Chamstwo w MPK

Tematy związane z zagadnieniami organizacji transportu ludności - dotyczy Częstochowy, b. woj. częstochowskiego.
Marian Cichur
Status: Offline

Chamstwo w MPK

Postautor: Marian Cichur » 08 czerwca 2016, 13:36

Postanowiłem założyciel ten temat, aby opisywać chamskie zachowania pracowników MPK. W związku z projektem moja przyjazna komunikacja nie powinny one mieć miejsca

Marian Cichur

Re: Chamstwo w MPK

Postautor: Marian Cichur » 08 czerwca 2016, 13:38

- wóz nr 027, linia 13, 08.06.2016, godzina 13:40. Na przystanku Dąbrowskiego Sądy kierowca stał z otwartymi drzwiami, a gdy starszy mężczyzna dobiegł i chciał wsiąść, zamknął mu drzwi przed nosem

Awatar użytkownika
Filip Kłyszejko
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Filip Kłyszejko » 08 czerwca 2016, 13:49

Spowodowane jest to prawdopodobnie tym, że kierowca czekał do czasu rozkładowego odjazdu z przystanku, mógł spojrzeć w lusterko nikogo nie widział, wcisnął guzik od zamykania drzwi, i wyszło tak jakby naumyślnie zamknął mu drzwi przed nosem.
Gdzieś też, słyszałem, że pasażer powinien być na przystanku na 2 minuty przed planowym odjazdem pojazdu.

Marian Cichur

Postautor: Marian Cichur » 08 czerwca 2016, 14:02

Jechałem tym autobusem i stałem obok kierowcy. Wyraźnie patrzył się w lusterko i widział pasażera. Podczas ruszenia, gdy pasażer zaczął naciskać ciepły guzik jeszcze raz spojrzał w lusterko i uśmiechnął się. Nie jest to pierwsze zachowanie tego kierowcy tego typu.

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 08 czerwca 2016, 14:34

To teraz ustalmy szczegóły, zamknął drzwi przed nosem czy ruszał?Bo jak ruszał i rozpoczął manewr włączania się do ruchu to trudno by się zatrzymał i wpuszczał jeszcze pasażerów.

Marian Cichur

Postautor: Marian Cichur » 08 czerwca 2016, 15:13

1. Kierowca podjechał na przystanek
2. Pasażerowie wnieśli i wysiedli
3. Kierowca spojrzał w lusterko, z tylu biegł starszy mężczyzna
4. Kierowca poczekał, aż pasażer był obok autobusu i zamknął drzwi patrząc w lusterko
5. Rozpoczął ruszenie i raz jeszcze zerknal w lusterko.
Nie chodzi mi o to, że nie poczekał na tego pasażera (nie ma takiego obowiązku). Chodzi mi o to, iż z premedytacją czekal, aż pasażer zbliży się do pojazdu, po czym zamknął mu drzwi przed nosem. Kilka dni temu zaobserwowalem identyczne zachowanie tego kierowcy .

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 08 czerwca 2016, 16:26

Marian Cichur pisze:1. Kierowca podjechał na przystanek
2. Pasażerowie wnieśli i wysiedli
3. Kierowca spojrzał w lusterko, z tylu biegł starszy mężczyzna
4. Kierowca poczekał, aż pasażer był obok autobusu i zamknął drzwi patrząc w lusterko
5. Rozpoczął ruszenie i raz jeszcze zerknal w lusterko.
Nie chodzi mi o to, że nie poczekał na tego pasażera (nie ma takiego obowiązku). Chodzi mi o to, iż z premedytacją czekal, aż pasażer zbliży się do pojazdu, po czym zamknął mu drzwi przed nosem. Kilka dni temu zaobserwowałem identyczne zachowanie tego kierowcy .
...temat zostanie prawdopodobnie jutro załatwiony !

Awatar użytkownika
Zbigniew Hoffer

Postautor: Zbigniew Hoffer » 08 czerwca 2016, 18:33

Jakie znowu chamstwo. Wybiła godzina odjazdu to odjeżdżamy. Ja jakoś potrafię przyjść punktualnie na autobus/tramwaj i nie życzę sobie opóźniania kursów z powodu dobiegających pasażerów.

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 08 czerwca 2016, 18:50

... jest chyba monitoring :P

Patryk Hartman
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Patryk Hartman » 08 czerwca 2016, 19:22

Zbigniew Hoffer pisze:Jakie znowu chamstwo. Wybiła godzina odjazdu to odjeżdżamy. Ja jakoś potrafię przyjść punktualnie na autobus/tramwaj i nie życzę sobie opóźniania kursów z powodu dobiegających pasażerów.

Widzisz, wystarczyłoby uwzględnić w rozkładzie - dopuszczalne przyśpieszenie np. 1-2 min.

Awatar użytkownika
Jakub Szymanowski
Kontaktowanie:

Postautor: Jakub Szymanowski » 08 czerwca 2016, 19:40

Dla mnie fakt jest taki, że w momencie przyjazdu autobusu na przystanek pasażera na nim nie było. Koniec.
Przestańmy się bawić w psychologów, czy kierowca go widział, czy czekał, aż dobiegnie, żeby zamknąć drzwi... Litości...
Mi też się parę razy zdarzyło, że ktoś na mnie nie poczekał i nie mam pretensji.. Trzeba być chwilę wcześniej i tyle w temacie...

Awatar użytkownika
Zbigniew Hoffer

Postautor: Zbigniew Hoffer » 08 czerwca 2016, 19:43

Jakub Szymanowski pisze:Dla mnie fakt jest taki, że w momencie przyjazdu autobusu na przystanek pasażera na nim nie było. Koniec.
Przestańmy się bawić w psychologów, czy kierowca go widział, czy czekał, aż dobiegnie, żeby zamknąć drzwi... Litości...
Mi też się parę razy zdarzyło, że ktoś na mnie nie poczekał i nie mam pretensji.. Trzeba być chwilę wcześniej i tyle w temacie...

Popieram w 100%.

Patryk Hartman
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Patryk Hartman » 08 czerwca 2016, 19:45

Jakub Szymanowski pisze:Dla mnie fakt jest taki, że w momencie przyjazdu autobusu na przystanek pasażera na nim nie było. Koniec.

Zgadzam się ! :)

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 08 czerwca 2016, 20:51

Widzę, że usilnie bronicie kierowcy. Okej. Rozumiem, że gdyby wam się przydarzyła taka sytuacja - nie mielibyście ŻADNYCH pretensji do kierującego pojazdem ? Mimo wszystko zostanie sprawdzony monitoring w pojeździe.
Powiem też, że to nie pierwsze tego typu zdarzenie, w wykonaniu TEGO kierowcy, w ciągu ostatniego czasu.
Warto dodać, ze jego wyczyny trafiły to internetu - na You Tube.

Awatar użytkownika
Zbigniew Hoffer

Postautor: Zbigniew Hoffer » 08 czerwca 2016, 23:03

Piotr Radoliński pisze:Widzę, że usilnie bronicie kierowcy. Okej. Rozumiem, że gdyby wam się przydarzyła taka sytuacja - nie mielibyście ŻADNYCH pretensji do kierującego pojazdem ?

Piotrze, za spóźnienie się na autobus mogę mieć pretensje tylko do siebie. To samo jak ze spóźnieniem się do sklepu/sądu/baru. Po coś ustalamy godziny odjazdów, otwarcia, terminy itp.

Awatar użytkownika
Jakub Szymanowski
Kontaktowanie:

Postautor: Jakub Szymanowski » 08 czerwca 2016, 23:24

Nie, nie miałbym ŻADNYCH pretensji. Fakt, nie byłbym szczęśliwy, ale pretensje mógłbym mieć wyłącznie do siebie.

Marian Cichur

Postautor: Marian Cichur » 09 czerwca 2016, 14:43

Linia 24, wóz nr 186, godzina 14:30, przystanek Plac Daszynskiego, dzień dzisiejszy: Kierowca nie otworzył pierwszych drzwi pasażerowi, który chciał wysiąść. Po prośbie o otwarcie drzwi powiedział, że przodem się nie wysiada, a po zauwazeniu przez pasażera, że nie ma takiego zapisu w regulaminie, wzruszył ramionami. Dyspozytor potwierdził mi, że kierowcy w okresie wiosenno- letnim mają otwierać pierwsze drzwi dla pasażerów wysiadajacych.

Awatar użytkownika
Jakub Szymanowski
Kontaktowanie:

Postautor: Jakub Szymanowski » 09 czerwca 2016, 16:09

W regulaminie może nie ma, ale skoro są zamontowane "pałki" (w niektórych MB są też nad 1. drzwiami naklejki "wyjścia nie ma") to po co się tam pchać, Panie Pasażer..?

Marian Cichur

Postautor: Marian Cichur » 09 czerwca 2016, 16:18

W 186 nie ma "pałek", natomiast skoro regulamin pozwala na wysiadanie, a w hybrydach przy pierwszych drzwiach zamontowane są guziki "STOP", to kierowcy w okresie wiosenne-letnim powinni wypuszczać pasażerów pierwszymi drzwiami, gdyż ci mają do tego prawo.

Patryk Hartman
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Patryk Hartman » 09 czerwca 2016, 16:25

Jakub Szymanowski pisze:W regulaminie może nie ma, ale skoro są zamontowane "pałki" (w niektórych MB są też nad 1. drzwiami naklejki "wyjścia nie ma") to po co się tam pchać, Panie Pasażer..?

Również są naklejki "Drzwi wejściowe"

Awatar użytkownika
Tomasz Sałata

Postautor: Tomasz Sałata » 09 czerwca 2016, 16:59

Widze, że znowu na forum zaczyna się czepialstwo i skarżenie na wszystko... A swego czasu panowała nawet miła atmosfera.

Patryk Hartman
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Patryk Hartman » 09 czerwca 2016, 17:28

Temat powinien zostać zamknięty, może narobić więcej szkód niż pożytku. Są odpowiednie telefony do MPK i mejle i tam się należy zgłaszać wszelkie "widzimisię".
Dyspozytura Ruchu
34 3779 165
34 3779 166
e-mail: dyspozytor@mpk.czest.pl

Pochwały, Skargi
34 3779 164 (od 7:00 do 15:00 w dni robocze)
e-mail: skargi@mpk.czest.pl

Marian Cichur

Postautor: Marian Cichur » 09 czerwca 2016, 17:30

Patryk Hartman pisze:
Jakub Szymanowski pisze:W regulaminie może nie ma, ale skoro są zamontowane "pałki" (w niektórych MB są też nad 1. drzwiami naklejki "wyjścia nie ma") to po co się tam pchać, Panie Pasażer..?

Również są naklejki "Drzwi wejściowe"

Tylko że podstawą prawną w MPK jest regulamin przewozowy, a nie naklejka.

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 09 czerwca 2016, 17:34

Nie no spoko, ja rozumiem że nie zawsze pasażer jest w porządku, ale jak tu czytam wypowiedzi niektórych to odnoszę wrażenie że pasażer to jest intruz w autobusie. Najlepiej by nie korzystał z komunikacji.

Awatar użytkownika
Jakub Szymanowski
Kontaktowanie:

Postautor: Jakub Szymanowski » 09 czerwca 2016, 17:52

Ja uważam, że pisanie takich rzeczy na forum nie ma większego sensu. Jak ktoś czuje taką potrzebę w głębi serca, żeby walczyć z "chamstwem" w MPK, to Patryk podał odpowiednie numery telefonów..

Mirek Waga

Postautor: Mirek Waga » 09 czerwca 2016, 21:05

Czytając co niektóre posty to nasuwają się dwa wnioski;
1/ najlepiej zamknąć forum bo co nie który nie pasują posty krytykujące co niektórych pracowników MPK.
2/ może umieszczać na forum tylko posty ,,pochwalne", mimo że nie zawsze jest tak dobrze

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 10 czerwca 2016, 11:41

Jakub Szymanowski pisze:Ja uważam, że pisanie takich rzeczy na forum nie ma większego sensu. Jak ktoś czuje taką potrzebę w głębi serca, żeby walczyć z "chamstwem" w MPK, to Patryk podał odpowiednie numery telefonów..

A według mnie jest sens, aby o tym pisać i mocno nagłaśniać temat. Tym bardziej, że ponoć szefostwo MPK i MZDiT obserwuje to forum. Już parę osób potwierdziło niestosowne zachowanie tego anonimowego kierowcy, więc na pewno nie jest to wymyślone i celowe skazanie niewinnej osoby na ostracyzm. Czasem bardziej skutecznym rozwiązaniem od rozmowy telefonicznej jest np. film z wideorejestratora czy też powyższe rozdmuchanie tematu na danym forum. Internet nie zapomina. Ja wiem, że niektórzy forumowicze żyją w zgodzie z większością kierowców, którzy im odmachają do aparatu czy nawiążą miłą rozmowę, ale tutaj nikt nie wrzuca każdego kierowcy MPK do worka z napisem "burak, cham, prostak" itp. Więc trochę obiektywizmu. Dziwią mnie też próby cenzury tematu, jakie proponuje Patryk. Niech moderatorzy zdecydują czy wątek powinien być zamknięty czy też nie. Ja nie widzę tutaj naruszenia regulaminu czy też netykiety...

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 10 czerwca 2016, 14:55

Ale jest już identyczny temat - Kultura w komunikacji. MPK,PKS. Pasażer vs. kierowca a ten obecny ma "trochę" niełady tytuł !! odnoszący się do całego MPK :(

Wróć do „Organizacja i realizacja komunikacji”