i działa bez problemu), ale sam na to nie zwracam uwagi. Możesz też pooglądać opinie na temat dysku w internecie - może jakieś centrum odzyskiwania danych publikuje czarne listy twardych dysków ;).

Awatar użytkownika
Filip Kłyszejko
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Filip Kłyszejko » 02 lutego 2016, 21:45

Chyba, że kolega szuka czegoś szybszego wtedy by mógł się kolega zastanowić nad
http://www.x-kom.pl/p/182284-dysk-tward ... uro-s.html
Kolor rzecz jasna można sobie dobrać. Natomiast nie mam go, więc nie mogę o nim dużo powiedzieć.

Awatar użytkownika
Konrad Machura
Kontaktowanie:

Postautor: Konrad Machura » 13 marca 2016, 22:01

Dzięki za linki, obecnie zastanawiam się nam marką WD, którą najwięcej osób poleca, Seagate i Samsung.

Wróć do „Hyde Park i przedszkole”