Zmiany w komunikacji miejskiej - 2016 r.

Tematy związane z zagadnieniami organizacji transportu ludności - dotyczy Częstochowy, b. woj. częstochowskiego.
Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: Zmiany w komunikacji miejskiej - 2016 r.

Postautor: Janusz Karlikowski » 21 października 2016, 09:59

Czasowo dziś, czy na dłuższy okres?
Bo w ostatnich dniach opóźnienia z kier. Dźbowa na tych liniach były już kosmiczne.

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 21 października 2016, 11:10

Ze względu na dziury, mieli w tym czasie uzupełnić ale stanęło na tym że uzupełniają bez objazdu.

Łukasz Najman
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz Najman » 22 października 2016, 01:06

Kto zarządził te objazdy?

Wysłane z mojego LG-E975 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 22 października 2016, 09:05

Łukasz Najman pisze:Kto zarządził te objazdy?
...MZDiT w porozumieniu z MPK - bo co ? :P

Łukasz Najman
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz Najman » 22 października 2016, 09:35

Dziwna sprawa, ale okej

Wysłane z mojego LG-E975 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 22 października 2016, 10:22

Łukasz Najman pisze:Dziwna sprawa, ale okej
...co w tym dziwnego, że MPK nie chce niszczyć taboru ? W innych miastach MPK DECYDOWAŁO, że droga nie nadaje się do jazdy - tabor się niszczy - i wycofywano komunikację z takich odcinków, do czasu naprawy nawierzchni !

Marian Cichur

Postautor: Marian Cichur » 22 października 2016, 10:57

Wczoraj jechałem tam samochodem. Ta droga powinna być całkowicie zamknięta. Dziura na dziurze, kałuże i kamienie, które mogą podziurawic opony. Tragedia!!!

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 23 października 2016, 12:26

Autobus jeżdżą już po nowej nawierzchni skrzyżowania alei Armii Krajowej, Wyzwolenia, Kisielewskiego i Westerplatte, czyli po wschodniej stronie skrzyżowania ;)
A pracownic już dzisiaj zrywają asfalt po stronie zachodniej skrzyżowania ;)

chyba tez zakończył się wjazd kieszeniowy dla linii 13, 25, 29 pod przystanek Promenada Niemena dla linii 22, 24 w kierunku Centrum.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 23 października 2016, 14:24

Od dn. 23 października 2016 roku, od godz. 10:00 zlikwidowany został wjazd "kieszeniowy" w ul. Kiedrzyńską na przyst. PROMENADA NIEMENA dla linii autobusowych nr 13, 25, 29 w kier. Kiedrzyna, Wyczerp-Osiedla oraz Gombrowicza. Autobusy w/w linii zatrzymują się na przystanku PROMENADA NIEMENA przy al. Armii Krajowej.
Jednocześnie, autobusy linii 13, 25, 29 jadące w kier. Kucelina, Malowniczej i Cm. Komunalnego zatrzymują się na przystanku TYMCZASOWYM przy al. Armii Krajowej ok. 70 metrów za dotychczasowym przystankiem.

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 23 października 2016, 15:26

A informacja o tym na stronie organizatora? Czy komunikacja miejska może jeździć dowolnymi trasami, bez informowania o tym pasażerów?

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 23 października 2016, 15:34

Piotr Jeruszka pisze:A informacja o tym na stronie organizatora? Czy komunikacja miejska może jeździć dowolnymi trasami, bez informowania o tym pasażerów?
..oj Piotrze ! Jest NIEDZIELA...! ;)

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 23 października 2016, 16:30

Piotr Radoliński pisze:
Piotr Jeruszka pisze:A informacja o tym na stronie organizatora? Czy komunikacja miejska może jeździć dowolnymi trasami, bez informowania o tym pasażerów?
..oj Piotrze ! Jest NIEDZIELA...! ;)

... to ogłoszenia parafialne dzisiaj były .... tylko trzeba było słuchać :P

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 23 października 2016, 18:17

Komunikacja działa w niedziele. Jeżeli ktoś utworzył ogłoszenie, zacytowane przez Ciebie Piotrze, to chyba nie ma przeszkód, by poinformować o zmianach pasażerów. Dodanie ogłoszenia na stronę MZDiT nie wymaga wykształcenia informatycznego, niusa może nawet dodać ktoś z MPK czy miłośników - da się ustawić takie uprawnienia, by nie było zagrożenia rozwalenia strony :)

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 23 października 2016, 18:29

Piotr Jeruszka pisze:Komunikacja działa w niedziele. Jeżeli ktoś utworzył ogłoszenie, zacytowane przez Ciebie Piotrze, to chyba nie ma przeszkód, by poinformować o zmianach pasażerów. Dodanie ogłoszenia na stronę MZDiT nie wymaga wykształcenia informatycznego, niusa może nawet dodać ktoś z MPK czy miłośników - da się ustawić takie uprawnienia, by nie było zagrożenia rozwalenia strony :)
...to ja utworzyłem to ogłoszenie ! :P

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 23 października 2016, 18:49

To tym bardziej chyba można Tobie udostępnić jakieś narzędzia do informowania o zmianach (profil na FB, dostęp do podstrony MZDiT itp.) :).

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 23 października 2016, 19:09

Piotr Jeruszka pisze:To tym bardziej chyba można Tobie udostępnić jakieś narzędzia do informowania o zmianach (profil na FB, dostęp do podstrony MZDiT itp.) :).
...niestety Piotrze ! Nie mam takiej "mocy", to może TYLKO osoba kompetentna zrobić po zredagowaniu tekstu przez inną osobę kompetentną !

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 23 października 2016, 19:42

Nie chcę być złośliwy, ale komunikatom na stronie organizatora czasem daleko jest od redagowania, przykładów dawałem już tutaj mnóstwo. A czy MZDiT nie mogłoby utworzyć podstrony z takimi "roboczymi" informacjami, do której dostęp (redagowania) mieliby wybrani miłośnicy/pracownicy MZDiT/MPK? Koszt utworzenia takiej podstrony jest żaden (utworzenie kategorii, nadanie uprawnień redaktorom - maksymalnie godzina), a lepsza jakaś informacja niż żadna.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 23 października 2016, 21:31

Piotrze, mogę spróbować zapytać w TEJ firmie o to !

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 24 października 2016, 09:59

Okej, dziękuję. Ktoś wczoraj o 21:38 wrzucił info nt. Północy na Facebooka, więc istnieje ktoś, kto może takie informacje wrzucać pomimo niedzieli.

Rafal Kosakowski
Członek CKMKM

Postautor: Rafal Kosakowski » 24 października 2016, 13:04

Czy awaria stacji zasilajacej jest powazna? Kiedy rusza tramwaje na calej dlugosci linii nr 3?

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 24 października 2016, 15:40

Piszę w tym temacie, bo odpowiedni temat jest zablokowany dla przeciętnego użytkownika (ciekawe dlaczego? ;) ). No ale lecimy:
Wczoraj wróciłem z Wrocławia; miasta słynącego z wspaniale zorganizowanej komunikacji miejskiej, przy której organizacja po częstochowsku to pic na wodę. Dowodem na moje słowa jest moja wczorajsza, powitalna przygoda z miastem, przy dworcu Stradom.
Wysiadłem z pociągu jadącego z Wrocławia w kierunku Krakowa o 18:15 (3 minuty opóźnienia, co jak na polski standard jest wynikiem bardzo dobrym). No i chciałem jak najszybciej dostać się do centrum przy głównym dworcu, gdzie przesiądę się np. na tramwaj, który zawiezie mnie pod moje miejsce zamieszkania. Nim wysiadłem z pociągu, zerknąłem na aplikację mobilną MobileMPK, aby wskazała mi godziny odjazdu w kierunku centrum najbliższych mi linii. No więc 16 odjeżdża z dworca o 18:16, następny kurs pół godziny później... Cóż, następnie przeglądam rozkład jazdy 23i ma odjazd o 18:19. Nie zdążyłbym do niego wsiąść, bo mam do pokonania zakręcone przejście podziemne oraz wyczekanie na bezpieczne przejście po zebrze bardzo ruchliwej ul. Pułaskiego.
Cóż, muszę ruszyć piechotą w stronę ronda Mickiewicza, gdzie będę mógł sobie już wsiąść do niezawodnego tramwaju z dobrą częstotliwością. Jestem na przystanku tramwajowym przy ww. rondzie o godz. 18:31. Wedle rozkładu 3 będę mieć za 3 minuty a więc wyczekuję cierpliwie, kiedy będę mógł w końcu wsiąść do klimatyzowanego TWIST-a i bez przesiadek pojechać do domu. Jednak mija 5 minut a tramwaj nie podjeżdża, no cóż dwie minuty to jeszcze nie jest tragedia. Czekam dalej. Tymczasem na zegarku wyświetla mi się godzina 18:40, to już sześć minut opóźnienia, zaczynam się niepokoić. Wyczekiwana przeze mnie linia 3 podjeżdża w końcu na przystanek o 18:44 (a więc 10 minut opóźnienia)! Jednak zdążyłem przeczytać w internecie komunikat Piotra o awarii sieci trakcyjnej (pomijam fakt, że został on napisany kilka godzin wcześniej). Ta sytuacja nie jest sednem mojego użalania się w tym momencie.
Prawdziwym problemem mojego złego narzekania na jakość obsługi MZD jak i MPK jest wspomniany opóźniony kurs trójki, do którego wsiadłem. Pierwsze, co mi się rzuciło w oczy to wariujący wyświetlacz i komunikaty głosowe wprowadzające w błąd przeciętnego pasażera (np. na wysokości przystanka Równoległa, pan Barciś poinformował mnie i innych współpasażerów, że to przystanek PCK). Żadnych "niepokojących" szczegółów nie zauważyłem...
Do czasu, kiedy motorniczy zjechał i wysadził wszystkich pasażerów przy Zajezdni MPK bez żadnego komunikatu. Nie powiem, ale mocno się wkurzyłem, ponieważ ani nikt ani nic nie poinformował nas o zjeździe awaryjnym do Zajezdni. Na wyświetlaczach widniał kierunek Stadion Raków, nie było żadnej tabliczki z napisem "Zajezdnia MPK" głośniki nie informowały o zjeździe do zajezdni i w końcu sam motorniczy nie raczył nas poinformować o owym zjeździe do zajezdni i przesiadce na AzaTa.
Poirytowany zmierzam spacerkiem w kierunku Estakady, szczęście w nieszczęściu podjeżdża ni stąd ni zowąd 105-tka na linii 1. Wsiadam, dojeżdżam do Estakady i wysiadam, zmierzając do przystanka autobusowego o tej samej nazwie. Po pięciu minutach przyjeżdża opóźniona w ten niedzielny wieczór 10 (godz. 18:59). Jestem w domu ok. 19:10. Niemal całą godzinę trwał mój dojazd do domu na Błeszno od niezbyt oddalonego Stradomia, okupiony dwoma spacerami i dwoma przesiadkami.
Jaki z tego wniosek? W naszej komunikacji miejskiej jest jeszcze dużo do zrobienia na lepsze:
Z samego dworca Stradom, który z rok na rok staje się coraz atrakcyjniejszy na kolejowych pasażerów, Częstochowa wita nas ubogą ofertą dwóch niezsynchronizowanych linii miejskich i jednej podmiejskiej linii rządzącej się prawami gminy Poczesna. Antidotum mogłyby być wjazdy kieszeniowe linii 14, 17 i 30 i rzecz jasna porządek w rozkładach. Dochodzi do tego brak ważnych informacji o nieplanowanych zmianach organizacyjnych (vide wymiana kursu tramwajowego na autobusowy). Na deser brak biletomatów w pojazdach, które uczą pasażerów samodzielności i likwidują ewentualne opóźnienia oraz systemowych tablic informacji pasażerskiej dodatkowo informujących o ewentualnej dezorganizacji KM.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 24 października 2016, 21:15

Dzisiaj jak jechałem tym pociągiem.
Masakra - nie ma jak wyjść szybko z peronu. A jakby się paliło ??
Autobusu do centrum także nie ma, to po co ta 16 ??
Czy tak trudno dopasować przyjazdy i odjazdy pociągów z odjazdami autobusów ?? Jak ktoś w MZDiT nie posiada info, to mogę podesłać...

Żenujący widok - każdy zamawia taksówkę na Stradom albo ... znajomego !!
KM nie spełnia tu żadnych sensownych funkcji.

A propos przejścia z peronu 2: nie dość, że dookoła, to jeszcze po jakiejś brei. Kogoś powaliło tam ??

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 28 października 2016, 10:59

Od 2 listopada 2016 roku korekta godzin odjazdu linii nr 11

Ze względu wnioski pasażerów od dnia 2 listopada 2016 roku zostaną dokonane korekty w godzinach odjazdu linii nr 11 oraz zostanie udostępniony
do obsługi pasażerów przystanek KUSIĘCKA-KSSE.

Piotr Jeruszka

Postautor: Piotr Jeruszka » 28 października 2016, 11:51

O, fajnie, dwa autobusy jadące gęsiego (np. kursy ze Złotej w kierunku Cm. Św. Rocha) - jak mi się nie będzie podobać pierwszy autobus, to mogę minutę poczekać na drugi ;).

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 28 października 2016, 12:24

Piotr Radoliński pisze:Od 2 listopada 2016 roku korekta godzin odjazdu linii nr 11

Ze względu wnioski pasażerów od dnia 2 listopada 2016 roku zostaną dokonane korekty w godzinach odjazdu linii nr 11 oraz zostanie udostępniony
do obsługi pasażerów przystanek KUSIĘCKA-KSSE.

Czyli wracamy :P do wjazdu kieszeniowego.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 28 października 2016, 17:31

Piotr Jeruszka pisze:O, fajnie, dwa autobusy jadące gęsiego (np. kursy ze Złotej w kierunku Cm. Św. Rocha) - jak mi się nie będzie podobać pierwszy autobus, to mogę minutę poczekać na drugi ;).
Program tak ustalił, nikt pewnie nie poprawił. To jest totalna głupota. O ile w tygodniu 2 autobusy puste nie pojadą, tak w weekendy jeden wiezie powietrze.
Po drugie: najprawdopodobniej dodatkowy autobus wykona już tylko 3 razy po jednym kółku (zapewne krótki niski), czyli powrócimy do opóźnień na linii 11 - nie widzę zjazdów...

Marian Cichur

Postautor: Marian Cichur » 18 listopada 2016, 10:51

Zarząd Dróg i Transportu poinformował o kolejnych zmianach: http://www.mpk.czest.pl/news/403/od-19- ... i-parkitka

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie informuje, że ze względu na zakończenie prac przy budowie ronda przy skrzyżowaniu ulic Sabinowskiej, Żyznej i Dźbowskiej oraz zakończenie prac w rejonie alei Wyzwolenia, Armii Krajowej i Obrońców Westerplatte zostaną dokonane następujące zmiany w kursowaniu linii autobusowych:

W SOBOTĘ i NIEDZIELĘ 19 i 20.11.2016 roku NASTĄPI CZASOWA ZMIANA w PRZEBIEGU TRAS LINII nr 23, 33 i 81
Linie 23, 33 i 81
W kierunku Rejtana/Piłsudskiego: z ulicy Powstańców Warszawy przez Malowniczą, Zdrową, Żyzną, Poselską, Wypalanki, Bór, Jagiellońską do Sabinowskiej dalej bez zmian.
W kierunku Leśna/Przyjemna-Wąsosz: z ulicy Sabinowskiej ulicami Jagiellońską Bór, Wypalanki, Poselską, Żyzną, Zdrową do Powstańców Warszawy i dalej bez zmian.
Dla ww. linii zostaną zawieszone przystanki przy ulicach Dźbowskiej i Sabinowskiej:
RZECZNA (tylko w kier. centrum – w zamian obowiązuje przystanek przy ul. Malowniczej)
oraz w obu kierunkach: ZBYSZKA, KMICICA, SABINÓW, SKRZETUSKIEGO, HETMAŃSKA, SZKOŁA STRAŻY POŻARNEJ i SABINOWSKA (tylko w kier. Leśnej/Przyjemnej-Wąsosza – w zamian obowiązuje przystanek przy ul. Jagiellońskiej).
Ze względu na wydłużoną trasę i czas przejazdu autobusy ww. linii nie będą się zatrzymywać na przystankach pośrednich usytuowanych przy ulicach Bór, Żyznej i Zdrowej z wyjątkiem przystanków w obu kierunkach BÓR-WYPALANKI oraz tymczasowych przystanków POSELSKA II usytuowanych przy tej ulicy w sąsiedztwie skrzyżowania z ulicą Żyzną.

ZMIANY OD PONIEDZIAŁKU 21.11.2016 ROKU

1) Następuje powrót na stałe trasy linii nr 14, 25, 38 i 69 przez ulice Sabinowską i Żyzną oraz linii nr 14 i 69 przez ulicę Piastowską.
Objazdy przez ulice Bór, Wypalanki i Poselską przestają obowiązywać.
Od 21.11. linia nr 33 przestaje kursować w obu kierunkach przez ulicę Piastowską i odcinek Sabinowskiej od Piastowskiej do Jagiellońskiej i wraca na stałą trasę przez Boh. Monte Cassino i Jagiellońską.

2) Linia nr 25 wraca na stałą trasę przez ulice Obrońców Westerplatte i Szajnowicza-Iwanowa.
Trasa objazdowa przez aleję Armii Krajowej oraz ulice PCK i Kilińskiego do Dekabrystów przestaje obowiązywać.

3) linie nr 22, 24, 25 i 29 oraz 80 i 92 będą w dz. Północ w obu kierunkach kursować przez aleję Wyzwolenia i Michałowskiego.
Trasa objazdowa w kierunku centrum przez Dmowskiego i Kisielewskiego przestaje obowiązywać.
Zostaje przywrócony do obsługi pasażerów przystanek IWASZKIEWICZA w kier. centrum, natomiast przestaje w kier. centrum obowiązywać przystanek CENTRUM HANDLOWE M1 dla linii 22, 24, 25, 29, 80 i 92.

Patryk Hartman
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Patryk Hartman » 21 listopada 2016, 07:24

Rozkłady mamy nowe, a na stronie ciągle ich brak...

Jakub Blukacz

Postautor: Jakub Blukacz » 21 listopada 2016, 10:36

...na przystankach również

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 21 listopada 2016, 13:52

To według czego wychodzić na autobus?

Patryk Hartman
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Patryk Hartman » 21 listopada 2016, 14:56

Rozkłady zaktualizowane, na 38 mamy dodatkowy kurs z każdej pętli, na 14 w końcu rozrzucono kursy do Rząsaw PKP na poszczególne brygady. Na 24 tradycyjnie przerwy władowane na siłę co graniczy z cudem i nadal będzie jeździła na minusie już nie wspomnę o braku postoju między godz. 11-tą a 17-tą na Kukuczki w niedzielę... :evil: :shock:

Marian Cichur

Postautor: Marian Cichur » 30 listopada 2016, 16:22

Od grudnia będzie tylko kosmetyka na 23
http://www.mpk.czest.pl/news/408/dodatk ... udnia-2016

Andrzej Pionka

Postautor: Andrzej Pionka » 30 listopada 2016, 16:25

Marian Cichur pisze:Od grudnia będzie tylko kosmetyka na 23
http://www.mpk.czest.pl/news/408/dodatk ... udnia-2016

Obsługuje 20-4.

Marian Cichur

Postautor: Marian Cichur » 01 grudnia 2016, 17:16

Od 2.12.2016 r. powrót na stałą trasę linii nr 38 w dzielnicy Dźbów

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie informuje, że w związku udostępnieniem przejazdu we wszystkich relacjach przez skrzyżowanie ulic Malowniczej i Powstańców Warszawy od piątku 2.12.2016 roku linia nr 38 wraca na swoją stałą trasę.

http://www.mpk.czest.pl/news/409/od-212 ... nicy-dzbow

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 01 grudnia 2016, 18:07

Fajnie, tylko ja osobiście jestem ciekaw kiedy 23 i 33 powrócą do kursowania wg rozkładów z kierunku Dźbowa... :P

Radek Fijałkowski
Członek CKMKM

Postautor: Radek Fijałkowski » 22 grudnia 2016, 16:45

Zmiany w komunikacji miejskiej - 2017 r.: viewtopic.php?f=9&t=4088

Wróć do „Organizacja i realizacja komunikacji”