Remont torowiska.

Tematy związane z zagadnieniami organizacji transportu ludności - dotyczy Częstochowy, b. woj. częstochowskiego.
Tomasz Sałata
Status: Offline

Remont torowiska.

Postautor: Tomasz Sałata » 23 czerwca 2010, 13:49

Od 3 lipca 2010 r. przestają kursować tramwaje na odcinku od Fieldorfa do zajezdni.
Zostanie uruchomiona komunikacja autobusowa na tym odcinku.
Więcej na stronie MPK.

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 23 czerwca 2010, 15:58

Rafał Lamch pisze:Nie ma jak pasażerom spierniczyć wakacje już od początku...

Dlaczego uważasz, że tramwaj jest lepszy od autobusu?
nie mogę tego zrozumieć. Jedzie na jednym odcinku (w przeciwieństwie do autobusów),
nasze tramwaje są stare (w niewielkim przeciwieństwie do autobusów, gdzie przynajmniej wymienia się stary tabor na nowy),
stare, więc hałaśliwe (3/4 naszych autobusów ma ciche silniki, niektóre nawet bardzo ciche),a w tramwajach jest wkurzające stukanie, które przypomina galopowanie konia.
W dodatku nasze tory tramwajowe w niektórych są tak powykrzywiane, że tramwaj w tych miejscach niebezpiecznie się pochyla. Na takich odcinkach jazda tramwajem jest raczej stresującym odczuciem niż przyjemnością.
Plusy jakie widzę, to jest więcej pasażerów niż w samym 24 w szczycie, no i nie stoi tak często w korkach jak autobusy, i to jedyne plusy.
Musiałbym być głupcem, żeby napisać, że w tramwaju jest bardziej komfortowo niż w autobusie (przynajmniej w Częstochowie i nie tylko).

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 23 czerwca 2010, 16:05

Sbrother pisze:Jedzie na jednym odcinku (w przeciwieństwie do autobusów),

Jedzie na takim odcinku na jakim poprowadzona jest trasa.
Sbrother pisze:nasze tramwaje są stare (w niewielkim przeciwieństwie do autobusów, gdzie przynajmniej wymienia się stary tabor na nowy),

W wielu miastach jeżdżą jeszcze starsze tramwaje.Po za tym żywotność tramwaju jest dużo większa niż autobusu.
Sbrother pisze:stare, więc hałaśliwe (3/4 naszych autobusów ma ciche silniki, niektóre nawet bardzo ciche),a w tramwajach jest wkurzające stukanie, które przypomina galopowanie konia.

To nie wina tramwajów a torowiska.W Łodzi na wyremontowanych fragmentach szczególnie na trasie ŁTR nie słychać tego.Ba w ogóle nie słychać że jedzie tramwaj mimo to tego że często na trasie można spotkać stare Konstale.

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 23 czerwca 2010, 16:07

Bartosz Kowalski pisze:Jedzie na takim odcinku na jakim poprowadzona jest trasa.

Lapsus językowy. Miało być na jednej trasie.
Bartosz Kowalski pisze:W wielu miastach jeżdżą jeszcze starsze tramwaje.

Zabytki?
Bartosz Kowalski pisze:Po za tym żywotność tramwaju jest dużo większa niż autobusu.

To prawda.
Bartosz Kowalski pisze:To nie wina tramwajów a torowiska.

Być może, ale to nie usprawiedliwienie. Tu chodzi o komfort pasażera.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Brak przystanku RÓWNOLEGŁA

Postautor: Janusz Karlikowski » 23 czerwca 2010, 16:52

Chyba Wam to umknęło. Ten przystanek ma być zawieszony, a jest to dość oblegane miejsce. Nie wiem jak to robiona podczas poprzednich "wielkich" remontów, ale nigdy żadnego nie opuszczano, a nawet w pewnym okresie "zalegalizowano" ten koło M1 dla AzaT. Oczywiście rozwiązanie tej sytuacji jest i to niezbyt skomplikowane. AzaT w kierunku Północy nie wjedża w Al. Niepodległości i sunie do Bór jak pośpiech, a ulicami Źródlaną i Równoległą dojeżdża do skrzyżowania z Niepodległości. Swojego czasu (chyba 2007r) przy Równoległej znajdowały się przystanki na objeździe linii 19

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 23 czerwca 2010, 22:25

Bartosz Kowalski pisze:To nie wina tramwajów a torowiska.

Tramwaje też trzeba utrzymywać, wózki jezdne się zużywają. A u nas to chyba żadnej konserwacji nie ma.

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 23 czerwca 2010, 22:40

Sbrother pisze:Dlaczego uważasz, że tramwaj jest lepszy od autobusu?
Grzeszysz chłopcze! Zapoznaj się z artykułem na TnB "Polemik z przeciwnikami", podobnie w Wyborczej lub materiałem w TV Orion.
Sbrother pisze:nie stoi tak często w korkach jak autobusy
Sam sobie odpowiedziałeś. A pierdziolenie, że tabor stary i niemodny, to dobre jest dla sześciolatka. Już jest to niepoważne. Kategorię wieku tramwaju cechuje się inaczej. Wagon jest zdatny do użytku przez około 30-40 lat, pojazd autobusowy 5-7 lat współczesne.

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 24 czerwca 2010, 12:20

Dominik Wójcik pisze:Grzeszysz chłopcze!

Dlaczego?
Przynajmniej na razie, nie dorównuje autobusowi, który ma wiele więcej tras, niż tramwaj, który ma jedna, ale mocną.
Może mówię tak, bo wole autobusy, ale trzeba przyznać, że ma więcej plusów autobus.
Może zmieni się moje zdanie po wybudowaniu TnB. Zobaczymy...
Dominik Wójcik pisze:Wagon jest zdatny do użytku przez około 30-40 lat, pojazd autobusowy 5-7 lat współczesne.

To prawda, tak samo jak to, że tramwaj jest kilka razy droższy niż najnowsze przegubowe autobusy, ale wg mnie nie jest to powód, żeby nie zmieniać taboru tramwajowego od długiego czasu. Owszem, MPK kupi za dwa lata siedem nowoczesnych tramwajów, no ale kiedy kupi następne kilka tramwajów? za 25 lat?

Awatar użytkownika
Krzysiek Ociepa
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysiek Ociepa » 24 czerwca 2010, 12:28

Sbrother pisze:Może zmieni się moje zdanie po wybudowaniu TnB. Zobaczymy...

Podejrzewam, że na pewno się zmieni. Piszesz, że są krzywe tory... Chodzi Ci zapewne o odcinek od zajezdni, do Ronda Mickiewicza. Jest to obecnie najstarszy odcinek i najbardziej pokrzywiony. I właśnie za ok. 3 tygodnie, będzie tam równiutkie jak stół torowisko (poza odcinkiem na wiadukcie - nie opłaca się tam kłaść nowych torów, bo niedługo remont wiaduktu).

Sbrother pisze:Owszem, MPK kupi za dwa lata siedem nowoczesnych tramwajów, no ale kiedy kupi następne kilka tramwajów? za 25 lat?

Jak dobrze pójdzie, to za 4 lata, kolejnych 7 wagonów.

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 24 czerwca 2010, 12:38

Krzysiek Ociepa pisze:Chodzi Ci zapewne o odcinek od zajezdni, do Ronda Mickiewicza. Jest to obecnie najstarszy odcinek i najbardziej pokrzywiony. I właśnie za ok. 3 tygodnie, będzie tam równiutkie jak stół torowisko

Tak, o ten odcinek mi chodzi, bardzo się cieszę, że go wreszcie wyremontują.
Krzysiek Ociepa pisze:Jak dobrze pójdzie, to za 4 lata, kolejnych 7 wagonów.

Miejmy taką nadzieję :P

Awatar użytkownika
Krzysiek Ociepa
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysiek Ociepa » 24 czerwca 2010, 16:00

Tramwaj jest na pewno lepszy od autobusu, jeśli jedzie szybko, po wydzielonym prostym torowisku. Nasz jedzie po wydzielonym torowisku, ale niestety niezbyt szybko... wręcz spacerowym tempem.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 24 czerwca 2010, 17:18

Krzysiek Ociepa pisze:Tramwaj jest na pewno lepszy od autobusu, jeśli jedzie szybko, po wydzielonym prostym torowisku

To też nie jest prawda. W centrum Pragi przeciska się wąskimi gardłami (z mijanką nawet pod bramą), wjeżdża stromo na Hradcany środkiem ulicy. To nie ma tu znaczenia. Liczy się układ. Nie przypominam sobie abym w Pradze skorzystał z linii autobusowej w centrum miasta. Tylko i wyłącznie od stacji metra do dzielnicy gdzie tramwaj nie dociera. No raz chyba linią zastępczą w czasie remontu torowiska.
Inny przykład: Kraków. Czy tu do Nowej huty nie jadą autobusy ?? Jadą i to nawet w relacji Bronowice - Nowa Huta. Ktoś zapyta po co, przecież jest tramwaj linii 4. Ano po to, że autobus jedzie innymi ulicami.
Nasze remonty torowisk od zajedni "na lewo" pokazują, że mieszkańcy Ostatniego Grosza są skazani na AzaT, a te wiadomo, że nie będą trzymać rozkładu z oczywistych względów

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 24 czerwca 2010, 17:31

Ktoś Ci powie, że dziś jakże niebezpiecznie biegają po czerwonym przez WP. I akurat to jest racja, bo biegi w poprzek odbywają się co chwilę. Dobrze, że TIR-y jadą górą, bo polało by się...

Awatar użytkownika
Krzysiek Ociepa
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysiek Ociepa » 24 czerwca 2010, 18:53

Mi chodziło o to, że odpieprzają ludziom numer z koniecznością przesiadania się. Bardzo uciążliwą, znacznie wydłużającą czas jazdy, a właściwie nieuzasadnioną. Przecież na alei Pokoju będą z kapcia walić do estakady na autobus!

Przecież nie mogą wysłać motorniczych na przymusowy, dwutygodniowy urlop...

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 24 czerwca 2010, 19:09

Krzysiek Ociepa pisze:Przecież nie mogą wysłać motorniczych na przymusowy, dwutygodniowy urlop...

A ja właśnie się zastanawiałem - co dzieje się z motorniczymi, gdy są jakieś poważne (długotrwałe) remonty torowiska u nas ??

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 24 czerwca 2010, 19:11

Część motorniczych posiadających prawo jazdy idzie na za tramwaje.A co z resztą to nie wiem.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 24 czerwca 2010, 19:16

Bartosz Kowalski pisze:Część motorniczych posiadających prawo jazdy idzie na za tramwaje.A co z resztą to nie wiem.

Nie wiem jak teraz, ale kiedyś spora większość motorowych stanowiły panie !!

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 24 czerwca 2010, 22:44

Krzysiek Ociepa pisze:Nasz jedzie po wydzielonym torowisku, ale niestety niezbyt szybko... wręcz spacerowym tempem.
Z winy starego torowiska.

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 25 czerwca 2010, 10:57

Niech wykorzystają urlopy

Awatar użytkownika
Wojciech Liberda
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Wojciech Liberda » 26 czerwca 2010, 10:44

Garro pisze:Niech wykorzystają urlopy

A Ty byś chciał iść na obowiązkowy urlop od 3 lipca?

W poprzednich latach pamiętam jak miałem więcej czasu wyczaiłem, że przez 14 dni nie kursowały w ogóle tramwaje. Parę wozów dostało wtedy malowanie klap maszyn do zamykania drzwi (to coś nad drzwiami) powymieniali kabiny na większe (wymógł to przepis, wtedy oczywiście). Część motorniczych poszła na autobusy na AZT.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 26 czerwca 2010, 16:46

Wojciech Liberda pisze:A Ty byś chciał iść na obowiązkowy urlop od 3 lipca

Pierwsza połowa lipca gwarantowana pogoda, upały. To tylko się cieszyć ;)
Ale wiadomo jak to jest z prognoza długoterminową. I tą krótszą też:
godz. 14 "możliwe burze, momentami wiatr może być silny"
godz. 17 "tornado przeszło nad ..."
wariant B godz. 17 "front odszedł nad Rosję, mamy słoneczną pogodę"

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 02 lipca 2010, 09:38

Nie znają.
Ale jakby co to zadzwoń do p. Górskiej, ona wszystko wie. Tylko nie zwymi**** przy okazji

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 02 lipca 2010, 10:36

Przecież powiedzieli, że będą jeździć wg tramwajowego. Wg Państwa to wystarczy.

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 02 lipca 2010, 11:33

Po prostu zobaczymy 3-go.
A wczoraj dostałem pytanie - w jakiej technologii zostanie wykonane torowisko, w domyśle, czy w cichej. Nie umiałem dopowiedzieć. Dziś będę w MPK ws TVN Turbo, to zapytam.

Bartosz N.

Postautor: Bartosz N. » 02 lipca 2010, 11:38

usunięty

Tomasz Sałata

Postautor: Tomasz Sałata » 02 lipca 2010, 11:40

Rafał Lamch pisze:A jeśli jutro rano jadę do pracy na 6:00 i nie wiem, czy mogę normalnie wyjść na tramwaj o 5:10, czy mam nastawiać budzik wcześniej?

Jedyne co w tej sprawie wiadomo to nocne będą jeździć zgodnie z rozkładem (bez komentarza)

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 02 lipca 2010, 11:55

Bartosz N. pisze:Chodzi o program na temat Ikarusa #288?
Ta, ale jest już temat na forum.

Krystian Kukuła
Członek CKMKM

Postautor: Krystian Kukuła » 02 lipca 2010, 16:38

mnie ciekawi w jaki sposób mają oni zamiar kontrolować czy ktoś kto przesiadł się z tramwaju na autobus za tramwaj skasował w tramwaju bilet.
Zapewne ułożone jest to w ten sposób że np: tramwaj z estakady w kierunku zajezdni odjeżdża 7:03, przy zajezdni jest 7:06 a minutę później odjeżdża autobus za tramwaj w kierunku miasta który kontynuuje kurs poprzedniego tramwaju, tak więc gdy skasuje portmonetkę w tramwaju przy estakadzie o 7:03 i przesiądę się na autobus za tramwaj o 7:07 to system potraktuje to tak jak bym jechał jednym kursem.
Jest jednak jeden zasadniczy problem: Co się stanie gdy autobus bądź tramwaj się spóźni? wtedy po przesiadce poprzednie skasowanie nie będzie ważne.

Paweł Szubert
Kontaktowanie:

Postautor: Paweł Szubert » 03 lipca 2010, 18:37

Remont rozpoczęty - rano (8:30) całość torów była już porozcinana i były one ładowane. Około 14 zebrana była już z połowa torów i cześć podkładów... Sprzątanie torów i podkładów zajmie im nie wiecej niż jeszcze jeden dzień.

Orientuje się ktoś czy planują prowadzić prace 24/7?

Fotki: http://picasaweb.google.pl/pawel.pbm/RemontTorowiska#

Btw, przed dostawą nowych wagonów czeka nas chyba jeszcze remont pętli Raków PKP - tam właśnie jest połączenie z torami kolejowymi, a chyba w ten sposób tramwaje do miasta dotrą? Z tego co pamiętam to na pętli są dwa łuki, ale tylko jeden czynny - drugi zarośnięty oraz właśnie połączenie do linii kolejowej, którego zupełnie już nie widać, tak więc torowisko nie będzie na tym fragmencie chyba w najlepszym stanie.. ;P

Łukasz Najman
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz Najman » 03 lipca 2010, 18:55

Na Niepodległości byłem dzisiaj 14:40-15:00. Najbardziej zdenerwowałem się jak zobaczyłem numer linii w ekologu. T - za tramwaj Kucelin !! Stworzyli linie A, która w rzeczywistości ma 2-3 wcielenia. Linia T to zwykła 1 bez dodatkowych oznaczeń. A ciekawe jak będzie z AN ?? N5, nocny Kucelin, N, a może AN? Oznakowanie pojazdów - 2+

kirman84

Postautor: kirman84 » 03 lipca 2010, 19:34

pbm pisze:Orientuje się ktoś czy planują prowadzić prace 24/7?

Prace w nocy były wykonywane tylko z 2na3 lipca i też były problemy gdyż praca ciężkiego sprzętu zakłóca ciszę nocną okolicznych mieszkańców i ktoś zadzwonił po policję. Użycie ciężkiego sprzętu trzeba było przerwać do godz.6.Prace będą wykonywane w godz. 6-22.

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 03 lipca 2010, 23:15

pbm pisze:Btw, przed dostawą nowych wagonów czeka nas chyba jeszcze remont pętli Raków PKP - tam właśnie jest połączenie z torami kolejowymi, a chyba w ten sposób tramwaje do miasta dotrą?
Na drogowych lawetach. To już niestety nie te czasy.luknajm2, po prostu "autobus za tramwaj" z dodatkową tabliczką "nocny"

Paweł Szubert
Kontaktowanie:

Postautor: Paweł Szubert » 04 lipca 2010, 07:30

Dominik Wójcik pisze:Na drogowych lawetach. To już niestety nie te czasy.

W sumie te max 30m to na lawecie się da... Ale trochę szkoda...

Łukasz Najman
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz Najman » 04 lipca 2010, 09:44

Dominik Wójcik pisze:po prostu "autobus za tramwaj" z dodatkową tabliczką "nocny

Czyli "numer" linii tylko na rozkładzie?? Ajajaj. Dziękuje za odpowiedź.

Ciekawe gdzie te wagony ściągną z lawet na tory? Może na Orkana?

Paweł Szubert
Kontaktowanie:

Postautor: Paweł Szubert » 04 lipca 2010, 10:43

luknajm2 pisze:Ciekawe gdzie te wagony ściągną z lawet na tory? Może na Orkana?

W zajezdni...

Awatar użytkownika
Krzysiek Ociepa
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysiek Ociepa » 04 lipca 2010, 10:55

luknajm2 pisze:Oznakowanie pojazdów - 2+

Jakie 2+? Wielkie 1 za oznakowanie. Załóżmy, że ktoś przyjeżdża do Częstochowy z innego miasta (po raz pierwszy). Na słupku widnieje linia A, podjeżdża T. Nie wsiada i czeka dalej. Przecież w wielu miastach są linie oznaczane literami (Gdynia, Radom). Zero konsekwencji w tym co robią. Po co wymyślali A? Miało też być nocne N5, a wymyślili AN...

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 04 lipca 2010, 10:57

Krzysiek Ociepa pisze:Jakie 2+? Wielkie 1 za oznakowanie. Załóżmy, że ktoś przyjeżdża do Częstochowy z innego miasta (po raz pierwszy). Na słupku widnieje linia A, podjeżdża T. Nie wsiada i czeka dalej. Przecież w wielu miastach są linie oznaczane literami (Gdynia, Radom). Zero konsekwencji w tym co robią. Po co wymyślali A? Miało też być nocne N5, a wymyślili AN...

W skórcie można napisać, że oznakowanie jest DD ! :D

Łukasz Najman
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz Najman » 04 lipca 2010, 11:50

Krzysiek Ociepa pisze:
luknajm2 pisze:Oznakowanie pojazdów - 2+

Jakie 2+? Wielkie 1 za oznakowanie. Załóżmy, że ktoś przyjeżdża do Częstochowy z innego miasta (po raz pierwszy). Na słupku widnieje linia A, podjeżdża T. Nie wsiada i czeka dalej. Przecież w wielu miastach są linie oznaczane literami (Gdynia, Radom). Zero konsekwencji w tym co robią. Po co wymyślali A? Miało też być nocne N5, a wymyślili AN...

Tak, ale na wyświetlaczu jednak widnieje "za tramwaj Kucelin". Dlatego dałem 2+ choć teraz patrząc to 2-. Oceny 1 czy 2+ i tak są karygodne dla takiego przedsiębiorstwa.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 04 lipca 2010, 11:54

Wracając wczoraj do Częstochowy zauważyłem posuwającego się al. AK w kier. Północy IK 280 #158 na linii AzT. Troszkę byłem zdziwiony kiedy kierowca wykorzystał do zatrzymania przystanek autobusowy - Politechnika - gdyż wielu potencjalnych pasażerów "zatramwaja" pozostało na przystanku tramwajowym (lecz przy krawężniku). Oczekiwali widać, że "AzT" zatrzyma się przed przejściem (tym z sygnalizacją). niektórym szczęściarzom udało się, krótkim sprintem dogonic autobus. Niestety Ci bardziej zaangażowani wiekowo nie próbowali swych sił i pozostali - zapewne lekko zniesmaczenie - w oczekiwaniu na następny "zatramwaj". A może tym razem się "zatrzymie" koło nich. Zaznaczam na przystanku nie było informacji, gdzie zatrzymuje się "Zatramwaj". ;)

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 04 lipca 2010, 12:26

pbm pisze:W sumie te max 30m to na lawecie się da... Ale trochę szkoda...
Jak 30m ?? Z zakładu przyjadą na lawetach od razu!
luknajm2 pisze:Ciekawe gdzie te wagony ściągną z lawet na tory? Może na Orkana?
W zajezdni

tctiv

Postautor: tctiv » 04 lipca 2010, 12:49

wczoraj między 22 a 29 po 21 też dziad się nie zatrzymał, chyba że był już spóźniony.

Paweł Szubert
Kontaktowanie:

Postautor: Paweł Szubert » 04 lipca 2010, 14:38

Dominik Wójcik pisze:Jak 30m ?? Z zakładu przyjadą na lawetach od razu!

O długości tramwaju mówiłem.. ;)

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 04 lipca 2010, 16:51

A tak luźno związane z tematem:
Ile będzie jutro w szczycie "zatramwajów"?

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 04 lipca 2010, 18:43

Rafał Lamch pisze:Samego siebie?

[posuwającego się]... to tylko "skrót myślowy" ! :-D
Rafał Lamch pisze:Swoją drogą naród to też jest ciemny. Czasy. gdy "zatramwaje" zatrzymywały się na wysokości przystanków tramwajowych (i to do przesady) minęły, gdy wielu uczestników tego forum mówiło jeszcze na kupkę "papu".

Nie wiem RAFALE czy mieszkasz w Częstochowie czy nie, czy stale czy wpadasz do niej na chwilę, ale ja zawsze "zatramwajki" widywałem jak stają na wysokości przystanku tramwajowego. Być może sie mylę (pewnie znasz sie na komunikacji dużo lepiej niż ja)ale.... ja napewno baaaardzo dawno temu na "kupkę mówiłem PAPU" :D

Awatar użytkownika
Mateusz Stacherczak
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Mateusz Stacherczak » 04 lipca 2010, 21:29

Rafał Lamch pisze: Widziałem dzisiaj "TT". Co to jest? "Twoje Tłumoki"?

To jest skrót Twój Tramwaj, ale powinno być "TTU- Twój Tramwaj Ucieka".
No cóż jedni remontują torowiska, a inni je niszczą... No cóż takie życie :|

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 04 lipca 2010, 21:43

Rafał Lamch pisze:Widziałem dzisiaj "TT". Co to jest?

A może to rozmiar (skala 1:87) torów wg firmy PIKO (producent modeli kolejowych http://www.piko.de/pl/index.php?navid=1 ) :D

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 04 lipca 2010, 22:30

pbm pisze:O długości tramwaju mówiłem.. ;)
Aaa, fakt. To chyba w członach i od razu łączą na miescu.

Paweł Szubert
Kontaktowanie:

Postautor: Paweł Szubert » 04 lipca 2010, 23:14

Dominik Wójcik pisze:
pbm pisze:O długości tramwaju mówiłem.. ;)
Aaa, fakt. To chyba w członach i od razu łączą na miescu.

W całości: http://www.youtube.com/watch?v=Ggk_-L4nJVI

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

A i T w pierwszym dniu roboczym

Postautor: Janusz Karlikowski » 05 lipca 2010, 16:35

Nie było źle, ale z drugiej strony kompletnie nie przemyślane.
Autobusy AzaT dojeżdżały na Północ juz z opóźnieniem, a to opóźnienie sięgało czasem kilku - jak nie ponad 10 - minut.
http://ifotos.pl/img/DSCF9397z_eseqqp.JPG
W efekcie częstotliwość wynosiła od 4 do 15 minut (dane z godzin 11-13).
Tramwaje niby czekały na autobusy, ale bez przesady, więc ja trafiłem na taki, który odjechał z 5 osobami. Co ciekawe: tramwaje na Kucelinie nie stały nawet chwili, zakręcały i wracały do zajezdni. Powiem nawet, że motorniczowie (ciekawe, że faceci, a nie kobiety. Przecież dawniej panowie po prostu jeździli zatramwajami) pocinali tak jak nigdy przy normalnym ruchu tramwajów. Ciekawe, czy coś się nie wykolei na odcinku rakowskim, fajnie by wtedy było.
Jako ciekawostka: na A same ekologi i ... M11. Ale cóż się dziwić, skoro na 29 pojawił się dziś przegub. Och jakże radosna twórczość na dyspozytornii :evil:
Na torowisku coś się dzieje za to:
http://ifotos.pl/img/DSCF9399z_eseqqr.JPG
http://ifotos.pl/img/DSCF9401z_eswppe.JPG
http://ifotos.pl/img/DSCF9403z_eswpps.JPG

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 05 lipca 2010, 16:44

Dziś na al. Niepodległości...
Obrazek
Obrazek