Zakup biletu w pojeździe, bilet czasowy - dostępność

Tematy związane z zagadnieniami organizacji transportu ludności - dotyczy Częstochowy, b. woj. częstochowskiego.
Awatar użytkownika
Adam Młynarczyk
Członek CKMKM
Kontaktowanie:
Status: Offline

Nieprawidłowości w obsłudze komunikacji przez MPK -maj 2012

Postautor: Adam Młynarczyk » 13 maja 2012, 21:02

Tomasz Rorat pisze:To w takim wypadku kontroler nie musi wystawiać mandatu !!

Zleceniowy chyba nie musi.
On ma płacone od mandatu, więc może "udawać" , że współczuje wszystkim, których nie stac na bilet i mandatów (Wezwań...) nie wypisywać, tylko wówczas na pasku z wypłatą zobaczy jedno wielkie 0!
Oficjalnie tylko zawodowi (zatrudnieni na umowę o pracę) muszą wypisać mandat(wezwanie) każdemu, kto jedzie bez biletu... a jak to wygląda w praktyce, to się nie wypowiadam.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 13 maja 2012, 21:13

Tomasz Rorat pisze:Winien-powinien, ale to nie to samo jak musi mieć odliczoną gotówkę.
Czyli kierowca źle się zachował, jeżeli nie ma wydać pisze na odwrocie bilet, że pasażerowi wydał tyle ... a tyle powinni mu zwrócić w biurowcu MPK, po zjeździe na zajezdnie kierowca się rozlicza i przekazuje kase i to że pobrał więcej niż powinien, a pasażer zgłasza się na następny dzień (jeżeli jest to dzień pracujący) z biletem na który jest napisane że kierowca pobrał np. 20zł oddał 5zł, proszę wypłacić resztę, bilet kosztował 3zł. oczywiście wypłata reszty nastąpi po zgłoszeni (rozliczeniu z utargu) się kierowcy.
Tomku, czy to znaczy, że pasażer ma SPECJALNIE przyjechać po swoją kasę do biurowca MPK ? Przecież to dodatkowy koszt - przykładowo 6 zł w obie strony !! :shock: A jeżeli pasażer jedzie na dworzec kolejowy i wyjeżdża z miasta bo jest przejazdem - to ma następnego dnia wrócic po resztę swojej kasy ?

Awatar użytkownika
Jakub Szymanowski
Kontaktowanie:

Postautor: Jakub Szymanowski » 13 maja 2012, 21:16

Janusz Karlikowski pisze:Adam pisał o kierowcy MPK. On nie ma takiego obowiązku. A że biznes na tym robi to drugie

Czyli teoretycznie mogę sobie wsiąść w niedzielę wieczór (autobus przyjeżdża punktualnie) np. do 69 na Malowniczej i kierowca może powiedzieć, że nie sprzeda biletu bo nie ma takiego obowiązku?

Awatar użytkownika
Adam Młynarczyk
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Adam Młynarczyk » 13 maja 2012, 21:23

Teoretycznie tak. Ale nie będzie takiej sytuacji, bo jak ktoś to ujął, to kierowcy mają sympatyczny procencik od sprzedaży biletów. Nikt, mając czas i możliwość wydania reszty, nie będzie ograniczał swojego źródła dochodów!!! Kierowca odmówi ci sprzedaży, tylko jak będzie na kosmicznym opóźnieniu( bo te do 20 minut to nie robią na nich wrażenia) albo jak nie będzie miał jak wydać (chyba, że zaszpanujesz tekstem "reszty nie trzeba" ) :p :)

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 13 maja 2012, 21:23

Jeżeli ma np. +5 to mógłby tak powiedzieć. Nasze przepisy są jednak niedoskonałe i nie ma wytycznych. Jeśli masz zgodne, to teoretycznie powinien ci sprzedać, ale jak dajesz 5zł za ulgowy, a on musiałby ci wydawać po 10, 20 gr to nie musi. Prawda taka, że sprzeda bo ma od tego prowizję. Czyli tym samym ma w d*** pasażera jadącego już tym autobusem i spieszącego się np. na przesiadkę na inny autobus, na pociąg itp.
Rozumiem, że w Świnoujściu może być jak piszesz. Jednak będąc tam ostatnio bez problemu kupiłem odpowiedni bilet zaraz po wyjściu z promu i dopiero poszedłem oglądać rozkład jazdy KM. Brak kultury w Polsce

Awatar użytkownika
Jakub Szymanowski
Kontaktowanie:

Postautor: Jakub Szymanowski » 13 maja 2012, 21:32

Bo przy przystankach po obu stronach przeprawy promowej "Bielik" są kioski, w których można kupić wszystkie bilety. Ale po co taki turysta ma iść aż 50 metrów do kiosku, jak może kupić bilet u kierowcy i potem się dziwią, że autobusy nie jeżdżą punktualnie. Ja mam zawsze przy sobie karnet i kupuję bilet u kierowcy tylko, gdy jest taka konieczność.

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Bilet u kupującego, bilet czasowy - dostępność

Postautor: Dominik Wójcik » 13 maja 2012, 21:49

OT wydzielony

Awatar użytkownika
Łukasz Szkurłat

Postautor: Łukasz Szkurłat » 13 maja 2012, 21:49

Adam Młynarczyk pisze:Kierowca odmówi ci sprzedaży, tylko jak będzie na kosmicznym opóźnieniu( bo te do 20 minut to nie robią na nich wrażenia) albo jak nie będzie miał jak wydać (chyba, że zaszpanujesz tekstem "reszty nie trzeba" ) :p :)

Coś Ty! Ja gdybym był kierowcą i miał spóźnienie 25 min. to już bym lał system... I tak się tego nie nadrobi, czyli w zasadzie jeździsz, aby jeździć, jeśli dalej są utrudnienia na drodze.

Awatar użytkownika
Adam Młynarczyk
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Adam Młynarczyk » 13 maja 2012, 22:00

Może i tak... W takim razie cofam argument o opóźnieniach.
Niech zostanie : Kierowca odmówi ci sprzedaży, tylko jak nie będzie miał jak wydać (chyba, że zaszpanujesz tekstem "reszty nie trzeba" )

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 13 maja 2012, 22:06

Żaden szpan. Spotykam się z tym czasem.

Awatar użytkownika
Konrad Machura
Kontaktowanie:

Postautor: Konrad Machura » 13 maja 2012, 22:09

A może by wprowadzić system zakupu biletu poprzez telefon komórkowy? I nie ma problemu z wydawaniem reszty..

Awatar użytkownika
Adam Młynarczyk
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Adam Młynarczyk » 13 maja 2012, 22:20

Konrad Machura pisze:A może by wprowadzić system zakupu biletu poprzez telefon komórkowy? I nie ma problemu z wydawaniem reszty..
Nie no... bez przesady. W naszym mieście to byłaby przesada. Są bilety w kioskach (przynajmniej teoretycznie), są w pojazdach, są w punktach MPK i w zajezdni, jest bilet okresowy i elektroniczna portmonetka. To byłby po prostu niepotrzebny bajer

Maciej Urbaniak

Postautor: Maciej Urbaniak » 13 maja 2012, 22:28

Gdzieś tu na forum (nie mam niestety czasu poszukać) pojawiła się informacje że taki system zostanie wprowadzony... No i wyliczanie tylu punktów dostępności biletów w kontekście naszego miasta jest dość zabawne :P Kioski - teoria, kierowcy - właśnie dyskutujemy nad tym "jakie to niedobre", punkty MPK - to raczej brak dostępności biorąc pod uwagę że jest ich mało a tylko tam można kupić np. bilety półgodzinne czy mieć pewności że zwykłe, jednorazowe są dostępne.

Awatar użytkownika
Jakub Szymanowski
Kontaktowanie:

Postautor: Jakub Szymanowski » 13 maja 2012, 22:29

Nawet jeśli by taki system był to ja wolałbym mieć bilet papierowy (jakbym nie miał Częstochowskiej Karty Miejskiej), bo potem mi się np. telefon rozładuję, a akurat będzie kontrola. Co z tego, że anulują mandat, jak będę musiał jeździć do MPK się tłumaczyć, a w końcu i tak będę musiał zapłacić 15zł opłaty manipulacyjnej.

Awatar użytkownika
Konrad Machura
Kontaktowanie:

Postautor: Konrad Machura » 14 maja 2012, 00:09

Adam Młynarczyk pisze: Nie no... bez przesady. W naszym mieście to byłaby przesada. Są bilety w kioskach (przynajmniej teoretycznie), są w pojazdach, są w punktach MPK i w zajezdni, jest bilet okresowy i elektroniczna portmonetka. To byłby po prostu niepotrzebny bajer

Bredzisz.. Mieszkam w mieście, w którym jest mniej niż 100 tyś mieszkańców i system się sprawdza :P

Jakub Szymanowski pisze:Nawet jeśli by taki system był to ja wolałbym mieć bilet papierowy (jakbym nie miał Częstochowskiej Karty Miejskiej), bo potem mi się np. telefon rozładuję, a akurat będzie kontrola. Co z tego, że anulują mandat, jak będę musiał jeździć do MPK się tłumaczyć, a w końcu i tak będę musiał zapłacić 15zł opłaty manipulacyjnej.

No to skoro wiesz, że będziesz korzystał z tego systemu to ładujesz regularnie telefon, to tak jakbyś szedł po bilet bez portfela czy pieniędzy.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 14 maja 2012, 10:01

Taka oto scenka:
Obrazek
Autobus linii 22 - #125 przyjeżdża na przystanek DOMY STUDENCKIE zamiast 9:28 o 9:29 (pikuś, minuta). Jednak na przystanku tym traci kolejne 3 minuty, bo do kierowcy ustawia się kolejka młodych ludzi (niestety, ale samych dziewczyn) po bilety. Obok jak widać jest czynny kiosk, bilety są dostępne. Laski stały na przystanku jak doszedłem ok. 9:25. Kto więc mi wytłumaczy co tu się dzieje ?? Przecież to jakaś parodia jest. Autobus jest gdzie jest, a ma być na wysokości Jasnogórskiej. Jak ma być dobrze ??
Pomijam fakt, że bilety są w kiosku w DS "Skrzat"

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 14 maja 2012, 10:18

No chyba, że Panie się przesiadają za parę przystanków.

Taryfa w tym mieście jest beznadziejna, nie ma biletomatów i jest jak jest. Też często korzystam z czasowych, na których wyrabiam się na styk. Tylko, że nie liczę na fart przesiadki z autobusu na autobus, tylko autobus na tramwaj.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 14 maja 2012, 10:20

Szymon, te laski jadą na zajęcia do budynku na Waszyngtona, żadnych przesiadek !!

Krzysztof Lewicki
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof Lewicki » 14 maja 2012, 12:44

Często wsiadałem na tym przystanku, i wiem że niektóre osoby (nie mówię że widoczne na zdjęciu) kupują biletu półgodzinne u kierowcy z myślą przesiadki.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 14 maja 2012, 14:12

Chyba jeżdżę codziennie (czasem kilka razy) to wiem co piszę. I wiem gdzie wypada tłum z autobusu - na pl. Biegańskiego. To na co tu się przesiadają ?? Na 19 ?? Dziwne, że 19 jeździ w zasadzie pusta

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 14 maja 2012, 14:32

Jadą stąd na pl. Biegańskiego? Zamożni studenci :D

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 14 maja 2012, 14:37

No przecież nie zajęcia terenowe w Gnaszynie ;)

Krzysztof Lewicki
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof Lewicki » 14 maja 2012, 15:25

Może niekoniecznie studenci, ale uczniowie pobliskiego liceum. I nie na pl. Biegańskiego, tylko z przesiadką dalej.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 14 maja 2012, 16:59

Krzysztof, nie wiem ile masz lat, ale ja studentem byłem, studentów uczyłem i jeszcze odróżnić potrafię.
Poza tym co by robili o 9:30 ?? Już po lekcjach ??

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 14 maja 2012, 17:02

...tak przy okazji - od dziś do soboty studenci mają Juwenalia ! ;)

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 14 maja 2012, 17:12

Bynajmniej na słynnym Placu Głupich Zabaw tego nie widać. Rektorskie pewnie jak zwykle - od czwartku

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 14 maja 2012, 17:47

On ma obowiązek sprzedawać bilety, Janusz przepraszam że Cię pouczam, ale zadzwoń do MPK czy kierowca ma obowiązek sprzedawać bilety ??
A On ma nawet obowiązek sprawdzania biletów, mam nadzieje że kiedyś na 13 lub 19 wstanie jeden i zacznie sprawdzać bilety pasażerom, jak będzie miał +5 na drukarce.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 14 maja 2012, 17:56

Nie ma obowiązku sprawdzania. Przesadziłeś. "Kierujący pojazdem jest uprawniony do kontroli biletów".
Nadgorliwość w pewnych czasach wykazywali szczególnie panowie z: #35, #320 i #323. Panowie pierwszy i ostatni byli młodymi kierowcami więc poczuli się jak bogowie, a panu ze środka widać bardzo brakowało pracy jako kontroler, bo ganiał łebków po całym przegubie. I każdy z tych panów (praktycznie zawsze) "obrywał" wiązanką na "k" i "ch" od reszty pasażerów.
A najbardziej się martwię tym, że tu na forum udajesz takiego służbistę. Ciekawe jaki jesteś na kursach. I wiesz co, może nie chcę wiedzieć... Bo dotąd kierowców pekaesów (niekoniecznie naszego, bo z niego korzystam stosunkowo rzadko) kojarzyli się dobrze. Oczywiście bez przesady: kierowcy PKS Zakopane "do rany przyłóż", ale skończyli jak skończyli. Tylko w sumie to nie ich wina tak do końca

Awatar użytkownika
Adam Młynarczyk
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Adam Młynarczyk » 14 maja 2012, 18:03

Nie ma obowiązku sprawdzania. Przesadziłeś.

Dokładnie. W Regulaminie usług przewozowych kierowca jest tylko wymieniony jako osoba uprawniona do kontroli biletów.
Stwierdzenie, że kierowca MA OBOWIĄZEK kontroli biletów jest tak naciągane jak stwierdzenie, że dowód osobisty zobowiązuje cię do zakupu alkoholu za każdym razem jak jesteś w sklepie.

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 14 maja 2012, 18:44

Powiem dość, nie mam zamiaru dalej w tej dyskusji uczestniczyć.
Dla was autobus powinien być taksówką i to chyba lotniczą, bez zatrzymywania, bez sprzedaży biletów, bez stania w korkach i bez pasażerów , którzy wam przeszkadzają w oglądaniu Cz-wy i pojazdów MPK.
Ale panowie zjedzcie z obłoków, taka komunikacja nie istnieje.
Są przystanki, są opóźnienia, są inni uczestnicy którzy nie zawsze wiedzą jak korzystać z KM ( w przeciwieństwie do MKM ), są bilety które trzeba kasować itd.
A tak na marginesie, PKS by taki nie był gdyby ktoś wczesnej nie zajął się "tak zwanym dorabianiem kierowców" !!
A Ja nie jestem świętym, też popełniam błędy, ale zawsze staram sie je naprawiać.
Zegnam do zobaczenia w innych tematach.

Awatar użytkownika
Łukasz Szkurłat

Postautor: Łukasz Szkurłat » 14 maja 2012, 18:56

Kierowca jest uprawniony do kontroli przez firmę i na pętli może kontrole przeprowadzić. Ale nie na przystankach pośrednich. On ma jechać punktualnie i nawet nie ma prawa mieć tego "+5" na następnym przystanku. Gdy jeszcze chodziłem do podstawówki i jednego razu odbiłem kartę na pętli w kasowniku przy kabinie kierowcy, ten usłyszał, że biletu mi nie zarejestrowało i poszedł do mnie na sam koniec pojazdu mi to powiedzieć. Ja tego świadomy nie byłem, nie zwracałem uwagi. Powiedział tylko, że mnie nie wyrzuca, jak chcę, to jadę na własne ryzyko. Ale wiedziałem, że kartę mam aktywną, bo kilka dni wcześniej mama mi ją doładowała, więc sprawdziliśmy, rzeczywiście nie odbita, ale po ponownym przyłożeniu karty kasownik zarejestrował. Czyli wniosek taki, nie każda kontrola jest zła. :)

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 15 maja 2012, 02:17

Janusz Karlikowski pisze:Taka oto scenka:
Obrazek
Autobus linii 22 - #125 przyjeżdża na przystanek DOMY STUDENCKIE zamiast 9:28 o 9:29 (pikuś, minuta). Jednak na przystanku tym traci kolejne 3 minuty, bo do kierowcy ustawia się kolejka młodych ludzi (niestety, ale samych dziewczyn) po bilety. Obok jak widać jest czynny kiosk, bilety są dostępne. Laski stały na przystanku jak doszedłem ok. 9:25. Kto więc mi wytłumaczy co tu się dzieje ?? Przecież to jakaś parodia jest. Autobus jest gdzie jest, a ma być na wysokości Jasnogórskiej. Jak ma być dobrze ??
Pomijam fakt, że bilety są w kiosku w DS "Skrzat"

To tylko potwierdza regułę, że większość pasażerów to ignoranci, którzy mają poważne problemy ze wzrokiem, a na dodatek skoro oni wolą sobie kupić u kierowcy droższy bilet półgodzinny, o którym prawdziwego przeznaczenia nie mają zielonego pojęcia, to są stadem niemyślących baranów !!
A później się dziwić, że autobus przyjeżdża opóźniony, zaś kierowca wiecznie jest wkur*****. Jeśli chcemy przyjaznej komunikacji, to wszyscy ją stwórzmy.
Nie tylko MPK ma się o to postarać (wprowadzić więcej biletomatów, nową taryfę), ale również pasażerowie, którzy powinni odejść od starych zwyczajów i jednej z chorób XXI w. - lenistwa, a część z nich nauczy się umiejętności logicznego myślenia. Jestem pewien, że to kompromisowe rozwiązanie zlikwiduje ten poważny problem i ułatwi życie obu stronom.

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 15 maja 2012, 08:19

Skąd wiesz że pasażerowie nie znają przeznaczenia biletu? I skąd wiecie że akurat w kiosku były bilety?

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 15 maja 2012, 08:26

Bartek dobrze pyta. A Sebastian, nie mów że ludzie muszą tylko zacząć myśleć. To bardzo trudne założenie, część ludzi ma głowę tylko dlatego, żeby im deszcz do środka nie napadał.

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 15 maja 2012, 12:16

Bartosz Kowalski pisze:Skąd wiesz że pasażerowie nie znają przeznaczenia biletu?

Już było tu tłumaczone kilka razy. Ludzie kupują bilet półgodzinny, którego czas wykorzystują jadąc jednym autobusem i nie robiąc żadnych przesiadek. Jak wcześniej pisałem, że są pasażerowie, którzy potrafią wykorzystać przeznaczenie 30-minutówki, ale są bardzo nieliczni.
Bartosz Kowalski pisze:I skąd wiecie że akurat w kiosku były bilety?

Pewnie, że były. Ale młodzież zawsze przychodzi na przystanek na pół minuty przed autobusem. To jasne, że zdąży w kiosku kupić bilety zaledwie garstka z nich. Gdyby przyszli np.dwie minuty wcześniej, to wszyscy zdążyliby kupić tańszy bilet jednorazowy w kiosku, a tak...?
Zresztą ci studenci i licealiści muszą być bardzo bogaci, albo nie myślą logicznie, skoro korzystają z komunikacji codziennie, a wolą kupować po kilka biletów dziennie zamiast wyrobić sobie kartę miejską z ulgą studencką. A może bawią się w filantropów?

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 15 maja 2012, 12:51

Dziś w tym miejscu podobna sytuacja, autobus #116 na 22. Kierowca zwrócił uwagę, że obok jest czynny kiosk. Na to blondi rzekła: "ale ja już nie zdążyłam". Akurat widziałem ją wcześniej. Wiecie czemu nie zdążyła ?? Bo "lizała" się ze swoim facetem. Celowe zaniechanie kupna w kiosku, bo "co to nie ja, stać mnie na bilet w autobusie". A co do powyższej wypowiedzi Sebastiana, to studenci w 5% mają może karty, uczniowie z LO nr 3 może w 30%. Reszta twardo do kierowcy albo ma jednorazówki. Nie rozumiem takich ludzi. Do mojej klasy w Traugucie chodziło sporo osób z Okólnej, PCK i podobnych okolic. Każdy z nas miał 2 lub 3 przystanki 13 do szkoły. I każdy kto potencjalnie korzystał z tego autobusu (czasem chodziło się pieszo, ale to nie miało znaczenia) miał bilet miesięczny !! (początkowo niektórzy tylko na tą linię -> patrz inny wątek)

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 15 maja 2012, 16:51

Dzisiaj jazda jedną linią do szkoły i do domu plus zero innych przejazdów to chyba za mało, żeby miesięczny się zwrócił. Dobrze o tym pamiętać. Choć oczywiście kupowanie w tym momencie codziennie u kierowcy to dość dziwny pomysł.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 15 maja 2012, 17:41

Zaraz. 2x3zł = 6zł dziennie. 6zł x 30 dni = 180zł. Bilet miesięczny kosztuje 90zł, czyli połowę. jak Ty to liczysz ?? Nawet jak weźmiesz 20 dni roboczych, to masz 120zł, czyli i tak 30zł do przodu. Analogicznie przy ulgowym masz 15zł.
A przy tym możliwość podjazdu choćby 1 przystanek gdzie chcesz

Krzysztof Lewicki
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof Lewicki » 15 maja 2012, 18:02

Znam osobę która tylko wracała do domu autobusem, więc 24 dni (bez sobót i niedziel) x (wtedy) 1.50zł, więc wychodzi 36 zł. A wracała dwoma autobusami, więc bilet jednorazowy cię nie kalkulował (24 dni x 3 zł = 72 zł).

Awatar użytkownika
Łukasz Szkurłat

Postautor: Łukasz Szkurłat » 16 maja 2012, 16:12

Nic podobnego, możesz spać spokojnie. ;) Tak, koniec dywagacji.

Awatar użytkownika
Jakub Szymanowski
Kontaktowanie:

Postautor: Jakub Szymanowski » 05 lipca 2012, 21:22

Ja opiszę dzisiejszą sytuację ze Świnoujścia:
Czekam na przystanku, a razem ze mną czeka pewna pani. Pomijam, że pomimo 8 minut do autobusu nie raczyła iść do sklepu z biletami, który jest 4 metry za przystankiem, ale wsiadła do autobusu i zapłaciła stuzłotowym banknotem. Kierowca oczywiście wydał resztę, a potem autobus jedzie na -6 (cała trasa zajmuje 24 minuty, więc to dość duże opóźnienie).

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 05 lipca 2012, 21:27

OT: Nurtuje mnie cały czas tytuł tematu: "Bilet u KUPUJĄCEGO..." ! Możecie mi wytłumaczyć sens tego zdania ? Pisałem już dawno o tym Dominikowi - ale niestety bez odpowiedzi ! Co Wy na to ?

Awatar użytkownika
Jakub Szymanowski
Kontaktowanie:

Postautor: Jakub Szymanowski » 05 lipca 2012, 21:31

Nie zwróciłem uwagi, ale rzeczywiście jest zupełnie bez sensu.

Patryk Hartman
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Patryk Hartman » 05 lipca 2012, 21:36

Piotr Radoliński pisze:..."Bilet u KUPUJĄCEGO..." !

Mistrzu Seniorze proponowałbym na "Bilet u kierującego" lub "Bilet u kierowcy" ! :D

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 06 lipca 2012, 03:41

Piotrze! A kiedy pisałeś? Bo pierwszy w ogóle raz ten temat widzę...

Wróć do „Organizacja i realizacja komunikacji”