REMONTY, OBJAZDY, UTRUDNIENIA W KOMUNIKACJI - IV kw. 2011

Tematy związane z zagadnieniami organizacji transportu ludności - dotyczy Częstochowy, b. woj. częstochowskiego.
Patryk Hartman
Członek CKMKM
Kontaktowanie:
Status: Offline

REMONTY, OBJAZDY, UTRUDNIENIA W KOMUNIKACJI - IV kw. 2011

Postautor: Patryk Hartman » 03 października 2011, 14:32

Zmiany na liniach 26, 31, 57, 58, 59 i 67 - CSK CKMKM
Od 4. października na stałą trasę wraca linia 26, z kolei od 6. października objazdy zostaną wprowadzone na trasach linii 31, 57, 58, 59 i 67. Zmiany warunkowane są pracami drogowców.

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 04 października 2011, 19:29

Od wczoraj na wiadukcie na al. Niepodległości znów można jeździć dwoma pasami ruchu, dzięki czemu zatramwaje poruszały się nieco "punktualniej" ;). Mam nadzieję, że tak będzie przez cały czas obowiązywania zatramwajów.

W Wolności co prawda są dwa pasy ruchu, ale zakaz ruchu pozostał. Niestety, znów kierowcy zaczynają go olewać, choć nie zauważyłem jakichś okropnych korków w tych rejonach.

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 04 października 2011, 20:05

jeden patrol, dwa dni, sprawa z głowy. Co do Niepodległości, to tak ma już być, bo zrobili część wschodnią jezdni i tlyko nie ma wierzchniego asfaltu. Ale robotnicy mają miejsce na zaplecze do robót pod torowiskiem.

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 05 października 2011, 13:39

Gazeta.pl Częstochowa: Trasa do remontu, objazdy na 12, 24, 32 i liniach olsztyńskich

Od 6.10 2011 - Remont nawierzchni Alei Wojska Polskiego - zmiany na liniach nr 12, 24, 32, 53, 65 i 68

MPK w Częstochowie Sp. z o.o. informuje, że z powodu remontu nawierzchni zachodniej nitki Alei Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Rakowskiej do Bohaterów Katynia od czwartku 6.10.2011 r. do odwołania w kierunku Błeszna i Rakowa zostaną zmienione trasy linii nr 12, 24 i 32.

Autobusy linii nr 12 i 32 od przystanku OKRZEI pojadą przez ulicę Bohaterów Katynia i Rakowską do Limanowskiego i dalej bez zmian.
Dla linii nr 12 i 32 w kierunku Rakowa zostaną zawieszone przystanki MIRECKIEGO i RAKOWSKA.
Na trasie objazdu linii 12 i 32 będą obowiązywać dodatkowe przystanki: CMENTARZ RAKÓW, BIENIA I BOHATERÓW KATYNIA.

Linia nr 24 od przystanku OKRZEI będzie kursować ulicą Bohaterów Katynia do pętli Błeszno.
Dla linii nr 24 w kierunku Błeszna zostaną zawieszone przystanki MIRECKIEGO, RAKOWSKA i BOHATERÓW KATYNIA.
Na trasie objazdu linii 24 będą obowiązywać dodatkowe przystanki: CMENTARZ RAKÓW i BIENIA.

Informujemy ponadto, że dla linii podmiejskich nr 53, 65 i 68 na czas remontu zachodniej nitki Alei Wojska Polskiego w kierunku Poczesnej zostaną zawieszone przystanki: RAKOWSKA, BUGAJSKA i KOLEJOWA.

Za utrudnienia przepraszamy

(Uwaga! Informacje na podstawie danych otrzymanych z MZDiT Częstochowa)

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 05 października 2011, 14:57

A tego to nie było w innym temacie kilka dni temu ??

Piotr Schroder
Kontaktowanie:

Postautor: Piotr Schroder » 05 października 2011, 16:05

Interesuje mnie zapewnienie komunikacji dla ulicy Bugajskiej 31 i linii olsztyńskich nie będzie (remont DK46) oraz linii pocześniański też nie (remont DK1) czyli pozostaje dojście z przystanku MIRECKIEGO lub z przystanku FABRYCZNA ewentualnie jeszcze z pętli BŁESZNO. Ciekawe jaka będzie reakcja ludzi na takie utrudnienia w jednym czasie.

Patryk Hartman
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Patryk Hartman » 05 października 2011, 17:23

TV ORION: Od jutrzejszego dnia (6.10.11r.) zostają zmienione trasy linii 12,24,32,53,57,58,58,67,68. Zmiany tras spowodowane są z pracami drogowymi na zachodniej części Alei Wojska Polskiego (DK1) i ul. Bugajskiej. Prace będą trwać aż do odwołania. kliknij !

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 05 października 2011, 19:26

http://www.pks-czestochowa.pl/ogloszeni ... 0-2011.pdf Objazdy w związku z remontem ulicy Bugajskiej.

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 06 października 2011, 09:40

Z info w (chyba?) GW wynika, że robią jakiś kilometr od granicy do początku zabudowań. Po mojemu to autobus mógłby tam wjechać i zawrócić na którejś przecznicy.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 06 października 2011, 09:42

Ale przynajmniej przy okazji takich poprzednich objazdów robili dla linii olsztyńskich przystanek przy WTiE skąd daleko do Kręciwilku nie jest. Poza tym był przystanek na Kucelinie. Nie wiem czemu ma go nie być. Współczuje ludziom którzy z gminy jadą do pracy na Hutę. Ustalenie przystanków niczemu by nie szkodziło. Autobusy o wiele szybciej dojadą do Odrzykonia przez Kucelin niz jadąc w korku z Rakowa do Bugajskiej i jeszcze być może łapiąc zamknięty przejazd na Bugaju.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 06 października 2011, 16:52

Napiszę krótko ! Wjazd i wyjazd z Częstochowy ( okolica ul Bugajskiej) trasą DK 1 - HORROR ! A co będzie jutro ? W piątek - kumulacja ! :evil:

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

ZŁOTA MILA - i dwuznaczność

Postautor: Janusz Karlikowski » 06 października 2011, 18:25

MPK w Częstochowie Sp. z o.o. informuje, że w związku z organizacją biegu ulicznego „XXII ZŁOTA MILA CZĘSTOCHOWY” w dniu 8.10.2011 r. (sobota) od godziny 11:45 do godz. 13:15 nastąpi wstrzymanie ruchu kołowego na odcinkach ulic Dąbrowskiego i Kilińskiego między Dekabrystów i Al. Jana Pawła II. Dla autobusów MPK wyznaczono następujące objazdy:

Linia 13
- kierunek Kiedrzyn: z Alei Kościuszki przez Aleję Armii Krajowej, Dekabrystów do Kilińskiego i dalej bez zmian
- kierunek Kucelin-szpital: z Kilińskiego przez Dekabrystów, al. Armii Krajowej do Kościuszki i dalej bez zmian

Linia 15
- kierunek Kukuczki: z Alei Kościuszki przez Aleję Armii Krajowej do Dekabrystów i dalej bez zmian
- kierunek Bór – Wypalanki: z Dekabrystów przez Aleję Armii Krajowej, Aleję Jana Pawła II do Dąbrowskiego i dalej bez zmian

Linia 22
- kierunek Gombrowicza: z Alei Jana Pawła II przez Aleję Armii Krajowej do Dekabrystów i dalej bez zmian
- kierunek Łojki: z Dekabrystów przez Aleję Armii Krajowej, Aleję Jana Pawła II do Dąbrowskiego i dalej bez zmian

Linia 37
- kierunek Makuszyńskiego: z Alei Kościuszki przez Aleję Armii Krajowej do Dekabrystów i dalej bez zmian
- kierunek Stradom: z Dekabrystów przez Aleję Armii Krajowej, Aleję Jana Pawła II do Dąbrowskiego i dalej bez zmian

Obsługa pasażerów obowiązuje na wszystkich przystankach na trasie objazdu.

Jeśli tak to obowiązują przystanki zatramwajów (linii T). No bo jak to rozumieć ??

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 07 października 2011, 10:32

O przepraszam, ale postawili kilka słupków na feldze i to nawet z rozkładami. Na dziko to na 100% jest koło Dw. PKP

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 07 października 2011, 11:15

Zapewne wspomniane już było, ale przypomnę - "zatramwaje" jadące w kierunku FIELDORFA zatrzymują się zarówno przy ul. Jasnogórskiej jak również po przejechaniu al. Jana Pawła II (przy przystanku tramwajowym w przeciwnym kierunku - obok "Lewiatana" - d. "Delicje"). :P

inż. Wiktor Sołtysiak
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: inż. Wiktor Sołtysiak » 07 października 2011, 11:18

Piotr Radoliński pisze: obok "Lewiatana"

a nie salonu Peugeota?

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 07 października 2011, 11:46

inż. Wiktor Sołtysiak pisze:a nie salonu Peugeota?
...kiedyś tak ! :D Lata lecą - czas sie zmienia ! :) PEUGEOT jest na ul. Dźbowskiej 56

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 07 października 2011, 13:46

a nie salonu Peugeota?

Pamiętam kolegów z równoległej klasy w dawnym SP44. Zwinęli się z ostatniej lekcji, a na klamce przywiesili kartkę "Jesteśmy w salonie Peugeota" :-D . Chyba w reklamie tej firmy było wtedy takie hasło :P .

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 08 października 2011, 17:42

Nie zauważyłem, aby ktoś o tym wspomniał, ale:

- przynajmniej od około 13:30 nie kursują tramwaje na odcinku Zajezdnia - Kucelin. Dlatego "zatramwaje" pokonują trasę w całości, tj. Fieldorfa - Kucelin. Taka sytuacja na pewno trwała do 17 (a potem uciekłem z miejsca zdarzenia ;) ).

- oczywiście, brak jest jakichkolwiek oznaczeń (jedynie na bodajże #160 widziałem oznaczenie linii T2, aczkolwiek - sam nie mam pojęcia, co to oznacza). Autobusy z wyświetlaczami po minięciu zajezdni w stronę Kucelina wiozą nas na linii: "Za tramwaj -> Fieldorfa-Nila" (pomimo tego, że jedziemy w stronę Huty).

- nie trzeba chyba wspominać o sytuacji w stylu - nic nie jedzie przez 20 minut, a następnie - ekolog, minuta przerwy, ekolog + Ikarus 415 (obserwacje z Kucelina)

- na trasie stoją (i tak stoją od ok. 13:30) cztery tramwaje - jeden na światłach tuż przed Estakadą (w kierunku Kucelina; skład z reklamą PCz), jeden na pętli na Kucelinie, jeden na przystanku Plac Orląt Lwowskich oraz jeden na przystanku Zajezdnia MPK w stronę Kucelina. Wszystkie tak biednie stoją, drzwi zamknięte, światła pogaszone, a szoferzy nic, tylko siedzą w środku, umilając sobie czas "dotlenieniem" się fajką.

- pasażerowie stoją w cały świat przy Estakadzie (na peronach, przy jezdni, w miejscu starego przystanku itp.)

- itp., itd., jak to zwykle bywa przy "awaryjnych" zatramwajach.

Mam pewne typy co do zaistniałej sytuacji, ale to chyba eksperci na tym forum są lepiej doinformowani ;).

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 08 października 2011, 18:17

Piotr Jeruszka pisze:Nie zauważyłem, aby ktoś o tym wspomniał, ale:

- przynajmniej od około 13:30 nie kursują tramwaje na odcinku Zajezdnia - Kucelin. Dlatego "zatramwaje" pokonują trasę w całości, tj. Fieldorfa - Kucelin. Taka sytuacja na pewno trwała do 17 (a potem uciekłem z miejsca zdarzenia ).
...podczas podróży samochodem po okolicy budowy TnB i okolicy Estakady również ten fakt zauważyłem (tzn. tramwajowy bezruch).
Piotr Jeruszka pisze:Mam pewne typy co do zaistniałej sytuacji, ale to chyba eksperci na tym forum są lepiej doinformowani .
...Poinformowałem o tym niezwłocznie aktywnych uczestników Forum (do których miałem dostęp SMS-owy). Niestety jak widac nik tego nie umieścił na Forum. Dostałem natomiast informacje zwrotną od jednego z zainteresowanych, że to skład #692-693 padł i spowodował w/w bezruch.

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 08 października 2011, 18:38

O 17:25 ten zepsuty skład nadal stał przy estakadzie (wg Piotra Jeruszki tramwaje nie kursują od czterech godzin). Czy to nieprawidłowość?

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 08 października 2011, 18:40

Sebastian Wróbel pisze:Czy to nieprawidłowość?

Żadna nieprawidłowość, po prostu jakaś poważna awaria, że nie mogą go zepchnąć do zajezdni. A skoro nie mogą, to jednym z powodów mogą być na Amen zablokowane hamulce w którymś z wagonów

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 08 października 2011, 19:07

Hmm... ale prócz tego składu przy estakadzie, to, jak pisałem, jeden stał na Rakowie i jeden na Kucelinie. Nie w połowie drogi, ale dokładnie na przystankach. Nie sądzę, by w tych dwóch coś nagle się popsuło :).

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 08 października 2011, 19:35

Piotr Jeruszka pisze:Hmm... ale prócz tego składu przy estakadzie, to, jak pisałem, jeden stał na Rakowie i jeden na Kucelinie. Nie w połowie drogi, ale dokładnie na przystankach. Nie sądzę, by w tych dwóch coś nagle się popsuło :).
...moje początkowe domniemanie skierowane były na brak zasilania w sieci ! Na co mogły wskazywać "lekko" uchylone dwie pary drzwi w składzie koło Estakady ! :)

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 08 października 2011, 19:44

Janusz Karlikowski pisze:Żadna nieprawidłowość, po prostu jakaś poważna awaria, że nie mogą go zepchnąć do zajezdni. A skoro nie mogą, to jednym z powodów mogą być na Amen zablokowane hamulce w którymś z wagonów

Dzięki za wyjaśnienie Januszu.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 08 października 2011, 19:55

Może być tak jak Piotr sądzi. Tylko brak zasilania przez tak długi czas to coś niebywale dziwnego. Nawet po pożarze w zajezdni udało się szybko naprawić usterki. A dziś chyba żadna podstacja się nie paliła. A transformatory czy inne urządzenia to chyba szybciej się naprawia

Awatar użytkownika
Krzysiek Ociepa
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysiek Ociepa » 08 października 2011, 20:44

Rafał Lamch pisze:A bo automatycznie przeskakuje, a opanowanie tego przekracza umiejętności kierowców. Zwłaszcza że oni się tu uwzięli na podpięcie systemu pod GPS, nie bardzo rozumiem, po jakiego gnata. W dodatku system jest połączony z kasownikami i jak przyjdzie co to czego, to okazuje się, że więcej z taką niby-nowoczesnością problemów, niż z niej pożytku.

Może się mylę, ale wyświetlacze w "ekologach" nie są połączone z GPS-em. Często zdarza się, że jedzie "ekolog", np. na 16 w kierunku Dworca, a na tym badziewiu jest kierunek KUKUCZKI. W przypadku połączenia z GPS-em, kierunek przełącza się automatycznie. Tak jest we wszystkich wozach z wyświetlaczami posiadającymi sterowniki R&G (NL2x2, NG272, SU12, wszystkie MB oraz #363, #364 i #60-65). Jeśli się nie mylę, to "ekologi" mają wyświetlacze R&G, ale sterowniki FOK-GYEM (choć na bocznych wyświetlaczach jest czcionka R&G).

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 08 października 2011, 20:59

Krzysiek Ociepa pisze:Może się mylę, ale wyświetlacze w "ekologach" nie są połączone z GPS-em. Często zdarza się, że jedzie "ekolog", np. na 16 w kierunku Dworca, a na tym badziewiu jest kierunek KUKUCZKI.

Tak samo jest w Ik412. Być może się mylę, ale wydaje mi się, że zarówno w nich jak i ekologach sterownik sobie (i działa on na kasowniki i wewnętrzny wyświetlacz - czerwony) natomiast na wyświetlaczach zewnętrznych można wpisać dowolna trasę. Kiedyś gdy jedna z trzynastek przechodziła na 19, to na wyświetlaczu było cały czas 13 WALCOWNIA, a na środkowych było ok i w kasownikach także. Z przodu była tylko decha z 19, ale kierowca i tak zjechał, bo to była późna jesień i decha z każdą chwila stawała się coraz mniej widoczna. Podobnie dziś skąd niby prawidłowo na wewnętrznym 22 --> GNASZYN DW. PKP, a na zewnątrz 22A bez kierunku.

Awatar użytkownika
Krzysiek Ociepa
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysiek Ociepa » 08 października 2011, 21:19

Janusz Karlikowski pisze:Tak samo jest w Ik412.

I do tego Ik415 z zakresu #66-72. Jeśli chodzi o pchacze, to #360 i #362 mają wyświetlacze Pixel, więc również nie są połączone z GPS-em.

Awatar użytkownika
Wojciech Liberda
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Wojciech Liberda » 09 października 2011, 09:07

Piotr Radoliński pisze:
Piotr Jeruszka pisze:Hmm... ale prócz tego składu przy estakadzie, to, jak pisałem, jeden stał na Rakowie i jeden na Kucelinie. Nie w połowie drogi, ale dokładnie na przystankach. Nie sądzę, by w tych dwóch coś nagle się popsuło :).
...moje początkowe domniemanie skierowane były na brak zasilania w sieci ! Na co mogły wskazywać "lekko" uchylone dwie pary drzwi w składzie koło Estakady ! :)

Brakło napięcia bo stały wszystkie tramwaje do Kucelina,,, a skład koło estakady 692-696. Wyobraź sobie Piotrze, że też pomyślałem, że się zepsuł... ale wracałem górą i widziałem koło Tesco (dawne Relax), że stoi kolejny... nie miałem czasu aby jechać na Kucelin porobić fotki... bo czekałem na nowego Elfa z Świętokrzyskiego na Towarowej... http://www.czgk.pl/details.php?image_id=10645 ;)))

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 09 października 2011, 11:51

Tramwaje dalej stoją? Wczoraj jechałem z Piotrek J autobusem i wyczaił, autobusy za tramwaj :)

P.S. Dla Takich zdjęć, warto prowadzić taki portal :D Lubię To :)

Łukasz Najman
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz Najman » 12 października 2011, 18:55

A ja mam takie pytanko. Do kiedy nieczynny będzie dla tramwajów odcinek Zajezdnia - Fieldorfa?

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 12 października 2011, 19:07

Łukasz Najman pisze:A ja mam takie pytanko. Do kiedy nieczynny będzie dla tramwajów odcinek Zajezdnia - Fieldorfa?
...do czasu aż DROG-BUD nie zakończy przynajmniej remontu wschodniej jezdni al. Niepodległości ! W tym momencie może być torowisko wyprowadzone (jednym torem) na jezdnię i tramwaje będą na zmiane korzystać z jednego toru.

Łukasz Najman
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz Najman » 12 października 2011, 19:14

A możliwe jest wprowadzenie tramwajów do 31.X ?

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 12 października 2011, 19:16

Łukasz Najman pisze:A możliwe jest wprowadzenie tramwajów do 31.X ?
...wydaje mi się, że raczej nie ! :)

Łukasz Najman
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz Najman » 12 października 2011, 19:19

No to ładne Święto Zmarłych nam się szykuje...

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 12 października 2011, 19:31

Łukasz Najman pisze:No to ładne Święto Zmarłych nam się szykuje...

Oby tylko nie dołożyli dodatkowych kursów na T w święto zmarłych, bo znów na 15, czy 16 wyjadą solówki...

Łukasz Najman
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz Najman » 12 października 2011, 19:35

Albo w ogóle nie wyjadą...

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 12 października 2011, 19:40

Proponuję aby MPK zrobiło tego dnia strajk. I tak stoją w korkach, to po co w ogóle jeździć...
A szklanką po łapkach do tego czasu może już trochę dostaną

Awatar użytkownika
Łukasz Szkurłat

Postautor: Łukasz Szkurłat » 12 października 2011, 19:51

Ulica Busolowa nieprzejezdna, wszystkie 17 kończą na Kawodrzy Górnej, tak samo 21, więc nie polecam powrotu do Dźbowa tą linią. Czy jest zapewniony dojazd do Leśnej czymś poza 23, tego nie wiem. Informacje na temat zablokowania w tym temacie: viewtopic.php?p=61609#61609

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 12 października 2011, 20:03

Łukasz Szkurłat pisze:ończą na Kawodrzy Górnej, tak samo 21

A to bezprawnie. 21 może wrócić na Stradom i pojechać jak 23 na Leśną. Tam mogą czekać ludzie i nic nie usprawiedliwia nieobecności autobusu. Busolowa to nie jest ślepa ulica, tym bardziej Leśna

Awatar użytkownika
Łukasz Szkurłat

Postautor: Łukasz Szkurłat » 12 października 2011, 20:19

Janusz Karlikowski pisze:Busolowa to nie jest ślepa ulica

Niby tak, ale to jest jedyna droga północ-południe w obrębie kilku kilometrów i w godzinach szczytu jest na niej naprawdę spory ruch. MPK mogło by uruchomić 21A z Kawodrzy do Leśnej, ale i tak czymś się zawsze wykręcą. Zresztą nie wiem jak sprawa by wyglądała z płatnością co do tego objazdu. Sam wiesz, że miasto nie łoży hojnie na ten cel. Co nie zmienia faktu, że dojazd zapewnić muszą.

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 12 października 2011, 20:22

Łukasz Szkurłat pisze:MPK mogło by uruchomić 21A z Kawodrzy do Leśnej, ale i tak czymś się zawsze wykręcą.

Za to odpowiada MZDiT !! ale kto by na nich wieszał psy...

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 12 października 2011, 20:26

Łukasz Szkurłat pisze:Co nie zmienia faktu, że dojazd zapewnić muszą.
Sebastian Wróbel pisze:Za to odpowiada MZDiT ale kto by na nich wieszał psy...
...incydent miał miejsce po godz. 15 ! I kto Waszym zdaniem miałby podjąć jakąkolwiek decyzję na temat DODATKOWEJ linii autobusowej ! Poza tym utrudnienia zdarzają się na różnych drogach...a wjazd do Częstochowy od strony Katowic - czas wjazdu w szczycie ok. 30-45 min.. Jest wypadek, jest utrudnienie - nie jest to z winy MPK, dlaczego ono ma ponosić konsekwencje. Czy aby nie przesadzacie ?

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 12 października 2011, 20:31

Piotr Radoliński pisze:...incydent miał miejsce po godz. 15 ! I kto Waszym zdaniem miałby podjąć jakąkolwiek decyzję na temat DODATKOWEJ linii autobusowej

Piotrze, ale ja to rozumiem. Ja swoim postem tylko poprawiłem wypowiedź Łukasza. To oczywiste, że za incydent nie odpowiada ani MZDiT ani MPK. Poza tym nowej linii nie tworzy się w godzinę, czy dwie.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 12 października 2011, 20:40

Piotrze, ale ja to rozumiem. Ja swoim postem tylko poprawiłem wypowiedź Łukasza. To oczywiste, że za incydent nie odpowiada ani MZDiT ani MPK. Poza tym nowej linii nie tworzy się w godzinę, czy dwie.
...no i "krótki kaszel" po co rozwadniać temat - był wypadek, są utrudnienia - ludzie na pewno to zrozumieją ! :)

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 12 października 2011, 20:52

Piotr Radoliński pisze:udzie na pewno to zrozumieją ! :)

Tylko skąd ludzie czekający na Kopalnianej czy Lakowej mają wiedzieć że był wypadek ?? Jak nie czytaja tego forum, nie słuchają Radia Jura (być może tu coś mówili) to kto im powie. Pasażera to nie obchodzi, że 2 km dalej był wypadek. Gdyby MPK dysponowało wozami nadzoru to takowy mógłby przejechać i poinformować, a tak to co ??

Patryk Hartman
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Patryk Hartman » 13 października 2011, 16:49

Częstochowa: [url=http://www.wczestochowie.pl/kategoria/komunikacja/3972,przedluzajace-sie-zamkniecie-al-wolnosci[/quote]przedłużające się zamknięcie al. Wolności[/url] || Otwarcie płd. nitki III Alei

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 13 października 2011, 17:01

Patryk Hartman pisze: przedłużające się zamknięcie al. Wolności

Idzie mi tu czołg ??
A może acetylenu do zespawania potem zabraknie, a może zwykłej uszczelki. Parodia. Jak można rozpoczynać remont w środku miasta nie wiedząc czy ma się go czym skończyć. To nie budowa TnB gdzie utrudnienia planuje się na długi czas i poślizg o dwa tygodnie niekogo nie wzruszy

Patryk Hartman
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Patryk Hartman » 13 października 2011, 17:06

Janusz Karlikowski pisze:Idzie mi tu czołg ??
A może acetylenu do zespawania potem zabraknie, a może zwykłej uszczelki. Parodia. Jak można rozpoczynać remont w środku miasta nie wiedząc czy ma się go czym skończyć.

to jest właśnie "nasz" kraj.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 13 października 2011, 17:09

I co by nie mówić o naszych wschodnich sąsiadach, to podziwiam ich np. za coś takiego jak BAM. Chłopaki uwijali się czasem przy -40 i więcej na dworze

Wróć do „Organizacja i realizacja komunikacji”