PKS Częstochowa i co dalej ?

Tematy związane z zagadnieniami organizacji transportu ludności - dotyczy Częstochowy, b. woj. częstochowskiego.
Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:
Status: Offline

PKS Częstochowa i co dalej ?

Postautor: Janusz Karlikowski » 31 sierpnia 2010, 12:58

ropax

Postautor: ropax » 31 sierpnia 2010, 16:37

To sie Stachu ucieszy. To chyba wypełnienie luki po PKS TRAVEL-BUS Racibórz bo oni kiedyś jeździli po 10.00.?

Awatar użytkownika
Tomasz Moszczyński
Kontaktowanie:

Re: PKS Częstochowa nie tylko tnie

Postautor: Tomasz Moszczyński » 31 sierpnia 2010, 17:36

Janusz Karlikowski pisze:http://www.pks-czestochowa.pl/ogloszenia_2010/27--08-2010_nowy_kurs_czwa_gliwice_czwa_od_01_09_2010.pdf
mam pytanie czy on jedzie tez przez Rude Sląską?

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 31 sierpnia 2010, 18:12

bartolini1245 pisze:mam pytanie czy on jedzie tez przez Rude Sląską?

W ogłoszeniu jest napisane....przez Miasteczko Śl., Tarnowskie Góry i Zabrze !! Wygląda, że Ruda Śląska zostaje dość daleko z boku !! :P

Awatar użytkownika
Mateusz Stacherczak
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Mateusz Stacherczak » 31 sierpnia 2010, 19:30

Jeżdże pociągami

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 01 września 2010, 11:00

Oj to źle. Chyba, że masz za dużo kasy. No chociaż sądząc z wieku pewnie masz zniżkę. Dla mnie ta oferta PKS jest szalenie korzystna. 12zł do samych Gliwic, a PR tylko do Katowic wołają o 16zł, więc podejrzewam, że Gliwice ok. 18zł. Stąd prosty rachunek zaoszczedzone 2x6zł = 12zł - tyle kosztuje bilet dobowy w KZK GOP

Awatar użytkownika
Mateusz Stacherczak
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Mateusz Stacherczak » 01 września 2010, 11:47

Janusz Karlikowski pisze:Oj to źle. Chyba, że masz za dużo kasy. No chociaż sądząc z wieku pewnie masz zniżkę. Dla mnie ta oferta PKS jest szalenie korzystna. 12zł do samych Gliwic, a PR tylko do Katowic wołają o 16zł, więc podejrzewam, że Gliwice ok. 18zł. Stąd prosty rachunek zaoszczedzone 2x6zł = 12zł - tyle kosztuje bilet dobowy w KZK GOP

Tak, mam zniżkę jako student, ale teraz bilet na PR do Gliwc czy Częstochowy normalny kosztuje 19 zł. Ja jednak do Katowic kupuje bilet strefowy, a z Katowic nawet TLK jeżdżę ;) Już do pociagów przywykłem. Poza tym utrzymuje się ze swojej kasy, także mi to póki co zwisa jak kilo kitu na agrafce ;)

Awatar użytkownika
Tomasz Moszczyński
Kontaktowanie:

Postautor: Tomasz Moszczyński » 01 września 2010, 19:19

tak w ogłoszeniu jest napisane przez miasteczko Sląskie ale mnie się pomyliło z kursem do Rybnika jechał wtedy jak pamiętam przez sama Rude Wirek :))to na chwile obecna są teraz moje strony:))

Awatar użytkownika
Tomasz Moszczyński
Kontaktowanie:

Postautor: Tomasz Moszczyński » 01 września 2010, 19:20

Mateusz pisze:
Janusz Karlikowski pisze:Oj to źle. Chyba, że masz za dużo kasy. No chociaż sądząc z wieku pewnie masz zniżkę. Dla mnie ta oferta PKS jest szalenie korzystna. 12zł do samych Gliwic, a PR tylko do Katowic wołają o 16zł, więc podejrzewam, że Gliwice ok. 18zł. Stąd prosty rachunek zaoszczedzone 2x6zł = 12zł - tyle kosztuje bilet dobowy w KZK GOP

Tak, mam zniżkę jako student, ale teraz bilet na PR do Gliwc czy Częstochowy normalny kosztuje 19 zł. Ja jednak do Katowic kupuje bilet strefowy, a z Katowic nawet TLK jeżdżę ;) Już do pociagów przywykłem. Poza tym utrzymuje się ze swojej kasy, także mi to póki co zwisa jak kilo kitu na agrafce ;)
mała poprawka jest to kwota 17zl do Rudy Chebzia

Awatar użytkownika
Tomasz Moszczyński
Kontaktowanie:

Postautor: Tomasz Moszczyński » 01 września 2010, 19:22

Mateusz pisze:

Sorki ze pytam ale w jakich rejonach Sląska przebywasz?

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 30 września 2010, 12:28

No ta jest bogata. Tez dostałem na maila

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 30 września 2010, 13:21

Ludzie ale o co wam chodzi.samorząd ma gdzieś komunikacje a wymagacie tego aby PKS który ma na siebie zarabiać dbał o to?ja się nie dziwie postawie PKS-u bo firma ma zarabiać a nie przynosić straty.

Adam Dąbrowski

Postautor: Adam Dąbrowski » 30 września 2010, 13:31

Bartosz Kowalski pisze:a się nie dziwie postawie PKS-u bo firma ma zarabiać a nie przynosić straty.
sugerujesz Bartoszu, że PKS ma deficyt budżetowy??

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 30 września 2010, 13:52

Sugeruje że jak by PKS nie ciął kursów to czytalibyśmy w prasie takie artykułu jakie były o PKS Kielce,PKS Rybnik i wielu innych gdzie kierowcy nie dostawali wypłat a firma miała wielomilionowe długi a ostanie fabrycznie nowe autobusu były z rozdzielnika państwowego dostane za komuny.A tak mamy PKS który przynosi zyski kupuje fabrycznie nowy tabor...

ropax

Postautor: ropax » 30 września 2010, 14:57

adamkoo pisze:sugerujesz że PKS ma deficyt budżetowy??

jak nie ma klientów to nie ma kasy, już dawno powinni wykasować połowe kursów do wioch gdzie psy nawet dupami nie szczekają bo nie mają na kogo.,nie ma pozwolenia na puste przebiegi

Dragon

Postautor: Dragon » 30 września 2010, 15:06

Bartosz N. pisze:Taka ładna laurka od PKS-u czyli zaczynamy nowy miesiąc : http://www.pks-czestochowa.pl/ogloszeni ... 0_2010.pdf

Z tą Lubojenką, to przesadzili :-/
PS: Nie wiem, czy jak w dni robocze ludzie nie jeżdżą, to że akurat zaczną jeździć w soboty...

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 30 września 2010, 15:44

Dragon pisze:Z tą Lubojenką, to przesadzili :-/
PS: Nie wiem, czy jak w dni robocze ludzie nie jeżdżą, to że akurat zaczną jeździć w soboty...

Przesadzili nie przesadzili.mało ludzi jeździło to kurs poleciał.
A co do sobót są kursy które w tygodniu wożą parę osób bo np w przeciągu godziny jada 3 autobusy po jednej trasie a w soboty jedzie tylko jeden.

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 30 września 2010, 17:45

adamkoo pisze:i jeszcze powinien być dopisek: pasażerom życzymy wszystkiego dobrego.

Dobre. :-D
Ludzie ale o co wam chodzi.samorząd ma gdzieś komunikacje a wymagacie tego aby PKS który ma na siebie zarabiać dbał o to?ja się nie dziwie postawie PKS-u bo firma ma zarabiać a nie przynosić straty.

Ależ oczywiście. PKS jak zwykle jest święte i doskonałe, a samorząd zły. :P
Marcin -Rędziny pisze:jak nie ma klientów to nie ma kasy, już dawno powinni wykasować połowe kursów do wioch gdzie psy nawet dupami nie szczekają bo nie mają na kogo.,nie ma pozwolenia na puste przebiegi

Prawda boli.
Bartosz Kowalski pisze:A tak mamy PKS który przynosi zyski kupuje fabrycznie nowy tabor...

Jakby jeszcze ułożyli logiczną częstotliwość, to wszystko by było OK. ;)

Dragon

Postautor: Dragon » 30 września 2010, 17:51

Sbrother pisze: Ależ oczywiście. PKS jak zwykle jest święte i doskonałe, a samorząd zły. :P

Masz całkowitą rację. :P Biedne te nasze samorządy, że tak wszystko olewają :P Ale na szczęście PKS daje sobie rade "A co tam skrócimy, poobcinamy lub zawiesimy niektóre kursy"... Tylko szkoda, że wszystko leci kosztem ludzi...

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 30 września 2010, 17:57

Dragon pisze:
Sbrother pisze: Ależ oczywiście. PKS jak zwykle jest święte i doskonałe, a samorząd zły. :P

Masz całkowitą rację. :P Biedne te nasze samorządy, że tak wszystko olewają :P Ale na szczęście PKS daje sobie rade "A co tam skrócimy, poobcinamy lub zawiesimy niektóre kursy"... Tylko szkoda, że wszystko leci kosztem ludzi...

Niestety ale prawda boli co?spytajcie się kogokolwiek kto zna się na PKS-ach nie tylko tutaj ale i na np busforum infobusa a każdy powie wam to samo że PKS ma na siebie zarabiać a od organizowania komunikacji jest samorząd.nie musi każda gmina organizować sama ale np takie gminy jak Przyrów,Janów,Mstów które ze sobą graniczą mogą powołać związek gminny i razem współfinansować komunikacje na swoim terenie.
a i nie pisze o PKS-ie że to jest świetna firma bo nie popieram wszystkiego co robią.ale czego już nie popieram to zachowam dla siebie.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 30 września 2010, 18:15

Trzeba rozróżnić ten PKS z czasów PRL i ten który mamy teraz. Kiedyś była to jednostka budżetowa, dotowana przez państwo. Można było sobie nawet na pusto jeździć byle wykonać kurs. Dziś sytuacja jest taka jak pisze Bartek - każda firma musi przynosić zyski, być dochodowa. Sytuacja finansowa jest jaka jest ni na to nic nie poradzimy...wszystkie gminy, powiaty i miasta "szczypia się" z kasą a przez to m Robi się coraz gorzej. Zastanawaim się dokąd to wszystko zmierza. :(

Dragon

Postautor: Dragon » 30 września 2010, 18:21

Ja rozumiem, że PKS musi na siebie zarabiać, ale żeby prawie co miesiąc zawieszać kursy, to w/g mnie jest chore...

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 30 września 2010, 19:34

Bartosz Kowalski pisze:a i nie pisze o PKS-ie że to jest świetna firma bo nie popieram wszystkiego co robią.

Wybacz, ale prawda jest taka, że właśnie tak piszesz, ale nie wprost. No ale każdy ma swoje zdanie. Ja i większość tu obecnych osób na forum widzi jakieś wady funkcjonowania PKS-u (parafrazując: żadne przedsiębiorstwo nie jest doskonałe). Ty ich nie widzisz.

Święte słowa Jakubie.

Andrzej Sowa

Postautor: Andrzej Sowa » 30 września 2010, 19:48

To może nakażecie jeżdzić MPK do Lubojenki bez dotacji , a jak nie to jest be ?

Prowadżcie sami firmę i dopłacajcie do niej - fajnie co?
Jak byk stoi napisane ,że za komunikację na terenie gminy odpowiada tylko gmina , a przewożnik jest tylko wykonawcą.
Jeśli ktoś wozi ludzi bez dotacji z gminy to tylko wtedy gdy mu się to opłaca.

Dragon

Postautor: Dragon » 30 września 2010, 19:56

No, to może od razu zostawić trzy kursy, 4:40 12:40 20:40 - aby można było tylko dowieść pracowników do Częstochowy ?? (wtedy może się będzie opłacało) Bez urazy, ale broniąc PKS-u wyrażacie się, jak politycy:
"Dlaczego zamknięto Kopalnie/Stocznie?
- Dlatego, że się nie opłacało.
Minęło parę miesięcy:
Kto kupił Kopalnie/Stocznie - Niemcy/Rosjanie, czyli Niemcom/Rosjanom się opłacało, a polakom, jak zwykle nie"

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 30 września 2010, 19:57

ysłany: Dzisiaj 19:05
Bartosz Kowalski napisał/a:
Bartek piszesz ciągle to samo, gdy krytykujemy PKS. Rozumiem, że masz tam swoich przyjaciół, ale nie przesadzajmy. Co do Lubojenki, to przesadzili. Aż dziwne, że do Aleksandrii się nie przyczepili.

Powtarzam to bo Wy powtarzacie cały czas to samo.
Sbrother pisze:Bartosz Kowalski napisał/a:
a i nie pisze o PKS-ie że to jest świetna firma bo nie popieram wszystkiego co robią.

Wybacz, ale prawda jest taka, że właśnie tak piszesz, ale nie wprost. No ale każdy ma swoje zdanie. Ja i większość tu obecnych osób na forum widzi jakieś wady funkcjonowania PKS-u (parafrazując: żadne przedsiębiorstwo nie jest doskonałe). Ty ich nie widzisz.

Kolego zdziwisz się ile wad PKS-u widzę.z iloma rzeczami się nie zgadzam ile rzeczy pracując tam zrobiłbym inaczej i nie jestem w ta firmę zapatrzony jak w święty obrazek.Ale o wszystkim nie mogę pisać na forum.Z resztą nie raz nie dwa krytykowałem PKS i na tym forum i na TWB.

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 30 września 2010, 20:09

A ja się zgodzę z Bartkiem. Nie wiem, czy Olsztyn i Poczesna to bogate gminy, naprawdę, nie mam pojęcia. Ale je stać nawet na płacenie MPK (też nie wnikam, czy za dużo, czy za mało w stosunku do usług) za wożenie - i nie sądzę, by mieszkańcy Biskupic czy Nierady zamartwiali się "czy jutro nie skasują mi kursu". Zainwestowali w komunikację, a nie liczyli, że PKS z łaski swojej (czytaj - dla zarobku, w końcu po to istnieje) puści ciasnego autosana, "akuratnego" na jakiś słoneczny, niedzielny kurs (1)67.

Wiele PKSów poupadało, nasz się trzyma na tyle, by kupować nowe autobusy. Wydaje mi się, że chociaż w minimalnym stopniu gmina powinna przeznaczać fundusze na komunikację, choćby po to, by zapewnić spokojny transport w godzinach szczytu i jakieś kursy dla niedobitków w pozostałym czasie :P. A jak się kasuje kursy co miesiąc - trudno, chociaż możnaby o tym informować z jakimś miesięcznym wyprzedzeniem. Bo informowanie dwa dni przed to dla mnie cios poniżej pasa.

Jednak, PKS to nie towarzystwo charytatywne, tylko firma. Jeżeli tylko oni płacą za paliwo do autobusów, to mają prawo skasować kurs, jak jest nieopłacalny. Jeżeli zamyka się kopalnie - to znaczy, że nie ma pieniędzy na jej prowadzenie, a jeżeli jakiemuś Rosjaninowi czy Niemcowi się chce wrzucać w to pieniądze i widzi w tej inwestycji jakiś zarobek - co mu bronić. Chociaż lepiej zainwestowałby w autobusy :P.

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 30 września 2010, 20:09

Bartosz Kowalski pisze:Kolego zdziwisz się ile wad PKS-u widzę.

Skoro widzisz wady PKS-u, to czemu sprawiasz wrażenie, jakbyś właśnie był "zapatrzony"?
Nie widziałem tu na forum żadnej krytyki z twojej strony co do PKS-u, a gdy ktoś spróbował skrytykować działania PKS-u w poście, to zaraz tłumaczyłeś nam że to wina samorządu etc.
W jednym z tobą się zgodzę: Najważniejsze są pięniądze (i nie mówię tylko o PKS-ie tylko o każdym przedsiębiorstwie komunikacyjnym itp.).
Jeśli cię uraziłem to wybacz, ale mówię tak jak widzę, i absolutnie nie chcę cię oceniać, bo sporo wiesz o działaniach komunikacji miejskiej.

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 30 września 2010, 20:12

A ja się zgodzę z Bartkiem. Nie wiem, czy Olsztyn i Poczesna to bogate gminy, naprawdę, nie mam pojęcia. Ale je stać nawet na płacenie MPK (też nie wnikam, czy za dużo, czy za mało w stosunku do usług) za wożenie - i nie sądzę, by mieszkańcy Biskupic czy Nierady zamartwiali się "czy jutro nie skasują mi kursu". Zainwestowali w komunikację, a nie liczyli, że PKS z łaski swojej (czytaj - dla zarobku, w końcu po to istnieje) puści ciasnego autosana, "akuratnego" na jakiś słoneczny, niedzielny kurs (1)67.

Polityka działania MPK a PSK-u jest całkiem inna. Chociażby PKS to przewozy regionalne i międzymiastowe, a MPK to komunikacja miejska i część podmiejskiej.
Poza tym dlaczego jeszcze do PKS-u miałaby podlegać Poczesna i Olsztyn?
Jaki by był tego sens, bo ja nie widzę żadnego. Poza tym PKS też tnie.

Dragon

Postautor: Dragon » 30 września 2010, 20:13

Właśnie "Zainwestować" - i czekać na owoce, to dobre słowa dla naszego PKS-u.
PKS bardzo szybko rezygnuje z realizacji swoich planów, bądź bardzo szybko je zmienia i to go gubi...

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 30 września 2010, 20:16

Sbrother pisze:
Bartosz Kowalski pisze:Kolego zdziwisz się ile wad PKS-u widzę.

Skoro widzisz wady PKS-u, to czemu sprawiasz wrażenie, jakbyś właśnie był "zapatrzony"?
Nie widziałem tu na forum żadnej krytyki z twojej strony co do PKS-u, a gdy ktoś spróbował skrytykować działania PKS-u w poście, to zaraz tłumaczyłeś nam że to wina samorządu etc.
W jednym z tobą się zgodzę: Najważniejsze są pięniądze (i nie mówię tylko o PKS-ie tylko o każdym przedsiębiorstwie komunikacyjnym itp.).
Jeśli cię uraziłem to wybacz, ale mówię tak jak widzę, i absolutnie nie chcę cię oceniać, bo sporo wiesz o działaniach komunikacji miejskiej.

Wiesz bronie PKS-u i nie pisze otwarcie o jego wadach bo z pewnych względów nie mogę i tyle w temacie.niestety na dziś dzień nie mogę wam powiedzieć z jakich to powodów.Zobaczymy co będzie po prywatyzacji PKS-u.wtedy albo dalej nie będę krytykował PKS-u otwarcie z tych samych względów co dziś albo będę krytykował otwarcie.a co do forum zapomniałem że posty mocno krytykujące PKS pisałem w części zamkniętej.

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 30 września 2010, 20:18

Dragon pisze:Właśnie "Zainwestować" - i czekać na owoce, to dobre słowa dla naszego PKS-u.
PKS bardzo szybko rezygnuje z realizacji swoich planów, bądź bardzo szybko je zmienia i to go gubi...

Niestety powiedziałbym Wam coś o strategi naszego PKS-u ale niestety nie mogę.

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 30 września 2010, 20:20

Wiesz bronie PKS-u i nie pisze otwarcie o jego wadach bo z pewnych względów nie mogę i tyle w temacie.niestety na dziś dzień nie mogę wam powiedzieć z jakich to powodów.Zobaczymy co będzie po prywatyzacji PKS-u.wtedy albo dalej nie będę krytykował PKS-u otwarcie z tych samych względów co dziś albo będę krytykował otwarcie.a co do forum zapomniałem że posty mocno krytykujące PKS pisałem w części zamkniętej.

Chyba cię już rozumiem.

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 30 września 2010, 20:21

Dragon pisze:Kto kupił Kopalnie/Stocznie - Niemcy/Rosjanie, czyli Niemcom/Rosjanom się opłacało, a polakom, jak zwykle nie"

PKS-y i to upadające tez kupują obce koncerny np Veolia czy Egged.ale zobacz co robi Veolia?tnie kolejne kursy przestawia się na trasy dalekobieżne i wynajmy.

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 30 września 2010, 20:34

Sbrother pisze:Polityka działania MPK a PSK-u jest całkiem inna. Chociażby PKS to przewozy regionalne i międzymiastowe, a MPK to komunikacja miejska i część podmiejskiej.

Hmm... fakt. Ale chodziło mi głównie o fakt, że gminy powinny inwestować w komunikację, czyli komuś tam zapłacić, aby coś jeździło. Nie wiem ile i komu - czy PKSowi, MPK, GZK, PKP, TGV czy panu Józkowi (nie mam nikogo na myśli i jeżeli jakiś Józef poczuł się urażony - przepraszam), który ma własny autobus i za flaszkę czy dwie - podwiezie ludzi do miasta. A jak nie płacą, to trasą zainteresuje się taki PKS - jak sam napisałeś, taka polityka - i widząc zarobek w kursach w szczycie, puszcza jakiegoś klamkowoza ;).

Sbrother pisze:Poza tym dlaczego jeszcze do PKS-u miałaby podlegać Poczesna i Olsztyn?
Jaki by był tego sens, bo ja nie widzę żadnego. Poza tym PKS też tnie.

Tutaj miałem na myśli, co by się działo, gdyby Poczesna i Olsztyn zrezygnowały z MPK, jak np. było w Blachowni. Jak słyszałem, to tam płacą PKSowi za kursy, ulgi... no, za coś tam, ale płacą. Przy okazji, PKSów i tak jest już dużo w Olsztynie... dobrze się zlokalizowali :P.

Za co bym skrytykował naszego PKSa? Za dworzec, autobusy (jakieś nawet miejskie by się przydały do kursów szczytowych - większośc to uczniowie, oni postoją :P) i że swego czasu mieli (i dalej mają) tylko jeden kurs do Wrocławia.

Dragon

Postautor: Dragon » 30 września 2010, 20:38

W przypadku Wrocławia, to się mogę z Tobą zgodzić, ponieważ do Wrocławia frekwencja jest zawsze spora, a szczególnie w Wakacje i Ferie :)

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 30 września 2010, 20:40

i że swego czasu mieli (i dalej mają) tylko jeden kurs do Wrocławia.

Piotrze może za jakiś czas pojawią nowe kursy przez Wrocław.

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 30 września 2010, 20:46

Sbrother pisze:Według mnie (jeśli urażę Bartka K. to przepraszam) PKS dąży do tego, aby obsługiwać całkowicie całą komunikację na terenie Częstochowy i okolicach.

Mogę tylko powiedzieć że w pewnym sensie tak jest ale na pewno firma wolałaby jeździć na cywilizowanych zasadach.

ropax

Postautor: ropax » 30 września 2010, 20:52

Nie każdy ma rozgarniętych samorządowców i może sobie wykupić karnet na solarium na cały miesiąc : http://ifotos.pl/zobacz/skanuj000_snhqer.jpg/

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 30 września 2010, 21:30

Sbrother, tak jest teraz między MPK a Poczesną i Olsztynem, jak kiedyś z Blachownią czy Kłobuckiem. Gminy komuś płacą, mnie nie interesuje, komu - ale dotują komunikację. Rędziny inwestują w komunikację - i mamy Solarisy, krótkie i to bardzo - jednak coś jeździ w miarę stabilnie. Zapewne inne gminy nie stać na budowanie własnego, autobusowego podwórka, ale można zachęcić dzieci z większego blokowiska, by czasem przychodziły i bawiły się w danej piaskownicy.

A co do tego "pasożytowania" - jak się da zarobić, a nie ma nikogo między wódkę a zakąskę (takiego MPK), to czemu by nie zarobić? Mnie to obojętne, co jeździ, byleby jeździło często w szczycie i by coś jeździło poza :P. Jednak nie ukrywam - i zapewne wpływa to troszeczkę na moje zdanie - zdecydowanie wolę widok przegubowego Ikarusa, bujającego dupą po wsiach, niż wspomnianego klamkowoza.

Chociaż i on troszeczkę lepszy niż Ikarus 412 - zgadzam się, jeszcze lepsze jest to, że na wysokim kursie jeździ (czasem) niskowejściowy MAN, ale to już nie ja jestem posiadam trzeszczącego Ikarusa. W wakacje darmowa sauna z widokami na Kusięta ;).

Teraz to mnie kursy do Wrocławia mało interesują - ale może kiedyś się przejadę, ot tak, w tą i z powrotem.

Tomasz Sałata

Postautor: Tomasz Sałata » 01 października 2010, 14:39

Piotr Radoliński pisze:Trzeba rozróżnić ten PKS z czasów PRL i ten który mamy teraz. Kiedyś była to jednostka budżetowa, dotowana przez państwo. Można było sobie nawet na pusto jeździć byle wykonać kurs. Dziś sytuacja jest taka jak pisze Bartek - każda firma musi przynosić zyski, być dochodowa. Sytuacja finansowa jest jaka jest ni na to nic nie poradzimy...wszystkie gminy, powiaty i miasta "szczypia się" z kasą a przez to m Robi się coraz gorzej. Zastanawaim się dokąd to wszystko zmierza. :(

Dokładnie. Niestety zmierza to w coraz gorszą stronę :( Nie wiadomo czego można się spodziewać zanim wezmą się do roboty... :(

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 01 października 2010, 15:14

Tomasz Sałata pisze:Dokładnie. Niestety zmierza to w coraz gorszą stronę Nie wiadomo czego można się spodziewać zanim wezmą się do roboty...

...ale co będzie jak nasz PKS tak sukcesywnie powycina kursy, że nie zostanie już nic do wycięcia ? :( To tylko czysta (i oby nie sprawdzająca się) hipoteza.

Tomasz Sałata

Postautor: Tomasz Sałata » 01 października 2010, 15:43

Piotr Radoliński pisze:...ale co będzie jak nasz PKS tak sukcesywnie powycina kursy, że nie zostanie już nic do wycięcia ? To tylko czysta (i oby nie sprawdzająca się) hipoteza.

Jak tak dalej będzie to kwestia czasu... :(

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 01 października 2010, 16:12

Tomasz Sałata pisze:to kwestia czasu...

Do czego? :(

ropax

Postautor: ropax » 01 października 2010, 16:38

Z komunikacją publiczną jest jak z restauracją.Jeśli sie nic nie zmieni to plany rozwoju można sobie między bajki włożyć. Nikt nie wejdzie gdzie jest bród ,smród i nieuprzejma, arogancka obsługa, gdzie oszukuje sie klienta, panuje niemiłosierna ciasnota a co niektórzy nawet nie dostaną szansy wejścia i stania pod drzwiami. Z restauracji wyprasza sie meneli i ludzi agresywnych psujących jej wizerunek. Jak cie widzą tak cie piszą.

inż. Wiktor Sołtysiak
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: inż. Wiktor Sołtysiak » 01 października 2010, 23:14

Piotr Radoliński pisze:To tylko czysta

Wyborowa? :-D

tctiv

Postautor: tctiv » 01 października 2010, 23:51

Wiktor S pisze:
Piotr Radoliński pisze:To tylko czysta

Wyborowa? :-D

nie promuj francuskich perfum.

inż. Wiktor Sołtysiak
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: inż. Wiktor Sołtysiak » 02 października 2010, 00:01

Mówie o polskich :P

tctiv

Postautor: tctiv » 02 października 2010, 01:40

piłeś to kiedyś, bo dla mnie to w smaku przypomina Adidasa Original (był kiedyś hm 1997 rok taki perfumowany dezodorant w aerozolu -made in monaco- alcohol 70%vol- dla żartu się kiedyś trochę tego napiłem).

A co do PKS-u - koszty typu rata za autobus, pensja kierowcy, paliwo, OC -powinny się zwrócić, co przy małej liczbie pasażerów może być trudne, może by się zastanowić nad jakąś ich redukcją.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 02 października 2010, 10:49

tctiv pisze:nie promuj francuskich perfum.

Własnie. lepsza Krakowska

Wróć do „Organizacja i realizacja komunikacji”