Bilety

Tematy związane z zagadnieniami organizacji transportu ludności - dotyczy Częstochowy, b. woj. częstochowskiego.
Andrzej Sowa
Status: Offline

Bilety

Postautor: Andrzej Sowa » 12 maja 2013, 14:29

O to chodzi - ulżyjmy MPK , pomóżmy komunikacji w mieście.

Awatar użytkownika
Łukasz Szkurłat

Bilety

Postautor: Łukasz Szkurłat » 12 maja 2013, 21:41

Piotr Radoliński pisze:...rozumiem, że chodzi p "PRZETARG" na obsługę linii autobusowych w Częstochowie. Swoją drogą chciałbym abyśmy się przekonali, że operator PRYWATNY to "lek na całe zło". No, ale to trzeba czasu. Rozumiem, że większość z Was jest za wejściem na rynek częstochowski "prywaciarzy" - tylko co będzie jak sie okaże, że "piękne marzenia" prysną po kilku latach a MPK będzie "zaorane" ?

A dziwisz się temu? Zostałeś okłamany przez pracowników MPK, jak my wszyscy słuchając tych bredni i pustych zapewnień, że do marca tego roku zrobią porządek z tablicami i wymalują z aktualnymi trasami. I co, żadne wnioski z tego nie wypływają? Taki jest problem wziąć stare tablice, wyczyścić i zawołać lakiernika. Tu już nawet nie chodzi o tabor, którego brakuje i nie jest wymieniany, tylko o potraktowanie pasażerów i co robią w tym kierunku, żeby nie mieć zastrzeżeń.

Nie żebym był przeciwnikiem MPK, ale też nie jestem w stanie zrozumieć niektórych fanatyzm do tej firmy widząc gówniane podejście do niektórych spraw.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Bilety

Postautor: Piotr Radoliński » 12 maja 2013, 21:54

...właśnie temat tablic i ignorowania moich uwag oraz - jak to nazwałeś - "okłamanie" poruszyłem w Zarządzie. Tak jak pisałem - porządek miał być - jest przygotowana INSTRUKCJA oznaczeń pojazdów - dlaczego nie jest egzekwowana - dowiem się w tym tygodniu. Może być gorąco niektórym !

Piotr Jeruszka

Bilety

Postautor: Piotr Jeruszka » 12 maja 2013, 21:56

Łukaszu, rozumiem Twoje emocje, sam je podzielam, tylko prosiłbym o nieco spokojniejszy ton. Argumenty - okej, ich przedstawienie - nieco zbyt jaskrawe :).

I też nie posądzaj niektórych o fanatyzm. Po prostu mają trochę inny punkt widzenia, różny od mojego czy Twojego, ale część z nich to świetni ludzie.. Wyrażają swój punkt widzenia (nie wiem, czy do końca faktycznie "fanatyczny" wobec MPK), ale czy to od razu powód, by szufladkować ich jako fanatyków? ;) Wyrażajmy swoje opinie w tym temacie (załóżmy, że przymknę oko na to, że nie o biletach), ale bez używania słów, które są mało specjalistyczne na naszym specjalistycznym forum.

Awatar użytkownika
Łukasz Szkurłat

Bilety

Postautor: Łukasz Szkurłat » 12 maja 2013, 22:12

Po prostu jak się prosi o coś kilka razy i to nie działa, to później zaczyna się krzyczeć. Może niekoniecznie zawsze na właściwe osoby.

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Bilety

Postautor: Sebastian Wróbel » 12 maja 2013, 23:14

Piotr Radoliński pisze:...a nowa hala tramwajowa ? To już ten rok !! A remonty torowiska poza linią "TnB" (ale na rzecz NOWYCH tramwajów). Remont starej hali tramwajowej !
Nie bronię MPK, ale liczmy wszystko dokładnie.

No dobrze. To było w zeszłym roku, a na co w tym roku MPK wyda pieniądze? o modernizacji torowiska i zakupach taboru autobusowego ani widu ani słychu...
Poza tym zastanawiam się co każdy z Was zrobiłby na miejscu prezydenta miasta, dyrektora MZDiT czy prezesa MPK - "jak kołderka za krótka".
My, Polacy zawsze słynęliśmy z tego, że znamy się najlepiej... na wszystkim i jesteśmy najlepszymi kierownikami i kontrolerami.

Ale to nie my jesteśmy ekspertami w tych dziedzinach, nie my dostajemy grube wypłaty z podatków za wykonaną pracę. Poza tym ekspert w jakiejś dziedzinie powinien być fachowcem, znać się na wszystkim co związane z jego pracą, przewidywać ewentualne niepowodzenia i błędy oraz przede wszystkim powinien dbać o obywateli, którzy są w końcu jego "szefami". Poza tym Piotrze jest nam zapewniona konstytucyjnie wolność słowa i każdy ma prawo konstruktywnie skrytykować rządzących, domagać się dobrze wykonanej pracy i wymagać lepszej jakości.
Piotr Radoliński pisze:...rozumiem, że chodzi p "PRZETARG" na obsługę linii autobusowych w Częstochowie. Swoją drogą chciałbym abyśmy się przekonali, że operator PRYWATNY to "lek na całe zło". No, ale to trzeba czasu. Rozumiem, że większość z Was jest za wejściem na rynek częstochowski "prywaciarzy" - tylko co będzie jak sie okaże, że "piękne marzenia" prysną po kilku latach a MPK będzie "zaorane" ?

MPK rządziło częstochowską komunikacją wiele lat. Raz lepiej raz gorzej. Teraz mamy tragedię na kółkach! poza tym wyczuwam hipokryzję (nie u ciebie, ale w całym klubie CKMKM), bo: wszyscy widzimy jak sobie radzi MPK. Ile tu już snuło się marzeń o lepszej komunikacji miejskiej bez udziału MPK, tylko zastąpieniu go kilkoma przewoźnikami pod władzą MZDiT. A twój post Piotrze wyraźnie sugeruje, że powinno zostać tak jak jest. Bez zmian. Zaczynam się już gubić, bo nie wiem na czym w końcu wam (klubowi) tak na prawdę zależy.

Awatar użytkownika
Łukasz Szkurłat

Bilety

Postautor: Łukasz Szkurłat » 12 maja 2013, 23:43

Odpowiedź masz w żółtej ramce na górze strony.

Piotr Jeruszka

Bilety

Postautor: Piotr Jeruszka » 13 maja 2013, 11:56

Sebastian Wróbel pisze:MPK rządziło częstochowską komunikacją wiele lat. Raz lepiej raz gorzej. Teraz mamy tragedię na kółkach! poza tym wyczuwam hipokryzję (nie u ciebie, ale w całym klubie CKMKM), bo: wszyscy widzimy jak sobie radzi MPK. Ile tu już snuło się marzeń o lepszej komunikacji miejskiej bez udziału MPK, tylko zastąpieniu go kilkoma przewoźnikami pod władzą MZDiT. A twój post Piotrze wyraźnie sugeruje, że powinno zostać tak jak jest. Bez zmian. Zaczynam się już gubić, bo nie wiem na czym w końcu wam (klubowi) tak na prawdę zależy.
Nasze kółko wzajemnej adoracji, czytaj CKMKM ;), nie zajmuje się tymi sprawami - odpuściliśmy sobie. Jedni mają takie zdanie, drudzy inne, ale korzystają z przytoczonej przez Ciebie wolności słowa i się wypowiadają. Jedni krytykują, drudzy narzekają, trzeci narzekają, że drudzy narzekają itp. ;) - i takie głosy są w porządku. No chyba że zacznie się słownictwo mało specjalistyczne, to wtedy zacznę wysyłać swoje tygodniowe skarpetki do takich osób.

Nie wiem zresztą czemu o tym wspomniałeś - nikt Tobie niczego tutaj nie skasował, nie majstrował itp.. To, że Piotr tak napisał, to jego spojrzenie na świat - i tyle. Ani Piotrowi nikt nie zabroni się wypowiadać, ani Tobie nikt nie zabroni się wypowiadać.

Co do całej sprawy organizacji itp. my, za przeproszeniem "członkowie", wypowiadamy się tutaj indywidualnie i jak pewno zauważyłeś - każdy ma swoje zdanie. W sumie dobrze, bo bez tego byłoby nudno i faktycznie byłoby to kółko wzajemnej adoracji ;).

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Bilety

Postautor: Michał Grzegorczyk » 13 maja 2013, 17:16

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Bilety

Postautor: Janusz Karlikowski » 14 maja 2013, 15:03

Punkt sprzedaży na Kucelinie:
Obrazek

Piotr Skorupa

Bilety

Postautor: Piotr Skorupa » 11 sierpnia 2013, 01:22

Czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć dlaczego w Warszawie na karcie miejskiej mogę jeździć również nocą a tu muszę czekać na durny paragon u motorniczego ? Mam kartę miejską miesięczną to co nocą to już inny miesiąc czy czas inaczej się mierzy???
Totalny absurd, który powinno się wyleczyć. Jeżeli już tak musi być to niech te bilety nocne będą w kioskach i wcześniej się zaopatrzy a nie tramwaj stoi bo pasażerowie paragony chcą a ludzi masa bo np z imprezy. :-/ :-/ :-/

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Bilety

Postautor: Janusz Karlikowski » 11 sierpnia 2013, 07:10

Niestety taryfa nocna. Tym "równamy" do małych miast typu Radomsko czy Bełchatów. W zamian masz jak ochłap 4 linie autobusowe w weekend.
Co dziwne autobusami i tramwajami linii tzw. dziennych pojedziesz nawet o 23:50 czy o 04:30

Awatar użytkownika
Krzysztof Basiukiewicz
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Bilety

Postautor: Krzysztof Basiukiewicz » 11 sierpnia 2013, 09:31

Przyznam że też jestem podobnego zdania do was, bilet miesięczny powinien obowiązywać również w nocy. Byłby to ukłon w stronę stałych klientów.

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Bilety

Postautor: Bartosz Kowalski » 11 sierpnia 2013, 10:03

Według w ogóle taryfa nocna i dzienna powinna być taka sama. W innych miastach nawet na zwykłym bilecie jednorazowym da się jechać w nocy i w dzień.

Awatar użytkownika
Tomasz Sałata

Bilety

Postautor: Tomasz Sałata » 11 sierpnia 2013, 11:42

Dokładnie tak. Sam od czasu do czasu korzystam z linii N1. Nie dość, że kursuję tylko w weekendy to muszę kupić oddzielny bilet. Już kiedyś pisałem, masz bilet to wsiadasz i jedziesz.

Piotr Skorupa

Bilety

Postautor: Piotr Skorupa » 11 sierpnia 2013, 13:29

Więc czy tak musi być dalej jeżeli dobrze byłoby gdyby karta miejska obowiązywała również nocą??? Abstrakcja

Kierman

Bilety

Postautor: Kierman » 11 sierpnia 2013, 17:04

Wsiądz do taksówki i powiedz ,że mam to gdzieś i chcesz jechać za tyle ile w dzień !

Piotr Skorupa

Bilety

Postautor: Piotr Skorupa » 11 sierpnia 2013, 18:31

jedź do Warszawy ! i zobacz, że da się.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Bilety

Postautor: Janusz Karlikowski » 11 sierpnia 2013, 18:41

To zły argument, bo jeśli niedziela/święto ma być wyznacznikiem, to czemu KM kursuje 2x rzadziej jak w dni robocze ??
Odp: bo takie jest zapotrzebowanie

A czy ktoś Cię zmusza byś jeździł w nocy ?? Jak tak to pisz ...

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Bilety

Postautor: Szymon Kryczka » 11 sierpnia 2013, 19:31

Życie do tego zmusza, życie :)

Kierman

Bilety

Postautor: Kierman » 12 sierpnia 2013, 16:21

Piotr Skorupa pisze:jedź do Warszawy ! i zobacz, że da się.
Jak Częstochowa taka zła to się przeprowadz do Warszawki

Andrzej Sowa

Bilety

Postautor: Andrzej Sowa » 12 sierpnia 2013, 16:45

Za późno... Kolega właśnie tam już mieszka.

Piotr Skorupa

Bilety

Postautor: Piotr Skorupa » 12 sierpnia 2013, 16:48

Kierman pisze:Jak Częstochowa taka zła to się przeprowadz do Warszawki

Twój poziom wypowiedzi jest adekwatny do tego co reprezentuje MPK w Częstochowie jakością usług. Tak się składa, że mieszkam w Warszawie a w tej chwili wynajmuję w Częstochowie do końca sierpnia.

PS. tak teraz "kozaczysz" bo firma, która Cie zatrudnia człowieku ma monopol i nie czuje zagrożenia jednak nie wstyd Ci za "popelinę" jaką odwalasz ?? ;)

Kierman

Bilety

Postautor: Kierman » 12 sierpnia 2013, 16:48

No widzisz jakie masz szczęście ,że mieszkasz w stolicy i możesz korzystać z idealnej KM i nie jezdzić z kierowcami którzy odwalają popelinę

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Bilety

Postautor: Bartosz Kowalski » 12 sierpnia 2013, 16:52

Panie kierman i po co te uszczypliwości i mało merytoryczne wypowiedzi?Potem znowu będzie lament do administracji że inny użytkownicy źle pana traktują.
@Piotr Skorupa- na nie merytoryczne posty nie odpowiadają i zgłaszaj je do administracji forum. Nie daj się prowokować takimi wypowiedziami do sprzeczek.

Piotr Skorupa

Bilety

Postautor: Piotr Skorupa » 12 sierpnia 2013, 16:54

Kierman pisze:No widzisz jakie masz szczęście ,że mieszkasz w stolicy i możesz korzystać z idealnej KM ?

No tak, jest to jedna z rzeczy, które doceniam w Warszawie. Jednak w Częstochowie mieszka wielu moich znajomych i wielu wartościowych ludzi, którzy godni są lepszych warunków podróżowania po swoim mieście. Dlatego sorry ale na DZIADOSTWO nie będzie publicznej zgody bynajmniej z mojej strony. Bo dlaczego tu ma być gorzej ????

Kierman

Bilety

Postautor: Kierman » 12 sierpnia 2013, 16:56

Pomyśl ... nie porównuj Stolicy do miasta które nawet nie potrafiło powalczyć o województwo

Piotr Skorupa

Bilety

Postautor: Piotr Skorupa » 12 sierpnia 2013, 16:57

Bartosz Kowalski pisze:Panie kierman i po co te uszczypliwości i mało merytoryczne wypowiedzi?Potem znowu będzie lament do administracji że inny użytkownicy źle pana traktują.
@Piotr Skorupa- na nie merytoryczne posty nie odpowiadają i zgłaszaj je do administracji forum. Nie daj się prowokować takimi wypowiedziami do sprzeczek.
Spokojnie, napisałem to co myślę i wystarczy.

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Bilety

Postautor: Bartosz Kowalski » 12 sierpnia 2013, 16:57

A co ma status miasta wojewódzkiego do idealnej komunikacji?

Piotr Skorupa

Bilety

Postautor: Piotr Skorupa » 12 sierpnia 2013, 16:59

Kierman pisze:Pomyśl ... nie porównuj Stolicy do miasta które nawet nie potrafiło powalczyć o województwo
O jakości decydują ludzie zarządzający a nie to czy miasto ma status województwa ( to ma się nijak do sedna sprawy)

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Bilety

Postautor: Piotr Radoliński » 12 sierpnia 2013, 17:07

Bartosz Kowalski pisze:A co ma status miasta wojewódzkiego do idealnej komunikacji?
...wydaje mi sie Bartku, że status województwa (miasta wojewódzkiego) w wielu sprawach pomaga. My jesteśmy w tej chwili jako "ubodzy krewni" Śląska. Często przypadają nam "ochłapy z pańskiego stołu". Wierz mi, że gdy byliśmy "księstewkiem" nasz status był znacznie lepszy i lepiej byliśmy postrzegani w Polsce. A tak to pozostaje nam tylko być "duchową stolicą Polski".
Spójrz na inne miasta wojewódzkie - przecież większość z nim znacznie szybciej odnawia tabor niż... my ! Tzn. my odnawiamy tabor w przenośni - raczej "odmładzamy" ! :D

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Bilety

Postautor: Bartosz Kowalski » 12 sierpnia 2013, 17:11

Wiesz Piotrze wiele zależy od władz. Przykład TnB pokazuje że mimo iż Katowice robiły co mogły by ta kasę dostał GOP i TŚ to dostała Częstochowa. Można nic nie robić i mówić cały czas że to wina złych Katowic. Tak samo przez lata mówiono w Łodzi że mimo iż miasto wojewódzki to żyje w cieniu Warszawy, umiera i nic się w nim nie dzieje. Jednak znalazły się władze samorządowe, politycy w parlamencie którzy coś robili i dziś to miasto wygląda inaczej niż choćby 5 lat temu. Ale najprościej powiedzieć że złe Katowice nie dają dobrej Częstochowie pieniędzy.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Bilety

Postautor: Piotr Radoliński » 12 sierpnia 2013, 17:15

Panowie: Piotr S. i Kierman - powstrzymajcie nerwy i nie róbcie "pyskówki". Mam "miętkie" serce - na razie potraktuję to tak: Obrazek dla każdego.
Pamiętajcie, że "sędzia" ma jeszcze w zanadrzu to Obrazek - jeżeli nie poskutkuje to Obrazek !
:P

@Bartek: Ponieważ nie chcę być "kłótas" (od kłócić się)to uznajmy po 50% naszych racji ! :D

Awatar użytkownika
Pracownik

Bilety

Postautor: Pracownik » 14 sierpnia 2013, 04:48

Znaczy generalnie. Zanim przejdziem do meritum to chciałbym uzyskać informacje nt. tego jakimi budżetami mogą się pochwalić te "duże ośrodki miejskie" (zamawiające kilkadziesiąt Twistów czy Bombardierów) jakie w odróżnieniu od pipidów takich jak Częstochowa, Bełchatów i Radomsko utrzymują nocną taryfę? To b.ważne dla rozważań na ten temat. Przynajmniej w ujęciu jakie mam na myśli.

Dodam w dalszej kolejności, że - choć wiem ze sprawa jest tutaj drażniąca - dzisiaj nocne bileciki szły jak złoto. Ludzie już nauczyli się mówiąc szalbierską grypserą, ze "jeżdżą". I to nie tylko jak mają ochronę w piątek i sobotę. Raz, drugi, trzeci pojechali w tygodniu i - to już dodam absolutnie nie żeby kogoś starczyć, a jako fakt niczym Kolonko mówiąc jak jest - tak już teraz będzie nawet w tygodniu. Za to canarinhios mają ode mnie wielki szacunek, bo w nocy jeździ element mocno aspołeczny i agresywny. A mimo to jeżdżą. Dzięki temu dzisiaj bez biletu jechali tylko najbardziej ortodoksyjni gapowicze, którzy i tak by nie kupili nawet przy rewizorach, do których wzywa się policję na ustalenie danych i jakich ruszyć może tylko komornik albo skarbowy. Doskonale wiem, że miasto dla ludzi i przyjazna komunikacja to sprawy obecnie kluczowe, ale pewnych spraw się nie przeskoczy. Nie da się ich obejść. Taryfa nocna nie zniknie ani jutro ani nawet nie pojutrze. Pewnie ustępstwa są w tej sprawie i mamy tu portmonetke i bilet dobowy jaki już się zwraca na dwóch nocnych przejazdach, no ale co więcej można? No nic. Nocne są i będą tak samo jak z tą taksówką w nocy. Inny cennik, a i sprawa budżetu tj. tego, że jako miasto sobie navpewne rzeczy pozwolić zwyczajnie nie możemy to też fakt. Ew. można uporządkować rozkład, bo dziwnym jest to, że o godzinie 00:01 jak i 4:16 można pojechać dziennym oraz nocnym. Tutaj brakuje jednolitości i to ew. można uporządkować.Częstochowa wsią się nie stała przez nocną taryfę jaka istnieje od kilkudziesięciu lat. Stało się to na przełomie tysiącleci gwoli ścisłości.

Jeszcze powiedzieć muszę i tu istotne jest, że wśród swoich znajomych - koleżanek i kolegów - ciesze się nieposzlakowaną opinią. Ludzie mi wierzą, bo wiedzą że kłamstwem to ja się brzydzę. Otóż kiedyś do mnie jeździł nocny tramwaj. Stare dzieje jak z niego,regularnie korzystałem. Na studiach ok roku 2008 wracając z akademików na Raków-PKP ja sobie NIE PRZYPOMINAM abym kupił nocny bilet kiedykolwiek. No ale, wtedy mówiąc grypserą szalbierską umówmy się albo nie "jeździli" albo miałem szczęście. Dopiero później - nie myślałem wtedy nawet o pracy w MPK - do mózgownicy dotarło coś takiego, zaczerpnięte z cywilizacji zachodniej. Sam do siebie rzekłem: człowieku, jeździsz tak jakby to było na powietrze i jak tak każdy będzie robił to zlikwidują to w końcu i będziesz chodził na nogach. Wtedy zacząłem brać bilety. Ludzie pukali się w czoło. Nigdy nie trafiłem na kontrolerów, a dwójka nocna i tak odeszła do krainy wiecznych łowów czego skutki odczuwa się do dzisiaj.

Kierman

Bilety

Postautor: Kierman » 15 sierpnia 2013, 10:15

Pracownik , ale oni wiedzą lepiej i nawet jak byś tu napisał 30 stron faktów przemawiających za tym co my myślimy to i tak nie masz racji .Nie jesteśmy ''Ekspertami'' nie wiemy jak jest gdzie indziej , a jak wyrazisz swoją opinie to zaraz płacz ,że to atak .Więcej nie pisze bo zaraz dostane ostrzeżenie ,przecież jestem ten bee(czytaj kierowca mpk).Jak coś to na resztę na pw napiszę

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Bilety

Postautor: Bartosz Kowalski » 15 sierpnia 2013, 10:22

@Pracownik- jeśli jest jak piszesz to może kompromis- na dobowych i na okresowych można jeździć nocnymi, a pozostałe bilety maja oddzielną taryfę.

Awatar użytkownika
Pracownik

Bilety

Postautor: Pracownik » 15 sierpnia 2013, 17:49

Kasy nie mamy i mieć nie będziemy jako miasto, a nie zostanie wpuszczony nikt z zewnątrz na nocne line do obsługi Nysami. Jak ludzie na prawdę sobie tego życzą, ale to tak fest bardzo z całego serca to możemy uczynić krok w kierunku likwidacji komunikacji nocnej wpuszczając miesięczne, ba nawet zwykłe po 3 zł na nocki, którą od estakady jeżdżą trzy osoby w tygodniu. Ktoś za taką imprezę (nocny tramwaj musi zapłacić), a jak 80% ludzi miesięcznymi się wylegitymuje to kto to opłaci? Dodrukuje sie pieniędzy? Jadem jak ktoś chce pluć i swoje racje przekazywać wszem i wobec o tym jakie zło wynika monopolu jęczeć to okej niech to robi chociaż specjalnie mnie to nie rusza, bo szczerze mówię jak jest. I nie jest to żadna buta wynikająca, że pracuję u monopolisty, którego tak łatwo się - jak wielu ma zamiar - nie uda wykolegować i wysadzić z pozycji naczelnego przewoźnika w mieście. No bo co więcej mogę dodać? Ja to tak widzę chociaż z żadnymi watażkami z Urzędu Miasta czy MZDiT tego nie omawiałem i omawiał nigdy nie będę. Myślę, że więcej się nie poluzuje ani z ceny ani nawet chyba z regulaminu przewozów ponad to co jest czyli dobowe i portmonetka.

Awatar użytkownika
Mateusz Stacherczak
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Bilety

Postautor: Mateusz Stacherczak » 15 sierpnia 2013, 17:53

A ja cały czas zastanawiam się po kiego grzyba jest ta nocna taryfa? W nocy nawet prąd jest tańszy...
W ogóle jestem przeciwnikiem tego typu taryfom, a o biletach jednorazowych nie wspomnę.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Bilety

Postautor: Piotr Radoliński » 15 sierpnia 2013, 17:59

...kol. Pracowniku - wydaje mi się, że "na palcach jednej ręki" (no może dwóch) możemy policzyć miasta, gdzie stosowana jest TARYFA NOCNA w komunikacji miejskiej !!
Dodam, że w czasach PRL-u było to normą we WSZYSTKICH miastach.

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Bilety

Postautor: Dominik Wójcik » 15 sierpnia 2013, 19:35

Pracownik pisze:Ktoś za taką imprezę (nocny tramwaj musi zapłacić), a jak 80% ludzi miesięcznymi się wylegitymuje to kto to opłaci?
Przecież teraz i tak pasażerowie nie pokrywają jej funkcjonowania w całości, skądś te chyba 12zł/km się bierze. Komunikacja miejska jest działalnością deficytową, rzecz zaś polega na właściwym spożytkowaniu nakładów.
Piotr Radoliński pisze:"na palcach jednej ręki" (no może dwóch) możemy policzyć miasta, gdzie stosowana jest TARYFA NOCNA w komunikacji miejskiej !!
Dodam, że w czasach PRL-u było to normą we WSZYSTKICH miastach.
Bo to archaizm! W PRL to także było pozostałością po jeszcze dawniejszych czasach, kiedy w komunikacji miejskiej wyróżnić można było klasę I i II :) To z tamtych czasów także pochodzą bilety jednoprzejazdowe :D
Sebastian Wróbel pisze:Teraz mamy tragedię na kółkach! poza tym wyczuwam hipokryzję (nie u ciebie, ale w całym klubie CKMKM), bo: wszyscy widzimy jak sobie radzi MPK. Ile tu już snuło się marzeń o lepszej komunikacji miejskiej bez udziału MPK, tylko zastąpieniu go kilkoma przewoźnikami pod władzą MZDiT. A twój post Piotrze wyraźnie sugeruje, że powinno zostać tak jak jest. Bez zmian. Zaczynam się już gubić, bo nie wiem na czym w końcu wam (klubowi) tak na prawdę zależy.
Zmiany, zmiany, zmiany... (Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz, reż. St. Bareja) :)
Piotr Radoliński pisze:...musi z tym pójść 10% likwidacji MPK (kierowcy, mechanicy, urzędnicy) !
Przypominam, że cały czas rozmawiamy i rozmawialiśmy o sieci pierwotnej, którą obecnie MPK obsługuje w około 80-85% (cięcia od maja 2011 r.). Do tego dodajmy wozy, które więcej biorą, niż dają (nie zapracowują na swoje 7 zł/km, bo żrą znacznie więcej) - nawet utrzymanie "gołych" kierowców bez tych pojazdów wyjdzie firmie taniej, niż pchanie (niekiedy dosłownie) "jednodniowych" autobusów na trasę. Do tego dochodzi rezerwa, której praktycznie taż nie ma, a w sieć się wlicza. To wszystko można zapełnić komercyjnym! Jak choćby w Krakowie (najbliżej).
Zaś luźnych kierowców (tych pozbawionych wozów na popych) można wykorzystać rotacyjnie - jaka to awantura była, kiedy MPK zażądało likwidacji "brygad śniadaniowych", bo im wozów nie stykało! A wykorzystać ich tak, jak w Wiedniu - odpoczywa i spożywa kierowca, nie autobus. Ale tu chęci trzeba, a nie roszczeń - w obecnej sytuacji prawnej zupełnie nie na miejscu

Tomasz Haladyj
Członek CKMKM

Bilety

Postautor: Tomasz Haladyj » 15 sierpnia 2013, 19:58

Dyskusja zeszła na politykę transportową. Wracając więc do biletów nocnych: to przeżytek a widać po tym, co dzieje się za naszym podwórkiem. I nie ma tu nic do rzeczy zamożność miast tylko podejście do problemu. Można przecież powiedzieć, że miasto traci na wyższych cenach biletów nocnych ponieważ dziś np. trzem osobom nie opłaca się pojechać tramwajem nocnym, gdyż taniej wyjdzie taksówka. Innymi słowy taryfa przewozowa promuje, wspomaga i stymuluje biznes taksówkarski! Więc pasażerowie odpływają.

Gorzej: trudno ich będzie przyciągnąć z powrotem nawet gdy taryfa stanie się normalna, tj. nocą będzie przejazd kosztowa tyle samo. Tak niestety jest, że jak kupiec zniechęci klientów złą obsługą czy wygórowaną ceną to nawet obniżenie cen niewiele - a na pewno nie od razu - pomoże.

Gdyby iść tokiem mylenia Kiermana, to za jazdę wieczorami, rankami oraz przez całą niedzielę też trzeba by brać wyższą cenę, bo pasażerów jest wtedy mało mniej a kierowca i paliwo kosztują tyle samo.

A już jak najbardziej serio. Przypominam, że Częstochowa w innej kategorii była do niedawna zaściankiem i pośmiewiskiem - rozkładów jazdy. I co? Dało się zrobić takty? Dało.
Byle tego nie popsuć.

Awatar użytkownika
Pracownik

Bilety

Postautor: Pracownik » 15 sierpnia 2013, 20:02

Omówimy sprawę przy najbliższej okazji na torze czwartym.

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Bilety

Postautor: Sebastian Wróbel » 13 października 2013, 14:58

Mam lakoniczne pytanie: czy będę musiał zapłacić za bilet dla niespełna trzyletniego brata ?? czy on może jechać za darmo?

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Bilety

Postautor: Piotr Radoliński » 13 października 2013, 15:07

Sebastian Wróbel pisze:Mam lakoniczne pytanie: czy będę musiał zapłacić za bilet dla niespełna trzyletniego brata ?? czy on może jechać za darmo?
...dzieci do lat 4 nie muszą płacić za przejazd.
Podstawa - Taryfa opłat
Cennik opłat za usługi przewozowe lokalnym transportem zbiorowym. Obowiązuje od 01.08.2013 pisze:OSOBY UPRAWNIONE DO KORZYSTANIA Z PRZEJAZDÓW ZE 100% ULGĄ
1. Dzieci do lat 4

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Bilety

Postautor: Sebastian Wróbel » 13 października 2013, 15:10

Dzięki za informację Piotrze.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Bilety

Postautor: Piotr Radoliński » 25 marca 2014, 16:15

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Bilety

Postautor: Janusz Karlikowski » 25 marca 2014, 16:49

Czy to oznacza m.in., że posiadacze pierwszych kart mogą niebawem zgłaszać się po nowe, bo gwarancja się kończy ??

Piotr Jeruszka

Bilety

Postautor: Piotr Jeruszka » 25 marca 2014, 20:17

Tak sobie patrzę na SIWZa i tak na szybko parę wątpliwości (SIWZ publiczny, więc dla dobra ogółu sądzę, że drobne uwagi też można podać na forum):
- Kbit zamiast kbit może być mylący i oznaczać jednostkę Kibit;
- czy jest protokół half duplex? To jest raczej sposób połączenia, informacja o jednoczesnym wysyłaniu i odbieraniu informacji, ale do protokołu komunikacyjnego to chyba trochę daleko;
- "zasiąg operacyjny";
- po dpi (bodajże mowa jest o rozdzielczości 300 dpi) nie ma potrzeby stawiania kropki.

Awatar użytkownika
Jakub Szymanowski
Kontaktowanie:

Bilety

Postautor: Jakub Szymanowski » 25 marca 2014, 20:59

Dobrze, że napisali żeby napis był odporny na ścieranie, bo na mojej karcie jest już ledwo widoczny. Zastanawia mnie tylko po co na kartach miejskich PESEL ??
Kontrolerzy i tak nie zwracają uwagi czyją kartę się im pokazuje. Niektórzy przykładają im portfel do sprawdzarki, nawet nie wyciągając kart...

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Bilety

Postautor: Michał Grzegorczyk » 25 marca 2014, 21:45

Tu jest tekst z Wrocławia. GIODO uznał, że MPK ma prawo zbierać numery PESEL, ale wyłącznie w celu identyfikacji klienta (np. przy blokowaniu zgubionej karty). Tu jest inna sytuacja, nasze MPK wymyśliło sobie PESEL na karcie.

Piotrze, masz dobry kontakt z pracownikami. Zasugeruj im taką właśnie zmianę w SIWZ, bo jeszcze ktoś to zaskarży do GIODO i trzeba będzie ponieść koszt produkcji kart od nowa albo zostawiać puste miejsce.

Wróć do „Organizacja i realizacja komunikacji”