Spór zbiorowy w MPK

Tematy związane z zagadnieniami organizacji transportu ludności - dotyczy Częstochowy, b. woj. częstochowskiego.
Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk
Status: Offline

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Michał Grzegorczyk » 16 lipca 2013, 22:47

W MPK grożą strajkiem! Żądają podwyżek, choć nieźle zarabiają

A z końca tekstu taki oto cytat nie na temat tego wątku:
Ostatnio miasto przeznaczyło dodatkowy milion złotych na zakup używanych autobusów. Wystarczy to na cztery lub pięć takich pojazdów.

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Dominik Wójcik » 16 lipca 2013, 23:13

Odpowiednio skomentowałem - dajcie mi Panowie pretekst :)

Awatar użytkownika
Pracownik

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Pracownik » 18 lipca 2013, 13:51

Komentarz zbędny chyba z mojej strony.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Piotr Radoliński » 18 lipca 2013, 20:53

TVS: Horror komunikacyjny w Częstochowie. Firma jest na skraju bankructwa.
Jakże ta sytuacja przypomina mi moja dawna firmę, ludzie sami tną gałąź na której siedzą. Przeżyłem to - skończyło się tym, że moja firma pod rządami działaczy padła w ciągu ośmiu miesięcy. Wojewoda (z premedytacją) przekazał władzę szefowej ZZ "S" a dyrekcja podała się do dymisji (miała dość). I to był już koniec firmy. Firma też była budżetowa.

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Bartosz Kowalski » 18 lipca 2013, 21:08

Przecież związkowcy wiedzą najlepiej i zawsze chcą dobra pracownika. Kij z tym że to dobro pracownika to widok krótkowzroczny i zazwyczaj kończy się tym że miało być lepiej a jest jeszcze gorzej niż było czyli ludzie są bez pracy.

Kierman

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Kierman » 20 lipca 2013, 08:53

Czemu większość postów zostało usunięte .Normalnie komuna !!!!
Usuńcie cały temat , a nie jakieś wybiórcze posty !!!!!

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Piotr Radoliński » 20 lipca 2013, 09:07

Kierman pisze:Czemu większość postów zostało usunięte .Normalnie komuna !!!!
Usuńcie cały temat , a nie jakieś wybiórcze posty !!!!!
...z tego co widzę, jest przeniesiona do NOWEGO tematu !

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Piotr Radoliński » 20 lipca 2013, 09:15

podróżnik pisze:Tu mamy do czynienia z dokładnie tym samym. MPK nie ma racji bytu, nigdy nie będzie miało i nic ciekawego nigdy nam nie zaoferuje. Jednak miasto z uporem maniaka będzie reanimować tego trupa wbrew wszelkiej logice...
OT - Kol. podróżniku mam dziwne wrażenie, że Twoje wypowiedzi są BARDZO podobne, a nawet takie same jak jednego z naszych kolegów z CKMKM (występującego na forum pod swoim imieniem i nazwiskiem) a który dość gwałtownie zamilkł w grudniu ub.r.. Może jesteś jego bratem bliźniakiem ? :P
Zastanawiam się też, dlaczego ukrywasz się pod nickiem - skoro nie piszesz tutaj o rzeczach "tajnych i poufnych". Zgodnie z regulaminem - "osoby ukryte" to takie, które wnoszą na forum informacje, które oficjalnie niekoniecznie powinny się tu znaleźć.
Przepraszam za OT.

Awatar użytkownika
Pracownik

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Pracownik » 20 lipca 2013, 09:51

A to nie wiedziałem nawet Piotrze. Ja na przykład żadnych tajnych/poufnych informacji nie ujawniałem nigdy, ale jak już mam fajny zielony kolorek to tak niech zostanie. I tak się mam wrażenie wszyscy znamy :]

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Piotr Radoliński » 20 lipca 2013, 10:03

Z tymi nickami to tak jakoś wyszło podczas budowy "TnB" - ludzie pracujący na budowie nie chcieli aby ich można było rozpoznać i prezes CKMKM (Dominik) wprowadził ten "kolor zielony". Wtedy chodziło o to, że Ci ludzie - ukryci pod nickami - mówili (czyt. pisali) na Forum dużo więcej niźli by mogli powiedzieć pod swoim nazwiskiem.
Jak widać "zieleń" rozpowszechniła się... i przylgnęła nawet do innych osób.

Awatar użytkownika
Krzysztof Basiukiewicz
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Krzysztof Basiukiewicz » 20 lipca 2013, 10:27

Nie mogę zgodzić się z Podróżnikiem iż MPK to firma która w dzisiejszych czasach nie ma racji bytu oraz z tym że prywatni przewoźnicy to sposób na idealną komunikację. Celem takiego przewoźnika będzie zawsze maksymalny zysk, nawet kosztem bezpieczeństwa pasażerów. Przykład z bodajże ( nie jestem na 100% pewny miasta) z Warszawy : kierowca podejmuje autobus z pętli, jednak zauważa iż przednia szyba jest pęknięta. Zgłasza sprawę dyspozytorowi i odmawia jazdy takim pojazdem. Dyspozytor jednak uważa że nic się nie stało i ma kontynuować jazdę. Kierowca wzywa więc patrol policji, funkcjonariusze zatrzymują dowód i kierują autobus do zajezdni. Przewoźnik podstawia inny wóz, jednak następnego dnia kierowca traci pracę.
Kiedy robiłem kwalifikację wstępna na przewóz osób jazdę w warunkach specjalnych miałem w stolicy i po niej również jeździłem w ramach szkolenia. Podczas rozmowy z instruktorem ( mieszkańcem Warszawy ) dowiedziałem się iż w prywatnych firmach obsługujących miasto jeździ dużo kierowców którzy mogli by wozić co najwyżej węgiel ( ziemniaki mogły by się obtłuc) - przecież dobry szofer nie przyjdzie za minimalną stawkę na śmieciówce. A żeby coś zarobić to jeżdżą po 12 czy 14 godzin!!

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Bartosz Kowalski » 20 lipca 2013, 10:41

Krzysiu, wiesz wszystko fajnie jak bym nie znał firm komunalnych od środka. Niestety ale tam tez tak pięknie nie jest choćby obniżanie norm paliwa dla kierowców. Wiesz że nie wolno jeździć na luzie, a kierowcy to robią by zaoszczędzić paliwo? Słyszałeś jak np w Łodzi czy Wrocławiu ITD robiło naloty na autobusy MPK i okazywało się że kilkanaście wozów wracało z trasy bo były nie sprawne? Szkoda że każdy wszystkie negatywne aspekty widzi u prywaciarza, a komunalnego/państwowego to wydaje się wam że jest cacy. A po Warszawie jeździ też firma z pod znaku tak przez Was uwielbianych komunalnych/państwowych nie jaki PKS Grodzisk Maz. Odwalają taką samą jak nie większą manianę jak prywaciarze, ale o tym się nie mówi bo to PKS przecież. A co do maksymalizacji zysku. Tak jest złożony świat że robisz coś dla zysku. Do pracy chyba też chodzisz dla zysku a nie dla satysfakcji, a szef nie płaci Ci dlatego że nic nie robisz, albo robisz źle tylko dlatego że wykonujesz swoje obowiązki rzetelnie i on ma z tego zysk, dzięki czemu może Tobie zapłacić.

Piotr Jeruszka

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Piotr Jeruszka » 20 lipca 2013, 10:50

Tak moim zdaniem - mnie, jako pasażerowi jest obojętne, co przyjedzie - byle by przyjechało zgodnie z rozkładem. Czy MPK jest potrzebne? Według mnie tak, bo i tak nie zanosi się w naszych warunkach na inny wariant (np. MPK + przewoźnik prywatny). Jako pasażer doceniam też ostatnie zmiany - mundury dla kierowców i monitoring w wozach (mało mnie obchodzi na jakiej zasadzie się tam pojawiły). Ale bardzo nie lubię tego, o czym pisze podróżnik, czyli o niewysyłaniu wozy na trasy. Umowa jest, rozkład jest - a wozu nie ma. Przy czym raz jeszcze podkreślę - nie obchodzi mnie przewoźnik, obchodzi mnie rozkład.

To jednak jest chyba problem, który nie jest związany z tematem. Mam nadzieję, że ten spór nie odbije się negatywnie na obsłudze komunikacji.

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Bartosz Kowalski » 20 lipca 2013, 10:57

Widzisz Piotrze nie jestem tak radykalny jak Podróżnik. Jeżeli ta spółka będzie przynosić zyski, pokaże że potrafi konkurować z prywaciarzem w warunkach rynkowych to niech sobie istnieje i przynosi miastu zysk. Ale jeśli mamy dokładać a firma ma w poważaniu umowę i robi co chcę, albo ciągle mówi nie da się bo się to chyba coś jest nie tak. Niech MPK pokaże że potrafi wykonać usługę na takim samym lub lepszym poziomie niż prywaciarz. To tak jak z PKS-ami i PB, prywatne firmy nawiązują walkę z PB (np taki Neobus z Rzeszowa)a PKS-y zamiast konkurować wysyłają tylko donosy gdzie się da że to nieuczciwa konkurencja jest.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Piotr Radoliński » 20 lipca 2013, 11:06

Bartku ! Od pewnego czasu dostrzegam, że jestem "za stary" do tego Towarzystwa i do tego za bardzo konserwatystyczny. Podjąłem więc już pewne decyzje i zapewne podczas KONKLAWE przekonasz się o nich.
Zawsze uważałem, że łatwo coś zniszczyć, ale trudno odbudować.

Piotr Jeruszka

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Piotr Jeruszka » 20 lipca 2013, 11:31

Piotrze, a czy my tutaj decydujemy o czymś? To jest tylko forum dyskusyjne, każdy może mieć swoje zdanie (choćby tak głupie, jak moje ;)) i nie wiem, co ma forum do klubu - w którym przecież nie jesteś odosobniony w poglądach, a poza tym przy konklawe pewno wszystko przewróci się o 180 (nie 360 :P) stopni.

Chciałbym poznać Twoje zdanie na temat nie wykonywania kursów, o czym wspominał podróżnik czy ja. Bez nawet wchodzenia w poszczególne miasta, przewoźników (bo prywaciarz nie przywiezie ze sobą mleka i miodu) - chodzi o same sytuacje.

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Dominik Wójcik » 20 lipca 2013, 11:49

Piotr Radoliński pisze:podróżniku mam dziwne wrażenie, że Twoje wypowiedzi są BARDZO podobne, a nawet takie same jak jednego z naszych kolegów z CKMKM (występującego na forum pod swoim imieniem i nazwiskiem) a który dość gwałtownie zamilkł w grudniu ub.r.. Może jesteś jego bratem bliźniakiem ? :P
Uwielbiam to polowanie na czarownice
Piotr Radoliński pisze:Z tymi nickami to tak jakoś wyszło podczas budowy "TnB" - ludzie pracujący na budowie nie chcieli aby ich można było rozpoznać i prezes CKMKM (Dominik) wprowadził ten "kolor zielony". Wtedy chodziło o to, że Ci ludzie - ukryci pod nickami - mówili (czyt. pisali) na Forum dużo więcej niźli by mogli powiedzieć pod swoim nazwiskiem.
I w przypadku podróżnika rzecz jest uzasadniona (kto zapytał, ten wie). Z kolei po Kiermanie spodziewałem się więcej treści.
Krzysztof Basiukiewicz pisze:Nie mogę zgodzić się z Podróżnikiem iż MPK to firma która w dzisiejszych czasach nie ma racji bytu oraz z tym że prywatni przewoźnicy to sposób na idealną komunikację. Celem takiego przewoźnika będzie zawsze maksymalny zysk, nawet kosztem bezpieczeństwa pasażerów.
Mieszasz pojęcia Krzysztof
Krzysztof Basiukiewicz pisze:z Warszawy : kierowca podejmuje autobus z pętli, jednak zauważa iż przednia szyba jest pęknięta. Zgłasza sprawę dyspozytorowi i odmawia jazdy takim pojazdem. Dyspozytor jednak uważa że nic się nie stało i ma kontynuować jazdę. Kierowca wzywa więc patrol policji, funkcjonariusze zatrzymują dowód i kierują autobus do zajezdni. Przewoźnik podstawia inny wóz, jednak następnego dnia kierowca traci pracę.
Ale co to ma wspólnego z systemem komunikacji? Mieszasz ustawę o ptz z kodeksem pracy. To tak, jakbyś pisał, że nie kupisz chleba u Iksińskiego, bo w domu bije żonę, więc ten jego chleb jest zły.
Krzysztof Basiukiewicz pisze:w prywatnych firmach obsługujących miasto jeździ dużo kierowców którzy mogli by wozić co najwyżej węgiel
Ale co to ma do SYSTEMU ??
Piotr Radoliński pisze:Od pewnego czasu dostrzegam, że jestem "za stary" do tego Towarzystwa i do tego za bardzo konserwatystyczny. Podjąłem więc już pewne decyzje
Na podstawie dyskusji na forum? No litości...
Piotr Jeruszka pisze:Piotrze, a czy my tutaj decydujemy o czymś? To jest tylko forum dyskusyjne, każdy może mieć swoje zdanie
Ot co!

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Piotr Radoliński » 20 lipca 2013, 11:57

Piotr Radoliński pisze:podróżniku mam dziwne wrażenie, że Twoje wypowiedzi są BARDZO podobne, a nawet takie same jak jednego z naszych kolegów z CKMKM (występującego na forum pod swoim imieniem i nazwiskiem) a który dość gwałtownie zamilkł w grudniu ub.r.. Może jesteś jego bratem bliźniakiem ? :P
Dominik Wójcik pisze:Uwielbiam to polowanie na czarownice
...zapewne uwielbiasz jeszcze dużo innych rzeczy Dominiku !
Piotr Radoliński pisze:Z tymi nickami to tak jakoś wyszło podczas budowy "TnB" - ludzie pracujący na budowie nie chcieli aby ich można było rozpoznać i prezes CKMKM (Dominik) wprowadził ten "kolor zielony". Wtedy chodziło o to, że Ci ludzie - ukryci pod nickami - mówili (czyt. pisali) na Forum dużo więcej niźli by mogli powiedzieć pod swoim nazwiskiem.
Dominik Wójcik pisze:I w przypadku podróżnika rzecz jest uzasadniona (kto zapytał, ten wie). Z kolei po Kiermanie spodziewałem się więcej treści.
...nie wiedziałem, że mamy jakieś tajemnice przed sobą.
Zapewne zapytanie trzeba wystosować na piśmie ? :(
Piotr Radoliński pisze:Od pewnego czasu dostrzegam, że jestem "za stary" do tego Towarzystwa i do tego za bardzo konserwatystyczny. Podjąłem więc już pewne decyzje
Dominik Wójcik pisze:Na podstawie dyskusji na forum? No litości...
...nie tylko Dominiku.
Może po 2 sierpnia "odmłodnieję" - "przerzucam zwrotnicę na inne tory"! :P

Piotr Jeruszka

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Piotr Jeruszka » 20 lipca 2013, 14:14

podróżnik pisze:No wiesz, przecież wszyscy koledzy, z taką łatwością wyrokujący w kwestiach dla siebie abstrakcyjnych(...)
Zalecałbym, aby unikać podobnych zwrotów, bo nie wnoszą nic do dyskusji.

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Bartosz Kowalski » 20 lipca 2013, 17:52

Piotrze to że różnimy się w kwestii prywaciarz vs. komunalny nie znaczy że różnimy się w innych kwestiach. Z resztą już trochę o tym rozmawialiśmy dwa tyg. temu w niedziele. Mam nadzieje że jutro też się uda.

Patryk Hartman
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Patryk Hartman » 20 lipca 2013, 19:27

TV ORION "W SIECI" - gościem programu jest prezes MPK - Pan Roman Bolczyk; Spór w MPK

Patryk Hartman
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Patryk Hartman » 05 listopada 2013, 20:21

Dzisiejsze wydanie TV ORION "W SIECI: "W pewnym sensie rozumiemy związkowców"

Robert Madej złożył rezygnację z pełniącej funkcji wiceprezeza MPK. - O tym ok. 10:50.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Piotr Radoliński » 05 listopada 2013, 20:23

Patryk Hartman pisze:Dzisiejsze wydanie TV ORION "W SIECI: "W pewnym sensie rozumiemy związkowców"

Robert Madej złożył rezygnację z pełniącej funkcji wiceprezeza MPK. - O tym ok. 10:50.
...troszkę "suchar" ! Mam świeższe informacje ! :P

Patryk Hartman
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Patryk Hartman » 05 listopada 2013, 20:25

Piszę tylko co jest w przedstawionym wyżej materiale. To już nie do mnie, czy to prawda, czy też nie. :)

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Piotr Radoliński » 05 listopada 2013, 20:29

Patryk Hartman pisze:Piszę tylko co jest w przedstawionym wyżej materiale. To już nie do mnie, czy to prawda, czy też nie. :)
..ja nie mówię nic poza tym, że sytuacja w MPK jest DYNAMICZNA i zmienia się z godziny na godzinę.

Patryk Hartman
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Patryk Hartman » 05 listopada 2013, 20:31

Spoko, Nie zrozumiałem Ciebie za pierwszym razem :P

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Piotr Radoliński » 05 listopada 2013, 20:32

Patryk Hartman pisze:Spoko, Nie zrozumiałem Ciebie za pierwszym razem :P
...podejrzewam, że materiał jest z ostatnich dni października - a stan na dziś jest inny.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Janusz Karlikowski » 05 listopada 2013, 20:36

Prezes Bolczyk złożył rezygnację...

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Piotr Radoliński » 05 listopada 2013, 20:38

Na dzień dzisiejszy wszystko jest "po staremu" ! :)

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Janusz Karlikowski » 05 listopada 2013, 20:41

Może to dobrze. A tak sobie pomyślałem, że jak ktoś musi dostać klapsa, to jak nie ... to ...
Ale widać sprawy nie ma :)

Awatar użytkownika
Filip Kłyszejko
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Filip Kłyszejko » 05 listopada 2013, 20:42

Panowie bez takich informacji bo mi oczy z orbit wypadną i gdzie ja ich będę szukał ? - a poważnie zobaczymy jak będzie, miejmy nadzieję, że związki się uspokoją i będzie bez zmian, oczywiście nie na gorsze a tylko na lepsze

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Janusz Karlikowski » 05 listopada 2013, 20:46

Filip ok. Tylko czasem w takich wypadkach "oberwać" może Bogu ducha winien jakiś kierownik/specjalista d/s itp. Zawsze jak coś jest "na rzeczy", to niestety w Polsce bez ofiar się nie obywa.
Czarnowidztwo ?? Może, ale warto być optymistą w sprawach MPK ??

Awatar użytkownika
Krzysztof Basiukiewicz
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Krzysztof Basiukiewicz » 05 listopada 2013, 20:51

Najważniejsze że Przyjaciel miłośników został na stanowisku.

Patryk Hartman
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Patryk Hartman » 06 listopada 2013, 17:37

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Sebastian Wróbel » 09 listopada 2013, 15:36

Posłuchajcie fragmentu 12:49 - 13:19. Potwierdza się to, o czym plotkujemy na forum od dawna !!

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Spór zbiorowy w MPK

Postautor: Piotr Radoliński » 09 listopada 2013, 16:28

...ja to słyszę już od lutego...

Awatar użytkownika
Mateusz Stacherczak
Członek CKMKM
Kontaktowanie: