Nowy układ komunikacyjny od 1 września 2012r.

Tematy związane z zagadnieniami organizacji transportu ludności - dotyczy Częstochowy, b. woj. częstochowskiego.
Andrzej Sowa
Status: Offline

Postautor: Andrzej Sowa » 01 września 2012, 17:53

Michał Grzegorczyk pisze:Mi wpadł przy okazji pomysł na skrócenie trasy 20 o 1,5 km. Wymaga to przesunięcia przystanku "Marusarza", ale to chyba możliwe.

Obrazek

Tam to przystanek nie ma racji bytu , może przed skrętem na przejazd się zmieści.
Koncepcja Twoja dla linii 20 tak odważna wręcz rewolucyjna ,że nie wiem co myśleć.

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 01 września 2012, 18:51

No to może tak?

Obrazek

Andrzej Sowa

Postautor: Andrzej Sowa » 01 września 2012, 19:04

Podoba mi się , szacun , ja bym na to nie wpadł.

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 01 września 2012, 19:27

Bardzo dobry pomysł z puszczeniem autobusu przez ulicę Grzybowską. Wprawdzie jest tam ograniczenie tonażu do 9t, ale pod znakiem jest tabliczka z mniej więcej takim napisem: Nie dotyczy pojazdów MPK, pojazdów straży pożarnej i pojazdów oczyszczania miasta.
Co do rewolucji liniowej na Wrzosowiaku można jeszcze zrobić tak:
15: - od sygnalizacji świateł przy ulicy Dojazdowej do Bór:Wypalanki bez zmian, zwiększona częstotliwość kursowania w dni wakacyjne, weekendy i święta (takt 30-minutowy). Dalej co drugi kurs przedłużyć przez ulicę Wypalanki, Poselską do skrzyżowania z ulicą Żyzną do pętli Brzeziny (raptem cztery przystanki).
19: - wyrzucić z Orkana i puścić przez Rydza Śmigłego. Dalej bez zmian. Mniej dublowania tramwaju.
20: - do części ulicy Jesiennej bez zmian. Dalej w lewo przez ulicę Grzybowską do pętli Bór:Wypalanki. Dalej znowu skręt w lewo i bez zmian do pętli Korkowa.

Awatar użytkownika
Krzysztof Basiukiewicz
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof Basiukiewicz » 02 września 2012, 10:47

Pomysł z puszczeniem autobusu ulicą Grzybowską jest mocno nie trafiony. Już piszę dlaczego.
Jako że jako kursant jeżdżę tamtędy autobusem który ma "zaledwie" 9 m ( autobusy komunikacji miejskiej są dłuższe ), i wiem że nie jeździ się tam dobrze. Jednia jest wąska, ostry zakręt tuż za przejazdem .
Druga sprawa to 20 ma pasażerów na Rydza Śmigłego , obok Makro i przy ul Dojazdowej. Sam podróżuje tą linią do pracy.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 02 września 2012, 12:09

....Panowie zajrzyjcie na ul. Grzybowską zanim coś zaproponujecie ! Poza tym - niestrzeżony przejazd kolejowy - powoduje spore zagrożenie w ruchu.

Patryk Hartman
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Patryk Hartman » 02 września 2012, 12:11

Senior, ale 15 i 20 przy Montexie też mają niestrzeżony przejazd kolejowy ! ;)
23 ma na Rejtana przy Fortum i też śmiga ! ;)

Krystian Kukuła
Członek CKMKM

Postautor: Krystian Kukuła » 02 września 2012, 12:16

15 i 20 nie ma co zmieniać jeśli idzie o trasy, ewentualnie zamienić przedłużenie do Korkowej, dać tam 15 zamiast 20, zaś samej 15 przesunąć godziny odjazdów z Wypalanek żeby nie nachodziły na rozkład 20, bo tak jak pisano wcześniej z działek jedzie 15 i 20 jedna za drugą a potem się 55 minut (w niedziele) czeka na następny.

Patryk, ale przejazdami które wymieniłeś coś przejedzie raz na ruski rok, i to jeszcze pociągi jadą tam żółwim tempem, a przez przejazd na Grzybowskiej jeździ więcej pociągów i jadą one szybciej.

Patryk Hartman
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Patryk Hartman » 02 września 2012, 12:17

Niby tak, ale zobacz też, że przez BÓR śmiga wiele ciężarówek, wozów przegubowych i też uważać trzeba. ;)

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 02 września 2012, 12:18

Przez przejazd na Grzybowskiej jeżdżą tylko towarowe.

Awatar użytkownika
Łukasz Szkurłat

Postautor: Łukasz Szkurłat » 02 września 2012, 12:23

Patryk Hartman pisze:Senior, ale 15 i 20 przy Montexie też mają niestrzeżony przejazd kolejowy ! ;)

Oj kolego, to są przejazdy przez bocznicę innej klasy. Na Bór przejadą dwa składy w ciągu dnia, lekkie składające się z paru wagonów i bardzo powoli. Do Fortum, czy PKP Energetyka również nie ma wielkiego ruchu. A przejazd przez Grzybowską odbywa się przez normalny szlak kolejowy, towarowy, którym jadą składy po 40 czy ileś wagonów z większą, choć nie zawrotną prędkością.

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 02 września 2012, 12:27

Krzysztof Basiukiewicz pisze:Jako że jako kursant jeżdżę tamtędy autobusem który ma "zaledwie" 9 m ( autobusy komunikacji miejskiej są dłuższe ), i wiem że nie jeździ się tam dobrze. Jednia jest wąska, ostry zakręt tuż za przejazdem .

Kiedyś autobusy linii 19 kursowały przez ulicę Grzybowska tytułem objazdu i jakoś dawały radę. Warto pamiętać, że 19 prawie zawsze była obsługiwana przez tabor przegubowy. Jeśli chodzi o wąskość ulicy... Korkowa na pewno nie jest szersza od Grzybowskiej, a w niektórych miejscach jest nawet węższa z powodu zniszczonego asfaltu, a przeguby na 20 dają sobie tam świetnie radę. Mimo wszystko autobusy MPK jeżdżą po naprawdę wąskich uliczkach, nierzadko z ostrym zakrętami np. w Słowiku:
http://czgk.pl/details.php?image_id=21931
http://czgk.pl/details.php?image_id=21932
Piotr Radoliński pisze: Poza tym - niestrzeżony przejazd kolejowy - powoduje spore zagrożenie w ruchu.

Tak jak wspomniał Patryk: przy Montexie też jest niestrzeżony przejazd kolejowy, podobnie jest na Karłowicza i Rejtana.
Piotr Radoliński pisze:....Panowie zajrzyjcie na ul. Grzybowską zanim coś zaproponujecie !

Jestem tam bardzo często i wiem, co piszę.
Łukasz Szkurłat pisze:A przejazd przez Grzybowską odbywa się przez normalny szlak kolejowy, towarowy, którym jadą składy po 40 czy ileś wagonów z większą, choć nie zawrotną prędkością.

Dużego ruchu kolejowego absolutnie tam nie ma. W ciągu dwóch godzin przejedzie jeden skład i tyle. Na Grzybowskiej jest dość spory ruch i mimo niestrzeżonego przejazdu kolejowego nikt się nie skarży.

Patryk Hartman
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Patryk Hartman » 02 września 2012, 12:29

Na Karłowicza jest strzeżony ! :)

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 02 września 2012, 12:30

Patryk Hartman pisze:Senior, ale 15 i 20 przy Montexie też mają niestrzeżony przejazd kolejowy ! ;)
Młody człowieku - rozróżnij przejazd kolejowy na bocznicy (gdzie pociąg jedzie raz na tydzień za wyjatkiem niedziel i świat) od linii kolejowej dwutorowej !!

Patryk Hartman
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Patryk Hartman » 02 września 2012, 12:31

Fakt, nie wziąłem tego pod uwagę !

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 02 września 2012, 12:35

Sebastian Wróbel pisze:Dużego ruchu kolejowego absolutnie tam nie ma. W ciągu dwóch godzin przejedzie jeden skład i tyle. Na Grzybowskiej jest dość spory ruch i mimo niestrzeżonego przejazdu kolejowego nikt się nie skarży.

No to rzeczywiście taki sam ruch na bocznicy na Borze czy tej do Fortum i PKP Energetyka na Rejtana.

Krystian Kukuła
Członek CKMKM

Postautor: Krystian Kukuła » 02 września 2012, 12:41

Z tym że pociąg towarowy, nawet jadący 40 km/h nie wyhamuje w miejscu, tylko kilkaset metrów dalej.
Wydaje mi się że jeździ tam co najmniej jeden TLK, przynajmniej jeszcze niedawno go tam widziałem.
MZDiT nie puści tamtędy regularnej linii i tyle.

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 02 września 2012, 12:43

Nie zrozumiałeś mnie Bartek, ale z drugiej strony ja nie doprecyzowałem swojej wypowiedzi. Miałem na myśli duży ruch samochodowy na tej pozornie cichej ulicy. Nierzadko przejeżdżają tamtędy również większe pojazdy , np. wozy strażackie, śmieciarki, kilka razy widziałem też ciągniki siodłowe. Poza tym przy tym przejeździe kolejowym postoje mają autobusy Tadeopola i nie tylko:
http://czgk.pl/details.php?image_id=22270

Awatar użytkownika
Łukasz Szkurłat

Postautor: Łukasz Szkurłat » 02 września 2012, 12:45

Piotr Radoliński pisze:Młody człowieku - rozróżnij przejazd kolejowy na bocznicy (gdzie pociąg jedzie raz na tydzień za wyjatkiem niedziel i świat) od linii kolejowej dwutorowej !!

Czy słowa te dotarły również do Sebastiana? Zrozum, nie chodzi o częstotliwość kursowania! Bocznicą na Bór jedzie skład dwa razy dziennie złożony z lokomotywy spalinowej z paroma (około pięć) wagonami, który wyhamuje w momencie, a szlakiem Stradom-Kucelinka składy utworzone z jednej, czy dwóch lokomotyw z czterdziestoma wagonami na haku. Niech wyjedzie mu autobus na przejazd i będziemy składać go z dwóch części.

Krystian Kukuła
Członek CKMKM

Postautor: Krystian Kukuła » 02 września 2012, 12:46

Sebastian, ale jakim argumentem w dyskusji o pociągnięciu linii przez ten przejazd kolejowy jest fakt, że obok niego znajduje się postój prywatnych autokarów?

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 02 września 2012, 12:48

Krystian Kukuła pisze:Sebastian, ale jakim argumentem w dyskusji o pociągnięciu linii przez ten przejazd kolejowy jest fakt, że obok niego znajduje się postój prywatnych autokarów?

Nie użyłem tego jako argumentu, tylko jako dodatkowej informacji.
Łukasz Szkurłat pisze:Czy słowa te dotarły również do Sebastiana? Zrozum, nie chodzi o częstotliwość kursowania! Bocznicą na Bór jedzie skład dwa razy dziennie złożony z lokomotywy spalinowej z paroma (około pięć) wagonami, który wyhamuje w momencie, a szlakiem Stradom-Kucelinka składy utworzone z jednej, czy dwóch lokomotyw z czterdziestoma wagonami na haku. Niech wyjedzie mu autobus na przejazd i będziemy składać go z dwóch części.

Ale co ma do rzeczy częsty ruch pociągów towarowych z bardzo długimi składami wagonowymi do niestrzeżonego przejazdu kolejowego, z którego korzysta bardzo wiele samochodów osobowych i nie tylko? wystarczy być po prostu uważnym i tragedii nie będzie, a ty już przewidujesz najczarniejszy scenariusz.

Awatar użytkownika
Łukasz Szkurłat

Postautor: Łukasz Szkurłat » 02 września 2012, 12:50

Sebastian Wróbel pisze:Nie zrozumiałeś mnie Bartek, ale z drugiej strony ja nie doprecyzowałem swojej wypowiedzi. Miałem na myśli duży ruch samochodowy na tej pozornie cichej ulicy.[...]

No, a Bartek miał zapewne na myśli, że towar raz na dwie godziny, to faktycznie tak rzadko, jak skład jadący bocznicą.

@Krystian, było TLK Bolko Wrocław-Lublin, ale obecnie jeździ przez Zawiercie...

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 02 września 2012, 12:56

Łukasz Szkurłat pisze:No, a Bartek miał zapewne na myśli, że towar raz na dwie godziny, to faktycznie tak rzadko, jak skład jadący bocznicą.

Nie wyciągaj zdań z kontekstu. Nigdzie nie napisałem, że ruch kolejowy na bocznicy jest porównywalny do ruchu na szlaku kolejowym, tylko stwierdziłem fakt, że oba przejazdy są niestrzeżone i mimo tego, że ruch kolejowy na bocznicy jest naprawdę bardzo niewielki, to tragedia z powodu nieuwagi kierowcy również jest realna.

Adam Dąbrowski

Postautor: Adam Dąbrowski » 02 września 2012, 12:59

Na Grzybowskiej jest tylko jeden TLK !!!. Wiem bo tam mieszkam, dokładnie na Sportowej, przejazd z okna widzę. Jeździ tam pośpiech to fakt, nazywa się "Podhalanin" (Szczecin - Zakopane) ale on kurde jedzie o 2 w nocy w dodatku tylko w wakacje i ferie zimowe. Był kiedyś taki "Bolko" z Lublina do Wrocławia(p. Częstochowę Stradom) ale ze względu na ograniczenia prędkości na trasie tam gdzie ma być ta proteza koniecpolska czy coś takiego :P wycofali od nas ten pociąg i dali go przez Katowice(żenada). A jeśli chodzi o ruch towarowy, to jest on niewielki, pociąg raz na godzinę to max. genralnie jadą na hutę/walcownię/guardian albo z tych obiektów.

Awatar użytkownika
Łukasz Szkurłat

Postautor: Łukasz Szkurłat » 02 września 2012, 13:07

Sebastian Wróbel pisze:
Łukasz Szkurłat pisze:No, a Bartek miał zapewne na myśli, że towar raz na dwie godziny, to faktycznie tak rzadko, jak skład jadący bocznicą.

Nie wyciągaj zdań z kontekstu. Nigdzie nie napisałem, że ruch kolejowy na bocznicy jest porównywalny do ruchu na szlaku kolejowym, tylko stwierdziłem fakt, że oba przejazdy są niestrzeżone i mimo tego, że ruch kolejowy na bocznicy jest naprawdę bardzo niewielki, to tragedia z powodu nieuwagi kierowcy również jest realna.

Czytanie ze zrozumieniem, inaczej tego określić się nie da. Tragedia, to się może stać, jak się łyżką wody zakrztusisz, albo skaczesz z samolotu ze spadochronem, takie samo porównanie.

Tomasz Haladyj
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Haladyj » 02 września 2012, 13:29

Panowie, linia kolejowa jest w przededniu modernizacji. Nie wiemy, czy w jej ramach nie zainstalowana zostanie sygnalizacja przejazdowa i półrogatki. Wkrótce sie okaże

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 02 września 2012, 15:10

Właściwie to rewitalizacji.

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 02 września 2012, 16:19

Jeszcze przyszedł mi taki pomysł. To już większe zmiany, łącznie na cały dzień kursowania w robocze dni autobusy wszystkich tych linii zrobią łącznie 2,3 km więcej niż obecnie. I czego nie widać, linia 38 do likwidacji. Wziąłem pod uwagę te zastrzeżenia do przejazdu na Grzybowskiej i to, co mówił Krzysztof, że 20 ma dużo pasażerów w okolicy Makro i czyjś pomysł z 19 na Rydza.

Obrazek

Patryk Hartman
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Patryk Hartman » 02 września 2012, 16:22

Za długa trasa linii 20 i 21. Linia 20 ma na Jesiennej i Rydza-Śmigłego swoich pasażerów, więc niech zostanie bez zmian. Zastanawiam, się czy nie było by problemu z skrętem w prawo z Zdrowej w Malowniczą !!

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 02 września 2012, 16:30

Co do 21, to od pewnego czasu proponuję zmienić krańcówkę 22 zachodzie na Łojki/Liszka Dolna. Od dworca gnaszyńskiego to czasy jazdy odpowiednio 3 i 6 minut. Wtedy 21 można skrócić do relacji Dworzec Gnaszyn - Leśna.

Awatar użytkownika
Łukasz Szkurłat

Postautor: Łukasz Szkurłat » 02 września 2012, 16:53

Na Liszce się zrobi moim zdaniem niepotrzebny natłok linii. Wszak nie piszecie nic o 17, więc chyba według Was zostaje, jak jest.

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 02 września 2012, 18:24

Hmm... jest jeszcze pętla Kawodrza. 17 mogłaby znowu na niej kończyć.

Awatar użytkownika
Jakub Lubaszewski
Kontaktowanie:

Postautor: Jakub Lubaszewski » 02 września 2012, 19:10

Czy ktoś idzie na pierwszy kurs N0 na Stadion?

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 02 września 2012, 19:54

N0 jako tramwaj pojawi się na linii późnym wieczorem 3 wreśnia 2012 r. Gwoli wyjaśnienia - nasza zajezdnia jest w innej strefie czasowej i tam NOWY dzień zaczyna się o godz. 6:00 !! :P

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 02 września 2012, 19:57

A dokładnie to przeobrazi się w N0 o 23:03 na Fieldorfa

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 02 września 2012, 21:45

Było przesunięcie. Jest komunikat na tnb, csk i facebooku

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 02 września 2012, 21:53

19:45 - przystanek Sportowa - https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater - pierwszy z siedmiu ostatnich kursów przez Jesienną/Al. 11 Listopada/Orkana/Jagiellońską.

Awatar użytkownika
Jakub Lubaszewski
Kontaktowanie:

Postautor: Jakub Lubaszewski » 02 września 2012, 22:47

aha czyli jest N0 na Stadion, ale zatramwaj?

Krystian Kukuła
Członek CKMKM

Postautor: Krystian Kukuła » 02 września 2012, 22:51

Z tego co wiemy to tak.

Awatar użytkownika
Jakub Lubaszewski
Kontaktowanie:

Postautor: Jakub Lubaszewski » 02 września 2012, 23:01

Zdajsie że ktoś to przepowiadał, zatramwaje pierwszego dnia.... Janusz? No ładnie....

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 02 września 2012, 23:05

No właśnie nie wiem, jak z tymi AzaTami...

Awatar użytkownika
Marcin Strzelecki
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin Strzelecki » 02 września 2012, 23:13

To jak jest w końcu z tym tramwajem nocnym? Ja powiedziałem siostrze że z niedzieli na poniedziałek dojedzie pod stadion?

Krystian Kukuła
Członek CKMKM

Postautor: Krystian Kukuła » 02 września 2012, 23:16

Marcin, jeśli widzisz z okna pętlę (tak kiedyś pisałeś) to mógłbyś zobaczyć i napisać nam co podjedzie? O 23:35 powinno być tam pierwsze N0.

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 02 września 2012, 23:17

Kojarzy mi się tutaj przy tym bałaganie taki napis z ulotek: "Zaprezentowana oferta nie jest ofertą w rozumieniu prawa handlowego". Podobny powinien być w tym mieście pod komunikatami MZDiT.

Awatar użytkownika
Marcin Strzelecki
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin Strzelecki » 02 września 2012, 23:44

Czekam! I jak na chwilę obecna nie odjechało z pętli nic. Godzina odjazdu minęła o 23.38

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 02 września 2012, 23:48

23:46 - Co tam?

Awatar użytkownika
Marcin Strzelecki
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin Strzelecki » 02 września 2012, 23:58

Pusto. Ani tramwaj ani autobus za tramwaj nie odjechał z pętli Stadion Raków. Jest 15 minut po tym jak coś powinno pojechać.

Awatar użytkownika
Filip Kłyszejko
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Filip Kłyszejko » 03 września 2012, 00:06

Z północy też powinno coś jechać, ale tramwaju nie słyszałem. Co nie oznacza że go nie było... :D

Awatar użytkownika
Marcin Strzelecki
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin Strzelecki » 03 września 2012, 00:19

Słyszeć nie słyszałem. Widzieć widziałbym na pewno. Tymczasem minęła druga pora odjazdu i dalej głucho.

Awatar użytkownika
Filip Kłyszejko
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Filip Kłyszejko » 03 września 2012, 00:22

Nie no na pętli (północ) jest 105 słychać ją było przed chwilą

Wróć do „Organizacja i realizacja komunikacji”