Zmiany w komunikacji miejskiej - 2016 r.

Tematy związane z zagadnieniami organizacji transportu ludności - dotyczy Częstochowy, b. woj. częstochowskiego.
Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: Zmiany w komunikacji miejskiej - 2016 r.

Postautor: Janusz Karlikowski » 28 grudnia 2015, 15:00

Sebastian Wróbel pisze:Podobną tendencję wzrostową obserwuję na linii 29. Moim zdaniem już teraz powinna mieć (co najmniej) trzecią brygadę całodzienną.
A czemu nie 4 brygady ?? :D

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 28 grudnia 2015, 15:03

Teraz się śmiejesz Januszu, ale nie tak dawno sam proponowałes wzmocnienie taktu na 29. :P

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 28 grudnia 2015, 15:05

A ja się wcale nie śmieję...

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 28 grudnia 2015, 15:08

A więc rozpędzilem się, bo myślałem, że użyłes sarkazmu. ;)

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 28 grudnia 2015, 15:51

Piotr Jeruszka pisze:Linie do Poczesnej będą mieć zaskakujący początek - z Katedralnej pojadą Krakowską, by zaraz potem skręcić w Kanał Kohna i stanąć pod Galerią Jurajską. Czemu tak wnioskuję? Bo zniknął przystanek "Mielczarskiego", pojawił się przystanek "Galeria Jurajska", czyli autobus powinien zrobić pętelkę :)
...od 1 stycznia 2016 roku przystanek MIELCZARSKIEGO na ul. Krakowskiej zmienia nazwę na przystanek GALERIA JURAJSKA.

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 28 grudnia 2015, 16:36

Piotrze, a gdzie info na stronie organizatora o tym? Bo widzisz, pasażerowie mogą być skołowani, pomyślą sobie (jadąc autobusem w kierunku GJ od strony centrum) "o, jak fajnie, nareszcie autobus stanie centralnie przed wejściem"... i się zawiodą, że "jak to, przecież stoimy na Mielczarskiego". No, może nieco przejaskrawiony przykład, ale organizator o tym też powinien poinformować, żeby była jasność.

Mam też nadzieję, że na stronie zostaną uaktualnione wszystkie rozkłady dla linii jadących przez Krakowską, bo inaczej to też wprowadzi zamieszanie.

Bartek Marcinkowski

Postautor: Bartek Marcinkowski » 29 grudnia 2015, 11:40

Podobna sytuacja jest na linii 25, gdzie dotychczasowy przystanek KARŁOWICZA w kierunku Malowniczej zmienił nazwę na NAŁKOWSKIEGO oraz utworzono nowy przystanek o takiej samej nazwie w kierunku Wyczerp. Nigdzie nie ma o tym żadnej informacji.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 29 grudnia 2015, 12:13

Bartek Marcinkowski pisze:Podobna sytuacja jest na linii 25, gdzie dotychczasowy przystanek KARŁOWICZA w kierunku Malowniczej zmienił nazwę na NAŁKOWSKIEGO oraz utworzono nowy przystanek o takiej samej nazwie w kierunku Wyczerp. Nigdzie nie ma o tym żadnej informacji.
...a tutaj ? Częstochowski Serwis Komunikacyjny

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 29 grudnia 2015, 13:00

Serwis klubowy nie jest oficjalnym serwisem MZDiT. Jeżeli mam jakieś wątpliwości czy uwagi, bo np. chciałbym zgłosić do organizatora, że nie podoba mi się nowa nazwa przystanku, to na co się powołam w piśmie/telefonie?

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 29 grudnia 2015, 13:06

Piotr Jeruszka pisze:Serwis klubowy nie jest oficjalnym serwisem MZDiT. Jeżeli mam jakieś wątpliwości czy uwagi, bo np. chciałbym zgłosić do organizatora, że nie podoba mi się nowa nazwa przystanku, to na co się powołam w piśmie/telefonie?
...myślisz Piotrze, że PRZECIĘTNY pasażer jest zainteresowany nazwą, z jakiego przystanku odjeżdża albo na jakim wysiada ? :)

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 29 grudnia 2015, 13:26

Oczywiście, tylko co rozumiesz przez "przeciętnego" pasażera? Jeżeli ktoś chce się dostać z punktu A do punktu B, to w wyszukiwarce wpisuje nazwę przystanku i jedzie... może pomijając BusManową wyszukiwarkę, gdzie np. przystanek Wrocławska występuje czterokrotnie, Parkitka-szpital trzykrotnie. Jeżeli przeciętny pasażer zobaczy, bez żadnej informacji, że autobus w stronę trasy jedzie przez przystanek "Galeria Jurajska", to pierwsze, co może pomyśleć to to, że jest jakiś objazd/autobus robi pętle.

Poza tym spytam się raz jeszcze - na co mam się powołać, zadając ewentualne pytanie organizatorowi?

Awatar użytkownika
Filip Kłyszejko
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Filip Kłyszejko » 29 grudnia 2015, 15:59

Moim zdaniem również ten przystanek nie powinien zmieniać nazwy, toteż bliżej mu jest do Mielczarskiego niż do drzwi galerii. Tak samo nie używa się nazwy estakada do przystanków tramwajowych Aleja Pokoju, i przystanku autobusowego pod Centrum Handlowym Jagiellończycy - chociaż wiem, że w przypadku wymienionej estakady byłoby to dublem, natomiast jeśli chodzi o zmianę nazwy przystanku Mielczarkiego wg. mnie jest błędnym pomysłem.

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 29 grudnia 2015, 18:13

Filip Kłyszejko pisze:Moim zdaniem również ten przystanek nie powinien zmieniać nazwy, toteż bliżej mu jest do Mielczarskiego niż do drzwi galerii. Tak samo nie używa się nazwy estakada do przystanków tramwajowych Aleja Pokoju, i przystanku autobusowego pod Centrum Handlowym Jagiellończycy - chociaż wiem, że w przypadku wymienionej estakady byłoby to dublem, natomiast jeśli chodzi o zmianę nazwy przystanku Mielczarkiego wg. mnie jest błędnym pomysłem.

Ale większość ludzi wysiadających na tym przystanku nie idzie na ul. Mielczarskiego, a do GJ :P to ich myliło czy tu muszą wysiąść aby mieć najbliżej do GJ.

Awatar użytkownika
Filip Kłyszejko
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Filip Kłyszejko » 29 grudnia 2015, 20:26

a tak to ich może mylić że autobus zawraca - czyli mamy błędne koło :P

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 29 grudnia 2015, 22:59

A przystanek "Kopernika" jest i na Nowowiejskiego i na Śląskiej. To są równoległe ciągi, ruch jest w przeciwnych kierunkach, więc traktujemy to jako jeden ciąg. Jak dla mnie "Kanał Kohna" i "Małą" też powinno się ujednolicić.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 29 grudnia 2015, 23:13

A jak dla mnie, to właśnie KOPERNIKA przy Nowowiejskiego nie ma nic wspólnego z tym pod pocztą i ten powinien się nazywać ŚLĄSKA. To nie jest węzeł !! To tak jakby CKS Budowlani nazwać LO TRAUGUTTA

Patryk Hartman
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Patryk Hartman » 29 grudnia 2015, 23:19

Ale jest to boczna uliczka. Większość przystanków masz nazwane bocznymi ulicami.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 29 grudnia 2015, 23:29

Tylko większość. Skoro SKRZYNECKIEGO słusznie została przemianowana na LO IM. TRAUGUTTA, to przystanek pod VII LO powinien nosić także nazwę od tej szkoły. A przystanek pod pocztą ŚLĄSKA POCZTA, bo to jest także jeden z najbardziej charakterystycznych budynków Częstochowy. Takie jest po prostu moje zdanie.
Natomiast GJ jest strzałem w dziesiątkę, bo sporo ponad 50% pasażerów tu to właśnie klienci galerii.

Awatar użytkownika
Jakub Szymanowski
Kontaktowanie:

Postautor: Jakub Szymanowski » 30 grudnia 2015, 11:17

Tak teraz spojrzałem na rozkład linii do Poczesnej w soboty i niedziele i sądzę, ze ktoś w ogóle tego nie przemyślał... Jakby nie było zarówno 65, jak i 68 zapewniają dojazd do Poczesnej, a np. o 11 jadą praktycznie razem i następny kurs mają obie dopiero w okolicach 14:30 (14:30 i 14:35)...

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 30 grudnia 2015, 12:07

Z 65 i 68 robi się taki nędzny PKS. W gm. Olsztyn przynajmniej jeżdżą przynajmniej jakoś na przemian (pomijam kursy po 14, bo to ma inny cel)

Awatar użytkownika
Zbigniew Hoffer

Postautor: Zbigniew Hoffer » 30 grudnia 2015, 12:34

Jakub Szymanowski pisze:Tak teraz spojrzałem na rozkład linii do Poczesnej w soboty i niedziele i sądzę, ze ktoś w ogóle tego nie przemyślał...

Zastanawiam się, jak dojechać na 3. zmianę (nocka) z Zawodzia, Korwinowa, Słowika?

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 30 grudnia 2015, 16:01

Jakub Szymanowski pisze:Tak teraz spojrzałem na rozkład linii do Poczesnej w soboty i niedziele i sądzę, ze ktoś w ogóle tego nie przemyślał... Jakby nie było zarówno 65, jak i 68 zapewniają dojazd do Poczesnej, a np. o 11 jadą praktycznie razem i następny kurs mają obie dopiero w okolicach 14:30 (14:30 i 14:35)...
...a czy zwróciłeś uwagę na to, że rozkład układano w porozumieniu z UG Poczesna
Piotr Radoliński pisze:Zmiany w komunikacji miejskiej od 1 stycznia 2016 roku
Również od 1 stycznia 2016 roku na wniosek Urzędu Gminy Poczesna zostaną wprowadzone zmiany godzin odjazdu na liniach nr 53, 65 i 68.

Awatar użytkownika
Jakub Szymanowski
Kontaktowanie:

Postautor: Jakub Szymanowski » 30 grudnia 2015, 16:11

A czy ja napisałem jakiekolwiek słowo krytyki pod adresem MZDiT...? Napisałem tylko, że ktoś tego nie przemyślał, a czy tym kimś jest pracownik MZDiT czy UG Poczesna to już zupełnie odrębna kwestia...

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 30 grudnia 2015, 16:19

To jest zrozumiałe i dla mieszkańców gminy takie ułożenie rozkładu w godzinach dopołudniowych jest wręcz idealne, bo po 9 przyjeżdżają na Raków na zakupy i wracają sobie po 11:30 (obserwuję takie potoki czasem).
Ale to jest jedna strona medalu. Zbigniew pytał wyżej, co z dojazdem na III zmianę, da się dojechać tylko w dni robocze 68. Czyżby wszyscy jeździli do pracy samochodami, a może nikt z gminy nie pracuje w Częstochowie? Chyba niemożliwe.
Poza tym, czy w żadnej ze szkół ani jedna klasa nie kończy zajęć po 5 godzinie lekcyjnej (12:35 lub 12:45 zależnie od placówki i długości długiej przerwy)? Przecież w stronę Zawodzia, Bargieł ani Nierady nic nie jedzie. Czyżby gimbusy przejmowały w całości obsługę? To po co takie kluczenie 65 po Słowiku pod szkołę?
I wreszcie dojazd na cmentarz w Zawodziu, chyba gmina musi zamówić na 1.11.2016 dodatkowe kursy 65, bo jak inaczej odwiedzić tamtejsze groby (przy jednej brygadzie)?

I pewnie zaraz ktoś napisze, że gmina/kasa itd. Ale jednak chyba to komunikacja miejska i powinna służyć także mieszkańcom Częstochowy, a wychodzi że tacy pasażerowie tu są kompletnie pomijani :(

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 30 grudnia 2015, 17:58

Jakub Szymanowski pisze:A czy ja napisałem jakiekolwiek słowo krytyki pod adresem MZDiT...? Napisałem tylko, że ktoś tego nie przemyślał, a czy tym kimś jest pracownik MZDiT czy UG Poczesna to już zupełnie odrębna kwestia...
...a czy ja napisałem, że Ty krytykujesz MZDiT ? :P
Janusz Karlikowski pisze:I pewnie zaraz ktoś napisze, że gmina/kasa itd. Ale jednak chyba to komunikacja miejska i powinna służyć także mieszkańcom Częstochowy, a wychodzi że tacy pasażerowie tu są kompletnie pomijani :(
...ja bym napisał komunikacja PODMIEJSKA ! :)

Awatar użytkownika
Jakub Szymanowski
Kontaktowanie:

Postautor: Jakub Szymanowski » 30 grudnia 2015, 18:08

Wprost nie... :P

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 30 grudnia 2015, 18:24

Jakub Szymanowski pisze:Wprost nie... :P
...oj chyba dałeś się ponieść nerwom Kuba (że tak sobie pozwolę zwrócić się do Ciebie) ;)

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 30 grudnia 2015, 18:28

Swoje marudzenie na temat zmiany nazwy przystanku (z Mielczarskiego na Galerię Jurajską) przedstawiłem tylko dlatego, że nie ma o tym żadnej informacji. Nie mam nic przeciwko zmianie, a nawet delikatnie ją poprę - bo jak tutaj zauważono, zbiera on głównie klientów GJ.

Sam organizator może się też pochwalić pozytywną zmianą na 3 - doszła (jawna) obsługa prawdopodobnie jednego Twista. Prawdopodobnie, bo nie mam głowy do skomplikowanych obliczeń i nie wiem, czy dodano jednego, czy więcej.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 30 grudnia 2015, 18:40

Piotr Jeruszka pisze:Sam organizator może się też pochwalić pozytywną zmianą na 3 - doszła (jawna) obsługa prawdopodobnie jednego Twista. Prawdopodobnie, bo nie mam głowy do skomplikowanych obliczeń i nie wiem, czy dodano jednego, czy więcej.
Tak, od 1.01.2016 rozkładowo będą cztery, choć taka liczba jest obecnie, tyle że ten czwarty zwykle był za parą twistów rozkładowych (dziś inaczej). A zdarzało się także, że było ich 5 w trasie (np. komplet w niedzielę).
Piotr Radoliński pisze:...ja bym napisał komunikacja PODMIEJSKA ! :)
Wiem, że się czepiam, ale obstawałbym przy wersji: "komunikacja miejska, linia podmiejska" :-D Ale to już w sumie tylko formułki (choć chyba nie tak trywialne). W każdym razie sens mojej wypowiedzi był taki, by jednak takie linie odróżniało coś od linii podmiejskich przejętych przez PKS (początkowo inne różne firmy w wielu wypadkach) od MPK na początku 9 dekady ub. wieku. Z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że zapotrzebowanie na te linie spadało z roku na rok i chyba tylko 53 ma dość dobre obłożenie na odcinku do Huty Starej.

I tu analizując zmiany w komunikacji podmiejskiej nasuwa mi się refleksja: otóż cięcia dokonane niegdyś na trasach do gm. Olsztyn zostały w jakiś tam sposób zrekompensowane kursami PKS i Uni-Metalu (dwie linie, przypomnę). Natomiast PKS kompletnie wycofał się z wjazdów do "centrum" Poczesnej. I to mnie najbardziej zastanawia, czy rzeczywiście 4 kółka własne górą?

Jakub Siadlak

Postautor: Jakub Siadlak » 05 stycznia 2016, 07:59

Z tego co słyszałem,to w rozkładach miał się pojawić przystanek Wydział Transportu,na stronie Mpk nic takiego nie ma. Kolega mi mówił,że linia 13 ma się zatrzymywać na przystanku Olsztyńska,tez nie znalazłem tego w rozkładzie jazdy na necie.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 05 stycznia 2016, 08:19

Jakub Siadlak pisze:Z tego co słyszałem,to w rozkładach miał się pojawić przystanek Wydział Transportu,na stronie Mpk nic takiego nie ma. Kolega mi mówił,że linia 13 ma się zatrzymywać na przystanku Olsztyńska,tez nie znalazłem tego w rozkładzie jazdy na necie.
Postaram Ci się Jakubie "NIEZWŁOCZNIE" (w dzisiejszych czasach oznacza to bardzo duży przedział czasowy) odpowiedzieć na Twoje wątpliwości. :)

EDIT:
Rozkład jazdy linii 13 _ z wersją HUTA-Wydział Transportu

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 05 stycznia 2016, 09:10

Ale rozkłady z WTiE są na necie, tylko nie wiedzieć czemu MZDiT nadal ma je pod całym zestawem rozkładów w części "Zmiany na liniach miejskich od 1.01.2016 roku", a przecież mamy już drugi dzień roboczy w tym roku.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 05 stycznia 2016, 09:38

przystanek Olsztyńska został oficjalnie włączony do trasy linii nr 13 wczoraj 4.01.2016 ok. godz. 11:00.

Janusz Karlikowski pisze:Ale rozkłady z WTiE są na necie, tylko nie wiedzieć czemu MZDiT nadal ma je pod całym zestawem rozkładów w części "Zmiany na liniach miejskich od 1.01.2016 roku", a przecież mamy już drugi dzień roboczy w tym roku.

...fragment wyjaśnienia z MZDiT:
"Piotrze, czekamy aż informatycy włączą wszystkie zmiany od 1.01. do głównej bazy. Na razie z powodu wprowadzania przez nich wielu innych zmian we wszystkich komputerach i programach w MZDiT od nowego roku jeszcze tego nie zrobili. Mamy nadzieję, że dziś już to będzie zrobione, ale tak czy inaczej aktualne rozkłady są mimo wszystko dostępne. Na słupkach przystankowych właściwe rozkłady są dostępne już od 31.12.

Roman Szymla"

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 05 stycznia 2016, 09:45

Piotr Radoliński pisze:przystanek Olsztyńska został oficjalnie włączony do trasy linii nr 13 wczoraj 4.01.2016 ok. godz. 11:00.
A ja się pytam po co ?? Przecież tam zwykle nie ma żywej duszy, a CHŁODNA jest tuż przed rondem.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 05 stycznia 2016, 11:40

Janusz Karlikowski pisze:A ja się pytam po co ?? Przecież tam zwykle nie ma żywej duszy, a CHŁODNA jest tuż przed rondem.
...być może Tobie jest on niepotrzebny ! Mnie - w sumie też - kilkadziesiąt przystanków jest niepotrzebne, ale nie będę się przecież o to użerał z MZDiT ! ;)
Janusz Karlikowski pisze:Ale rozkłady z WTiE są na necie, tylko nie wiedzieć czemu MZDiT nadal ma je pod całym zestawem rozkładów w części "Zmiany na liniach miejskich od 1.01.2016 roku", a przecież mamy już drugi dzień roboczy w tym roku.
...rozkłady są już na miejscu !

Jakub Siadlak

Postautor: Jakub Siadlak » 05 stycznia 2016, 14:18

Wyborcza o planie rozwoju komunikacji: http://czestochowa.wyborcza.pl/czestoch ... on37788511

Awatar użytkownika
Michał Grzegorczyk

Postautor: Michał Grzegorczyk » 05 stycznia 2016, 18:50

A na mapie komunikacyjnej nawet nie ma przystanku "Olsztyńska"...

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 09 stycznia 2016, 12:35

Michał Grzegorczyk pisze:A na mapie komunikacyjnej nawet nie ma przystanku "Olsztyńska"...
Nie ma także zapowiedzi, a kierowcy ... omijają go "szerokim łukiem". Jest tylko tabliczka 13 na słupku...

:idea: Ale jest też inny problem, który próbowałem rozwiązać bez pomocy neta, ale chyba nie bardzo mi poszło.
Otóż spójrzmy na rozkład linii 3 ważny od 1.01.2016 na stronie organizatora:
Obrazek
Widać tu prawie idealny "rozkład" niskopodłogowych wagonów w dni robocze (w soboty w sumie też). Jednak układ taki panuje TYLKO na stronie MZDiT, na przystankach wiszą stare rozkłady, a MPK do nich po prostu się stosuje i wypuszcza 2 twisty pod rząd, a później na tramwaj z niską podłogą trzeba czekać 36 minut. Przykładowo 13:31 powinien być "wysoki", a codziennie jedzie twist; za to 13:43 na kursie niskim codziennie 2x105 (i to chyba może potwierdzić znajomy Klubu, kol. Tomasz, bo w tym tygodniu rozkład ten obsługiwał :P ). Co dziwne jeden z twistów jeździ na pewnym wysokim rozkładzie zupełnie nieplanowo. Być może taka taktyka jest dobra (tzw. utajniony niski), ale czemu nijak to się ma do rozkładu dostępnego na stronie MZDiT. Wg niego mają być w ruchu 4 niskopodłogowe składy i są, ale nie wtedy gdy wybierze się ktoś z wózkiem (takim czy siakim) lub osoba starsza specjalnie unikająca stromych schodów stopiątek.

P.S. Nie mogliby w MPK od czasu do czasu umyć autobusów, nic przez okna nie widać już :-x

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 09 stycznia 2016, 14:11

Janusz Karlikowski pisze:P.S. Nie mogliby w MPK od czasu do czasu umyć autobusów, nic przez okna nie widać już :-x
...pewnie mogliby ! Jednak temperatury jakie panują nocą a także rano i wieczorem niespecjalnie ułatwiają to !

Awatar użytkownika
Krzysiek Ociepa
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysiek Ociepa » 09 stycznia 2016, 18:42

A hybrydy na prezentacji były czyściutkie, więc jednak się da :P

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 09 stycznia 2016, 18:45

One tylko przejechały z zajezdni. A Solarisy (001-010) to widok pożal się Bożę...

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 09 stycznia 2016, 18:49

Krzysiek Ociepa pisze:A hybrydy na prezentacji były czyściutkie, więc jednak się da :P

Bo część została umyta w dzień wcześniej, a te które kursowały po mieście umyte były po 8:00 w dniu prezentacja, gdy była temperatura bliżej 0^C

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 09 stycznia 2016, 19:18

Januszowi nie chodziło o o pojazdy przeznaczone do prezentacji... tylko o pojazdy liniowe. Proszę nie mieszać pojęć.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 09 stycznia 2016, 19:22

Dokładnie. I chyba da się szmatką na kiju przetrzeć chociaż ten zimowy "nalot"...
Choćby z okien i drzwi.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 09 stycznia 2016, 19:29

Nie wiem czy dysponują CIEPŁĄ wodą ? Bo raczej tylko taka daje w tych warunkach radę.

P.S. Tak na marginesie weekend 16/17 stycznia zapowiada się na -12 - -15 st.c !!

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 22 stycznia 2016, 20:17

Zmiany na liniach komunikacji miejskiej od LUTEGO 2016 roku.
Dotyczy korekt rozkładów 21 linii autobusowych.
Więcej szczegółów wkrótce.

Patryk Hartman
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Patryk Hartman » 25 stycznia 2016, 12:30

Sa już rozkłady, ale żaden z nich nie chce mnie się otworzyć :(

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 25 stycznia 2016, 12:42

Dokładnie. Wyskakuje błąd 404.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 25 stycznia 2016, 12:56

Zastanawiam się po co takie zagęszczenie przystanków na Dąbiu i komu przystanek PODWALE, jak przez HUTNIKÓW często przejeżdża się bez zatrzymania. To już kolejny dodatkowy postój po OLSZTYŃSKA dla 13.
Proponuję jeszcze dołożyć dla 1, 13, 28 i N4 przystanek RONDO REAGANA i po prostu będzie miodzio w tym miejscu (tej części miasta).
A o przystanku tramwajowym przy M1 nie ma komu pomyśleć.

Co prawda nie ma jeszcze dostępnych rozkładów, ale nie cieszcie się z 17 częściej na Wyczerpach - słyszałem, że wracają kursy do Starego Rynku...

Patryk Hartman
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Patryk Hartman » 25 stycznia 2016, 12:57

Wlasnie 17stka z tego co mi wiadomo bedzie wzmocniona na odcinku Wyczerpy - Kawodrza co 15 minut w szczycie.

Wróć do „Organizacja i realizacja komunikacji”