Przyszłe zakupy taboru przez MPK - koncert życzeń...

Awatar użytkownika
Konrad Machura
Kontaktowanie:
Status: Offline

Przyszłe zakupy taboru przez MPK - koncert życzeń...

Postautor: Konrad Machura » 14 stycznia 2012, 22:04

Krzysiek Ociepa pisze:Ciekawe jak będzie za obecnej władzy. Mam jednak nadzieję, że w najbliższym przetargu wygra właśnie Solaris.

Najpierw musi zgłosić się do przetragu.. A maja na Nas jakiegoś focha...

Awatar użytkownika
Krzysiek Ociepa
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysiek Ociepa » 15 stycznia 2012, 02:38

Konrad Machura pisze:Najpierw musi zgłosić się do przetragu.. A maja na Nas jakiegoś focha...

Do przetargu na tramwaje się zgłosili. Tyle, że dali **ujową propozycję. Jak warunki przetargu będą takie, jakie były ostatnimi czasy, to faktycznie nie ma szans, żeby Solaris się zgłosił, bo przegra w przedbiegach. Myślę jednak, że pójdą po rozum do głowy i ogłoszą normalny przetarg, gdzie pozycja silnika nie będzie miała znaczenia, bo z tego co wiem, to nasze Solarisy Urbino 12 są najmniej awaryjnymi wozami w całej flocie MPK. Zobaczymy niebawem, bo nowe autobusy muszą kupić w tym roku. Jest nowy prezes, więc może nie kupią Mercedesów od kumpla Pana Nabrdalika - Laszlo...

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 15 stycznia 2012, 10:02

Pamiętajcie że przy przetargach w Częstochowie, są też punkty za posiadaną markę w taborze, a sami wiecie ile mamy Solarisów, a ile Mercedesów.

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 15 stycznia 2012, 11:10

Krzysiek Ociepa pisze:ogłoszą normalny przetarg, gdzie pozycja silnika nie będzie miała znaczenia
Tu oponuję. Położenie ma znaczenie! Jak najeżdżam na MPK, tak tu stanę w obronie. Tylko leżące. Ale Solaris też takie robi.
Krzysiek Ociepa pisze:więc może nie kupią Mercedesów od kumpla Pana Nabrdalika - Laszlo...
Kupią Ikarusy. Laszlo zapowiedział onegdaj, że Ikarusa nigdy nie zdradzi i gdy wróci na rynek - a wrócił - to będzie znowu nimi handlował
Szymon Kryczka pisze:Pamiętajcie że przy przetargach w Częstochowie, są też punkty za posiadaną markę w taborze, a sami wiecie ile mamy Solarisów, a ile Mercedesów.
...ewentualnie ikarusów ;)

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 15 stycznia 2012, 11:20

Panowie będzie jak najtaniej więc będziecie się cieszyć jak będą Autosany albo Solbusy a nie Mazy czy Lazy czy inne wyroby ze wschodu.

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 15 stycznia 2012, 11:26

Bartosz Kowalski pisze:Panowie będzie jak najtaniej więc będziecie się cieszyć jak będą Autosany albo Solbusy a nie Mazy czy Lazy czy inne wyroby ze wschodu.

Solarisy są tańsze od Mercedesów. Także jest szansa. ;)

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 15 stycznia 2012, 11:28

Rozumiesz słowo jak najtaniej a nie taniej od Mercedesów?

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 15 stycznia 2012, 11:32

Bartosz Kowalski pisze:Rozumiesz słowo jak najtaniej a nie taniej od Mercedesów?

No dobra, ale skąd wiesz, że kupią jak najtańsze autobusy? masz na to jakąś gwarancję? ;)
Nie wiem dlaczego mnie atakujesz. Nie można już wyrazić własnej opinii?

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 15 stycznia 2012, 11:34

Pomyśl MPK jest na skraju bankructwa. Resztę wniosków wyciągnij sam choćby z tego co tu jest pisane na temat cięć w rozkładach.

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 15 stycznia 2012, 11:41

Całkiem nie tak dawno temu, może MPK nie było na skraju bankructwa, ale kokosów też nie zbijało, a stać ich było na jedne z najdroższych autobusów miejskich.
Bartosz Kowalski pisze:cięć w rozkładach.

Ale to jest wina władz miasta. Zresztą to miasto opłaca komunikację miejską.

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 15 stycznia 2012, 11:43

A MPK to jest czyja spółka? Umiesz myśleć logicznie i wyciągać wnioski, łączyć pewne zależności ze sobą?

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 15 stycznia 2012, 11:44

MPK zobowiązało się inwestować w tabor systematycznie? Robi to? Ba... pewnie nie ma na to pieniędzy! Czemu udało się kupić tramwaje z dofinansowaniem z UE? Czemu nie zrobić tego podobnie z autobusami?

KZKGOP wyremontował przystanki autobusowe i kupił sporo taboru, czemu się nie da tak u nas?

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 15 stycznia 2012, 11:49

UE nie da kasy na autobusy jeśli nie będzie za tym szła modernizacja infrastruktury czy rozwój komunikacji. Dodatkowo MPK nie kupi autobusów wtedy ale będzie to tak jak w Lublinie czy Kielcach gdzie autobusy są własnością miasta czy Bielsku gdzie nowe wozy PKS-u są własnością starostwa powiatowego.
W takim wypadku to miasto musi wyjść z chęcią poprawy komunikacji.

Awatar użytkownika
Łukasz Szkurłat

Postautor: Łukasz Szkurłat » 15 stycznia 2012, 12:09

Dominik Wójcik pisze:Kupią Ikarusy. Laszlo zapowiedział onegdaj, że Ikarusa nigdy nie zdradzi i gdy wróci na rynek - a wrócił

Pod marką A.R.C ale nijak nie mogę znaleźć ich strony, czy produktów. W dodatku chwilowo korzystam z IE, co mi utrudnia robotę.
Dominik Wójcik pisze:...ewentualnie ikarusów

W zasadzie nie powinno się to liczyć, bo to już jest inna firma. Dawnego Ikarusa wykończył Irisbus, firma ogłosiła upadłość, a to już jest nowy twór.
Bartosz Kowalski pisze:Panowie będzie jak najtaniej więc będziecie się cieszyć jak będą Autosany albo Solbusy

Świetnie! Popieram polszczyznę, nie jakies lumpy ze wschodu. SanCity z otwartymi ramionami mogę przywitać.

Patryk Hartman
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Patryk Hartman » 15 stycznia 2012, 12:12

Łukasz Szkurłat pisze:SanCity z otwartymi ramionami mogę przywitać.

Ja najbardziej przegubowe. Wszystko przed nami. Co kupią? Zobaczymy ! :D

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 15 stycznia 2012, 12:34

Bartosz Kowalski pisze:UE nie da kasy na autobusy jeśli nie będzie za tym szła modernizacja infrastruktury czy rozwój komunikacji.

Ale miasto cały czas się modernizuje. Wymieniany jest asfalt na wielu ulicach, niebawem będą budować obwodnice na Jana Pawła II, przedłużenie ulicy Fieldorfa, dalsze odnawianie wiaduktu na Niepodległości. Rozwój komunikacji? czyżby zakup nowoczesnych autobusów do obsługi pasażerów nie jest rozwojem komunikacji...?
Łukasz Szkurłat pisze:SanCity z otwartymi ramionami mogę przywitać.

Jeśli silnik wieżowy nadrabiają bardzo niską awaryjnością (jak solarisy) i są w przystępnej cenie to również widziałbym je z chęcią w naszym mieście. Poza tym to polski produkt. Ale przede wszystkim musiałyby być w większości przegubowe, wszak przeguby są bardziej potrzebne w naszym mieście. W dodatku są 4-drzwiowe i w 100% niskie (w przeciwieństwie do citaro G). ;)
Zresztą wizualnie SanCity również robi duże wrażenie.

Awatar użytkownika
Piotr Radoliński
Członek CKMKM

Postautor: Piotr Radoliński » 15 stycznia 2012, 12:51

Sebastian Wróbel pisze:niebawem będą budować obwodnice na Jana Pawła II
...gdzie ? :P

Awatar użytkownika
Łukasz Szkurłat

Postautor: Łukasz Szkurłat » 15 stycznia 2012, 12:57

Znalazłem kilka zdjęć telefonem nowych Ikarusów:
www.phototrans.eu/14,402988,0,Ikarus_V187_P_03357.html
www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1117835

Linki klepane ręcznie. Kiedyś już ukazywałem zdjęcia tych pojazdów, ale wkleje jeszcze raz. Ciekawe, jak produkcja i czy coś się zmieniło w nich od tego czasu.

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 15 stycznia 2012, 13:05

Sebastian Wróbel pisze:Ale miasto cały czas się modernizuje. Wymieniany jest asfalt na wielu ulicach, niebawem będą budować obwodnice na Jana Pawła II, przedłużenie ulicy Fieldorfa, dalsze odnawianie wiaduktu na Niepodległości. Rozwój komunikacji? czyżby zakup nowoczesnych autobusów do obsługi pasażerów nie jest rozwojem komunikacji...?

Nie o taki rozwój chodzi, chodzi o budowę nowych zatoczek systemów informacyjnych dla pasażera itd. Rozwój czyli nowe linie i tym podobne a nie tylko nowe wozy.
Sebastian Wróbel pisze: w 100% niskie (w przeciwieństwie do citaro G)

Citoro G też występują w wersji 100% niskiej podłogi nawet z silnikiem leżącym.

Patryk Hartman
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Patryk Hartman » 15 stycznia 2012, 13:07

Łukasz Szkurłat pisze:Znalazłem kilka zdjęć telefonem nowych Ikarusów:
www.phototrans.eu/14,4029...87_P_03357.html
www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1117835

Na YT też jest :D

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 15 stycznia 2012, 13:37

Ale mają stopień w ostatnich drzwiach (przynajmniej te nasze).
Bartosz Kowalski pisze:Nie o taki rozwój chodzi, chodzi o budowę nowych zatoczek systemów informacyjnych dla pasażera itd. Rozwój czyli nowe linie i tym podobne a nie tylko nowe wozy.

Nie napisałem, że rozwój komunikacji to tylko nowoczesny tabor, ale jeden z jego aspektów. A "nowe", sensowne i atrakcyjne linie się pojawią. Już we wrześniu.

Awatar użytkownika
Wojciech Liberda
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Wojciech Liberda » 15 stycznia 2012, 13:46

Szymon Kryczka pisze:MPK zobowiązało się inwestować w tabor systematycznie? Robi to? Ba... pewnie nie ma na to pieniędzy! Czemu udało się kupić tramwaje z dofinansowaniem z UE? Czemu nie zrobić tego podobnie z autobusami?

KZKGOP wyremontował przystanki autobusowe i kupił sporo taboru, czemu się nie da tak u nas?

KZK GOP nie może kupić taboru bo jest tylko organizatorem :P:P:P

Autobusy kupiły przedsiębiorstwa.. do tej pory najwięcej PKM Sosnowiec ponad 70 szt!!!

Awatar użytkownika
Łukasz Szkurłat

Postautor: Łukasz Szkurłat » 15 stycznia 2012, 13:51

Sebastian Wróbel pisze:

Ale mają stopień w ostatnich drzwiach (przynajmniej te nasze).

Przecież Bartek zrozumiale napisał, że są niskopodłogowe w 100%! A nasze mają poniżej stu.

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 15 stycznia 2012, 13:56

To jasne, że citaro G mają 100% niskiej podłogi, ale nie nasze.
Łukasz Szkurłat pisze:A nasze mają poniżej stu.

Dzięki za informacje. Nie wiedziałem o tym...

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 15 stycznia 2012, 16:35

Piotr Radoliński pisze:
Sebastian Wróbel pisze:niebawem będą budować obwodnice na Jana Pawła II
...gdzie ? :P

Ja też padłem w tym momencie :D

Wojtku masz rację, ale każdy wie o co chodzi. To też modernizujmy! Budujmy wiaty na liniach na których mają jeździć nowe autobusy itd. Tak trudno pogłówkować aby zaoszczędzić i dostać dofinansowanie? Trzeba chcieć i tu chyba jest pies pogrzebany.

Awatar użytkownika
Mateusz Stacherczak
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Mateusz Stacherczak » 15 stycznia 2012, 17:29

Dominik Wójcik pisze:
Krzysiek Ociepa pisze:ogłoszą normalny przetarg, gdzie pozycja silnika nie będzie miała znaczenia
Tu oponuję. Położenie ma znaczenie! Jak najeżdżam na MPK, tak tu stanę w obronie. Tylko leżące. Ale Solaris też takie robi.

A guzik prawda! Bo jak ktoś ma pecha to palec w du.pie może złamać. Tu tylko chodzi o wygodę dla mechaników. Sam często jestem na kanale i jakoś do wozów z silnikiem położonym w postaci wieżowej nie ma problemu się dostać i naprawić to i owo. Ale jaki kraj taki obyczaj. :P

Wojciech Liberda pisze:KZK GOP nie może kupić taboru bo jest tylko organizatorem :P:P:P

Autobusy kupiły przedsiębiorstwa.. do tej pory najwięcej PKM Sosnowiec ponad 70 szt!!!

A kto powiedział, że organizator nie może kupić taboru? :P Patrz Lublin, Kielce.
Ta tylko ile z tych 70ciu sztuk to pojazdy fabrycznie nowe? To już PKM Katowice kupiło więcej nowych w ostatnim roku. OŚwierklańcu czy Gliwicach nie wspominając.

Awatar użytkownika
Janusz Karlikowski
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz Karlikowski » 15 stycznia 2012, 17:43

Miasta na wielkie zakupy nie stać.
Uważam, że w tej sytuacji powinni kupic 10 solówek nowych i z 8 w stylu Man NG272. To ratuje firmę

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 15 stycznia 2012, 17:44

Jak tu widać jednak Waszą ślepą tęsknotę za mpk, tą ślepą bezwarunkową miłość oraz zaburzenia myślenia w postaci
komunikacja = mpk
Gdyby miasto miało dbać na serio o rozwój komunikacji, a kopnęłoby zainfekowane chorymi pazernymi związkami zaw. mpk w dupę i rozpisało przetarg na obsługę linii.
Tak więc moja propozycja: nie kupować nic.

Co do samych zakupów: zawsze wygrywa najtańszy, tak mówi ustawa o zam publicznych. Więc wygra ten, który zgłosi się z najtańszym produktem. Można jedynie zapisać, że jakiś procent części musi pochodzić z ue. Ale nasze miasto i jego jednostki nie potrafią pisać dobrych przetargów, wię. jeśli zgłosi się MAZ, KAMAZ lub chińczyk i to on będzie najtańszy, to on wygra

Awatar użytkownika
Tomasz Rorat
Członek CKMKM

Postautor: Tomasz Rorat » 15 stycznia 2012, 17:52

jeśli zgłosi się MAZ, KAMAZ lub chińczyk i to on będzie najtańszy, to on wygra

Nie zawsze :
W PKS wygrały Irisbus Crossway ,które w tym momęcie były najdroższe ,jak byś kupował prywatnie . Ale w przetargu dali najniższą ,wszyscy myśleli Autosan , a wygrał Crossway .
Tak więc Mercedes też może się okazać najtańszy !!
A chyba przy przetargu na Merce był taki zapis że szyba przednia ma być dzielona .
Ja wiem gdzie jest dzielona , ale inne firmy z przetargu chyba nie wiedziały jak to zrobić żeby wygrać !!.

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 15 stycznia 2012, 17:59

Toteż napisałem, że wygra oferent z najtańszą ofertą. Jeśli więc - powtarzam - zgłosi się jakiś Otoyol, Kamaz lub MAZ i będzie on tańszy nawet od św. Mercedesa, to on wygra.
Wygrywa dopuszczony do przetargu (!) oferent z najniższą stawką.

Awatar użytkownika
Wojciech Liberda
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Wojciech Liberda » 15 stycznia 2012, 18:01

Dominik Wójcik pisze:Jak tu widać jednak Waszą ślepą tęsknotę za mpk, tą ślepą bezwarunkową miłość oraz zaburzenia myślenia w postaci
komunikacja = mpk
Gdyby miasto miało dbać na serio o rozwój komunikacji, a kopnęłoby zainfekowane chorymi pazernymi związkami zaw. mpk w dupę i rozpisało przetarg na obsługę linii.
Tak więc moja propozycja: nie kupować nic.

Ja wiem że chciałbyś przetarg... ale wiesz dobrze że do bodajże do 2020 nic z tego nie będzie. Więc my taborowcy po prostu dyskutujemy co byłby dobre aby w ogóle jeździło... Czy jak nie przyjedzie Ci z pięć razy autobus to też będziesz mówił o ślepocie w komunikacji-mpk?

Dominik Wójcik pisze:Co do samych zakupów: zawsze wygrywa najtańszy, tak mówi ustawa o zam publicznych. Więc wygra ten, który zgłosi się z najtańszym produktem. Można jedynie zapisać, że jakiś procent części musi pochodzić z ue. Ale nasze miasto i jego jednostki nie potrafią pisać dobrych przetargów, wię. jeśli zgłosi się MAZ, KAMAZ lub chińczyk i to on będzie najtańszy, to on wygra

Niekoniecznie, ponieważ oprócz ceny są też inne warunki typu gwarancja i warunki techniczne...

Awatar użytkownika
Łukasz Szkurłat

Postautor: Łukasz Szkurłat » 15 stycznia 2012, 18:02

Tomasz Rorat pisze:W PKS wygrały Irisbus Crossway ,które w tym momęcie były najdroższe ,jak byś kupował prywatnie . Ale w przetargu dali najniższą ,wszyscy myśleli Autosan , a wygrał Crossway .

Kiedy tu właśnie o to chodzi, że nie liczy się cena rynkowa, a złożona najtańsza oferta.
Dominik Wójcik pisze:Jak tu widać jednak Waszą ślepą tęsknotę za mpk, tą ślepą bezwarunkową miłość oraz zaburzenia myślenia w postaci
komunikacja = mpk

Ale tu już się strzela automatycznie, że jest jeden przewoźnik, to liczy się na nowe zakupy z jego strony. Można gdybać, jak by było cudownie, gdyby rozpisać przetarg na obsługę linii, to same nówki by śmigały, 50 nowych fur rocznie, ale co z tego? To tylko można się załamać obecną sytuacją. A żyjemy obecnym schematem.
Dominik Wójcik pisze:Tak więc moja propozycja: nie kupować nic.

Złamią umowę... Czy coś to zmieni i urząd wykorzysta sytuację?

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 15 stycznia 2012, 18:09

Wojtku, cena ma najwyższą wagę, zawsze.
Ale do przatargu trzeba być dopuszczonym. Jeśli jest zapis w SWIZ, że ma być gwarancja na 10 lat, a zaproponujesz 6, to Twoja oferta nie jest dopuszczana, pomimo, że miałbyś najniższą cenę. Więc po części masz rację. Ale grunt, to dobrze sporządzony SWIZ. Jeśli SWIZ dopuści gnioty, to gnioty wezmą udział w przetargu.

Awatar użytkownika
Konrad Machura
Kontaktowanie:

Postautor: Konrad Machura » 15 stycznia 2012, 18:26

Dominik Wójcik pisze:Wojtku, cena ma najwyższą wagę, zawsze.

Tak? To czemu U nas Mercedes wygrał przetargi? Dlaczego miasto odśnieża i firma Sita? Dlaczego Drog-Bud robi wiekszość inwestycji chociaż jest droższy? Wybiera się najbardziej odpowiadającą Nam i morzystną ofertę, jasne, że patrzy się na cenę, ale są również inne aspekty..

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 15 stycznia 2012, 18:29

Konrad Machura pisze:Tak? To czemu U nas Mercedes wygrał przetargi? Dlaczego miasto odśnieża i firma Sita? Dlaczego Drog-Bud robi wiekszość inwestycji chociaż jest droższy? Wybiera się najbardziej odpowiadającą Nam i morzystną ofertę, jasne, że patrzy się na cenę, ale są również inne aspekty..

Masz całkowitą rację Konradzie. Też mnie to zastanawia. A Mercedes, czy Drog-Bud nie są najtańszymi firmami.

Awatar użytkownika
Łukasz Szkurłat

Postautor: Łukasz Szkurłat » 15 stycznia 2012, 18:52

Ale przetargi, które używacie jako argumenty były ustawiane pod firmy! Mercedes wygrał, bo jako jedyny się zgłosił i jako jedyny spełniał celowe wymagania, Sita wygrała, bo jako jedyna wiedziała o przetargu i zabezpieczyła się w surowiec do posypywania, co było wymagane. Przecież Bracia Strach chcieli w nim wystartować, ale zostali wykluczeni na wstępie. A przecież mają tabor do odśnieżania. Na drogownictwie się nie znam, więc do Drog-Budu argumentu nie mam. A gdyby nie wybierali ofert najtańszych, to sprawa trafiła by do sądu za wybieranie niekorzystnych ofert.

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 15 stycznia 2012, 18:54

Łukasz Szkurłat pisze:Sita wygrała, bo jako jedyna wiedziała o przetargu i zabezpieczyła się w surowiec do posypywania.

Poproszę o dowód. Chętnie sobie poczytam.

Awatar użytkownika
Łukasz Szkurłat

Postautor: Łukasz Szkurłat » 15 stycznia 2012, 19:20

Samego artykułu znaleźć nie mogę... Znalazłem za to komentarze.
http://forum.gazeta.pl/forum/w,55,11785 ... _nas_.html

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 15 stycznia 2012, 19:27

Panowie! To nie kloaka!

Konrad i inni! Czytajcie ze zrozumieniem!

Przetarg wygrywa oferent, który:
wziąć 10 głębokich oddechów i czytać używając rozumu!
- zgłosi się do przetargu - zrozumiano? dalej
- zostanie dopuszczony (do przetargu na pietruszkę zaoferuje pietruszkę, a nie buraki) - zrozumiano? dalej
- zaoferuje najniższą cenę

Najniższa cena w przetargu, a nie na rynku! Myślcie proszę, gdy czytacie.

A tezę z Sitą potwierdzam na podstawie donosów prasowych.
I już mi się nie kłócić. Kultury trochę!

Awatar użytkownika
Marcin Strzelecki
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin Strzelecki » 15 stycznia 2012, 19:41

Sebastian Wróbel pisze:Poproszę o dowód. Chętnie sobie poczytam.

Kiedy był ten przetarg. Poszukam u siebie.

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 15 stycznia 2012, 20:07

Łukasz Szkurłat pisze:Samego artykułu znaleźć nie mogę... Znalazłem za to komentarze.
http://forum.gazeta.pl/fo...adaja_nas_.html

Dzięki.

Awatar użytkownika
Wojciech Liberda
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Wojciech Liberda » 15 stycznia 2012, 20:08

Co do przetargów to dla mnie jest to jeden wielki przekręt... ponieważ...

wszyscy mają z nimi problem nawet nasze kochane państwo (patrz Covec)...

Więc w przypadku naszego miasta, przyjmijmy że ogłasza przetarg i pisze w nim że 30 linii mogą obsługiwać wozy nie starsze niż 10 lat i nagle wygrywa firma Lazar i ściąga z Belgradu resztę Mazów 205 :))) i wszystkim ręce opadają...

Awatar użytkownika
Dominik Wójcik
Kontaktowanie:

Postautor: Dominik Wójcik » 15 stycznia 2012, 20:20

Wojtek! Jaki swiz, taki przetarg.
Jeśli zapiszesz w nim np.:
- autobusy nie starsze, niż 5 lat
- 90 prc niskiej podłogi
- autobusy wyprodukowane na terenie ue
- klimatyzacja i przedziały temperatur
- konkretny rodzaj tablic kier elektronicznych

i inne restrykcyjne wymogi, to trzeba będzie je spełnić.

Dobre przetargi są w Warszawie - spójrz, co tam jeździ. Autosanów H9 nie widzę...

Awatar użytkownika
Bartosz Kowalski
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Bartosz Kowalski » 15 stycznia 2012, 20:23

Ano właśnie jak zapiszesz tak masz.

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 15 stycznia 2012, 20:26

Wojciech Liberda pisze:Więc w przypadku naszego miasta, przyjmijmy że ogłasza przetarg i pisze w nim że 30 linii mogą obsługiwać wozy nie starsze niż 10 lat i nagle wygrywa firma Lazar i ściąga z Belgradu resztę Mazów 205 :) )) i wszystkim ręce opadają...

A czy MAZ to nie jest firma białoruska?
Teraz przeglądałem zdjęcia i informacje o MAZ-ach. Wizualnie przegub nie budzi zastrzeżeń, no może poza tym, że silnik umiejscowiony jest na środku pojazdy, co może sprawiać, że ten autobus jest dłuższy od innych i może potrzebować więcej miejsc do zawracania. Już wolę, żeby z tych najtańszych wygrał polski SanCity.

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 15 stycznia 2012, 20:26

Do tego monitoring! Bo jego brak to głupota!

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 15 stycznia 2012, 20:30

Do tego monitoring! Bo jego brak to głupota!

Ale monitoring chyba nie jest zbyt drogi. Mógłby być zapisany w przyszłym SIWZ w przetargu na autobusy. Każdemu wolno marzyć. ;)

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 15 stycznia 2012, 20:35

Drogi czy też nie, warto w niego inwestować dla bezpieczeństwa pasażerów, kierowcy i taboru.

Awatar użytkownika
Sebastian Wróbel

Postautor: Sebastian Wróbel » 15 stycznia 2012, 20:43

Szymon Kryczka pisze:Drogi czy też nie, warto w niego inwestować dla bezpieczeństwa pasażerów, kierowcy i taboru.

Masz rację. Monitoring to w zasadzie już jest norma. U nas monitoring powinien być przynajmniej w autobusach nocnych (w tramwajach nocnych jest).

Awatar użytkownika
Szymon Kryczka
Członek CKMKM
Kontaktowanie:

Postautor: Szymon Kryczka » 15 stycznia 2012, 21:04

Sebastian Wróbel pisze: (w tramwajach nocnych jest)

Był chyba?

Wróć do „Tabor”